Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 13:42   #81
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
tako je
-odgovornost roditelja za stetu koju svojim postupcima nanosi vlastitom djetetu je odgovornost roditelja
-odgovornost policajca za stetu koju svojim postupcima nanosti tuđoj djeci je odgovornost policajca
bi li ti prihvatio npr. da ti se dogodi prometna nesreca u kojoj si kriv, vecu kaznu ako je sa strane bilo neko dijete i vidjelo to?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:48   #82
Ili da te netko ošteti (verbalno ili fizički napadne ili ugrozi, ošteti ili uništi imovinu i sl.), a da policajci ne postupaju jer su djeca u blizini, nego da ti odgovore "naći ćemo mi njega već"?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:04   #83
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I pokazati svima (uključujući i djecu) da se svatko može ponašati kako želi i da neće snositi nikakve posljedice (naknadno eventualno kažnjavanje neće biti poznato ogromnoj većini svjedoka)? Uz to, pokazati drskom prekršitelju da se može ponašati kako hoće?
Svakako bolje nego pokazati djetetu kako policija tuce njegovu mamu ili tatu, ili mamu ili tatu njegovog prijatelja, iz njemu neshvatljivih razloga.

Ne hvatam se ovoga bez veze. Sin mog skolskog kolege je dugo vremena imao napadaje panike svaki put kad bi vidio policajca, jer je bio svjedok vrlo grubog privođenja. Koliko god mu su mu roditelji objasnjavali (bio je zlocest, nece tebe...), nije pomagalo. Djeca naprosto drukcije razmisljaju.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ili da te netko ošteti (verbalno ili fizički napadne ili ugrozi, ošteti ili uništi imovinu i sl.), a da policajci ne postupaju jer su djeca u blizini, nego da ti odgovore "naći ćemo mi njega već"?
Ovisno o kakvom se tocno napadu i stupnju ugroze radi, kao i sansi da cete ga stvarno naci i kazniti, u puno slucajeva i ocekujem da mi tako odgovore.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
bi li ti prihvatio npr. da ti se dogodi prometna nesreca u kojoj si kriv, vecu kaznu ako je sa strane bilo neko dijete i vidjelo to?
Naravno da bi prihvatio odgovornost za svaku stetu koju bi izazvao.
Ovisno, naravno, o kakvoj se nesreci radi. Steta djetetu koje posvjedoci guzvanju lima nije ista kao i steta djetetu kad bi pokupio pjesaka ispred njega...
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:23   #84
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Potpuno iskrivljujes ono sto sam ja rekao.
Ne dovodim u pitanje opravdanost postupanja. Ali je li potrebno postupiti bas na taj nacin i u to vrijeme kada se ista svrha moze postici i na drugi nacin?
Dojma sam da te roditelje ne bi zadovoljilo ništa osim da ih se pusti da u miru i sa svim procedurama dijete smjeste u vrtić, a da im se kazna oprosti uz usmeno upozorenje.

