Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 22:46   #661
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Najbolje rješenje za grijanje (ako je ikoje takvo) jest konvektor grijalica (s termostatom). Eto. EOD.

P.S. Kod mene će biti - klima s inverterom u dnevni boravak, u sobe konvektori.
klima ima svoja dosta veliko ogranicenje kod nekih kuca koje su dosta razvedene pa treba puno nutarnjih jedinica sta je dosta skupo. a kad je dosta razvedeno, cesto su to i sobe manjih povrsina (npr. 15tak m2 sta je sasvim dovoljno za spavace sobe) pa cesto dodje i do problema da se klima nema gdje smjestiti a da ne puse nekom direktno u glavu...
konvektori imaju manju brzinu ispuha (srazmjerno sa dosta vecom temperaturom grijaca nego sta je to slucaj kod klime) pa ih mozes staviti gdje hoces i neces osjetiti nikakvo puhanje..
rjesenja ima puno i svaki objekt se moze grijati sa razlicitim sredstvima a da je to prihvatljivo sa stanovista ulozeno/dobiveno i vremena povrata novca..

ali sa cistog stanovista mjesecnog racuna, bilo koji el. grijac je trenutno najskuplje rjesenje, pa tako i konvektori
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 22:51   #662
Apsolutno si u pravu.
Samo što nije sve u mjesečnom računu. Nešto je (čak u jako puno) i u veličini investicije potrebne za dobavu i ugradnju, zar ne?

Osim toga, mi u Hrvatskoj imamo bezobrazno jeftinu struju. Treba to koristiti dok je još tako.

Npr., ima li tko kome je godišnji račun za struju veći od godišnjeg računa za mobitel?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 23:02   #663
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
..puno bolje nego kod staraca gdje je centralno gradsko i gdje je zrak suh..kod mene je vlaznost fantasticna..parket se nije isusio niti malo..to ti je najbolji znak..a nemam nikakvo dodatno ovlazivanje...
brijem da ti starci nemaju u stanu PVC stolariju. I kod mene je zrak bio suh sa centralnim sve dok nisam stavio PVC stolariju.

Sad imam vlage za izvoz

Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Apsolutno si u pravu.

Npr., ima li tko kome je godišnji račun za struju veći od godišnjeg računa za mobitel?
Samo oni koji se griju na struju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 23:12   #664
Može li mi netko dati par odgovora o grijanju na pelete (za stan)
1. Kolike su cijene takvih peći (imam samo par cijena od flumenfire peći koje prodaje DSK 11.550,00 kn je najeftinija)
2. Kg pelete dođe oko 2,00 kn, a potrošnja je 1 kg/h. Koliko se prosječno treba potrošiti kg pelete na dan pod uvjetom da boraviš u prostoriji cijeli dan?
dani.du is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 07:13   #665
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post



Samo oni koji se griju na struju
Ne. Pokušaj ponovno. Godišnji račun, naglasih.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 09:09   #666
hm, no dobro.

Samo ak se griješ na struju postoji vjerojatnost da će ti godišnji račun za struju biti veći od godišnjeg računa za mobitel. Inače teško, osim ak nemaš mobitel il slabo pričaš na njega
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:35   #667
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
hm, no dobro.

Samo ak se griješ na struju postoji vjerojatnost da će ti godišnji račun za struju biti veći od godišnjeg računa za mobitel. Inače teško, osim ak nemaš mobitel il slabo pričaš na njega
ne grijem se na struju a mobitele imam jos iz doba 099
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:38   #668
Quote:
dani.du kaže: Pogledaj post
Može li mi netko dati par odgovora o grijanju na pelete (za stan)
1. Kolike su cijene takvih peći (imam samo par cijena od flumenfire peći koje prodaje DSK 11.550,00 kn je najeftinija)
2. Kg pelete dođe oko 2,00 kn, a potrošnja je 1 kg/h. Koliko se prosječno treba potrošiti kg pelete na dan pod uvjetom da boraviš u prostoriji cijeli dan?
2kg peleta ti je ko litra loz ulja
treba znat velicinu prostora kakva je stolarija kakva izolacija koju temperaturu zelis onda tek mozes racunt kolko cega
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 21:59   #669
Imam jedno pitanje. Imomo vaillant peć sa vanjskim senzorom i pokušli smo staviti sobni termostat na nju, ali izgleda da ne ide jedno s drugim. Naime kad se vani spusti temperatura ona se upali bez obzira što je na sobnom narihtano na 18, a u kući je 23 ( radila je klima), Zanima me ima li tko iskustva s tim i da li se to uopće može i da li mora biti original vaillant sobni termostat za korekciju, jer znači kad ona grije jer je vani jako haldno, a nama je recimo vruće da možemo smanjit grijanje, da ne moramo ići u podrum.

