Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 19:23   #4281
Može pomoc? Sta da radim sa maceratom smilja? Radila sam dvije verzije tj.macerirala sam jedan dio u maslinovom a drugi dio u sezamovom ulju? Mogu li ga koristiti u njezi lica? Inace,za vecer koristim mjesavinu argana,ruze,makadamije+e.u.! Jel mogu toj mjesavini dodati i malo smilja? Inace,miris macerata je fantazija!!
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:25   #4282
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Može pomoc? Sta da radim sa maceratom smilja? Radila sam dvije verzije tj.macerirala sam jedan dio u maslinovom a drugi dio u sezamovom ulju? Mogu li ga koristiti u njezi lica? Inace,za vecer koristim mjesavinu argana,ruze,makadamije+e.u.! Jel mogu toj mjesavini dodati i malo smilja? Inace,miris macerata je fantazija!!
Možeš, pogotovo ovoga u sezamu. Macerat smilja u maslinovom dodaj radije dodaj ulja za njegu tijela
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:40   #4283
Hvala ti! Tako sam i mislila da bi sezamovo bilo bolje! Maslina se sporije upija i može izazvati pristice,tako nekako?Uglavnom imam kakao maslaca i kokosa pa cu nesto iskemijati sa maslinom za tijelo,ako me kombinacija mirisa ne ubije
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:31   #4284
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Tako sam i mislila da bi sezamovo bilo bolje! Maslina se sporije upija i može izazvati pristice,tako nekako?Uglavnom imam kakao maslaca i kokosa pa cu nesto iskemijati sa maslinom za tijelo,ako me kombinacija mirisa ne ubije
Tako je.
Pa da, od kakao maslaca, kokosa i macerata možeš si napraviti finu mackalicu sad za ovo zimsko razdoblje. Maži se na vlažnu kožu i bit će super. Javi kakav je miris
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 00:14   #4285
bok svima,
nedavno sam sama pocela raditi kreme za sebe, a vrlo brzo se to pretvorilo i u izradu poneke kremice i za rodbinu i prijatelje
pisem vam jer imam pitanja vezano uz emulgatore. prvi koji sam kupila i koji sam koristila bio je phytocream. merlina mi je rekla da bi mi on mogao biti pretezak za lice, pa mi je osmislila predivan recept za moju kozu puno joj hvala
a ja sad imam pitanje, kupila sam hitecream, pa me zanima moze li mi tko reci u kojem se postotku on koristi u (laganoj, hidratantnoj) kremi za lice? uzela sam ga jer imam problematicnu kozu, a on je navodno bolji za takav tip koze.

iii jos me zanima kako radite "teze" masnije kreme? koliko emulgatori poput phytocreama i hitecreama "trpe" masne faze i u kojim ih se postocima onda stavlja?
hvala!
lakunoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:36   #4286
a ja sam rastopila svoj kakao maslac na pari i onako tekuć učinio mi se jako tekuć pa sam mu dodala jako malo marelice. u svakom slučaju premalo. jer kad se ponovno stvrdnuo postao je ono što je i prije bio - pretvrd za mazanje. bravo ja. :klap:
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 23:04   #4287
dobila sam talog maslinovog ulja pa me zanima za sto ga mogu upotrijebiti? znam da mogu raditi sapune (nikada nisam) ali da li se moze jos za nesto iskoristiti?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:37   #4288
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
a ja sam rastopila svoj kakao maslac na pari i onako tekuć učinio mi se jako tekuć pa sam mu dodala jako malo marelice. u svakom slučaju premalo. jer kad se ponovno stvrdnuo postao je ono što je i prije bio - pretvrd za mazanje. bravo ja. :klap:
Nasmijala si me s ovim smajlićem što pljeska i "bravo ja"
Pa nije neka šteta... opet polako rastopi i dodaj još ulja
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:10   #4289
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
a ja sam rastopila svoj kakao maslac na pari i onako tekuć učinio mi se jako tekuć pa sam mu dodala jako malo marelice. u svakom slučaju premalo. jer kad se ponovno stvrdnuo postao je ono što je i prije bio - pretvrd za mazanje. bravo ja. :klap:
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Nasmijala si me s ovim smajlićem što pljeska i "bravo ja"
Pa nije neka šteta... opet polako rastopi i dodaj još ulja
pa to je ustvari sve dobro. Sad bar znaš kako se kakao maslac ponaša
Kakao maslacu možeš komotno dodati i 50%-60% ulja u odnosu na njegovu količinu koju otapaš, ovisi kakvu konzistenciju želiš. Ako je i tvrđi, topit će se u dodiru s kožom. Taj postotak je čisto da vidiš koliko je u stanju kakao "popiti", a može još, pa si korigiraj prema tome kako ti više paše i kako voliš
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:54   #4290
ma vidjet ću što ću s njim.
ali sad sam vas došla pitati čime da mažem ruke. i inače imam jako suhu kožu ali preko zime su mi ruke toliko suhe da pucaju