I teško mi je povjerovati da su se policajci navedenim roditeljima isprve obratili galameći s isukanim pendrecima. Prije će biti da su se narečeni roditelji oglušili o policijsko 'dobar dan, krivo ste parkirali' skrivajući se iza istovara djece koju toliko žele poštediti trauma. E pa kad ne reagira na dobar dan, onda nek bar bude toliko fer pa da shvati da je sam kriv za te silne, neš ti, traume.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:35   #85
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I pokazati svima (uključujući i djecu) da se svatko može ponašati kako želi i da neće snositi nikakve posljedice (naknadno eventualno kažnjavanje neće biti poznato ogromnoj većini svjedoka)? Uz to, pokazati drskom prekršitelju da se može ponašati kako hoće?
Šta smo dobili u konačnici? Djecu prekršitelja sa vjerojatnim traumama za cijeli život i drugu djecu koja su iz čitave priče upamtila da policija frče ruke i odvodi mame i tate bez obzira što su sa njima njihova djeca.
Imamo prolaznike-oni nižeg intelektualnog i moralnog nivoa upamtili su to da je policija maltretirala oca samo zato jer je ostavio auto na par minuta dok odvede djecu, oni višeg intelektualnog nivoa, kojima bi bilo jasno zašto je policija trenutno popustila i eventualno djelovala kasnije, ali im je sada ostalo u sjećanju dvojbeno ponašanje policije.Na kraju, dobili smo i novinski članak koji, kako god okreneš, ne ide u prilog povjerenju građana prema policiji
Kada se sve zbroji i oduzme uvjeren sam da je ovakav način postupanja, iako tehnički možda sasvim ispravan, nanio štetu svima. Ne zaboravimo da u svakoj struci imamo vrhunske majstore, prosjek i one treće. Tako je i u policiji. Neki bi reagirali sasvim drugačije sagledavši sve moguće posljedice i eventualno na kratko progutali dio ponosa. Ovo je, po meni, klasičan primjer "operacija uspjela, pacijent mrtav". Nakon što su vijesti iz novina prošle "građanske filtere" u mojoj radnoj sredini 95% ljudi osuđuje način na koji je djelovala policija. To naravno ne znači da zato podržavaju oca. Zaključak se sam nameće-malo se dobilo, a puno izgubilo.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:46   #86
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Šta smo dobili u konačnici? Djecu prekršitelja sa vjerojatnim traumama za cijeli život i drugu djecu koja su iz čitave priče upamtila da policija frče ruke i odvodi mame i tate bez obzira što su sa njima njihova djeca.
Ajmo malo smanjit ribu, ljudi. Ne mogu se odlučiti jesu li mi ovakvi upisi presmiješni ili prejadni.
Quote:
Na kraju, dobili smo i novinski članak koji, kako god okreneš, ne ide u prilog povjerenju građana prema policiji
A za ovo nije kriv nitko osim taloga hrvatske novinarske močvare. Jer isti članak mogao se napisati i u tonu 'pomahnitali ujak koji se opirao policajcima koji pokušavaju uvesti reda u zagrebački prometni kaos i tako redao prekršaj na prekršaj, na kraju je pred suca za prekršaje priveden profesionalno i bez ozlijeđenih na obje strane'.

Znaš zašto taj članak nisi i nikad nećeš pročitati? Zato jer je slab magnet za klikove na netu i komentare na fejzbuku.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:04   #87
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I pokazati svima (uključujući i djecu) da se svatko može ponašati kako želi i da neće snositi nikakve posljedice (naknadno eventualno kažnjavanje neće biti poznato ogromnoj većini svjedoka)? Uz to, pokazati drskom prekršitelju da se može ponašati kako hoće?
lolcina.... ok, ako je to drski prekrsaj onda ok...jasna mi je onda vasa logika.

na nikakav verbalni delikt se ne smije odgovarati fizickim postupanjem. kaj ja znam, pa to je zdravorazumski ocigledno. a onda je taj zdravi razum pretocen i u zakone samo sto si policija uvijek daje za pravo da sve odredbe koje se nje tice vrlo ekstenzivno tumaci. a to je onda problem pravosudja koje podvija rep pred represivnim organom. a sve su to zaostaci policijske drzave i totalitarnog rezima. stvarno je vrijeme vise, u 21.st., da dodje do promjena.

ponasanje službenika totalno neprimjereno tezini prekrsaja te javnom interesu gradjana...koje su osnovne postavke od koji policija u svakom trenutko mora polaziti. a ne od toga jel se netko usudio prici policijskom sluzbeniku i uputit mu koju rijec.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:07   #88
voorn7, ajde ti istestiraj tu teoriju u bilo kojoj zemlji, bilo kojeg uredenja, smjera, vjeroispovijesti

garantiram ti da ces se sa sjetom sjetiti zagrebackih striceka u plavom koji su samo takvome stavili lisice na ruke
ali molim, nemoj ti meni vjerovati - odi i isprobaj sam
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:09   #89
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
na nikakav verbalni delikt se ne smije odgovarati fizickim postupanjem.
Murija: Gospodine, osobnu iskanzicu molim.
Lik: Što hoćete? Ne vidite da dijete smještam u vrtić?
M: Gospodine, nećemo pitati i treći put.
L: Fašisti... komunjare... zločinci... nasilnici... đesibijodevesprve... u pomoć, novinari, HHO... znatevikosamja... sine, vidi zle policije...



