Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 12:10   #1361
Pozdrav.

Jučer sam vadila krv da provjerim željezo koje sam uzimala prije 3mj. Željezo je sad ok, al imam nešto novo čudno na nalazu. Povišeni su mi nesegmentirani granulociti (0.04) te u morfološkim promjenama piše toksične granule i pojedini ly atipični. Može li mi tko reći što to znači? Malo sam listala po netu, piše da se to javlja u slučajevima neke upale, a ja sam se danas probudila s grloboljom. Jel to to? :hipohondar:
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 22:27   #1362
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Ne liječim se preko foruma, ali s obzirom da imama bebu od dva ipo mjeseca-ne stižem nigdje, tako ni kod gina , sad sam privatno izvadila krv i vidim da tu svašta nešto nije u granicama, a pojma nemam...

Neutrofilni granulociti % su nisko 33 (55-75).
Limfociti su mi povišeni (i jedno i drugi % i bez, što god da značilo).
Prosječni volumen eritrocita mi je nizak. Isto kao i hemoglobina u eritrocitima (pretpostavljam da je vezano uz izgubljenu krv).
Prosječni volumen trombocita je visoko.


Štitnjača podivljala, ali, to znam.

Izvolite!
Na osnovu ovoga što ste napisali, mogu samo reći da, što se nalaza leukocita tiče, snižen broj neutrofila a povišen broj limfocita može se naći, između ostalog, i kod virusnih infekcija (viroza), ali dakako postoje i DRUGE MOGUĆNOSTI. No, o čemu se kod Vas radi ne mogu reći jer niti ste naveli koje tegobe imate, niti ste naveli nalaz u cijelosti pa ne znam koliki je ukupni broj leukocita i limfocita.

Smanjeni volumen eritrocita uz sniženu koncentraciju hemoglobina upućuje na mikrocitnu anemiju, a ista može biti uzrokovana gubitkom krvi koji spominjete, ali o kakvom se gubitku krvi radi i kada se zbio, ne navodite. Međutim, ne treba zaboraviti i kako tijekom dojenja (a Vi vjerojatno dojite) zbog povećanih potreba za željezom može doći do anemije. Anemiju je potrebno korigirati nakon što se utvrdi uzrok a to, dakako, ne možete preko foruma.

Što se volumena trombocita tiče, nije navedena vrijednost koliko je to "visoko", a ne spominje se niti broj trombocita koji je važan da bi se komentirala vrijednost volumena trombocita.

Uza sve to, tu je i "divljanje" štitne žlijezde, koje je potrebno obuzdati ako već niste.

Ovaj odgovor shvatite gotovo kao predviđanje iz kristalne kugle, jer je premalo podataka da bi se mogli povezati u neki pouzdaniji odgovor.

Zbog svega navedenog molim Vas: Pronađite ipak vremena i konzultirajte svog obiteljskog liječnika!
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 22:28   #1363
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Jučer sam vadila krv da provjerim željezo koje sam uzimala prije 3mj. Željezo je sad ok, al imam nešto novo čudno na nalazu. Povišeni su mi nesegmentirani granulociti (0.04) te u morfološkim promjenama piše toksične granule i pojedini ly atipični. Može li mi tko reći što to znači? Malo sam listala po netu, piše da se to javlja u slučajevima neke upale, a ja sam se danas probudila s grloboljom. Jel to to? :hipohondar:
Prema onome što ste naveli, postoji mogućnost da se radi o početku infektivne mononukleoze. Baš taj početak može biti obilježen ovakvim nalazom kao kod Vas: postupno pojavljivanje atipičnih limfocita i, ponekad, povećan udio nesegmentiranih neutrofilnih granulocita (premda, vrijednost od 0,04 ili 4% označava tek neznatno povišene nesegmentirane granulocite). I, naravno, grlobolja a tada bi za očekivati bilo da će se javiti i drugi simptomi.

Međutim, atipični se limfociti mogu naći i u drugim bolestima. Npr. možda se radi o nekoj drugoj virozi (virusnoj infekciji), možda o nečem sasvim trećem. Nalaz atipičnih limfocita nije specifičan nalaz, dakle, na osnovu toga se ne može postaviti dijagnoza. O čemu se radi, bez pregleda nije moguće reći.

