Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 17:18   #1
prelazak kvote od 10 tisuća postova - što dalje?

Znam da na pdf Politika u slučaju prelaska kvote od 10 000 upisa, modovi otvaraju novu temu i nema neke drame, iako je riječ o vrlo posjećenom i živahnom pdforumu

No, na pdf Televizija za neke to pravilo vrijedi, a za neke- ipak ne.

Npr tema o turskoj dramskoj seriji Ask I Memnu, koja je u nedostatku adekvatnijeg rješenja obitavala na Sapunicama - izazvala je veliki interes forumašica i pokojeg forumaša, te brojem čitanja i upisa prešišala serije koje se prikazuju daleko duže. Serija je snimljena po knjizi iz 1900. godine, a prvi put je ekranizirana 1975. godine.

S obzirom je broj upisa prešao 10 000 - moderator Ben Marshall je sinoć temu stavio pod lokot i objasnio o čemu je riječ, te napomenuo da se otvori nastavak. Danas je to netko bio i učinio, no moderatorica Štrikalica potom zaključava taj nastavak, uz obrazloženje da je tema krcata uvredama, prijavama, trollanjem ..
Ne bih sada ulazila u moderatorske metode, no ako je sinoć jednostavno naveden kao razlog zaključvanja ono što smo svi i očekivali: prelazak kvote upisa, čemu sad ovaj obrat i odbijanje rješenja?

Moje pitanje glasi, smije li se (mislim, da, smije li se ) otvoriti nastavak teme, kao što je slučaj na drugim podforumima i kao što je slučaj na pdf Televizija sa nekim drugim serijama?
__________________
*
revolution is offline  
Old 15.03.2011., 18:16   #2
Ja imam isto to pitanje.

I moram reći da na gore spomenutoj temi apsolutno nije bilo niti vrijeđanja niti trolanja jer takvom tonu nije niti bilo mjesta na takvoj temi koja je bila nadasve ugodna, zanimljiva i živopisna.

Serija, pa tako i tema je imala veliki broj posjetitelja i svakodnevno aktivnih forumašica i nekolicinu forumaša, i interes i nakon završetka bi bio skoro ako ne i podjednak kao i do sad, te ne vidim razloga zašto je stavljena pod ključ i to i prije nego je uopće krenula repriza zadnje epizode, znaći da su oni kojima je to bio finale, jer iz kojekakvih razloga nisu pratili u redovnom terminu, ostali uskraćeni da podjele svoje emocije, zaključke, tugu, radost.....i mišljenje.


Molim nekoga da pojasni postupke koji su doveli do zaključavanja teme, koja je par sati prije bila otvorena, te da se ponudi nekakvo riješenje.

Hvala.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Old 15.03.2011., 18:41   #3
Tužna, tužna priča.. u potpunosti vas razumijem. I dalje ostaje zatvoreno.

Kad neka serija završi, a topic ostane otvoren, to je obično zato što je serija megapopularna i što su forumaši, uvjetno rečeno, zaslužili nastavak diskusije. Ovaj topic ne zadovoljava niti jedan od ova dva uvjeta.

I neće se tolerirati da se na sljedećih 1000 stranica topica posvećenom završenoj seriji vrijeđa, trola, tužaka/prijavljuje postove, ratuje sa Ezelom itd itd...
Štrikalica is offline  
Old 15.03.2011., 18:45   #4
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Znam da na pdf Politika u slučaju prelaska kvote od 10 000 upisa, modovi otvaraju novu temu i nema neke drame, iako je riječ o vrlo posjećenom i živahnom pdforumu

No, na pdf Televizija za neke to pravilo vrijedi, a za neke- ipak ne.

Npr tema o turskoj dramskoj seriji Ask I Memnu, koja je u nedostatku adekvatnijeg rješenja obitavala na Sapunicama - izazvala je veliki interes forumašica i pokojeg forumaša, te brojem čitanja i upisa prešišala serije koje se prikazuju daleko duže. Serija je snimljena po knjizi iz 1900. godine, a prvi put je ekranizirana 1975. godine.