Jel baš nikakav?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:10   #90
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
voorn7, ajde ti istestiraj tu teoriju u bilo kojoj zemlji, bilo kojeg uredenja, smjera, vjeroispovijesti

garantiram ti da ces se sa sjetom sjetiti zagrebackih striceka u plavom koji su samo takvome stavili lisice na ruke
ali molim, nemoj ti meni vjerovati - odi i isprobaj sam
nisam decko neg sam cura.

i ne komntiram druge pravne sustave, iako znam ponesto o njima u praxi.

ne vidim neku pravnu argumentaciju u tvojem upisu tako da nazalost ne mogu sudjelovati s tobom u daljnjoj raspravi



Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Murija: Gospodine, osobnu iskanzicu molim.
Lik: Što hoćete? Ne vidite da dijete smještam u vrtić?
M: Gospodine, nećemo pitati i treći put.
L: Fašisti... komunjare... zločinci... nasilnici... đesibijodevesprve... u pomoć, novinari, HHO... znatevikosamja... sine, vidi zle policije...



Jel baš nikakav?
ne, bas nikakvim, ako si "obicna" osoba. kao sto vidimo iz prilozenog, ako nisi obican smrtnik onda se to tumaci vrlo neprimjereno i ekstenzivno.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal

Zadnje uređivanje drot13 : 22.03.2012. at 15:16. Reason: MQ
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:15   #91
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
... na nikakav verbalni delikt se ne smije odgovarati fizickim postupanjem... a ne od toga jel se netko usudio prici policijskom sluzbeniku i uputit mu koju rijec.
Prema njemu nisu uporabljena sredstva prisile zbog "verbalnog delikta" i jer je "policajcu uputio riječ", čak niti kada je vrijeđao i omalovažavao policajce kod postupanja, niti kada je odbio dati osobnu iskaznicu, nego tek kada se htio udaljiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:20   #92
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Prema njemu nisu uporabljena sredstva prisile zbog "verbalnog delikta" i jer je "policajcu uputio riječ", čak niti kada je vrijeđao i omalovažavao policajce kod postupanja, niti kada je odbio dati osobnu iskaznicu, nego tek kada se htio udaljiti.
tnx na sredjivanju posta

ok, a zasto tocno? mozda i dodjemo negdje.....
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:56   #93
Sjećam se kada je moj sin želio ići bolestan u vrtić jer dolazi "striček policajac koji je dobar i šali se sa nama". Možda je ovo pravi trenutak da jedan takav posjeti i ovaj vrtić te popriča sa djecom. Iako neki tvrde da su spekulacije o dječjim traumama i negativnim razmišljanjima ustvari prejadni ili presmješni oni roditelji koj su imali nesreću da njihova djeca u toj dobi prisustvuju činu nasilja(ma koliko bi opravdan ili neizbježan) znaju koliko su takve stvari ozbiljne. Danas, kada sam roditelj odrasle djece, svjesniji sam toga nego ikada. Onima koji nemaju takvih iskustava i misle drugačije ne zamjeram. Ne želim ih uvjeravati u suprotno već samo poručiti da sam sretan zbog njih.
Što zbog samog čina, što zbog "novinara-krvoloka" ovo je ozbiljna stvar za sve male očevidce ovog događaja. Bez obzira što policija formalno nije učinila ništa loše dosta toga je potrebno popraviti.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:05   #94
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
"Policajci su upozorili majku da je učinila prekršaj te da mora maknuti automobil i platiti kaznu za nepropisno parkiranje.

Jedna stvar mi tu nije jasna.

Tamo, valjda, nije zabranjeno zaustavljanje, dakle do 3 minute.

Nije li 3 min dovoljno da se dijete odvede u vrtic ?

A sumnjam da bi policajac i/ili sudac za prekrsaje kaznio nekog i zbog 5-6 minuta.

Bottom line je nikad se ne svadjat s policajcem.

Probati se ljudski dogovoriti/izvuci, ako ne ide, nista ne preuzeti/potpisati i zaliti se sudu.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:13   #95
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao studiju o tome i zaključak je bio suprotan. Naime, mi pod "policija" brojimo i čistačice ureda, domara, računovodstvo,.. pa se dogodi da na području Zagreba imaš 2-3 patrole, tj. jednu patrolu na cca. 300 tisuća ljudi.