Molim za pomoć!
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:42   #670
da li imaš opciju da prati i jedno i drugo, i vanjsku i unutarnju temp?

ja na kotlu imam automatiku po vanjskoj temp ali imam opciju da prati i jedno i drugo
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:29   #671
ima opciju ali vjerojatno ne s ovom sobnom automatikom, kako izgleda taj tvoj sobni termostat, jel ima samo za smanjenje i povećanje temperature i da li je vaillant
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:30   #672
nemam ništa od vailanta - nemam plin, grijem na ložu, ali princip bi trebao biti isti

kotao je od ctc-a a automatika od kromschroedera, izgleda nekako ovako:

http://www.kromschroeder.hr/hr/03_heating/heating.htm

sobni termostat ima funkcije određivanja sobne temperature u raponu +/- 5 stupnjeva Dakle, nema onu skalu 15,20,25,30 stupnjeva, već +/- 5 C jer osnovnu temp programiraš na samoj automatici

osim te funkcije ima još određivanje načina grijanja: po uklopnom satu (po programu, stalno grijanje bez obzira na program, i noćni program neovisno o programu i to je to

raspitaj se u vailantu koji ti treba sobni termostat i da li uopće može grijanje ovisiti i o vanjskoj i o unutarnjoj temp
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:43   #673
Bok!
Ja sam nova ovdje i pojma nemam o grijanju, a trebali bismo uvesti centralno na plin u kuću cca 150m2.
Razmišljamo staviti podno grijanje u dnevni boravak i po hodnicima, ali zanima me diže li taj oblik grijanja prašinu. Čula sam da diže i da pospješuje alergije, a sin mi je alergičan na prašinu. Ima li tko taj oblik grijanja da mi može reći iz iskustva?

Napominjem da ne znam puno o grijanju pa me nemojte kritizirati, ja sam alergična na kritike.
mak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:50   #674
Quote:
mak kaže: Pogledaj post
Bok!..... ali zanima me diže li taj oblik grijanja prašinu.
.
Ta prašina da to nije možda TVOJ problem, a ne centralnog!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:38   #675
hahahahahahahahahahahahahaha....haha

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ta prašina da to nije možda TVOJ problem, a ne centralnog!
Ne kužim, kako može biti moj problem? Lijepo sam napisala da mi je sin alergičan, a ako aludiraš na moju higijenu onda ću te razočarati i reći da još nisam uselila u tu kuću i još nemam taj tip grijanja, pa onda to još nije moj problem!!!!. Sada smo u stanu i imamo tepihe, a grijemo se na radijatore. Iako je grijanje skupo, zadovoljni smo.

Malo provokacije da se razbije monotonija...ha???
mak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:56   #676
tepisi su leglo prašine

ak ti sin to preživio, preživjet će i podno grijanje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 18:34   #677
S tepisima nema problema. Iako nam je dr. savjetovao da ih izbacimo, skupa sa zavjesama, običnim plahtama i metnemo one gumene... da okrečimo plastičnim krečom stani peremo sve skupa dva puta tjedno. Rekao je i da ga ne izvodimo van ujutro i navečer jer je koncentracija peludi najveća, da kupimo ovlaživač zraka... i tako dalje, a i bliže... Od svega toga nismo napravili ništa. Nije rješenje držati ga pod staklenim zvonom. Onda ga ne bih smjela puštati nikuda i što sam napravila? ...Ništa.
Hvala na savjetima.
mak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:01   #678
Molim pomoć! Stan 50m2, dobra izolacija - potkrovlje. Trenutno se grijemo na plinsku peć,nije pretoplo,a račun za plin je do 350 kn kad je jaka zima. Bojler je na struju i mj. je imamo 200kn. Razmišlamo o Viking grijanju. Da li netko ima ikakvih iskustava ili preporuka? Instalacija je duplo jeftnija od centralnog grijanja.
__________________
Tu me stisni!!! Dok su djeca još mala,usadi im duboko korijenje-kada porastu ,daj im KRILA.................!!!!! (Indijska izreka).
k1krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 08:46   #679
http://findaleak.co.nz/diy-rent-hire...ng-camera.html
cool, kako efikasno pronaci greske u izolaciji/izvodjenju i probleme sa curenjem i vlazenjem, pogledati customer tetimonials
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 14:00   #680
Bok Svima,

O grijanju, ako nekoga interesuje, procitajte
nasu stranicu: http://tomegkalyha.eoldal.hu .
I potrazite na rijec: Masonry Heater, i videcete, sta je najbolje za grijanje.
Nasa kuca: 100m2 cjela zima 3000Kg suhog drveta.

Zsolt

ps: izvinite zbog loseg hrvatskog
goccc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.