Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 16:56   #1
KravMaga u paviljonu 25 i paviljonu 6 - razlike ?

Može li netko ko je upućen objasniti razliku između klubova Krav Mage, naime djeluju dva kluba te jedni treniraju u paviljonu 6 a jedni u paviljonu 25.
Koje su razlike u trenigu, instruktorima, licenci, ozbiljnosti ...


Hvala
Crazyhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:18   #2
ralika ti je kaj ovi u 6 imaju IKMF certifikat

u 25 nemaju tj. to je sve pokrenuo Branimir Tudjen koji je do nedavno bio u IKMA

na obje strane se vidi velika ozbiljnost

više ovisi kak ti pašu termini treninga

drugo sve je skoro isto
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 01:56   #3
Skoro Jericho. Ivan ima više slobode što je možda ok, no IKMF je sustav sa puno više iskusnih instruktora koji nadziru rad, tako da su ujednačeniji u poduci. IKMA radi već godinama isto, drži se istih teza usprkos promjeni situacije u svijetu i Izraelu, mada je Branimir puno stvari razradio i unaprijedio dok IKMF prati situaciju u raznim zemljama običaje i situacije pa više pažnje posvečuje tipičnim napadima.
Ivan je ok. No meni osobno je draži IKMF jer radim sa puno instruktora i nekako brže učim nego sa jednim. No to je moje osobno mišljenje.
Naglašavam, moje osobno mišljenje.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:24   #4
Ali tam je i Mario nije samo Ivan

Meni su oba kluba dobra.


Svaki instruktor ti pokaže nešto svoje to je istina no i od Maria i od Ivana se može puno naučiti pogotovo pogotovo kad si početnik
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 16:29   #5
Branimir je bio cjenjeni instruktor u IKMAu dok je vecina danasnjih licenziranih instuktora bilo u pelenama. Nakon 15g odlucio je prekinuti suradnju zbog "politike". Takoder je i licenzirtani instruktor PATS sistema koji se koristi u SASu meduostalim. Izumio je i vlastiti sistem MOSS(Multy Oponent Surviving System). Suraduje sa raznoraznim strucnjacima iz podrucja borilackih vjestina, sistema samoobrane i antiterorizma, kao npr s Itay Gilom, kojeg ste mogli vidjeti u dokumentarcu Human Weapon. A sto se tice licenca, meni je osobno draze trenirati kod osoba koje su 3 i pol godine aktivno trenirali i usavrsavali kod vrhunskog stucnjaka prije negoli su otvorili svoj klub nego kod licenziranih instruktora u Izraelu sa stazom vjezbanja KM od 2-3 tjedna. Ovo je samo moje misljenje.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 18:19   #6
Opet svatko svoga konja hvali ( a drugog bi ubio ).
Poznajem Branimira. trenirao sam s njim, sa Ivanom i Mariom. I ti to znaš.
Gyonin, nitko tko je otvorio klub u IKMF nije imao staž od 2-3 tjedna. A kad već spominješ iskustvo, pitaj onda i za iskustvo ljudi iz IKMF-a. Barem prije, kad već spominješ Branimirovo. Ali u biti su to gluposti i nisu argumenti o krav maga i podučavanju. Jer se poznamo. Zar, ne ?

Quote:
A sto se tice licenca, meni je osobno draze trenirati kod osoba koje su 3 i pol godine aktivno trenirali i usavrsavali kod vrhunskog stucnjaka prije negoli su otvorili svoj klub nego kod licenziranih instruktora u Izraelu sa stazom vjezbanja KM od 2-3 tjedna. Ovo je samo moje misljenje.
Životno iskustvo je jedna stvar, krav maga druga. Osobito u Hrvatskoj. Nije uopće potrebno imati kratki fitilj i paliti se.
Ljudi u IKMF-u imaju puno staža, puno više od 2-3 tjedna i dobro poznaju i Ivana i Maria. I poštuju ih.
Sada početi vaditi tešku artiljeriju spominjući gluposti da bi se "obranilo" od naglašavanja da smo ljudi koji su nakon gledanja DVD otvorili KM klub bilo bi ne neumjesno, već glupo. I već viđeno na forumu. A to smatram glupim za odrasle ljude.
Isto tako spominjati koliko sati treninga i sl. stoji iza ljudi u Hrvatskoj.
Moj post je išao u smjeru iznošenja osobnog stava tvoj je na granici neukusa. Moj ti je savjet da ipak pitaš Ivana o odnosima.
Priča je išla da jedan čovjek nikad ne zna sve, i da sustav jednog izvora ima zamki, što se vidi u IKMA ( a možda i Branimir ima taj stav ? ) a ne da Branimir Tudjen kojeg iznimno poštujem kao znalca ( kao i Haim Gideona ) ne zna ili sl. Nije bila upitna ničija stručnost, već koji je način podučavanja za mene osobno bolji. No ova zemlja je predugo bila u socijalizmu.
Neka tebi ostane da smo mi "šarlatani, koji su otvorili klub nakon treniranja od 2-3 tjedna" i uživaj u svom klubu.
Ja ne bi trenirao u klubu u kojem su isključivi ljudi. Zato mi se više sviđa Jeriho. Respect.
Mario je ok, radio sam s njim, nadam se da i dalje brzo uči kao i prije, no Ivana znam dugo. I jako ga poštujem zbog znanja. On ima jednu mirnoću koja je jako bitna za učitelja. Sazrio je i zato ga poštujem. Mirnoća i staloženost su tu važni. Ima tu i osobnog stava, ne ?
Dakle sve što sam rekao u prvom postu stoji. Ostalo je prepucavanje koje ne nosi ništa dobro za krav maga. Mrzim dokazivanja glupih stvari.
Imam previše posla, idem unaprijediti znanje za 100 % na treningu.
Pozdrav Ivanu Zafranoviću. Zbog gluposti ću ovu temu zaobilaziti.
Što se tiće mojih pelena
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:13   #7
predlažem da se tema obriše




odmah sam se sjetio onog nicka che-guevare i onih silnih WC prepucavanja
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:25   #8
jericho si ti bio pod nekim drugim nickom ili? Jer pise registracija 2007, a che je otisao dosta prije toga kolko se sjecam.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:02   #9
Samo sam htio dat do znanja ljudima da nije stvar u certifikatu i licenci neke federacije, nego u inputu znanja instruktorima. Ovo prvo nije nuzno uvijet za ovo drugo. Ljudi su neupuceni pa donose svakakve zakljucke. Respect svima, vidimo se na nekom od seminara.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 21:38   #10
pa čitao sam temu o WC kada sam se registrirao
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:16   #11
uf onda si se nacitao. Ima toga dosta. Nice
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:09   #12
a di je nestao taj čovjek
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:38   #13
a cuj, nije bio bas omiljenik, pa je jednog dana se oprostio i nestao. ali mi mislimo da je on jos uvijek tu. ako nis, bar ga se sjetimo kad netko spamma, i stvara svadje. tj, svadja se oko necega. Che je uvijek prisutan XD
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.