Tad bi nastala panika zbog zaštite privatnosti.
MUP broji tolito i toliko ljudi a policija toliko i toliko.Brojevi su različiti.E sad od ukupnog broja policije oduzmeš one po uredima (taj broj neće nitko saznat) i dobije se operativni sastav.Onda dođeš do tog tvojeg broja od cca 300 tisuća ljudi.Ali statistika ide tako da se ukupan broj policije gleda na broj stanovnika.Razlika se fičuka.

Nema panike zbog zaštite privatnosti jer se dnimke neće objavljivat na you tube.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
U Zg su postavljene na nekoliko mjesta, ali (za sada) isključivo za prometno redarstvo.
Nisam mislio na stacionarne nego da prometna ima digitalnu ručnu u vozilu.Jeftinije a pokriva mnogo (ovisno o mjenjanju pozicija).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:57   #96
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne , ovo je izivljavanje jedne grupe gradana nad svima ostalima
a cisto usput, nabijem ovom prilikom i vrtice i skole koji su sagradeni, otvoreni i postavljeni na nacin da ne osiguravaju osnovne stvari svojim klijentima i uposlenicima
bilo tko moze otici tamo i mjeiti vrijeme koje neki takav auto provede parkiran u traci jedne od gradskih arterija, a ja tvrdim da iz nekog razloga nijedan ne stoji ispod 10 minuta
jer treba i popricati s tetom, pa malo s drugim roditeljima...
takoder je lako izracunati koliko je to zagusenje u vrijeme gradske spice i koliko to guzve i nepotrebnih manevriranja izazove

ovom prilikom stajem sasvim na stranu policije, pogotovo sto se tice ponasanja tih roditelja i onda pickastog skrivanja iza djece
Potpis. Stanujem u uskoj jednosmjernoj ulici, često nam ni čistoća ne pokupi smeće jer kamion ne može proći kroz ulicu. I face daju dozvolu da se otvori nekakva dječja plesna škola (ustvari vrtić) na pola ulice. Naravno, dva puta dnevno je ulica potpuno blokirana, ponekad i duže od pola sata. Roditelji se zaustave nasred ulice u uključe sva 4 žmigavca.

Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Šta smo dobili u konačnici? Djecu prekršitelja sa vjerojatnim traumama za cijeli život i drugu djecu koja su iz čitave priče upamtila da policija frče ruke i odvodi mame i tate bez obzira što su sa njima njihova djeca.
Imamo prolaznike-oni nižeg intelektualnog i moralnog nivoa upamtili su to da je policija maltretirala oca samo zato jer je ostavio auto na par minuta dok odvede djecu, oni višeg intelektualnog nivoa, kojima bi bilo jasno zašto je policija trenutno popustila i eventualno djelovala kasnije, ali im je sada ostalo u sjećanju dvojbeno ponašanje policije.Na kraju, dobili smo i novinski članak koji, kako god okreneš, ne ide u prilog povjerenju građana prema policiji
Kada se sve zbroji i oduzme uvjeren sam da je ovakav način postupanja, iako tehnički možda sasvim ispravan, nanio štetu svima. Ne zaboravimo da u svakoj struci imamo vrhunske majstore, prosjek i one treće. Tako je i u policiji. Neki bi reagirali sasvim drugačije sagledavši sve moguće posljedice i eventualno na kratko progutali dio ponosa. Ovo je, po meni, klasičan primjer "operacija uspjela, pacijent mrtav". Nakon što su vijesti iz novina prošle "građanske filtere" u mojoj radnoj sredini 95% ljudi osuđuje način na koji je djelovala policija. To naravno ne znači da zato podržavaju oca. Zaključak se sam nameće-malo se dobilo, a puno izgubilo.
Ne baš. Okladio bih se s tobom da taj roditelj ne bi ostavio auto na prometnici u Švicarskoj, Norveškoj, Singapuru,.. jer zna koji bi bio rezultat njegovog prekršaja.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:16   #97
Quote:
matovina kaže: Pogledaj post
pod pretpostavkom da je čovjek, vrijeđao, odbijao dati osobnu na uvid i nakon tog odlazio s mjesta događanja,
šta je policija trebala napraviti...

kakva se poruka šalje, tko hebe policiju i zakon ...

a još tragičnije je koristiti vlasitiu djecu kao izgovor za napad na službenu osobu, u stvari on je taj koji je trebao zaštiti svoju i tuđu djecu upravo radeći ono što su mu policajci rekli...

