Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 16:23   #61
Pogledah i ne znam ni sama , nije mi sad nešto posebno...ali moglo bi biti, pogledati ću još koju.

Samo bi rado da ima puno puno manje obiteljske drame, da ne bude baš cijela serija oko toga
__________________
Masquerading as a man with a reason my charade is the event of the season and if I claim to be a wise man, well It surely means that I don't know/Don't be afraid. I'm going to give you the choice I never had.
leogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 19:19   #62
Pa nije toliko loše, gluma je malo očajna ali ima nešto što ne privuklo tome, serija ima potencijala ali imao ga je i Alcatraz pa je sjebao, a dati cu sansu.
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:39   #63
Pogledala drugu ep.ajme glume . Radnja me privlači i dalje jer volin te postapokaliptične filmove i serije ali gluma pojedinih likova je na razini dječjeg vrtića.Stric i nećakinja su toliko iritantni da ti dođe ponekad da ih .On glumi priko volje i stalno ima facu "uf,još i ovu scenu moram odraditi" valjda pokušava biti neki opaki frajer bez emocija ali mu baš ne uspijeva.,a o curi mogu samo reći da apsolutno nema pojma o glumi.I već mi pomalo počinju ići na živce borbe s mačevima,a tek je dvi epizode prošlo.Još ona tuča sa milišom za snajper, cura od 50-tak kg. hrva se sa frajerom dvaput većim od sebe i uspije ga zbaciti i upucati .
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:41   #64
Revolution -- odnosi među likovima (karta)
ne gledati ako niste gledali ep 2

http://www.spoilertv.com/2012/09/rev...chart_140.html


Serija je ok, ali bi pod drugim redateljem bila puno bolja..
Lik se zamišlja kao "John Woo", a to degradira seriju..
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 11:57   #65
prelosa epizoda, jos pateticnih dijaloga, lose glume i neuvjerljivih scena pucanjave, ono kad charlie pogodi ovog s puskom izgledalo je ko ekspolozija a ne pucanj iz puske, podsjetilo me na one treš turske filmove iz 70-tih onaj glavni negativac koji je glumio u cape-u mi je uzasno iritantan kao i ona britanka, kaze joj ovaj upravo da je charlie otisla za milesom medutim ona se ne obazire na to i svejedno se zadere, charlieeee.
i sad ce jedno 15 epizoda biti kako ona juri za svojim bratom da ga spasi i onda u finalnoj epizodi par puta ce bocnuti s onim klišej macem glavnog negativca i bit ce onaj klišej pogled u oci- ono aj hejt ju, i naravno onda ce se radnja preseliti na druge gradove u drugoj sezoni

ne mogu vjerovati da kripke ima prste u ovome, sjedi, jedan.
masci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 12:44   #66
Ova serija se valjda gleda zbog hejtanja, ali jao koliko gluposti u jednoj epizodi.
Prvo nam prodaju priču da je municija i oružije jako vrijedni, nakon 15 godina. Pitam se zašto, budući da istih ima za 10setogodišnji rat, a ovi nisu baš previše ratovali.

Onda nam stave scenu kako hrpa idiota vuče na saonicama 15 godina stari, neodržavani helihopter. Prodati priču, da će to, i pod idealnim uvjetima poletiti je smješno.
Tko će im proizvesti rezervne dijelove? Tko će ih zamjeniti? Tko će im dostaviti gorivo? Zolje su jeftinije, i ima ih u izobilju, a bez infastrukture helihopteri su više smetnja nego korist.
A da su skinuli strojnicu i stavili na parni stroj, onda bi bar imali nešto...ovako samo hrpa idiota koji furaju smeće sa jedne strane na drugu, velika priča druge epizode.
Oh da, zaboravio sam velika borba za jedan od par miliona snipera što ih postoji u americi i sociopatske tendencije mlade heroine, koja nema problema pucati point blank liku u prsa.

Moja najveća žalost je kaj ću gledati i treću epizodu
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 14:59   #67
Stari moj, 15 godina klanja i ubijanja za 1 konzervu..

Pa možeš si misliti kako su izgledali prvi dani, koji je kaos to bio.
Pogledaj samo koliko aviona je u svakom trenu u zraku IRL, a svi su pali odjednom. Koliko kaosa i tragedije i gubitka u jednom trenu.
I svi brodovi koji su ostali na moru i vlakovi koji nisu mogli stati i slično. A sve to u samo prvim trenucima blackouta.

Da ne govorim u prvim danima poslije, juriš na prodavaonice, obračuni i sve to.
Misliš da Amerika ima puno oružja. OK.

