Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 14:53   #1441
Nisi dužan pristati, razlog, a pri tome ni važnost obaveza ne igra ulogu, ne je sasvim dovoljno.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:09   #1442
Quote:
abc1234 kaže: Pogledaj post
Evo kako je meni jedan kolega objasnio ( pošto mu je stari policajac pa valjda zna )
Policija je uhvatila osumnjičenog i sad trebaju još par ljudi da svjedok ima između koga birati
I murjak je tad zaustavio još jedno 5-6 mojih frendova, ali smo eto svi imali važne obaveze pa nas je pustio....
Naravno, ako sam ja osumnjičen nema razgovora, ali što ako sam tako slučajni prolaznik?
Evo kako je izgledalo kad su mene doveli na prepoznavanje (kao osumnjičenog). Dok sam čekao u prostoriji za prepoznavanje s lisicama na rukama, proveli su kraj otvorenih vrata lika koji me trebao prepoznati. Čisto da se ne bi zabunio. Zatim su me stavili u red sa tri inspektora, koji su svi za pola glave viši i dvadesetak kilograma teži od mene. Kad sam "prepoznat" ta tri kretena su se počela cerekati i dobacivati mi "gotov si", "čeka te groblje" i slične gluposti. Profesionalno odrađeno, rekao bih.
velikohrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 00:46   #1443
To su pravi policajci nema šta
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 16:26   #1444
Dođe mi kontrolor u tramvaju, nemam kartu, ne dam mu ni osobnu pa mi krene prodavat priču da ak pozove policiju da budu mi oni naplatili 1000 kn za intervenciju?

Jel ima neke istine u tome?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:01   #1445
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Dođe mi kontrolor u tramvaju, nemam kartu, ne dam mu ni osobnu pa mi krene prodavat priču da ak pozove policiju da budu mi oni naplatili 1000 kn za intervenciju?

Jel ima neke istine u tome?
Nema. Ali ima dosta supruga policajaca koje naplačuju intervenciju 200 kn. Neke i manje.
prosječan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:32   #1446
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Dođe mi kontrolor u tramvaju, nemam kartu, ne dam mu ni osobnu pa mi krene prodavat priču da ak pozove policiju da budu mi oni naplatili 1000 kn za intervenciju?

Jel ima neke istine u tome?
Neće naplatit ni lipe
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:49   #1447
lepi pozdrav,
aj ne bun duljil, (sim po zahtjevu)
a ono kaj me popravski interesira-
koliko novaca je potrebno za podmititi policajca kak i ne bi obavil svoju službenu dužnost...
i naravno, hvala lijepo unaprijed...

naime, upit upisujem, a jer sam poželio vratiti susjedu njegovo ulaganje... osobno smatram da je šest i pol tisuća penzije premalena svota, pa eto tak, refundirao bih mu...odmah po okončanju sudskog postupka...
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 16:53   #1448
Quote:
djuro buha kaže: Pogledaj post
l koliko novaca je potrebno za podmititi policajca kak i ne bi obavil svoju službenu dužnost...
i naravno, hvala lijepo unaprijed...

naime, upit upisujem, a jer sam poželio vratiti susjedu njegovo ulaganje... osobno smatram da je šest i pol tisuća penzije premalena svota, pa eto tak, refundirao bih mu...odmah po okončanju sudskog postupka...
Pa najbolje je odmjeriti - što je veća cifra, to će ti sudac biti naklonjeniji kod suđenja za kazneno djelo mita i korupcije.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:30   #1449
da,
pa dobra, dobra..
tak, nateral si me u razmišljanje,
pa uistinu,
eto onda tak,
moje isprike cijenjenon vizualitoriju...
slobodan san i sugerirat
i dohvatite svoje partner-e-ice,
a dva dva tri, dva dva tri...


https://www.youtube.com/watch?v=hLj20fbYM8Q
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 10:52   #1450
Znaš što je Dubrovčanima rekao turski sultan kad su došli kod njega pregovarati o danku za slobodu? "Ništa ne tražim, ali ni ne odbijam", pokušaj i ti Đuro postupiti slično.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 13:56   #1451
lijepo si to pinpojntala...pa si velin, nek i bu, a ha...kartica teksta...
aa plus, -> https://www.youtube.com/watch?v=XTwwnEggw24


pa evo, prezentiral bun postupanje, dakaka, u malko izmjenjenoj formi samog događaja budući da je proces joško u trajanju...

dakle, susretnu se dva čovjeka, jedan napadne (ničim izazvan) drugog, a kak i sve ne bi ostalo na verbalnon, otrči kući i vrati se sa pištoljem dodatno pojasniti svoje stavove..a za koje dakaks, nije bil pitan...

i tak, pukne, pa promaši, odnosno napadnuti se izmakne te odmah potom civilizirano zazove predstavnike sigurnosti i povjerenja, prepriča događaj, te, a što je za ovu priču najbitnije,
ukaže i na snimku nadzorne kamere sa mjesta događanja, a koja nedvojbeno može poslužiti jasnon utvrđivanju okolnosti divljaštva.. sve to oružje, naravno, po dolasku i bež naloga našli-tražili nijesu...

i tak, pa priča, dakaks, na račun predivno sročenog slova zakona završi na sudu, a tamo, iznenađenje- tužitelj, čitaj policajci u ime naroda, nijesu podnijeli zahtjev za snimkom...i ista je naravno vremenon oteklin, isparila...
čak niti optužni prijedlog nijesu dostavili dvama optuženicima za kršenje javnog reda i mira...

pa eto, dojma san, ili je riječ o prekoračenju-proširenju ovlasti kroz sud tužitelja kak i okolnosti dovoljno jasne jesu, pa samim time potrebe za snimkom nema,
ili...potkoračenju..odnosno opstrukciji...

i sad, aj pitan, je li ima čega u staro narodnoj- kadija te tuži, kadija ti sudi...
https://www.youtube.com/watch?v=fCbx5lH3hxI
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:14   #1452
Pozdrav!