Odakle ti ovo da je čovjek vrijeđao, odbijao dati osobnu, da je htio napustiti mjesto događaja?
Nemoj sada izmišljati.
To nitko ne navodi i ne trebamo ni pomišljati da se to dogodilo, kamo to pretpostavljati.

Ma o kakvom napadu na službenu osobu ti govoriš? Pa zar je bacanje bebe od strane policajca napad na službenu osobu?

KAkve to isprike policajac mora izmišljat da bi opravdao obaranje četvorogodišnjeg djetat na pod?
KAkvi to ljudi ti policajci moraju biti?


Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Ok
Dakle, polazeci od toga da je indexov clanak vjerodostojan (a poznavajuci index i objektivnost, tko zna sto se tocno dogodilo...), ovdje imamo dva suprostavljena prava:

- pravo policajaca da postupe prema osobama koje su ocito krive za nepropisno parkiranje i vrijeđanje službene osobe

i

- interes djeteta (tocnije djece iz vrtica koja su bila prisutna)

Interes djece da budu postedena ovakvih prizora kada nisu bas nuzno potrebni, daleko je vazniji od razloga da policija postupi na bas takav nacin i bas u to vrijeme. Naknadno utvrditi identitet urlatora bilo bi teze, mozda se ne bi ni utvrdio, ali 10-20 (ne znam koliko) djece ne bi svjedocilo jednom za djecu jako uznemirujucem prizoru.

O što ćemo sa releventnošću neimanovanog i upitno postojećeg članka u drugom portalu?
Ova dvojca su evidentnoi krivi za što?
Ok, ona je kriva za krivo parkiranje, ali on, što je on kriv? On nema veze sa parkiranjem tog vozila

Tuu nitko uopće niti ne psotavlja pitanje da li je bilo razloga da policija ikako postupa prema tim ljudima, osim što su napisali kaznu. Uopće nema nikakvih naznaka da bi uhćenja mogla biti opravdana, kamo da to uzimamo zdravo za gotovo.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I moj stav je da bi to bilo bolje, ali ako majka stoji i svađa se, a dijete stoji pored nje, nemaš tu što puno učiniti.
Gdje se u članku spominje da se majka svađa?


Quote:
matovina kaže: Pogledaj post
imaš, ali te onda mediji razapnu, proglasi te se nesposobnim, neškolovanim, bosancem, seljačinom i ostalim ukrasnim pridjevima hrvatskog jezika...
A kako bi ti nazvao policajca koji napada bolesnu i slabo pokretnu bajku i obara joj djete iz ruku da bi je uhitio?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:17   #98
Čudno policijsko postupanje

Želio bih podijeliti s forumašima današnji bliski susret 3. vrste s policajcem.

Dakle, stari i susjed su se vozili u kombiju i išli do drugog susjeda u stan nešto raditi. Na jednom raskrižju prođu pored policajca u autu, on krene za njima, ali bez rotacije bez ičega i stigne ih na semaforu jer su stali na crveno. Izađe iz auta dođe do mog starog i pita ih u kojem smjeru idu.
Kad mu je rekao gdje ide on mu u polu prijateljskom tonu kaže da ga sačeka na jednom ugibalištu koje mu je čak bilo i usput i kako će on doći kad stigne. Čekali oni njega, pojavio se on nakon dobrih 20 min(već su mislili da neće doći i htjeli krenuti dalje). Kad je došao, uzeo je starom vozačku i susjedu osobnu. Onda ga je zanimalo što ima u kombiju, kopao im po alatu i sl. Uzme aparat za varenje i pita starog što je to(high tech kriminal mu je očito jača strana ). I ništa, provjeravao je dobrih 15 min, na kraju ih je pustio i više se nisu vidjeli.