Ali pazi sad ovo, recimo da 10 milijuna ljudi može doći do nekog vatrenog oružja.
Od toga samo mali dio do većih količina municije. Ostali okvir - dva za neki pištolj.

A što se događa kad se sretnu dva čovjeka sa oružjem? Jedan je mrtav, drugi odlazi sa dva primjerka.
Nakon samo tjedan dana lagano imaš polovicu ljudi koji i dalje imaju neko oružje, od toga dobar dio je na zadnjem metku.

Mjesec dana poslije?? Godinu?!

Da ne govorim da su se vrlo brzo formirale skupine "militia" koje su sa još manje milosti tamanile i zabranile oružje za sve ostale.
Nije samo stvar u oružju. Trening je bitan još više, a njega ima skoro nitko u usporedbi sa brojem oružja.

Sad zamisli da imaš neki pištolj i sačmaricu i misliš si kakva sam faca kad ti dođe ti 30 ljudi pred kuću i kaže predaj oružje..
Ili predaš ili završiš kao onaj lik.

Priča je ispričana, samo je problem što su je zakrpali u tolko smeća koje bi kao trebalo prikovati ljude uz ekran (borbe mačevima lol) da je sada bezvrijedna.
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:21   #68
Ok, naivno sam imala visoka očekivanja za ovu seriju, zaboravila si zabilježiti kad počinje, pa sam sad skužila da već komentirate - i po onome što komentirate, mislim da je niti neću početi gledati. Ili se varam?
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 17:48   #69
Quote:
Dinaminjo kaže: Pogledaj post
A što se događa kad se sretnu dva čovjeka sa oružjem? Jedan je mrtav, drugi odlazi sa dva primjerka.
Ha? Naravno da ne, pozdrave se i odu. Od kud ti ovo...
Glavni izvor oružija bi bio vojnici koji dezertiraju. A mislim da bi većinu vojnika, koji imaju gdje otići, dezertiralo.
A takvi sigurno nebi dobro oružije ostavili da se lagano nađe.
Bez građanskog rata, većina oružija bi bila u vojnim skladištima, tamo gdje bi vojni zapovjedni lanac još funkcionirao, ta bi skladišta ostala nedirnuta osim u slučaju rata. Što znači da je većina oružija u rukama vojske i imaju sasvim dosta modernih pušaka i topova.
Također, osim u slučaju lokalnih ratova, vojne puške dezertera bi bile sakrivene i u rukama civila.
One muškete su smiješne, parni strojevi bi bili svakodnevna pojava, a moderne puške bi brzo dovele red u populaciju, kad bi se vojska organizirala. Nasilje koje provode vojnici nad svojom populacijom je smiješno, zato što u 15 godina vojna strategija nebi izgubila, možda za 200 godina, ali ne sada.
No dobro, to razumjem, treba stvoriti negativca, iako je realno Monroe vrlo pohvalno stvorio red u anarhiji društva i vojske.

Zo, vojnih pušaka i municije bi bilo dosta, bilo bi parnih strojeva (ako već postoji red) te bi glavni problem bile bolesti i glad. Invazijski rat bi u ovom stadiju bio smiješan, kao i vojno zlostavljanje.



Quote:
Pea kaže: Pogledaj post
Ok, naivno sam imala visoka očekivanja za ovu seriju, zaboravila si zabilježiti kad počinje, pa sam sad skužila da već komentirate - i po onome što komentirate, mislim da je niti neću početi gledati. Ili se varam?
Gledaj, produkcija je na vrlo visokom nivou a i glumci će se naučiti glumiti...valjda.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 18:21   #70
Ona charlie majk omoja koji apsurd od glumice i lika....nemoj moli mte nemoj ga ubiti i onda kansije ubije onoga lika point blank

jedini kolko tolko gledljivi likovi su ujak miles, niger iz militia i ovaj Monroe mi izgleda zanmljivo

