Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2012., 21:35   #1061
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Hahaha, ma iskreno, ništa nisam napravio i to je poražavajuće. Nije mi dijagnosticiran IBS, ali sam sto posto siguran da ga imam. Dijagnosticiran mi je samo gastritis, a sad bih trebao ići novom gastroenterologu na nove pretrage.

Ne mogu baš uživati ni u kući zbog socijalne fobije, ali mislim da ću se iduće godine morati pokrenuti i barem pokušati upisati fakultet. Ne znam što drugo.
Ako ti je dijagnosticiran samo gastritis, zašto ideš kod psihijatra?

Ne razumijem se baš u socijalne fobije, ali sve što sam navela da možeš raditi kod kuće ne uključuje druge ljude (crtanje, čitanje, gledanje filmova, igranje igrica na kompu...)
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 21:38   #1062
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
neko je od nas ovdje poslao link za neku knjigu koju sam ja eto sinoc i procitala... uglavnom u nekoj bolnici u SADu su otkrili da lijece ibs antibioticima. ja sad hocu to da probam, i naravno, tih antibiotika nema!
jel iko od vas pije iberogast kod ibs-a sa cescim proljevom? planiram da ga kupim pa ono.
Kako ste vi svi danas? ja uzasno, popila sam 2 seldiara odjednom jer sam planirala van, ali me toliko boli stomak da prosto nema sanse.
Kojih antibiotika?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 21:57   #1063
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
prije 10-tak godina.
znači..ovo što mi je ipak bolje od Colospa-e tek je privremeno? nije mi to baš drago za čuti.
ne znaš što ću dalje, onda.
ima kakva preporuka za neki preparat, dr. hrvoje?
Što se mebeverina kod nekih bolesnika donosi poboljšanje,tako da ako vam je bolje od njega svakako ga nastavite uzimati.
A što se tiče preprata za preporučiti zavisi od dominantnih simptoma
a neki su Spasmex-grčevi,Iberogast,Espumisan-napuhivanje,Colonir,Portalak kod zatvora.

Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
BRAVO!!! Samo tako naprijed!



Bila sam više puta kod gastroenterologa, više puta na ultrazvuku abdomena, rendgenu crijeva (ono kad se pije neka bijela kaša), vađenjima krvi, po jednom na gastroskopiji i kolonoskopiji (s time da kolonoskopiju nisam izdržala do kraja jer je bilo prebolno, a naravno nitko se nije sjetio mi reći da se to može i s anestezijom, već sam to morala čuti od pacijenata u čekaonici, ali pošto je to bilo tek prije pola godine nisam opet išla) i ama baš svaki put je sve bilo u redu. Pošto za sve pretrage postoji lista čekanja (npr. za pregled kod gastroenterologa 2 mj., ultrazvuk abdomena 3 mj., kolonoskopiju 6 mj.) tako je npr. od jednog pregleda kod gastroenterologa kad bi mi rekao koje sve pretrage trebam napraviti dok bi ih ja napravila i ponovno došla kod njega prošlo i po više od godinu dana. Tako da sam to više puta ponavljala jer bi me doslovno svaki put primio drugi gastroenterolog koji je pak imao svoje mišljenje (drugačije od svog prethodnika) i poslao me na druge pretrage. Od ostalih "ne gastro" pregleda više puta sam bila kod endokrinologa (čeka se 9 mj.), psihologa, psihijatra pa čak i ginekologa (jer u sve to imam i policist. jajnike i probleme s hormonima pa su mislili da je možda u tome stvar).

Dakle, službeno svi su nalazi u redu (osim što s ginekološke strane imam policistične jajnike) i nikakav lijek mi ne treba. Realno, stanje je onakvo kakvo sam opisala u prethodnim postovima.
Dijagnoza je jasna ko dan- SIC.
A da vam to nije postavljeno nakon uredne gastro obrade u to sumljam.

Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
To se zove pasaža. Ni sam ne znam kako nisam povratio tad. Kolonoskopiju su mi, hvala bogu, radili pod anestezijom, ali pražnjenje creva unoseći vodu u njega je bila bolna procedura.

Moj savet je da izbegnete kolonoskopiju, zato što ćete samo doživeti bol i razočarenje zbog toga što vam neće ništa naći.
RTG pasaža nema veze sa SIC, i praktički neznam tko uopće šalje pacijente na nju osim u određenim slučajevima.
Što se tiče kolono. nemožete tako savjetovati, jer time mogu predvidjeti opasne bolesti ,pogotovo u graničnoj kl. slici i starijoj populaciji.

Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
meni nije ni palo na pamet ići na to. moralo bi mi biti jaaako loše, da bih na to pristala. ja sam lijepo počela piti helex i sad imam jednu stolicu dnevno.
RTG pasaža uopće nije potrebna.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:04   #1064
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Kojih antibiotika?
Rifaximin i neomucyn, a taj pristup ljecenju IBSa se zove Mount Sinai Protocol??
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:04   #1065
Razočaranje je kudikamo veće kad ti nešto nađu, malo odvagnite što pišete
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 23:44   #1066
-

Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Ako ti je dijagnosticiran samo gastritis, zašto ideš kod psihijatra?

Ne razumijem se baš u socijalne fobije, ali sve što sam navela da možeš raditi kod kuće ne uključuje druge ljude (crtanje, čitanje, gledanje filmova, igranje igrica na kompu...)
Divno je što imaš muževu podršku! Mogu ti samo zavidjeti na tome. Ja se ovakav ne bih usudio ići na spojeve i slično.

Dijagnosticiran mi je i GERB, to sam zaboravio napomenuti, a psihijatru idem jer imam hrpu psihičkih problema; i zato što mi IBS uzrokuje tjeskobu, a što sam više tjeskoban, stanje s trbuhom mi je sve gore. Začarani krug.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:04   #1067
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post

Dijagnoza je jasna ko dan- SIC.
A da vam to nije postavljeno nakon uredne gastro obrade u to sumljam.
Ne znam što se tu ima sumnjati??? Koje bih koristi imala od toga da izmišljam/lažem? Da možda bespotrebno produžujem svoju agoniju???
Kao što sam već navela, jednom je gastroenterelog napisao SIC kao uputnu dijagnozu za daljnje pretrage, zbog čega sam sva sretna otišla kod svoje dr. opće prakse da mi da uputnice za te preglede nadajući se da će i ona vidjeti što je očito da imam, na što mi je rekla da to nije ništa, da samo treba smanjiti stres. Kad sam joj rekla neka mi da nešto za taj stres rekla je da treba vidjeti što će pokazati pretrage (to je u redu, btw.to je vjerojatno bio 3., 4. put da prolazim sve te pretrage). Kad su sve pretrage završile i svi nalazi bili u redu rekla mi je: Vidiš da ti nije ništa. Samo si bespotrebno paničarila. Ja: A to šta mi je i dalje loše? Ona: Pa rekla sam ti smanji stres i bit će bolje. I to je to. I nakon toga, naravno, da mi nije bilo bolje i naravno da sam opet tražila pomoć i naravno da sam opet sve manje-više iste pretrage prošla i naravno, da nikakvu dijagnozu nisam dobila!!!

Što mi vi doktore preporučujte?
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:40   #1068
Nisam doktor, ali preporučujem psihijatra. Ako želiš lijekove, dobit ćeš ih. Ja ih dobijem od dr. opće prakse, a kad već ti sa svojom nemaš sreće, potraži drugdje. Mislim, to je stvarno najmanji problem.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:00   #1069
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
Nisam doktor, ali preporučujem psihijatra. Ako želiš lijekove, dobit ćeš ih. Ja ih dobijem od dr. opće prakse, a kad već ti sa svojom nemaš sreće, potraži drugdje. Mislim, to je stvarno najmanji problem.
Pročitaj moje postove - bila sam kod psihijatra...Ajd da ne tražiš evo c/p