Zbog svega toga, javite se obiteljskom liječniku.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 22:30   #1364
Quote:
Malko kaže: Pogledaj post
U četvrtak sam završio na hitnoj, a nalaz krvi mi je kako slijedi:
...
Dijagnoza mi je St. febrilis, edem oba skočna zgloba, polyarthralgiae, trombocytopaenia; preporučeno mi je da odem hitno kod imunologa.

Hvala na pomoći!
Nažalost, nemam dovoljno iskustva da komentiram tvoj slučaj i sumnju na autoimunu bolest koja očito postoji s obzirom da si upućen imunologu.

Ukoliko će netko na ovom forumu i komentirati tvoj slučaj, preporučujem ti da napišeš cjelokupni nalaz jer mnogo toga nedostaje. Tako, primjerice, navodiš trombocitopeniju (smenjeni broj trombocita, krvnih pločica) u svojoj dijagnozi, a u nalazima krvi koje si napisao nigdje nema trombocita! Također, neke vrijednosti koje si napisao su izvan referentnih, a neke su potpuno uredne. Dakle, to što je boldano na nalazu, očito ne znači i da je patološko.

Također, bilo bi uputno da u nekoliko rečenica opišeš svoje tegobe, razlog zašto si završio na hitnoj itd. Sami nalazi ne govore ništa za sebe.

I nakon svega toga, moguće je da nitko neće komentirati tvoj slučaj nego samo preporučiti da obaviš taj pregled kod imunologa jer su bolesti iz tog područja vrlo komplicirane, često puta je potrebno obaviti puno različitih pretraga da se dođe do točne dijagnoze, a neki moraju svoju dijagnozu čekati i duže vrijeme dok se ne iskristalizira klinička slika bolesti.

Da bi se ipak umirio, preporučujem ti da porazgovaraš sa svojim obiteljskim liječnikom. Sakupi sve nalaze, predoči ih i porazgovarajte o tvojim tegobama. Možda će i obiteljskom liječniku trebati dan-dva da razmisli, konzultira literaturu itd. On te najbolje poznaje te će bolje moći komentirati tvoje tegobe nego netko s foruma. Tako da te barem malo usmjeri i informira dok ne dobiješ termin kod imunologa.

Žao mi je što ne mogu pomoći. Puno pozdrava i želim ti sve najbolje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 01:05   #1365
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Prema onome što ste naveli, postoji mogućnost da se radi o početku infektivne mononukleoze. Baš taj početak može biti obilježen ovakvim nalazom kao kod Vas: postupno pojavljivanje atipičnih limfocita i, ponekad, povećan udio nesegmentiranih neutrofilnih granulocita (premda, vrijednost od 0,04 ili 4% označava tek neznatno povišene nesegmentirane granulocite). I, naravno, grlobolja a tada bi za očekivati bilo da će se javiti i drugi simptomi.

Međutim, atipični se limfociti mogu naći i u drugim bolestima. Npr. možda se radi o nekoj drugoj virozi (virusnoj infekciji), možda o nečem sasvim trećem. Nalaz atipičnih limfocita nije specifičan nalaz, dakle, na osnovu toga se ne može postaviti dijagnoza. O čemu se radi, bez pregleda nije moguće reći.

Zbog svega toga, javite se obiteljskom liječniku.
Hvala.. i baš je na godišnjem pa moram ić zamjeni
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:18   #1366
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Na osnovu ovoga što ste napisali, mogu samo reći da, što se nalaza leukocita tiče, snižen broj neutrofila a povišen broj limfocita može se naći, između ostalog, i kod virusnih infekcija (viroza), ali dakako postoje i DRUGE MOGUĆNOSTI. No, o čemu se kod Vas radi ne mogu reći jer niti ste naveli koje tegobe imate, niti ste naveli nalaz u cijelosti pa ne znam koliki je ukupni broj leukocita i limfocita.