i koja finta s onim randalom kaj doso zeni kaj struju ima, ndm se sto sumjam objasnjenju za zkj osla struja vrit i thenologija jer ocito ona zena ima magicn ustruju il nekaj, d ane velim fail parobrodova, pa ni sami auti nisu tak u kurcu da se nemreju voziti bez struje, covjece jebeni mlin napravite na vodu i generirjate struju, ti mene ebes da u 15 godina se nitko nije sjetio nacina kako stvoriti struju, molim te
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 19:51   #71
I druga epizoda je poprilično naivna, ali ajde, ona Nora je malo podignula atmosferu, pa ću im dati fore do iduće epizode...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 19:53   #72
meni uopce nije toliko losa koliko se svi zalite
ne znam, ne zelim provjeravati da li je svaki detalj logican i slicno, ovo mi je serijica za opustanje.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 19:53   #73
Drugu epizodu isključio sam negdje na 10. minuti. Ne znam zašto sam uopće i skidao i uključio jer mi se ni pilot nije svidio. Ne mogu ih podnijeti
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 23:19   #74
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
i koja finta s onim randalom kaj doso zeni kaj struju ima, ndm se sto sumjam objasnjenju za zkj osla struja vrit i thenologija jer ocito ona zena ima magicn ustruju il nekaj, d ane velim fail parobrodova, pa ni sami auti nisu tak u kurcu da se nemreju voziti bez struje, covjece jebeni mlin napravite na vodu i generirjate struju, ti mene ebes da u 15 godina se nitko nije sjetio nacina kako stvoriti struju, molim te
Nije stvar da je nestašica struje..
Stvar je da ništa ne radi..

Rekli su u prvoj epizodi da čak niti baterije nisu radile. Kao da su se ispraznile. Znači ako i proizvedeš struju nemaš je kamo skladištiti.
End of story.


@dobrimag
dezerteri i jesu oformili militie, samo su kroz 15 godina jedni druge poubijali..
Što misliš, da je neki vojničić uzeo "svoju" pušku i odmarširao kući i da su ga svi samo gledali i pustili. Sve se samo raspalo, rukovali su se, zapovjednici i podređeni, časnici i vojnici i svaki je krenuo na svoju stranu?! Moš mislit.

Čovječe dobri. U takvoj situaciji ništa nije normalno.

Nema ničeg. Pobroji zalihe u svojoj kući. Razmisli što susjed ima. Susjed dolazi k tebi i kaže: sry, fali mi graha i baš dobro dođe ova sjekira.
Misliš da je to SF? Aj zamisli da čovjek ima troje djece koje nemaju kaj jesti.. Očajne situacije izazivaju očajničke poteze..

A onaj tko ima taj je meta. Sad recimo da imaš super zalihe, opremiš se i kreneš van grada. Imaš hrpu očajnika koji gleda jel "vrijediš što."

Misliš da je ona sociopat što je upucala lika koji je druge ljude ubijao iz zabave?!

Wow.

Recimo evo to su htjeli pokazati kad ih je napao onaj lik kojeg su pustili. Umjesto da su riješili njega i gotova priča, uskoro su imali 5 ljudi na svojim leđima i realno imali bi i pola grada samo što bi to bila prekomplicirana situacija za prikazati na ekranu.. Kako su se izvukli i to.

Vlada zakon jačega.
Njezin tata nije mogao ubiti čovjeka koji je osuđivao njegovu obitelj na smrt.
Majka je bila svjesna: ne postoji darežljivost. Postoji preživljavanje.


Serija je mogla biti vrhunska drama, setting je kao stvoren za to.
Ali sve je tako komercijalizirano, upakirano i na kraju smo dobili crtić.
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 08:29   #75
Quote:
Dinaminjo kaže: Pogledaj post
@dobrimag
dezerteri i jesu oformili militie, samo su kroz 15 godina jedni druge poubijali..
Što misliš, da je neki vojničić uzeo "svoju" pušku i odmarširao kući i da su ga svi samo gledali i pustili. Sve se samo raspalo, rukovali su se, zapovjednici i podređeni, časnici i vojnici i svaki je krenuo na svoju stranu?! Moš mislit.

Čovječe dobri. U takvoj situaciji ništa nije normalno.

Nema ničeg. Pobroji zalihe u svojoj kući. Razmisli što susjed ima. Susjed dolazi k tebi i kaže: sry, fali mi graha i baš dobro dođe ova sjekira.
Misliš da je to SF? Aj zamisli da čovjek ima troje djece koje nemaju kaj jesti.. Očajne situacije izazivaju očajničke poteze..