"Iako sam više puta htjela odustati i jednostavno priznati sama sebi da mi nema spasa, prije godinu dana praktički sam izmolila doktoricu da me pošalje psihologu/psihijatru. Nakon što sam jednom mjesečno 6 mjeseci dolazila kod nje i uvijek ponavljala jednu te istu priču jer se dotična nije mogla sjetiti mog slučaja (jednom nije imala olovku da zapiše, drugi put nije radio kompjuter...) zaključila je da mi ne trebaju nikakvi lijekovi i da ne zna što bi mogao biti razlog moje aksioznosti i da bi trebala tretman sa psihoterapeutom. Nakon što sam joj ja rekla da sam zato i došla kod nje, odgovorila mi je da ima puno posla i da me nažalost ne može primiti jer ja ipak nisam kritična, odnosno da ima ljudi kojima je puno gore od mene (narkomana, sklonih samoubojstvu...) i da bi to trebala shvatiti i pokušat sama sebi pomoći pozitivnim razmišljanjem."

Da, dodam... živim u takvom gradu (ako nekoga zanima mogu na pm reći o kojem se gradu radi i o kojim je liječnicima riječ) u kojem doslovno samo ta psihijatrica prima ajmo tako reć slučajeve poput mene. Izuzmemo li privatnike, i liječnike na psihijatriji jer tamo ipak odlaze teži slučajevi, znači, kad bih opet tražila uputnicu za psihijatra opet bih došla kod nje.

Promijenila sam liječnike/ce opće prakse. Ova mi je 3. Jedna od njih bila je i privatnica. Ne želim ih više mijenjati.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:14   #1070
a nisam ni ja iz velegrada. i mi imamo dva psihijatra u gradu, ali u pravilu, tko god traži uputnicu za negdje drugo, dobije. bar kod mog dr. je tako.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 11:19   #1071
ajme ljudi, tako me je uhvatilo (valjda zbog nadolazeće menstruacije) ali nikad ovako nije bilo.
totalno sam disfunkcionalna. nema proljeva, ali bol, nadutost, vjetrovi...i to čim ujutro otvorim oči počinje. ma kad samo pomislim da bi mi ovako moglo biti svaki mjesec do kraja života, bacila bih se s vrha zgrade.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:32   #1072
pravac Mostar.
čuveni travar/fitoterapeut Rade Marušić.
dodirom ruke preko tijela osjeti gdje je problematično mjesto (ne, ne bavi se bioenergijom!!).
rješava sve probavne smetnje: meni je bila kombinacija gastritisa, blagog kolitisa, nervoze želuca i SIC-a.
terapija za 2 mjeseca 150 kuna.
ako već dođete tamo, uzmite odmah 2 ili 3 doze (4 ili 6 mjeseci).
sretno.
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:22   #1073
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Ne znam što se tu ima sumnjati??? Koje bih koristi imala od toga da izmišljam/lažem? Da možda bespotrebno produžujem svoju agoniju???
Kao što sam već navela, jednom je gastroenterelog napisao SIC kao uputnu dijagnozu za daljnje pretrage, zbog čega sam sva sretna otišla kod svoje dr. opće prakse da mi da uputnice za te preglede nadajući se da će i ona vidjeti što je očito da imam, na što mi je rekla da to nije ništa, da samo treba smanjiti stres. Kad sam joj rekla neka mi da nešto za taj stres rekla je da treba vidjeti što će pokazati pretrage (to je u redu, btw.to je vjerojatno bio 3., 4. put da prolazim sve te pretrage). Kad su sve pretrage završile i svi nalazi bili u redu rekla mi je: Vidiš da ti nije ništa. Samo si bespotrebno paničarila. Ja: A to šta mi je i dalje loše? Ona: Pa rekla sam ti smanji stres i bit će bolje. I to je to. I nakon toga, naravno, da mi nije bilo bolje i naravno da sam opet tražila pomoć i naravno da sam opet sve manje-više iste pretrage prošla i naravno, da nikakvu dijagnozu nisam dobila!!!