Mene sad zanima, što bi bilo da ga nisu poslušali uopće ili da su otišli jer im se nije dalo čekati? Što je on uopće time imao namjeru postići osim ubiti skoro sat vremena i sebi i njima? Očito je da nije znao što traži(niti je kužio što gleda), ali ne znam što se nadao da bi mogao naći?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:27   #99
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… Odakle ti ovo da je čovjek vrijeđao, odbijao dati osobnu, da je htio napustiti mjesto događaja?...
Iz novinski članaka, isto kao i ovo tvoje.


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… Ok, ona je kriva za krivo parkiranje, ali on, što je on kriv? On nema veze sa parkiranjem tog vozila...
Za vrijeđanje policajaca.


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… Gdje se u članku spominje da se majka svađa?...
Isprika, prvo sam shvatio da su bili zajedno.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… Mene sad zanima, što bi bilo da ga nisu poslušali uopće ili da su otišli jer im se nije dalo čekati?...
Gdje su bili ti policajci u odnosu na vozilo da su toliko dugo čekali?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:28   #100
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne čini mi se da bi baš mogla biti najobjektivnija, nego prije na strani poznate mame.
Meni se lini prije da bi ravnateljica ako se već priklanja nekoj strani prije priklonila policiji, osim ako taj brat i sestra nisu neke face. Jer nije baš pametno se bost sa rogatima.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

A meni kao zakonita i opravdana primjena policijskih ovlasti prema počinitelju više prekršaja.
Koje su to prekršaje počinili? Nabroji? I nemoj sada izmišljat događaje priji su se u tvoj mašti dogodili prije početka priče, poslije priče i za vrijeme priče.
Osloni se samo na svjedočanstva prisutnih, a ne neke svoje izmišljene verzije događaje tebe koji ni nisi bio tamo, a koje nisu u skladu sa svjedočenjem prisutnih.
INaravno, opet smo kod tog policijskog odbijanja idetifikacije, ti si deklarativno za to da policajci pokažu značke, ali kada u kokretnoj situaciji policajci odbiju učiniti ono što ih zakon obvezuje, onda je po tebi sve to u redu, po propisu i zakonu!

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
naravno
pa i ako netko policajcu odvali smar ili ga pikne nozem, bilo bi liejpo od njega da ne odjekuje jako i da ne krvari posvuda
jer je posao policije brinuti se za dobrobit djece, pa makar im roditelji prekjucer sisli s brda
duznost roditelja je da gaze preko cijelog grada i leseva, samo da svoje cedo na najudobniji nacin smjeste
PO tebi je svaki građanin koji pristojno pokušava komunicirati sa policajcem seljačina koja je jučer sišla s brda i koja gazi preko leševa svoje djece. Ma bravo, svaka čast. Kad vidiš policajca odmah klekni i moli za milost, inače ako ostaneš uspravne glave i obratiš se kulturno policajcu smatrat će se da si ga agresivac i ubojica policajaca (ubod nožem policajca, kako ti kažeš)

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
je, potrebno je!!
mjere prisile si je ovaj pocinitelj sam izazvao, kako svojim ponasanjem pred svojom djecom, tako i pokusajem da se udalji, a onda i pokusajem da izazove sablazan i paniku vristanjem kad je dobio lisice na ruke
a ti razmisli kako takav roditelj utice na dijete i kakav je primjer za bilo sto u zivotu
da sam ja bio policajac, smjestio bi mu vrh tonfe u bubreg, tako da bi za tri dana tek bio u stanju propistati

svi mi trebamo nauciti preuzimati odgovornost za svoje postupke i prestati traziti sve moguce i nemoguce razloge zasto bi bili izuzetak
i gradani i politicari i policija
i svi bi trebai dobiti po zasluzi kad negdje zajebemo, kao pravilo , a ne kao izuzetak
Kakvim ponašanjem je to zaslužio da ga se fizički napadne i uhiti? Zato jer se odazvao na poziv policajca da se uključi u raspravu oko parkiranja?

Ja mislim da bi policajci trebali prestati biti iznad zakona i postati podložni zakonu kao i svi mi ostali smrtnici. Trebali bi postati odgovorni, a to neće sigurno postati sami od sebe, nego bi država, provenstveno sudovi trebali kažnjavati svako nezakonitito ponašanje policajca.

Zadnje uređivanje Katrin : 22.03.2012. at 23:27.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.