Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 21:43   #1
Kako pisati dnevnik prakse?

Može li mi netko dati primjer kako voditi dnevnik prakse, tražio sam po netu ali svaka stranica tjera svoje... smjer je hotelijersko-turistički tehničar, a praksu odrađujem u pizzeriji...ako bi bilo moguće molim vas da mi objasnite kako bi to trebalo izgledati i koliko bi vježbi trebalo biti opisano u njemu ako je trajanje prakse 182 sata...u mojem gradu ovaj smjer je eksperiment tako da nam čak ni profesori neznaju objasniti, cijeli razred se muči oko toga...unaprijed hvala
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 23:57   #2
danas sam prvi put imao praksu. došao sam u X sati, te sam X. Radno vrijeme je od X do X te sam ostao X sati.
tamo sam morao raditi X, i naredbe osobe X. ljudi su prijateljski raspoloženi, i ako nisam nešto razumio, pomogli su mi.
pizzeria je dobro opremljena, broji oko X radnika, te svako malo dolaze ljudi.

ovu pizzeriu karakterizira X (npr bogat jelovnik, određene vrste pizza, smještaj), a cijene su prihvatljive.
kreću se od X do X kn.

u našu pizzeriu dolaze i gosti iz drugih država. najčešće se naručuje pizza margarita, i capricossia.
tamo dobijem besplatnu hranu, a imam i svoje mjesto tamo.

najčešće radim X te mi se tamo sviđa.

ukratko. dodaj nešto, ugl opiši mjesto u kojem radiš, s kim radiš, kako je itd.
btw slova X znače da moraš napisati svoje.
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 02:50   #3
Ja sam 4 godine imala praksu i 3 različita načina pisanja. Valjda profesor bar ima toliko mozga da izda neke svoje zahtjeve.

Kod jednog profesora sam pisala tako kako je objasnio nickmiau. To se čini normalan način...
Kod jedne profesorice smo dobili zadane ekonomske/komercijalne teme i morali se raspisat o tome koliko smo mogli naći na netu/u knjigama
Kod drugog profesora bile su važne slike onog što sam prodavala, deklaracije na pakiranjima.... :/

Ako se radi o običnom dnevniku vjerovatno moraš samo pisat sve što si taj dan radio od kad dođeš pa do kraja. Bezveze, u biti.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:44   #4
Quote:
Mr. Lordi kaže: Pogledaj post
Može li mi netko dati primjer kako voditi dnevnik prakse, tražio sam po netu ali svaka stranica tjera svoje... smjer je hotelijersko-turistički tehničar, a praksu odrađujem u pizzeriji...ako bi bilo moguće molim vas da mi objasnite kako bi to trebalo izgledati i koliko bi vježbi trebalo biti opisano u njemu ako je trajanje prakse 182 sata...u mojem gradu ovaj smjer je eksperiment tako da nam čak ni profesori neznaju objasniti, cijeli razred se muči oko toga...unaprijed hvala
Ja sam išla u srednju za hotelijersko turističkog tehničara... Nama je profesor rekao kako moramo pisati...A pisali smo na A4 papir na komp ili pisaći stroj, kako tko, i onda smo to na kraju spojili, trebali smo opisat svaki dan posebno naravno, šta smo radili... Mogli smo i slikice objekta ubacit u kojem smo praksu odrađivali i tako...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:49   #5
Imaš onu plavo žutu knjižicu gdje se piše dnevnik prakse?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:22   #6
Puno hvala na odgovorima...svaki dan praktički radim isto tako da mi se čini besmisleno pisat to 30 puta ... da to je plavo žuta bilježnica
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 01:38   #7
Quote:
Mr. Lordi kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovorima...svaki dan praktički radim isto tako da mi se čini besmisleno pisat to 30 puta ... da to je plavo žuta bilježnica
Uzmi knjigu i spajaj teoriju s praksom
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 11:14   #8
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Uzmi knjigu i spajaj teoriju s praksom
A izgleda da to moram i napraviti, samo mi je malo problem što mi ''poslodavac'' to treba ocijeniti (svaku vježbu zasebno) pa sad nemogu napisat nešt tam skroz treće što nikad nisam radio ....btw tnx na pomoći
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:44   #9
Quote:
Mr. Lordi kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovorima...svaki dan praktički radim isto tako da mi se čini besmisleno pisat to 30 puta ... da to je plavo žuta bilježnica
Nama je bilo rečeno da je ta plavo žuta bilježnica za trogodišnje škole... I nismo smjeli u nju pisati dnevnik...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:10   #10
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Nama je bilo rečeno da je ta plavo žuta bilježnica za trogodišnje škole... I nismo smjeli u nju pisati dnevnik...
Ma daj...bezveze nas muče s tim glupostima a većina nas ne misli radit ništa u vezi s ovim smjerom nama su rekli da mora bit ovaj, ionak nema drugog za kupit
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 13:12   #11
Quote:
Mr. Lordi kaže: Pogledaj post
Ma daj...bezveze nas muče s tim glupostima a većina nas ne misli radit ništa u vezi s ovim smjerom nama su rekli da mora bit ovaj, ionak nema drugog za kupit
Da, znam... Zato smo mi na A4 pisali... Al to je bilo prije osam godina... I na praksi sam bila u hotelu...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 23:34   #12
Question Dnevnik rada građevina