Što mi vi doktore preporučujte?
Jel vidite da imate dijagnozu.
LOM/dr. opće med. jest u pravu, ništa vam nije, jer je SIC funkcionalni poremećaj tj. nema organskog oštećenja.
Lijek koji ide na rp. tj. Rudakol-za koji se zapravo čudim da je na" receptnom" režimu izdavanja,a ne u OTC,no nije stvar samo u njemu,ima ih još dosta takvih,ali to je priča za sebe- često nema poboljšanja.
A što se tiče lijekova ,imate moj post na predhodnoj stranici ili kojoj prije pa pogledajte.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 22:05   #1074
Pozdrav svima!!!prije pet godina mi je dijagnosticirana h.pilory radjena gastroskopija irigografija posto sam imala i dodatnih problema sa crijevima nalaz je bio uredan....medjutim od tada pocinju svi problemi sa probavom uvijek se javljaju u zimskom periodu i svake godine se pogorsava to uglavnom krene sa kiselkastiom okusom u sutima i meksim stolicama nije bas pravi proliv ali mi pravi nelagodu..radjen je ultrazvuk.....zivim vani pa mi je malo i to problem sa jezikom i ostalim doktor mi je dao controloc posto imam pridruzenu zgaravicu podrigivanje vjetrove to traje vec 2 mjeseca par dana sam ok poslije opet sve ispocetka osjetila sma poboljsanje nakon kontroloka medjutim danas mi se javio pravi proliv mozda 8 stolica nisam primjecivala krv u stolici i moja kcerka je imala proliv pa ne znam je li to nesto virusno..ponovila sam test na helicobacter koji je negativan..ne znam da li da se javim ponovo doktoru jer mi on nije predlozio nikakve daljne pretrage....bas sam zabrinuta!!!
sabce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 01:45   #1075
Quote:
sabce kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!prije pet godina mi je dijagnosticirana h.pilory radjena gastroskopija irigografija posto sam imala i dodatnih problema sa crijevima nalaz je bio uredan....medjutim od tada pocinju svi problemi sa probavom uvijek se javljaju u zimskom periodu i svake godine se pogorsava to uglavnom krene sa kiselkastiom okusom u sutima i meksim stolicama nije bas pravi proliv ali mi pravi nelagodu..radjen je ultrazvuk.....zivim vani pa mi je malo i to problem sa jezikom i ostalim doktor mi je dao controloc posto imam pridruzenu zgaravicu podrigivanje vjetrove to traje vec 2 mjeseca par dana sam ok poslije opet sve ispocetka osjetila sma poboljsanje nakon kontroloka medjutim danas mi se javio pravi proliv mozda 8 stolica nisam primjecivala krv u stolici i moja kcerka je imala proliv pa ne znam je li to nesto virusno..ponovila sam test na helicobacter koji je negativan..ne znam da li da se javim ponovo doktoru jer mi on nije predlozio nikakve daljne pretrage....bas sam zabrinuta!!!
pravac doktor...
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 20:04   #1076
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Jel vidite da imate dijagnozu.
LOM/dr. opće med. jest u pravu, ništa vam nije, jer je SIC funkcionalni poremećaj tj. nema organskog oštećenja.

Lijek koji ide na rp. tj. Rudakol-za koji se zapravo čudim da je na" receptnom" režimu izdavanja,a ne u OTC,no nije stvar samo u njemu,ima ih još dosta takvih,ali to je priča za sebe- često nema poboljšanja.
A što se tiče lijekova ,imate moj post na predhodnoj stranici ili kojoj prije pa pogledajte.

Pa da... šta ja bezveze ovdje pišem. Naravno da mi nije ništa. I da mi za to "ništa" dr. ne želi dati ništa, nikakav rudakol, ni ništa... jer mi nije NIŠTA. Hvala što ste me prosvijetlili.