Smanjeni volumen eritrocita uz sniženu koncentraciju hemoglobina upućuje na mikrocitnu anemiju, a ista može biti uzrokovana gubitkom krvi koji spominjete, ali o kakvom se gubitku krvi radi i kada se zbio, ne navodite. Međutim, ne treba zaboraviti i kako tijekom dojenja (a Vi vjerojatno dojite) zbog povećanih potreba za željezom može doći do anemije. Anemiju je potrebno korigirati nakon što se utvrdi uzrok a to, dakako, ne možete preko foruma.

Što se volumena trombocita tiče, nije navedena vrijednost koliko je to "visoko", a ne spominje se niti broj trombocita koji je važan da bi se komentirala vrijednost volumena trombocita.

Uza sve to, tu je i "divljanje" štitne žlijezde, koje je potrebno obuzdati ako već niste.

Ovaj odgovor shvatite gotovo kao predviđanje iz kristalne kugle, jer je premalo podataka da bi se mogli povezati u neki pouzdaniji odgovor.

Zbog svega navedenog molim Vas: Pronađite ipak vremena i konzultirajte svog obiteljskog liječnika!
Hcvala! Jesam već i slaže se s Vama. TSH mi je 0.01, a inače mi je previsok i uzimam Eutirox. Sad moram nać vremena i za endokrinologa... Krv sam izgubila na porodu.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:04   #1367
Pitanje oko nalaza krvi

Ovako danas sam dobio nalaze od krvi,testirao sam se na hepatitis i sve mi je negativno osim antiHBs-a,e sad nasao sam na netu da su to antitijela i da mi je tijelo razvilo trajni imunitet na hepatitis b s time,,,mene zanima dali sam ja onda imao hepatitis ili je to nekakva reakcija na cjepivo ili slicno...dugo mi je cekat do ponedjeljka da mi ocitaju nalaz
bobi pikant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:24   #1368
Ako imas SAMO Anti HBs protutijela, onda si imun! I nemas aktivni hepatitis B.

Mozda si vakciniran?
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 19:41   #1369
Ja sam danas dobila nalaze krvi u kojima mi je znatno sniženo željezo koje iznosi 6 (normala od 8 do 30).
Međutim, ono što me zbunjuje je to da su TIBC 60 (normala od 49-75), a UIBC 54 (normala od 26-59).
Doktorica kaže da smatra da mi u organizmu i nije toliki nedostatak željeza jer su TIBC i UIBC u granicama normale.
Eritrociti su 4.49, hemoglobin 137. Znači sve je to u granicama normale osim željeza. Može li mi netko prokomentirati ovo nisko željezo i možda pojasniti malo je li zaista u organizmu toliko alarmantno stanje za željezo ili ipak ne?
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 19:48   #1370
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ja sam danas dobila nalaze krvi u kojima mi je znatno sniženo željezo koje iznosi 6 (normala od 8 do 30).
Međutim, ono što me zbunjuje je to da su TIBC 60 (normala od 49-75), a UIBC 54 (normala od 26-59).
Doktorica kaže da smatra da mi u organizmu i nije toliki nedostatak željeza jer su TIBC i UIBC u granicama normale.
Eritrociti su 4.49, hemoglobin 137. Znači sve je to u granicama normale osim željeza. Može li mi netko prokomentirati ovo nisko željezo i možda pojasniti malo je li zaista u organizmu toliko alarmantno stanje za željezo ili ipak ne?
Mislim da ti nije strasan pad zeljeza, ja sam imala 1,18(ali tad nisam mogla funkcionirati)
Vjerojatno ce ti dati neke tabletice ili samo da pijes vitamine
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 20:37   #1371
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nije strasan pad zeljeza, ja sam imala 1,18(ali tad nisam mogla funkcionirati)
Vjerojatno ce ti dati neke tabletice ili samo da pijes vitamine
Hvala ti!
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:34   #1372
HLA tipizacija

Pozdrav,može limi netko protumačiti ovaj nalaz,trebalo se utvrditi da li imam gen za psorijazu...Hvala!