Brzo ce skola i moram napisat dnevnik rada,smjer građevinski tehnicar,a nemam pojma kako to treba napisat i sto treba pa ako neko ima primjer ili zna neka pomaga
krsevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:56   #13
EKONOMIJAA!

Molim vas pomozitee!! heheh

Trebam napisati dnevnik prakse za ekonomske skole...
Kako, šta, o cemu pisatii... help!!

primjeri bi dobro doslii...
Mala Plava!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 12:34   #14
pozdrav moze meni neko reci kako da pisen dnevnik rada za gradevinsku skolu
ina_inas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 10:59   #15
Quote:
Mala Plava!!! kaže: Pogledaj post
Molim vas pomozitee!! heheh

Trebam napisati dnevnik prakse za ekonomske skole...
Kako, šta, o cemu pisatii... help!!

primjeri bi dobro doslii...
svaki dan opises sto si radila i mozes ukratko povijest tvrtke napisati te neke primjere dati(npr.popis placa za ovaj mjesec)
rampage308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 23:14   #16
Bok svima! Trebam napisati dnevnik prakse, idem u ekonomsku skolu. Paa, moze li mi netko reci kako to izgleda, koliko stranica treba biti ukratko?
Formasica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 18:31   #17
za praksu treba mi tekst

Treba mi neki tekst,upustvo bilo sta napisite i dve recenice je dosta - sticanje znanja o kancelarijskoj opremi i osposobljavanje za rad u birotehnickoj opremi.

Zadnje uređivanje Štreberica : 19.08.2012. at 23:27.
davidigolijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 02:05   #18
Zdravo svima,
ja imam isti problem samo sto je smjer ekonomist pa ako mi moze neko pomoc kako da to napisem bio bih jako zahvala
dino210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 11:10   #19
ja sam završio ekonomsku školu i na praksu sam morao ići samo nakon drugog razreda, jer sam u trećem i četvrtom imao vježbeničku tvrtku za izborni pa nisam morao na praksu.

na praksi sam bio u croatia osiguranju i pisali smo:
- koje sam poslove danas obavljao
- koje isprave sam koristio (neke od isprava kopirati i malo opisati čisto teoretski
kada se izdaju i tko ih izdaje)
- osoba koja mi je u svemu pomagala i koja je njena funkcija u tvrtki

većinu toga što smo pisali je bilo izmišljeno

mi smo na praksi bili 8 od 10 dana i svaki dan smo bili od 8 do 11 i samo smo slagali po rednom broju police auto-osiguranja (njih par tisuća)

zadnji dan smo im rekli šta nam sve treba za dnevnik i oni su nam to sve kopirali i priredili, nakon toga smo otišli na blagajnu po pare i to je to
be :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 14:39   #20
HTT i praksa u pizzeriji :O ?
meni je bila u hotelu na recepciji
destroy11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.