Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2003., 01:34   #1
Yoga

Krajem proteklog stoljeća Svjetska zdravstvena organizacija pri UN-u službeno je priznala yogu. Kao metodu prevencije raznih kroničnih bolesti, koje se javljaju kao posljedica stresa i nedovoljnog kretanja.
Službeno priznanje uslijedilo je nakon nekoliko desetljeća istraživanja, koje su provodili timovi stručnjaka sa raznih područja medicine.
I tko je ta HBK? I koji to planetarno priznati stručnjaci tamo sjede?
I tko im dade prostor u javnim medijima, da objavljuju gluposti?
I zašto hrvatski liječnici šute?
I intelektualci općenito?
Ovu svinjariju ne bi smio prešutjeti nitko tko sebe smatra razumnom osobom...
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 10:20   #2
Daj molim te pojasni što želiš reći, pojasni svoj stav po pitanju yoge i te odluke UNa.
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 11:16   #3
Quote:
Djete Kreten kaže:
Daj molim te pojasni što želiš reći, pojasni svoj stav po pitanju yoge i te odluke UNa.
Und was ist HBK & what is the point
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 11:18   #4
Hrvatska biskupska konferencija
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:16   #5
yoga i bavljenje jogom je stvar osobnog izbora kao i to da li ces smatrati glupanima ljude iz HBK.osobno ih ne smatram glupima ali o tebi i tvom revoltiranom pisamcu bi se dalo raspravljati.
duso draga,plati 250 kn mjesecno i bavi se jogom koliko hoces,rijesavaj se stresa i problema nekretanja.
ne vidim razlog zasto bi se bavljenje jogom moralo financirati iz proracuna....
tko voli nek izvoli! ( i plati)
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:19   #6
Aha, vi uglavnom spadate u onih 99% Hrvata koji ne čitaju novine

Bona, ovo je trebalo ići na Politiku ili eventualno Religiju, pa da vidiš polemike
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:24   #7
Quote:
energy kaže:

ne vidim razlog zasto bi se bavljenje jogom moralo financirati iz proracuna....
( i plati)
Valjda isto kao i kampanja protiv pušenja

Da nam nacija bude zdrava
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:45   #8
Hatha Yogu ne valjaa poistovjećivati s hinduizmom

Quote:
energy kaže:
1. yoga i bavljenje jogom je stvar osobnog izbora kao i to da li ces smatrati glupanima ljude iz HBK.

2. ne vidim razlog zasto bi se bavljenje jogom moralo financirati iz proracuna....
tko voli nek izvoli! ( i plati)
Očito je da tamo sjedi jako puno zlonamjernih ljudi, ograničenih umnih sposobnosti. Ako nisu kadri (ili voljni) razlikovati
HATHA Yogu od hinduizma onda zaslužuju epitet glupana ili zlonamjernika ili jednog i drugog.

2. Pa ako se vjeronauk (dakle zaglupljivanje!) financira iz Proračuna onda je stoput više razloga da se financira najbolji poznati sustav fizičkih vježbi za održanje i unaprijeđenje zdravlja.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:10   #9
Quote:
sailor kaže:
Aha, vi uglavnom spadate u onih 99% Hrvata koji ne čitaju novine
Yeah... I da hocu ovdje bi ih tesko kupila. Zato bi bilo super kada bi ljudi napisali post iz kojeg kuzis o cemu se radi
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:31   #10
Re: Hatha Yogu ne valjaa poistovjećivati s hinduizmom

Quote:
adriatic kaže:
Očito je da tamo sjedi jako puno zlonamjernih ljudi, ograničenih umnih sposobnosti. Ako nisu kadri (ili voljni) razlikovati
HATHA Yogu od hinduizma onda zaslužuju epitet glupana ili zlonamjernika ili jednog i drugog.

2. Pa ako se vjeronauk (dakle zaglupljivanje!) financira iz Proračuna onda je stoput više razloga da se financira najbolji poznati sustav fizičkih vježbi za održanje i unaprijeđenje zdravlja.
Upravo tako. Mislim da je HKB-u problem što je yoga "proizvod" druge religije, pa bi se ljudi mogli masovno prebacivati na hinduizam i sl. A to nikako ne odgovara katoličkim dušebrižnicima, jer će onda oni tanje kakat'. Very simple.

Btw. što će se financirati iz proračuna, odlučuje država. Puno gluplje stvari se vjerujem financiraju.......Ali ne vidim što s tom odlukom u jednoj zemlji imaju biskupi. Unbelievable.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 23:47   #11
FINANCIRANJE YOGE IZ PRORAČUNA

Quote:
sailor kaže:
Valjda isto kao i kampanja protiv pušenja

Da nam nacija bude zdrava
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 23:54   #12
FINANCIRANJE YOGE IZ PRORAČUNA

Quote:
adriatic kaže:
)

Pa ako se vjeronauk (dakle zaglupljivanje!) financira iz Proračuna onda je stoput više razloga da se financira najbolji poznati sustav fizičkih vježbi za održanje i unaprijeđenje zdravlja.
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 09:25   #13
Re: Hatha Yogu ne valjaa poistovjećivati s hinduizmom

Quote:
adriatic kaže:
...najbolji poznati sustav fizičkih vježbi za održanje i unaprijeđenje zdravlja.
Što volim ovakve konstatacije... Ajde meni za ljubav pojasni ovo "najbolji".
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 23:58   #14
The best of

