Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Što vas tjera u paniku?
Mikroparaziti 22 7.86%
Pauci 83 29.64%
Gusjenice 33 11.79%
Leptiri 15 5.36%
Skakavci 41 14.64%
Ose, stršljeni, pčele 65 23.21%
Razne crvolike ličinke kukaca 54 19.29%
Svi kukci 38 13.57%
Škorpioni 53 18.93%
Krpelji 64 22.86%
Pijavice 62 22.14%
Puževi 11 3.93%
Morski psi 49 17.50%
Žabe 15 5.36%
Zmije 71 25.36%
Miševi i štakori 52 18.57%
Golubovi 16 5.71%
Ostale ptice 13 4.64%
Psi 20 7.14%
Mačke 5 1.79%
Strige (stonoge) 68 24.29%
Ja da se bojim? NIČEGA 33 11.79%
Žohari 53 18.93%
Morski žarnjaci (meduze, vlasulje i ostala bratija) 30 10.71%
Veprovi 25 8.93%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 280. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 17:12   #1
Red face Strah od životinja

Krenut ćemo pod pretpostavkom da lisičarke i gerbere ne doživljavate izvorom straha .

Koje životinje vas plaše? Kako vam se čini ova fotografija ?



Imate li kakvu prijetnju? Ako da, što vam je konkretno izvor straha i jeste ga probali liječiti ikakvom aktivnošću, osim učenja bržeg penjanja na stolice i jačeg zamahivanja cipelom? Moj strah svi znaju

Je li strah iracionalan ili ste imali kakvo neugodno iskustvo iz prve ruke? Jeste li se susreli sa svojim arch enemyjem ili se bojite na "teorijskoj razini"?

Veže li se strah uz kakve alergije?

Koliko krivite filmove i djetinjstvo sa bratićima sa gumenim zmijama i paucima?

Slobodno priložite kakvu fotografiju izvora straha.

Tema će po potrebi imati i mythbusting karakter, pa ako vas nešto zanima, pucajte. Ovdje krstari par vrsnih biJologa i prirodoslovaca koji jedva čekaju da nekoga nešto nauče i omoguće još ugodniji boravak u prirodi.

Također, da ne propadnu teško stečene reputacije forumskih opakih maččččo muškarčina, anketa je anonimna , a stavila sam i višestruki izbor za glasanje. Nabrojala sam sve za što sam ikad čula da se netko boji (da, čak i golubove i žabe) a ako sam neku strahotu zaboravila staviti, peemajte me ili ostavite u temi pa ću dodati.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:30   #2
Ono što definitivno ne podnosim ter ubijam prvim novinama, cipelom ili sličnim objektom jesu stonoge i uholaže.

A kad smo kod gumenih zmija... jedan je kolega iz razreda u osnovnoj jednom prilikom donio gumenu zmiju. Prilično vjernu.
Stao bi najčešće iza kakve cure, spustio joj zmiju pred facu i, kad bi ova skočila unazad, vrišteći, on bi iskoristio priliku da joj dobro opipa netom propupale sise.
Naravno, plašio je koga je stigao; došao je tako i do mene dok sam sjedio na klupici i čitao nešto te mi spustio zmiju pred facu. Podigao sam pogled, zaključio "aha, gumena zmija" i nastavio dalje čitati.
Jebiga, znao sam da ne bi tek tako nosio živu zmiju.

Ah, da. Stršljena se klonim, a njihovu smrt planiram i izvodim s maksimumom pažnje.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:09   #3
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ono što definitivno ne podnosim ter ubijam prvim novinama, cipelom ili sličnim objektom jesu stonoge i uholaže.
Dodala sam strige



u anketu, uholaže će sačekati malo.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A kad smo kod gumenih zmija... jedan je kolega iz razreda u osnovnoj jednom prilikom donio gumenu zmiju. Prilično vjernu.
Stao bi najčešće iza kakve cure, spustio joj zmiju pred facu i, kad bi ova skočila unazad, vrišteći, on bi iskoristio priliku da joj dobro opipa netom propupale sise.
Također, samo što meni propupale sise nikad nisu bile objekt želje. Mene je zadovoljavao strah u očima maminih prijateljica . Bila je duga oko pola metra, gumena i nalik bjelouški, poklon od dide. Vrištanje je, naravno, bilo na razini kao da na njih bacam u najmanju ruku taipana
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:12   #4
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Dodala sam strige



u anketu, uholaže će sačekati malo.
Zanimljivo. Uholaže se u ovim krajevima zovu štrige.
Quote:
Također, samo što meni propupale sise nikad nisu bile objekt želje.
Krajnje neobično. Zašto misliš da je tome tako?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:20   #5
Nemam nikakvu fobiju Ali ne bih dozvolio da mi po licu hoda nekakva desetcentimetarska stonoga, pauk ili rak. Kad naletim na zmiju pola koraka od noge instinktivno odskočim na drugu stranu, a onda je pokušavam uhvatiti. Smrtonosne otrovnice poput čegrtuši i sličnih ne bi nikad navlačio po rukama ili ih lovio, a to ne bi nazvao strahom nego razumom
Isto kao što ne bi imao lava za kućnog ljubimca, zmiju koja me može zadaviti ili bilo koju drugu životinju koja mi može nanijeti ozbiljne ozljede. Pasa se ne bojim, ali mi nije bilo svejedno kad mi je prilazila njemačka doga (pas veličine prosječnog teleta) i samo sam gledao hoću li stići ući u kombi ako krene na mene (a onda bi ga ganjao tako dugo dok ga ne bi pregazio )

Da vidim trokutastu peraju kako ide po površini mora vjerujem da bi srušio svoj osobni rekord u pokušaju da što prije dođem do obale. Kao i svi drugi.

