Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2016., 22:35   #2641
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 08:20   #2642
Evo nešto od mene, moj pokušaj da napravim teretni brod u svemiru...inspiriran teretnim kamionima, s nekom dozom realizma u sebi.

Space truck!

Koliko god volio raditi same modele takvih brodova, nekako mi scene uvijek ispadnu dosadno





Originali su u veličanstvenoj 8K rezoluciji, jer eto, volim da se vide detalji i da mi se ističu mane

Zadnje uređivanje nemouzagrebu : 13.06.2016. at 08:37.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 09:28   #2643
nego, reci molim te koji software i koja render masina, mozda se mozemo popricati o realizmu, hdr osvjetljenju scene i kojecemu drugom. inace model ti je fajn, bilo bi zanimljivo rendati ga u keyshotu i staviti mu neku NASA Hubble pozadinu
ps
onaj zadnji dio ti ima pregrubu bumpmap tak da meni djeluje kao mold tech djecja igracka
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 11:07   #2644
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
nego, reci molim te koji software i koja render masina, mozda se mozemo popricati o realizmu, hdr osvjetljenju scene i kojecemu drugom. inace model ti je fajn, bilo bi zanimljivo rendati ga u keyshotu i staviti mu neku NASA Hubble pozadinu
ps
onaj zadnji dio ti ima pregrubu bumpmap tak da meni djeluje kao mold tech djecja igracka
3ds Max 2015, mental ray, za mašinu nemam pojma i ne da mi se ni provjeravati..mašina dovoljna da mogu renderati takve goleme slike u nekom razumnom vremenu (10-20 min)

I ne ne, krivi realizam si povukao, ne želim da izgleda baš kao da je izašao iz tvornice, inače bi stavio malo više tekstura, a manje ovak izravnih boja, želim da izgleda pomalo kao igračka, realizam bi trebao biti u samom konceptu. Bump možda je malo pregrub, ali i htio sam da izgleda malo "loše napravljeno"...iako kada razmislim, mislim da sam pobrkao što sam točno radio, jer mislim da je originalno bumb bio na tile-u, ne na noisu, hmm

Misliš da bi se uklopile neke Hubble pozadine?
Iskreno nisam ni pokušavao, jer mi se čini da bi malo previše odudarao, pa sam koristio ove bazične "zvijezde" koje sam napravio u gimpu.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 18:56   #2645
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox

Zadnje uređivanje Staplen : 22.06.2016. at 19:51.
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 19:14   #2646
@nemouzagrebu

ustvari si mi odgovorio, mental ray je render masina, jesi probao keyshot?Keyshot naime ima izvrsnu render masinu a ima i fantasticne materijale a i plugin za max radi perfektno .
zasto mislim da bi se uklopile hubble pozadine? jer postoji nekoliko HDR fotki kojima se da scena perfekto osvijetiliti (doduse ja sam isprobavao sa vray . bilo bi interesantno vidjeti kako se koncept uklapa.osobno sam SF freak i naravno kao takav volim vidjeti sto se radi (a i komentirati)
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 21:41   #2647
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
@nemouzagrebu

ustvari si mi odgovorio, mental ray je render masina, jesi probao keyshot?Keyshot naime ima izvrsnu render masinu a ima i fantasticne materijale a i plugin za max radi perfektno .
zasto mislim da bi se uklopile hubble pozadine? jer postoji nekoliko HDR fotki kojima se da scena perfekto osvijetiliti (doduse ja sam isprobavao sa vray . bilo bi interesantno vidjeti kako se koncept uklapa.osobno sam SF freak i naravno kao takav volim vidjeti sto se radi (a i komentirati)
Ma sada kada opet pročitam, kužim da sam si krivo protumačio pitanje, iz nekog razloga sam mislio da pitaš za hardware.

Keyshot nisam nikad koristio, no zaintrigirao si me, budem bacio pogled, a i ovih dana(nadam se) ću završiti još jedan rad, s malo više detalja, pa mislim da će biti i ljepši, dobra prilika da probam i s boljim pozadinama.

Isto veliki SF freak, a komentari su mi vrlo poželjni, jer uvijek volim naučiti nešto novo
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 01:58   #2648
prvi portret... savjet neki, nesto, za realisticniji izgled ili bar za bolju karikaturu?


Ovo je trebao biti prijatelj, ali je ispao "Ribery" bez scara
levitiram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 07:52   #2649
@nemouzagrebu

lijepota keyshota je sto je kompatibilan s manje vise svim 3d programima i mozes ga koristiti za live render, modeliras u blo kojem programu , saljes update modela u keyshot i imas odmah feedback kako bi to trebalo izgledati

alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 21:56   #2650


Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:49   #2651
Kratos



http://borispeci.deviantart.com/gallery/?rnrd=179412
borosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 09:02   #2652
Bloody hell mates...

Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 17:02   #2653
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 21:36   #2654

Klik na sliku za stockove...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 21:38   #2655
Quote:
(:P) kaže: Pogledaj post
ovaj thread otvoren je za sve vas velike i male, profesionalce i amatere u slikanju, crtanju, grafici,a moze i u kiparstvu, kako bi medusobno razmjenili iskustva, znanje i vjestinu navedenog.
isto tako ovo vam je prilika da pokazete radove i tako medusobno komentirate, ispravljate greske i opcenito ucite

uglavnom sve sto ste "sklepali", mozete poslati na ovaj thread
skice, studije, slike, kipove, ilustracije...

nemojte slati fotke jer za to vec ima otvorena tema!
Može li ovdje video edit ili ima neka tema za to? Tražim je ali ne nalazim a ovdje ima kiparstvo, slikanje, ilustracije.. A ne bih da fulam temu...

Zadnje uređivanje Sognare : 07.07.2016. at 22:10.
Sognare is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 07:40   #2656
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 16:28   #2657


Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 20:52   #2658
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 22:01   #2659
Ohoho Alpha, ovo jako dobro izgleda!
Jurski park, Star Wars i Star Trek kao inspiracija?
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 03:14   #2660
priznajem da sam ljubitelj SF a i prvobitna oznaka je bila leteci covjek a onda mi se ucinilo da nije dobro za 15th Fighter Interceptor Squadron i tak dok sam ceprkao po glavi naisao sam na raptora.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.