Najbolji? Pa, nešto bolji od kopanje kanala + rakija + lizanje oltara.
Ima i drugih fizičkih aktivnosti koje djeluju opuštajuće - tai chi i sl.
Svi sportovi su dobri, u razumnim granicama.
Zanimljivo, sve više trenera nakon obaveznog treninga uvodi yoga asane, jer se pokazuju kao idealni streching. A treninzi bez naknadnih istezanja izazivali su razne povrede i deformacije.
Eto, sve više te vražje yoge ima, gdje god se okreneš...
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 01:08   #15
Ja prakticiram Pranayamu za ronjenje; pomaže i nema veze s religijom, a za ostale grane yoge neznam....
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 12:24   #16
Ma u priopcenju HBK navodi se kao protuargument uvođenju joge u škole to da joga propovijeda učenja o reinkarnaciji duše, karmi i slično...
Kakva bezobraština... a njihova institucija propovijeda ... ma znamo svi što propovijeda... Da se razumijemo, smatram se najbliže krščanstvu ali što je previše, previše je... Tko im daje pravo određivati na osnovu svojih dogmi što će ulaziti u škole.

Slažem se da joga možda ne bi trebala ući u škole ali je tamo još manje mjesta vjeronauku. I smatram da bi joga imala veći pozitivni utjecaj na djecu. A tko želi ići na vjeronauk postoje župni uredi na svakih 200 metara...

I odakle to da su kršćanstvo i joga nespojivi...

Možda ovo nema veze s forumom Zdravlje ali morao sam...
__________________
Život je najveća umjetnost!
More zemlja vino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 11:39   #17
Vidim da vecina vas brijete na jogu, pa nek se cuje i drugacije misljenje:
Hrvatska je pretezno katolicka zemlja. Tako se prema zadnjem popisu opredijelila velika vecina stanovnistva (podatke ovdje nemam, ali red velicine 90%). Da je pretezno hinduisticka zemlja, bilo bi logicno uvoditi jogu.

Da su uvedene duhovne vjezbe, onda bi se svi vi na zadnje noge digli kako se vracamo u srednji vijek i kako nam tu uvode neke molitve prije nastave i ne znam sto drugo.
Utjecaj duhovnih vjezbi bi bio takodjer povoljan na djecu. I puno blizi nasoj kulturi.

Joga je proizvod druge religije i normalno je da HBK reagira tako kako reagira.

A ako se netko zeli baviti jogom, mislim da ima dovoljno prilike u privatnom aranzmanu. Zasto bih ja kao porezni obveznik trebao financirati sirenje produkata neke druge, strane religije?
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:03   #18
Quote:
praktikanti kaže:
Vidim da vecina vas brijete na jogu, pa nek se cuje i drugacije misljenje:
Hrvatska je pretezno katolicka zemlja. Tako se prema zadnjem popisu opredijelila velika vecina stanovnistva (podatke ovdje nemam, ali red velicine 90%). Da je pretezno hinduisticka zemlja, bilo bi logicno uvoditi jogu.

Da su uvedene duhovne vjezbe, onda bi se svi vi na zadnje noge digli kako se vracamo u srednji vijek i kako nam tu uvode neke molitve prije nastave i ne znam sto drugo.
Utjecaj duhovnih vjezbi bi bio takodjer povoljan na djecu. I puno blizi nasoj kulturi.

Joga je proizvod druge religije i normalno je da HBK reagira tako kako reagira.

A ako se netko zeli baviti jogom, mislim da ima dovoljno prilike u privatnom aranzmanu. Zasto bih ja kao porezni obveznik trebao financirati sirenje produkata neke druge, strane religije?
Imaš pravo na svoje mišljenje, ali nemoj generalizirati. Ja npr. uopće ne brijem na yogu ali ne brijem ni na katoličanstvo. Brijem na osobnog Boga i na ono što u životu volim i mislim da mi treba. Pa mi sad reci zašto ja kao porezni obveznik moram plaćati pun k**** glupih stvari u ovoj zemlji koje mi uopće nisu u interesu, a između ostalih i vjeronauk u školi i kojekakve druge nus produkte katoličke crkve, pod krinkom duhovnog prosvijetljenja, a zapravo bogaćenja iste?? Jer nemojmo se zavaravati, Crkva jest najbogatija institucija u državi
Vidiš i ja kao državljanin ove zemlje moram plaćati poreze za crkvene potrebe i nauku, a ateist sam i od toga nemam ništa.

Btw. ovih 90% katolika o kojima pričaš je prenapuhano. A sa sigurnošću ti tvrdim jer vidim i slušam oko sebe da je od tih 90% pola "prisilnih" katolika jer to moraju biti u ovoj zemlji i jer bi imali problema da se izjasne za eventualno drugu vjeru ili ateizam.

Yoga ne bi trebala biti prijetnja Katoličkoj crkvi. Pa ne vidim čemu frka u HBK-u. Zapravo vidim, ali neću komentirati
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:29   #19
http://www.dzs.hr/Popis%202001/popis20001.htm
Imas pravo, prenapuhao sam, 3.897.332 od 4.437.460, dakle 87,83%. Uhvacen sam. Obecajem, necu nikad vise.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:36   #20
I to ti je jedini argument protiv yoge????

Uzmi u obzir ono što sam ti napisala o "prisilnom " katoličanstvu....prošlu subotu se u mom susjedstvu udala jedna djevojka koja je ovdje rođena, roditelji su joj Hrvati...sve 5...ali nije bila krštena...i da bi se udala za svog dugogodišnjeg dečka, morala se krstiti u 30.god. i primiti sve sakramente kat. vjere...jer su njegovi roditelji bili protiv i imala je velike probleme.......eto, takvih slučajeva ima jaaaaaaaaako puno u tih tvojih
3.897.332 od 4.437.460, dakle 87,83% katolika
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.