To je upravo ono o čemu sam pisala. Svi kažu da mi nije ništa, nitko mi ne daje ništa, a meni je užasno, sve gore. Zašto, ako mi nije ništa?
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 21:44   #1077
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Pa da... šta ja bezveze ovdje pišem. Naravno da mi nije ništa. I da mi za to "ništa" dr. ne želi dati ništa, nikakav rudakol, ni ništa... jer mi nije NIŠTA. Hvala što ste me prosvijetlili.

To je upravo ono o čemu sam pisala. Svi kažu da mi nije ništa, nitko mi ne daje ništa, a meni je užasno, sve gore. Zašto, ako mi nije ništa?
Jeste li napisali da je učinjena gastro obrada -EGD,kolono.,RTG,biokemija,KKS i jeli što nađeno NIJE,onda se GE nema se što dodati osim uputiti psihijatru.
A to što nonstop mjenjate dr. govori u prilog tome da se ne radi o org. uzroku.
Ja bih se zapitao zašto toliko ljudi /prema vašem pisanju bar 5-6/ misli da je sa vama sve uredu,ali sigurno bit će da je problem u njima,a ne u vama.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 21:50   #1078
Quote:
sabce kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!prije pet godina mi je dijagnosticirana h.pilory radjena gastroskopija irigografija posto sam imala i dodatnih problema sa crijevima nalaz je bio uredan....medjutim od tada pocinju svi problemi sa probavom uvijek se javljaju u zimskom periodu i svake godine se pogorsava to uglavnom krene sa kiselkastiom okusom u sutima i meksim stolicama nije bas pravi proliv ali mi pravi nelagodu..radjen je ultrazvuk.....zivim vani pa mi je malo i to problem sa jezikom i ostalim doktor mi je dao controloc posto imam pridruzenu zgaravicu podrigivanje vjetrove to traje vec 2 mjeseca par dana sam ok poslije opet sve ispocetka osjetila sma poboljsanje nakon kontroloka medjutim danas mi se javio pravi proliv mozda 8 stolica nisam primjecivala krv u stolici i moja kcerka je imala proliv pa ne znam je li to nesto virusno..ponovila sam test na helicobacter koji je negativan..ne znam da li da se javim ponovo doktoru jer mi on nije predlozio nikakve daljne pretrage....bas sam zabrinuta!!!
Quote:
koloserum kaže: Pogledaj post
pravac doktor...
Nije mi jasno zašto odmah doktoru, pa zaboga miloga sad će se za porezotinu od papira trčati na hitni prijem.
Tri dana kolitis dijeta,HIDRACIJA,ukoliko nebude poboljšanja tek onda se javiti svom dr. ili
u slučaju pojave visoke temp.,pojave veće količine krvi u stolici,teže narušeno opće stanje i sl.
A može se i prekinuti IPP.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:09   #1079
pitanje za doktora.
može li povećana količina masti u stolici imati veze s iritabilnim kolonom, ili je to ipak ozbiljniji problem?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:19   #1080
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Jeste li napisali da je učinjena gastro obrada -EGD,kolono.,RTG,biokemija,KKS i jeli što nađeno NIJE,onda se GE nema se što dodati osim uputiti psihijatru.
A to što nonstop mjenjate dr. govori u prilog tome da se ne radi o org. uzroku.
Ja bih se zapitao zašto toliko ljudi /prema vašem pisanju bar 5-6/ misli da je sa vama sve uredu,ali sigurno bit će da je problem u njima,a ne u vama.
evo ja cu vam reci zasto svi doktori misle da je s njom sve uredu: zato sto ne prolaze kroz ovo sve, zato sto nemaju svaki dan nesnosne bolove, ne prolaze kroz raznorazne situacije i ne dozivljavaju neugodnosti zbog bolova i simptoma koje nosi ovaj "sindrom". Eto, zato je svakom dr.-u najjednostavnije reci - nije ti nista, smanji stres. Ja ne prihvatam niti cu ikada prihvatiti tu teoriju da je to "sve u glavi". Nije i nijedan doktor me u to nece uvjeriti.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.