S obzirom je broj upisa prešao 10 000 - moderator Ben Marshall je sinoć temu stavio pod lokot i objasnio o čemu je riječ, te napomenuo da se otvori nastavak. Danas je to netko bio i učinio, no moderatorica Štrikalica potom zaključava taj nastavak, uz obrazloženje da je tema krcata uvredama, prijavama, trollanjem ..
Ne bih sada ulazila u moderatorske metode, no ako je sinoć jednostavno naveden kao razlog zaključvanja ono što smo svi i očekivali: prelazak kvote upisa, čemu sad ovaj obrat i odbijanje rješenja?

Moje pitanje glasi, smije li se (mislim, da, smije li se ) otvoriti nastavak teme, kao što je slučaj na drugim podforumima i kao što je slučaj na pdf Televizija sa nekim drugim serijama?
...krenem postati ... kad ono šok !


...ne samo da se smije nego se mora otvoriti nastavak...


...barem dva razloga :

...finale serije bilo je jučer , a danas repriza ; prema tome : serija je presvježa da bi se tema zatvorila

...Nova ili Doma će najvjerojatnije seriju reprizirati ; znači li to da će se onda smjeti otvoriti tema ( interes će sigurno biti velik ) ; ako je odgovor da ( , a sigurno je ) ovo je potpuno besmisleno i pogađa srž problema


...a propos obrazloženja : temu stvaraju i forumaši i moderatori : dakle , ogledalo je i jednih i drugih
Fantazijaucmolu is offline  
Old 15.03.2011., 18:54   #5
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Tužna, tužna priča.. u potpunosti vas razumijem. I dalje ostaje zatvoreno.

Kad neka serija završi, a topic ostane otvoren, to je obično zato što je serija megapopularna i što su forumaši, uvjetno rečeno, zaslužili nastavak diskusije. Ovaj topic ne zadovoljava niti jedan od ova dva uvjeta.

I neće se tolerirati da se na sljedećih 1000 stranica topica posvećenom završenoj seriji vrijeđa, trola, tužaka/prijavljuje postove, ratuje sa Ezelom itd itd...

Ovo je bolje nego sam mislila, dakle činjenica da je netko sinoć namjerno upadao i pisao o događajima u japanu (?!) i vrijeđao forumašice na temi - ovdje se navodi kao razlog lokota? Plus što se prijavljivalo (recimo ja sam prijavila jedno 2 put kroz ova 2 mjeseca) kada netko namjerno, a baš je bilo takvih slučajeva, spojla, to je također razlog lokota? to što nismo htjele zbog forumašica koje nisu znale kraj da vide spojlere?

Aha, dakle Ezel je u pitanju, nešto što si kaznila (o tome bi se isto dalo) i što je prošlo prije par tjedana!
Odlično, ja sam zadovoljna odgovorom i hvala na iskrenosti i javnom priznanju motiva zaključavanja teme - a koju si, btw, potpuno, ali potpuno pogrešno opisala
__________________
*
revolution is offline  
Old 15.03.2011., 18:58   #6
Quote:
Fantazijaucmolu kaže: Pogledaj post
...ne samo da se smije nego se mora otvoriti nastavak...
a jel?

Quote:
...a propos obrazloženja : temu stvaraju i forumaši i moderatori : dakle , ogledalo je i jednih i drugih
a propos obrazloženja - u zadnja dva tjedna forumaši su poslali preko 50 prijava postova na navedenoj temi.. dodajmo na to postove koji nisu prijavljeni nego moderirani samostalno i/ili naknadno. Ogledalo koga je onda tema?

Jedino što je na toj temi dokazano jest to da ne znate konstruktivno raspravljati. Barem ne što se tiče ove serije. Čast izuzecima, naravno. A u manjini su toliko da je to kriminalno.

Serija je završila. Da se jutros nije pojavilo novih 12 prijava postova stavljenih na topic od 3 i pol stranice, vjerojatno bi i ostala još neko vrijeme. Ovako - closed.
Štrikalica is offline  
Old 15.03.2011., 19:00   #7
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Tužna, tužna priča.. u potpunosti vas razumijem. I dalje ostaje zatvoreno.

Kad neka serija završi, a topic ostane otvoren, to je obično zato što je serija megapopularna i što su forumaši, uvjetno rečeno, zaslužili nastavak diskusije. Ovaj topic ne zadovoljava niti jedan od ova dva uvjeta.

I neće se tolerirati da se na sljedećih 1000 stranica topica posvećenom završenoj seriji vrijeđa, trola, tužaka/prijavljuje postove, ratuje sa Ezelom itd itd...
...to o(ne)mogućuju moderatori ...