Geni HLA klase 1: A 1/11
B 8/35
Cw 4/7

Geni HLA klase 2: DRB1 01:01/03:01
DRB /
DQB1 02:01/05:01
DQA1 01:01/05:01
DPA1 /
DPB1 /
cartier1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 18:23   #1373
Javljam se čisto zbog mišlljenja, dok sutra ne odem do doktorice Radila sam krvnu sliku i sve je u granicama osim eozinofila koji su povišeni i segmentiranih granulocita koji su sniženi. Kaj bi to trebalo bit?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 18:12   #1374
CRP mi je 30,4 a normalan je do 5,0..

lječnik me jutros poslao u labos, a radi tek u ponedjeljak popodne da vidi nalaz i da mi terapiju.
trebam li na hitnu? ostali nalazi krvi u granici normale.

simptomi:
prije dva tjedna, začepljen nos, iskašljavanje žuto zeleno
sada: opća slabost, povremena zimnica, suh kašalj-jak
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 15:24   #1375
Quote:
kisicnosic kaže: Pogledaj post
CRP mi je 30,4 a normalan je do 5,0..

lječnik me jutros poslao u labos, a radi tek u ponedjeljak popodne da vidi nalaz i da mi terapiju.
trebam li na hitnu? ostali nalazi krvi u granici normale.

simptomi:
prije dva tjedna, začepljen nos, iskašljavanje žuto zeleno
sada: opća slabost, povremena zimnica, suh kašalj-jak
prehlada...nis strasno.....ako su ostali u granicama normale...
caj, max flu i odmor
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 00:05   #1376
Quote:
kisicnosic kaže: Pogledaj post
CRP mi je 30,4 a normalan je do 5,0..

lječnik me jutros poslao u labos, a radi tek u ponedjeljak popodne da vidi nalaz i da mi terapiju.
trebam li na hitnu? ostali nalazi krvi u granici normale.

simptomi:
prije dva tjedna, začepljen nos, iskašljavanje žuto zeleno
sada: opća slabost, povremena zimnica, suh kašalj-jak
rijednosti CRP-a kod upale rastu brže od sedimentacije i broja leukocita u krvi i sigurnije razlikuju virusnu od bakterijske infekcije jer je kod bakterijske infekcije porast znatno izraženiji.

Vrijednosti CRP-a pogotovo su važne za razlikovanje bakterijske od virusne infekcije u slučajevima virusnih infekcija s povećanom sedimentacijom i povećanim brojem leukocita kada CRP ostaje pri nižim vrijednostima od očekivanih za bakterijsku infekcijE.
Sigurno da treba uključiti antibiotik jer se radi o upalnom procesu a ne o virozi.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 00:53   #1377
Quote:
kisicnosic kaže: Pogledaj post
CRP mi je 30,4 a normalan je do 5,0..

lječnik me jutros poslao u labos, a radi tek u ponedjeljak popodne da vidi nalaz i da mi terapiju.
trebam li na hitnu? ostali nalazi krvi u granici normale.

simptomi:
prije dva tjedna, začepljen nos, iskašljavanje žuto zeleno
sada: opća slabost, povremena zimnica, suh kašalj-jak

Kao liječnik (nerado to stalno naglašavam na ovom Forumu, ali u ovom slučaju mislim da je opravdano) moram upozoriti na slijedeće: CRP 30,4 mg/L sam po sebi nije indikacija za antibiotsku terapiju! Naime, vrijednosti CRP-a između 10 i 50 mg/L spadaju u skupinu blaže do srednje povišenih vrijednosti, i u takve se vrijednosti mogu susresti i kod virusne i kod bakterijske infekcije (a naravno i kod mnogih drugih bolesti i procesa).

Dakle, kratko i jasno: samo podatak o vrijednosti CRP-a od 30,4 mg/L nije dovoljan da bismo zaključili je li u pitanju virusna ili bakterijska infekcija ili nešto treće, odnosno treba li ili ne treba antibiotik.