__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:46   #6
Nekih životinja se bojim, neke su mi užasno gadljive, a neke i jedno i drugo.
Pasa se bojim samo nekih, ali onda se može reći da ih se bojim.

Golubovi mi idu na živce i ponekad se zateknem u čudnim položajima ili s rukama preko face, jer me u dva navrata golub opizdio po glavi. To se valjda samo meni dogodilo. I to dva puta. (I ne, nemam veliku glavu.)

Pauci su mi prije smetali, ali su mi postali nekako dragi nakon što sam prošle godine u ovo vrijeme mjesec dana živjela u stanu prepunom uholaža. Nenormalno su se nakotile u dvorištu i stalno ulazile unutra, bilo ih je mali milijun posvuda. To mi je bilo poprilično mučno i prijevremeno sam se odselila. Tako da, osim mene, i pauci su ih tamanili.
Ali svejedno bih se bojala ovih većih pauka. Da vidim ovog s tvoje fotke, pa, ne bi dobro prošlo.

Kukci su mi svi fuj valjda, samo mi ne smetaju pčele, ose, leptiri, muhe, mravi
Ne bih preživjela noć u prirodi.

Joj, a žabe odvratne odvratne mrzim ih
Mislim da se njih najviše bojim od ovih koji mi ne mogu napraviti ništa. Jednostavno su mi pregadljive i poprilično se uznemirim kad mi se nađu na putu.

Čini mi se da se zmija ne bojim. Al to je valjda jer na njih ne nailazim.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:09   #7
A, evo kliknuh na pantagane, a zaboravih crve
Jer, kad sretnem pantaganu još nekako mogu zadržati dašak zdravog razuma, zgrabiti prvo što mi se nađe pri ruci (po mogućnosti metlu ili neku drugu štapinu) i zatuči istu, al' kad vidim crva, paraliziram se od straha, noge i ruke ko' od gume, mozak ne radi! Zmija može, žohar, stonoga, skakavac, al' crv
Za mene je crv=smrt.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:43   #8
niceg od ovog se ne uzasavam, ali kad vidim strige dohvatim nesto i mahnito pocnem lupati da ih ubijem
inace, sto se tice tvoje fobije, mene je prije par godina ugrizao pas, ali zacudo nisam razvila strah od njih
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:54   #9
Nije loše. Stršljeni vode, a bakteriofoba zasad ni od korova

Neobično malo straha od zmija i paukova
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:25   #10
Potpisujem morbida u potpunosti. nemam nekih fobija, ali uvijek sam bio paranoican kad sam se skitao dalmatinskom zagorom i likom, oko mene sikara a ne tako daleko cujem zvona od stada ovaca. naravno, ne plasim se ovaca, nego znam da su uvijek u pratnji . zbog toga sam uvijek nosio suzavac sa sobom, a imao sam samo jedan vrlo bliski susret o kojem sam vec prije pisao, sa kavkaskim ovcarima.

al ne skacem i ne vristim ni zbog jedne zivine.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:29   #11
Dodana opcija "Ja sam tha biggest muthafucka, kad Chuck Norris ide u krpe, provjerava pod krevetom jesam li ja tamo"

__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:45   #12
Od svih životinja koje sam do sada susreo u nekontroliranim uvjetima moram priznati da su mi stršljeni izazvali daleko najveću nelagodu. Ta se bića uopće ne boje ljudi, insekti sa stavom.
__________________
People sleep peaceably in their beds at night only because rough men stand ready to do violence on their behalf.
satko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:52   #13
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Dodana opcija "Ja sam tha biggest muthafucka, kad Chuck Norris ide u krpe, provjerava pod krevetom jesam li ja tamo"

nije fer, vec sam glasovala
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:58   #14
Bojim se stršljenova, ali osa i pčela ne. Dakle, ne mogu glasati.

Osim toga, ne volim velike kukce, ali to je averzija, a ne fobija.

Jednom sam spavao na starom groblju prepunom trulog drveća s ogromnim kukcima, ličinkama i sl. Bez šatora, samo vreća. To je bilo zabavno iskustvo.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:03   #15
Nakon sto su me ljetos ubola dva strsljena, od statusa "ne diram - ne diraju me", preraslo je u mrznju, tako da kad doticnog vidim, lociram gnijezdo i pripremim vapno.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:12   #16
Ja se bojim paukova. Ajde više kao neka neugoda nego baš strah...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:16   #17
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ja se bojim paukova. Ajde više kao neka neugoda nego baš strah...
obzirom da prosjecna osoba pojede oko 8 paukova tokom zivota, ne vidim zasto bi ih se trebala bojati. osim crne udovice.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:20   #18
Ne znam ni ja. Jednostavno imam taj neki neugodan osječaj.
Praktički mogu raditi, dirati i sl. sa svim gore naveedenim, jedino paukove izbjegavam ako ikako mogu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:21   #19
Lol, što sam se jedini sjetio kliknuti i zadnje
Nebi to nazvao strahom, već jako gađenje prema kukcima, ako ih vidim, osiguram im sigurnu i trenutnu smrt bez oklijevanja, ako sam u prirodi onda ih toleriram, ali po stanu nesmije da išta osim mene gmiže (pauke toleriram, drže se visina i kolju ove druge, dakle saveznici). Crvi, ličinke i to mi nisu neki bed s obzirom da su nepokretni i ne predstavljaju neku prijetnju, parazita i krpelja se ježim, a sve ove druge beštije su sasvim ok
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:57   #20
strsljeni i morski psi.

od zujanja strsljena mi se dignu sve dlacice ne tijelu, a da vidim obris morskog cucka ispod sebe, brijem da bi dobio srcani.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.