...na ovaj način se kažnjavaju svi koji to ne čine ; a to je većina...a sloboda govora postaje šuplja parola...

...osim toga , tema je zatvorena prije nego je serija i tehnički završila ; mnogima je repriza bila prvo gledanje što ostavlja uistinu bljutav okus i bjelodano dokazuje nepravednost odluke...
Fantazijaucmolu is offline  
Old 15.03.2011., 19:06   #8
@Štrikalica
Oprosti, o kakvim ti prijavama govoriš? Zbog čega sada želiš nametnuti dojam kako je tema bila poprište uvreda i sukoba, kada to nije istina? Želiš nekog s više instance uvjeriti u to ili kaj? Posjećenost i čitanost teme govori za sebe dovoljno, i valjda svi ti ljudi kojisu sudjelovali na temi znaju jesu li sudjelovali u vrijeđanju ili normalnoj komunikaciji. Naravno da je bilo propusta ( spama, trollanja, dočim su druge teme valjda na razini akademskih rapsprava, ma molim te ) i to je ljudski,posebno "u žaru rasprave" a puno toga se može riješiti i upozorenjem, ne samo pendrekom i lokotom, ako se želi, jasno,
No, tema nikada nije bila ugušena niti se može govoriti o ovakvom nediscipliniranom kaosu kako ti sada pokušavaš predočiti iz nekog razloga.

Sinoć je netko provocirao na temi, vrijeđaći sve koji gledaju seriju ..netko je očito na to reagirao i prijavio postove, zaboga miloga pa to je smisao opcije "prijavi nepoćudni post", ne razumijem u čemu poanta ako se forumaši koji stalno pišu žale na ovakve upade? nije li ta opcija pomoć moderatorima koji nisu fizički ni nikao u mogućnosti pratiti sve rasprave na svim temama?
__________________
*

Zadnje uređivanje revolution : 15.03.2011. at 19:11.
revolution is offline  
Old 15.03.2011., 19:09   #9
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
a jel?



a propos obrazloženja - u zadnja dva tjedna forumaši su poslali preko 50 prijava postova na navedenoj temi.. dodajmo na to postove koji nisu prijavljeni nego moderirani samostalno i/ili naknadno. Ogledalo koga je onda tema?

Jedino što je na toj temi dokazano jest to da ne znate konstruktivno raspravljati. Barem ne što se tiče ove serije. Čast izuzecima, naravno. A u manjini su toliko da je to kriminalno.

Serija je završila. Da se jutros nije pojavilo novih 12 prijava postova stavljenih na topic od 3 i pol stranice, vjerojatno bi i ostala još neko vrijeme. Ovako - closed.

...pa moderatoru je posao uređivanje po objektivnim pravilima ; a ne sviđanje ili nesviđanje postova , njardanje na broj prijava i slično

...ako su manjina nekriminalni postovi , onda je to trebalo korigirati kartonima i banovima...dakle ,moderator oblikuje temu
Fantazijaucmolu is offline  
Old 15.03.2011., 19:13   #10
Što se mene tiče: EOD.
Štrikalica is offline  
Old 15.03.2011., 19:21   #11
Pitanje je bilo: može li netko od nas ili moderatora otvoriti novu temu, nešto tipa ASK-i Memnu 2, kao što se na ostatku Foruma i u slučaju drugih serija na Televiziji otvaraju nastavci?

I tko o tome donosi odluku? Admin, modovi s Televizije, mod koji je otvorio i prvu temu? Netko treći?
__________________
*
revolution is offline  
Old 15.03.2011., 19:23   #12
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče: EOD.
...mislim da je ovaj post stvarno žalostan , neprimjeren i indikativan...

...i dokaz kako Jedino što je na toj temi dokazano jest to da ne znate konstruktivno raspravljati ne ide ( samo ) tzv. obične forumaš(ic)e

Zadnje uređivanje Fantazijaucmolu : 15.03.2011. at 19:31.
Fantazijaucmolu is offline  
Old 15.03.2011., 20:20   #13
Ja sam ovo vrlo osobno shvatila i mislim da mi je nanesena velika nepravda.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Old 15.03.2011., 20:39   #14
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Tužna, tužna priča.. u potpunosti vas razumijem. I dalje ostaje zatvoreno.