naravno, tražim vrlo jednostavan recept od sastojaka koje mogu kupiti u ljekarni. (za kemig već imam popis star godinu dana, nikako da odem).
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:14   #4291
pa maži si s tim kakaom i marelicom što si si napravila
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:16   #4292
nije mi to dobro za ruke. nije vlažno, samo je masno.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 01:04   #4293
mozes to na mokre ruke namazat, pa ce ta mast zatvorit vodu koju ce onda popiti koza i nece moc ishlapit jer joj masni film nece dat.
samo znam da u situacijama kad mazemo ruke mozda nemamo bas pristup vodi
lakunoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 11:44   #4294
Kako je krenula sezona ušiju po školi, može pomoć oko home made repelenta, tj. info mogu li umjesto eukaliptusa radiate staviti eukaliptus citriodoru (imam ga doma) i što mogu staviti umjesto geranija burbona i mogu li napraviti u nekom od hidrolata koji imam doma (smilje, kamilica, bušin) ili da et. ulja stavim u običnu destiliranu vodu?

Ovo su recepti koje sam našla na netu:

Sprej za kosu za svakodnevno nanošenje - preventivno
- 100ml hidrolat lavanda ili hidrolat čajevac (ili njihova mješavina)
- 5 kapi eterično ulje čajevac
- 6 kapi eterično ulje geranij burbon ili marokanski geranij
- 5 kapi eterično ulje lavandin super ili prava lavanda
- 4 kapi eterično ulje eukaliptus radiata

Ukapajte eterična ulja u hidrolat, u odgovarajuću staklenu bocu sa sprej pumpicom. Mješavinu raspršite na vlasište svako jutro. Obavezno dobro promućkajte mješavinu prije svakog raspršivanja jer se eterična ulja ne otapaju u hidrolatu. Pazite da ne raspršite mješavinu u oči.


Sprej za kosu za svakodnevno nanošenje – kada su uši prisutne
- 100ml hidrolat lavanda ili hidrolat čajevac (ili njihova mješavina)
- 10 kapi eterično ulje čajevac
- 12 kapi eterično ulje geranij burbon ili marokanski geranij
- 10 kapi eterično ulje lavandin super ili prava lavanda
- 8 kapi eterično ulje eukaliptus radiata

Ukapajte eterična ulja u hidrolat, u odgovarajuću staklenu bocu sa sprej pumpicom. Mješavinu raspršite na vlasište 3 puta na dan. Obavezno dobro promućkajte mješavinu prije svakog raspršivanja jer se eterična ulja ne otapaju u hidrolatu. Pazite da ne raspršite mješavinu u oči.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 12:11   #4295
imam dobar recept za pakung za seboreično vlasište, samo me zanima uz palmarosu koliko bi mogla lavande prave staviti.

30 ml makadamije, 30 ml pšeničnih klica, 20 ml avokada, 20 ml ricinusa 30 kapi palmarose
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 21:50   #4296
pomoć, pomoć!! radila sam si kremu za ruke i spremila ju u frižider da se ne pokvari brzo (jer nisam koristila konzervans). nakon dan, dva mi se stvorio kondenzat s unutarnje strane čepa, obrisala sam ga krpicom, ali onda opet nakon dva dana isto i opet sam obrisala krpicom, i opet se nakon dva dana stvorio kondenzat. pa otkud??? šta toliko isparava iz moje kreme? jel itko zna možda, pliz? spremila sam već ohlađenu kremu u frižider, nije bila ni topla kad sam ju stavljala u frižider. molim vas da mi kažete jel se to još nekome dogodilo i kako je izbjegao? hvala unaprijed.
sunce- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 21:59   #4297
i još jedna molba, ako može, zaboravila sam napisati u prethodnom tekstu. kosa mi užasno ispada, ali stvarno jako puno i totalno se prorijedila i stanjila u posljednje vrijeme, toliko da me sad brine :-(
ima li netko možda kakav dobar recept ili bar savjet za to??? probala sam razne šampone (kron, olival, na bazi koprive neke, onda neke ultra skupe iz njemačke (jedna bočica oko 250 kn), pa ispirala kosu s čajem od domaće koprive, pila tablete s cinkom i biotinom, ali do sada ništa nije pomoglo. molim vas, jel ima još nešto za probati, samo da bude bar malo bolje. HVALA PUNO :-)
sunce- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 10:10   #4298
Da provjeriš hormone, štitnjaču?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 10:18   #4299
Da, obavezno to prvo, tako je i meni bilo, a štitnjača je nažalost bila uzrok.

Merlina, ovo iznad sam tvoj recept stavila, koja ulja eterična bi bila dobra za seboreju osim palmarose? I koja bazna, jesu li ova ok?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:08   #4300
ugl.
šampon kod seboreje radi se sa iscrpkom slame zobi 30 ml te se dodaje 10 ml ulja ploda divlje ruže.

svakako plod divlje ruže, macerat nevena, nar, a od eteričnih uz palmarosu i kamilice.
Lavanda ne može štetiti slobodno i nju dodaj.

Ulja koja su gore navedena su ok.

Oralno noćurak ili boražinu, te naravno već znaš čišćenje jetre ...čičak, glina oralno, i tako dalje da ne ponavljam.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.