Hoće li postavljačica pitanja dobiti antibiotsku terapiju ili ne, ne znam jer ju nisam pregledao i ne mogu reći. Svakako će biti potrebno pratiti opće stanje, napraviti ponovni temeljiti pregled i, naravno, kontrolu krvne slike i biokemijskih parametara.

Sada da odgovorim i postavljačici ovog upita: treba li se obratiti na hitnu ili ne? Ovisi o Vašem trenutnom stanju. Ako pitate, trebate li se zbog CRP-a od 30,4 mg/L obratiti na hitnu da bi se smjesta propisao antibiotik, odgovor glasi: NE! Ako se, međutim, Vaše opće stanje počinje naglo pogoršavati i Vi osjetite i procijenite da biste trebali hitan liječnički pregled, javit ćete se, dakako, u hitnu službu.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.09.2010. at 01:23.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 16:45   #1378
Situacija kod mene je sljedeća: sidropenična anemija otkrivena prije 2 tjedna (uzrok - obilna menstrualna krvarenja). Nalaz je tada bio sljedeći:
- Fe - 1,7
- hemoglobin - 80
- hematokrit, mcv, mch, mchc - sniženi
- trobmociti - 523
- feritin - 10
- retikulociti 17
sve ostale vrijednnosti u granicama normale.

Od tada koristim heferol (2x350g dnevno)

Jučer sam ponovno vadila krv:
- hemoglobin porastao na 98
- hematokrit, mcv, mch, mchc - malo viši nego na prvom nalazu ali i dalje sniženi
- trombociti su sada u granicama normale - 349
- feritin porastao na 67

No ono što mene muči je što su pali limfociti: prošli put su bili 41%, sada su pali na 16%, a povećali se neutrofili: prošli put su bili 46% a sada su 72%.
Možete li mi pomoći i procijeniti otprilike zašto je došlo dao pada limfocita i porasta neutrofila i što to ovom slučaju znači?

Napominjem kako sam inače astmatičar, zadnjih mjeseci nisam koristila seretide kortikosteroidni ihnalator, ali ga koristih zadnja 2 tjedna koliko i pijem željezo. ne znam znači li vam ovaj podatak išta, ali da se zna sve

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje nico_reilly : 16.09.2010. at 18:02.
nico_reilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 23:27   #1379
Quote:
nico_reilly kaže: Pogledaj post
...
No ono što mene muči je što su pali limfociti: prošli put su bili 41%, sada su pali na 16%, a povećali se neutrofili: prošli put su bili 46% a sada su 72%.
Možete li mi pomoći i procijeniti otprilike zašto je došlo dao pada limfocita i porasta neutrofila i što to ovom slučaju znači?

Napominjem kako sam inače astmatičar, zadnjih mjeseci nisam koristila seretide kortikosteroidni ihnalator, ali ga koristih zadnja 2 tjedna koliko i pijem željezo. ne znam znači li vam ovaj podatak išta, ali da se zna sve

Hvala unaprijed
Da bi se bolje komentirale vrijednosti krvne slike trebalo je navesti koliki je ukupan broj leukocita. To je iznimno važno. No, pokušat ču odgovoriti i bez tog podatka. Iz ovoga nalaza je vidljivo da je postotak limfocita tek vrlo malo snižen (kao donja granica se obično uzima 20%), dok je broj neutrofila zapravo na samoj gornjoj granici. Dakle, udio neutrofila je povećan na račun limfocita.

Uzimanje Seretidea koji sadrži inhalacijski kortikosteroid vjerojatno nije uzrok ovoj pojavi jer je u dozama uobičajenim za liječenje astme apsorpcija vrlo mala, tako da je i količina kortikosteroida koja dospijeva u krv vrlo mala. Inače, kortikosteroidi u obliku tableta i injekcija uzrokuju promjene u krvnoj slici.

Meni se čini vjerojatnije da ovo može biti odraz neke infekcije, tako da je moguće da su nalazi "uhvatili" početak jedne takve infekcije.
Još kad bismo znali i ukupnu vrijednost leukocita i je li učinjen CRP i kakva je njegova vrijednost, možda bi odgovor bio puno precizniji.