Danas pođoh na autobusni kolodvor pokupiti paket i zaustavim se ispred pješačkog prijelaza (usput sam zagradio prilaz jednom parking mjestu za invalide koji je bio s moje bočne strane) jer je bilo još automobila ispred mene i nekoliko policajaca.

E sad, ja nisam niti isključio auto i vidim jedan od ovih nadobudnih policajaca maše. Ja otvorim prozor i pitam "oprostite nisam vas čuo" ovaj kaže pripremite vozačku i prometnu dok je razgovarao s tipom u autu ispred (taj je bio parkiran točno na pješačkom).

I dođe on, uzme dokumente i odmah kaže kazna 300 kuna zbog zaklanjanja prilaza parkirnim mjestima. Pokušah mu objasnit no ne ide. Napisao mi kaznu od 300 kuna + 100 kuna nekakvih troškova.

E sad, mogu li se žalit na osnovu toga da se nisam zaustavio niti na minutu (postoji li propis prema kojem se mogu zaustaviti ispod 2 minute npr)? Nisam ni izgasio automobil. Stvarno sam revoltiran takvom bahatošću i iskompleksiranošću te bih se usput žalio i na policijsko postupanje odnosno laganje (jer je tip tvrdio da sam bio 90 sekundi zaustavljen).

Uzeo sam broj značke te bih napravio žalbu (ako ima smisla) na prekršaj i paralelno na postupanje.

Hvala na savjetima.
SunForYou is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:45   #1453
Bahatost? Iskompleksiranost?

Sorry, sa takvim postavkama se žalbe ne uvažavaju.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:54   #1454
Da, te osobine su rezervirane za policajce, ali nema ih potrebe pisati u prigovorima.

Dakle, postoji različita definicija parkiranja i zaustavljanja, možda se može rastegnuti za ove potrebe.

Odnosno,ako ti je napisao kaznu za pogrešno parkiranje, možeš tvrditi da si se zaustavio. Vremenski, totalno je nebitno je li trajalo 1:30 ili 2:00, jer je zaustavljanje ispod 3 min, a nisi se zaustavio zbog prometnog znaka ili upute osobe koja upravlja prometom.

Pogledaj Zakon o sigurnosti prometa na cestama, članak 1a, točke 69 i 70
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:58   #1455
Uopće nije bitno vrijeme, bitno je mjesto. To je poanta njegove priče.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 08:07   #1456
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Bahatost? Iskompleksiranost?

Sorry, sa takvim postavkama se žalbe ne uvažavaju.
Ma nemoj? Pa neće to napisati u žalbi? Zašto on ne bi smatrao
da je policajac u njegovom slučaju bio bahat i iskompleksiran?
On njemu: "Oprostite, nisam vas čuo", a ovaj njemu kaznu.
I to zbog čega :klap:

Sry, ali prema opisanoj situaciji, bahatost i kompleksi izviru.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:16   #1457
Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post

Sry, ali prema opisanoj situaciji, bahatost i kompleksi izviru.
dakako ali i pri zaustavljanju ili parkiranju gdje god tko hoće ilimuodgovara bez imalo obzira prema drugima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:48   #1458
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
dakako ali i pri zaustavljanju ili parkiranju gdje god tko hoće ilimuodgovara bez imalo obzira prema drugima.
Apsolutno. Čovjek je kriv. Nema dileme.
I ja sam bio kriv kad sam vozio preko 20 više u naselju.
Pa sam izašao, rekao ljudima "kriv sam", popričali i
prošao s opomenom.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:38   #1459
Naravno da se vama teško uživjet u situaciju no zbilja mislim da nisam zaslužio kaznu i takvo ponašanje. Doslovno sam se zaustavio da sagledam situaciju gdje bih mogao pričekati autobus.

Što se tiče mojih dojmova, naravno da ne bih na tome bazirao žalbu, pa me zanima imam li kakvo pravno uporište zbog zaustavljanja ispod 3 minute, jer mi u ovom rješenju piše kako sam "parkirao vozilo na način da onemogućavam ulaz i izlaz vozila s parkirališta".
SunForYou is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:25   #1460
Dio s "parkirao vozilo" je dobar za tebe. Ti nisi parkirao vozilo, već ga zaustavio, čime je de iure njihov prekršaj pogrešno klasificiran, što je potencijalan auto-gol.

Što se tiče Sledgeovog primjera da je bitna lokacija, a ne vrijeme, ne slažem se s njim u potpunosti, ali i to možeš iskoristiti na način da tvrdiš da nikome nisi onemogućio ulaz/izlaz (ako se imaš volje inatiti, možeš otići fotografirati, te pokušati opisati kako si stao). Bitno je samo da nisi prekršio neku drugo pravilo o zabranjenom zaustavljanju ili parkiranju.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.