Kad neka serija završi, a topic ostane otvoren, to je obično zato što je serija megapopularna i što su forumaši, uvjetno rečeno, zaslužili nastavak diskusije. Ovaj topic ne zadovoljava niti jedan od ova dva uvjeta.

Jako, jako, ali jako bezobrazan odgovor

Ritko kad na ovom forumu susrićem moderatore/ice koji ne pucaju od
egoizma i samodopadnosti ali ovo je stvarno previše

Loša komunikacija = loš forum

Zaključali ste mi (i virujem još mnogima) najdražu temu, samo tako.
A šta je najgore od svega, to se mora prihvatit ki gotov čin, bez mogućnosti uvažene žalbe i nekog humanog razgovora.

Da si imalo profesionalan/a, otvorio/la bi novu temu sa strožim pravilima jer tako žele korisnici ovog foruma, a ne samo bahato odbrusit.

Još jednom:
Vevaaa is offline  
Old 15.03.2011., 20:46   #15
vratite nam ASKI MEMNU temu, ima itekako zainteresiranih
sandalye is offline  
Old 15.03.2011., 20:53   #16
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Ja sam ovo vrlo osobno shvatila i mislim da mi je nanesena velika nepravda.
koja je ovo nepravda prema svima koji su tu od početka, a zbog čega.....

bitno da se može komentirati asi i ezel a da ne govorim o reprizama megapopularnih španjolskih serija
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Old 15.03.2011., 20:53   #17
Quote:
Vevaaa kaže: Pogledaj post
Jako, jako, ali jako bezobrazan odgovor

Ritko kad na ovom forumu susrićem moderatore/ice koji ne pucaju od
egoizma i samodopadnosti ali ovo je stvarno previše

Loša komunikacija = loš forum

Zaključali ste mi (i virujem još mnogima) najdražu temu, samo tako.
A šta je najgore od svega, to se mora prihvatit ki gotov čin, bez mogućnosti uvažene žalbe i nekog humanog razgovora.

Da si imalo profesionalan/a, otvorio/la bi novu temu sa strožim pravilima jer tako žele korisnici ovog foruma, a ne samo bahato odbrusit.

Još jednom:

potpis.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 15.03.2011., 20:57   #18
ja sam se stvarno veselila večeras doći ovdje na forum.. pročititati uredno što ima na temi Ask i Memnu i prokomenitrati... jer sam već nekoliko dana spriječena zbog bolesti bila čitati kao prvo... a onda i komentirati... a onda kad sam skoro od muke počela još jednom plakati jer sam vidjela da su obje teme i na regularnom i na neprikazanome topicu zatvorene.... možda je nekome to smiješno i nerazumljivo ali vjerujem da nisam stvarno jedina koja se osjeća prazno i ne može misliti kao prije završetka serije... voljela bi da stvarno imam gdje to podijeliti sa nekime..... baš tužno....
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Old 15.03.2011., 20:58   #19
Pa nemogu vjerovat.

Stvarno nepravedno. Ask tema je stvarno bila najdraža,svi su se nadopunjali u mišljenjima. i rijetko kad smo imali posjete nekih ljubomornih trollova ili ako se nekom zalomio spojler i slično, što je normalno.
Vrijeđanja uopće nije bilo(jedino je sinoć naletio neki mali i počeo vrijeđat ). No na nekim temam ima itekako gorih vrijeđanja i ostaloga.

Cure su sve rekle.
Mislim da je nepravedno,svakako.

EDIT: a što se tiče ovoga da je tema zatvorena jer je serija završila
tema je zatvorena prije nego što se posljednja epizoda reprizirala na Domi,a ima i nekih koji nisu gledali sinoć pa su možda željeli podijeliti mišljenje nakon reprize
__________________
If music be the food of love; play on.

Zadnje uređivanje ThatGirl : 15.03.2011. at 21:04.
ThatGirl is offline  
Old 15.03.2011., 21:03   #20
Quote:
skvikic kaže: Pogledaj post
koja je ovo nepravda prema svima koji su tu od početka, a zbog čega.....

bitno da se može komentirati asi i ezel a da ne govorim o reprizama megapopularnih španjolskih serija
baš.
bitno da je nastavak diskusije zaslužila Zamka, al ne i Strasti Orijenta.
Mislim.... koji je ovo vrag s adminima?
di su oni dobri? ova mi se ne sviđa
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.