Razloga za paniku nema! Nemojte se opterećivati podatcima s interneta jer ćete samo biti još napetiji. Ova odstupanja u Vašim nalazima (što se udjela limfocita i neutrofila tiče) su vrlo diskretna i ne trebaju Vas zabrinjavati, a stranice koje navode razne (teške) bolesti u kojima se nalaze povećanje neutrofila i smanjenje limfocita ne odnose se na ovako mala odstupanja kao kod Vas.

Što se, pak, sideropenične anemije tiče, lijepo je vidjeti kako se razina hemoglobina popravlja. Budite strpljivi jer liječenje traje dugo (i po nekoliko mjeseci)! Kako bi se pratio učinak liječenja, još ćete kontrolirati krvnu sliku, pa tako i neutrofile i limfocite. Vjerujem da će se njihova razina vratiti potpuno unutar referentnih okvira.

Pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 00:14   #1380
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Da bi se bolje komentirale vrijednosti krvne slike trebalo je navesti koliki je ukupan broj leukocita. To je iznimno važno. No, pokušat ču odgovoriti i bez tog podatka.
Kao prvo, veeeeeliko hvala za ovako brz, opsežan i nadasve stručan odgovor. Uspjelo Vam je nešto što rijetkima uspijeva: umirili ste ovog hipohondra u meni

Ali taj isti hipodondar nije odolio a da Vam ipak ne napiše da su leukociti 7.4.

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Iz ovoga nalaza je vidljivo da je postotak limfocita tek vrlo malo snižen (kao donja granica se obično uzima 20%), dok je broj neutrofila zapravo na samoj gornjoj granici. Dakle, udio neutrofila je povećan na račun limfocita.

Uzimanje Seretidea koji sadrži inhalacijski kortikosteroid vjerojatno nije uzrok ovoj pojavi jer je u dozama uobičajenim za liječenje astme apsorpcija vrlo mala, tako da je i količina kortikosteroida koja dospijeva u krv vrlo mala. Inače, kortikosteroidi u obliku tableta i injekcija uzrokuju promjene u krvnoj slici.
Da, znala sam negdje otprije o vezi kortikosteroida i limfocita, nešto mi se vrtilo po glavi ali nisam znala točno što, pa sam napisala za svaki slučaj.

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Meni se čini vjerojatnije da ovo može biti odraz neke infekcije, tako da je moguće da su nalazi "uhvatili" početak jedne takve infekcije.
Još kad bismo znali i ukupnu vrijednost leukocita i je li učinjen CRP i kakva je njegova vrijednost, možda bi odgovor bio puno precizniji.
CRP nije učinjen. Mislite li da ima potrebe za istim?

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Razloga za paniku nema! Nemojte se opterećivati podatcima s interneta jer ćete samo biti još napetiji. Ova odstupanja u Vašim nalazima (što se udjela limfocita i neutrofila tiče) su vrlo diskretna i ne trebaju Vas zabrinjavati, a stranice koje navode razne (teške) bolesti u kojima se nalaze povećanje neutrofila i smanjenje limfocita ne odnose se na ovako mala odstupanja kao kod Vas.

Što se, pak, sideropenične anemije tiče, lijepo je vidjeti kako se razina hemoglobina popravlja. Budite strpljivi jer liječenje traje dugo (i po nekoliko mjeseci)! Kako bi se pratio učinak liječenja, još ćete kontrolirati krvnu sliku, pa tako i neutrofile i limfocite. Vjerujem da će se njihova razina vratiti potpuno unutar referentnih okvira.

Pozdrav.
Hvala Vam za ovu boldanu rečenicu
A što se anemije tiče, i meni je bilo drago vidjeti da se hemoglobin povećao, a i feritin, bog hvala. No, kad smo već kod anemije . smijem još jedno pitanje: iako nalaz pokazuje poboljšanje ja i dalje osjećam simptome lupanja srca kod fizičkog napora (npr. današnji odlazak u laboratorij mi je uzrokovao lupanje srca). Je li to normalno i kad mogu očekivati smirivanje simptoma anemije?

Hvala Vam još jednom od srca na pomoći
nico_reilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.