A onaj tko ima taj je meta. Sad recimo da imaš super zalihe, opremiš se i kreneš van grada. Imaš hrpu očajnika koji gleda jel "vrijediš što."
Ljudi se u tako gadnim situacijama zatvaraju u zajednice, i unutar tih zajednica se ne kolju pretjerano. U gradovima je bio kaos, no nedovoljan da se klasificira kao građanski rat.
Na cestama je sigurno bilo bandita, no to nije poanta priče. Poanta je da je potreban masovan i dugotrajan rat da se potroše zalihe oružija i municije, i da se komandna linija u vojsci nije raspala, budući da je stvorena za takve situacije. Jedino se mogla podijeliti u više manjih skupina zbog nedostatka komunikacije, a zbog masovnog dezertiranja i civili bi trebali imati veliku količinu vojne opreme.
I dan danas je onakva sniperska puška vrijedna, i vrlo vjerovatno bi se ljudi u onakvim situacijama počeli služiti hladnim oružijima, no pušaka bi još trebalo biti dosta. Poštar je to dobro prikazao. Tamo je bio masovan građanski rat, masovni lokalni okršaji nakon toga i još uvijek ima pušaka i metaka.

Quote:
Misliš da je ona sociopat što je upucala lika koji je druge ljude ubijao iz zabave?!
Lagati da priđeš čovjeku na 2 metra i onda mu pucati u prsa nemože svatko. Djevojka definitivno pokazuje sociopatske tendencije u jednom trenu, i onda teen crap u drugom. Loš scenarij, koji želi privući i jednu i drugu publiku i loša glume te iste. No dobro, naučiti će glumiti, a za scenarij ćemo vidjeti. Nemožeš se svidjeti svima, to bi trebali naučiti.

Quote:
Vlada zakon jačega.
Njezin tata nije mogao ubiti čovjeka koji je osuđivao njegovu obitelj na smrt.
Majka je bila svjesna: ne postoji darežljivost. Postoji preživljavanje.
Mama glumi standardnu ulogu, tough chick. Za to se specializirala.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 09:44   #76
Quote:
Nije stvar da je nestašica struje..
Stvar je da ništa ne radi..

Rekli su u prvoj epizodi da čak niti baterije nisu radile. Kao da su se ispraznile. Znači ako i proizvedeš struju nemaš je kamo skladištiti.
End of story.
Kako ne radi ništa, pa ona baba ima magicni gumb i vidi struja i tehnologija proradi. Ne postoji nikakav kemijski i ini proces koji bi zaustavio svu tehnologiju od prestanka rada, sama premisa da bi se i drustvo tako raspalo je apsurdna
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 18:05   #77
Nakon gledanja druge epizode poželjela sam ubaciti Neverwinter Nights 2 u komp. Nisam primjetila razliku. Osim kaj mi je ova zadnja bila baš super.

Ni ja ne kužim kakav gumb ima baba i onaj bradonja. Prvo sam mislila da time pale nekakav generator. A možda je riječ o magnetima? Vučenje helikoptera je bezveze. Da su upregnuli te iste ljude na bicikle (kojih nema sada. Asfalt se rastopio magično i samo se konjima putuje. Ko potkiva te konje? Nemoš jahat nepotkovanog konja barem ne više od par kilometara), mogli su generirati nešto struje za pokrenuti omanje aparate za proizvodnju oružja, metaka, ili hrane.

Al za dječicu...ma nek im bude. Mislim na mlađahnu dječicu kojoj je ova serija namijenjena....
__________________
blog |Golden Era of TV, folks. We're in it, and Teen Wolf is part of it~Price
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 18:46   #78
Mislim da će se na kraju sve svesti na zamjenu zemljinih polova..
Prirodnim putem ili se netko zaigrao, ovisi što više paše u viziju kreatora.

Da je mala grupa ljudi shvatila (ili znala) kako će to utjecati na uređaje i da su napravili kao "anti magnet" koji kontrira učinke.

Da pojednostavnimo, svi uređaji na zemlji su kao da krivo umetnete baterijski uložak (plus i minus) samo uzrok što nije površinski (zamjena uloška) već strukturno u svakom uređaju.
Onaj guglovac je rekao da je bilo "neprirodno" samo bi točniji izraz bio po tome "antiprirodno" jer sve što smo znali o energiji je sada obrnuto.
Uključujući svaku znantvenu postavku i izum.

A kad kažem obrnuto, ne mislim doslovno da treba samo sve obrnuti već da treba sve ispočetka shvatiti..

Što ne znači da netko negdje nije to već otkrio i da kreatori nisu zamislili da to vidimo (recimo u finalu)..
Ipak se radi o tome da su sve komunikacije prekinute tako da netko negdje nije obrnuo proces samo još nije nikoga kontaktirao.


Inače ti uređaji su zanimljivi sami po sebi.
Recimo čovjek ga je upiknuo u usb prije blackouta, ali ako ga pokreće program na osnovu čega se taj program vrti?! Perpetuum mobile??
Ili je samo taj uređaj ujedno i spremnik pa je usb veza bila potrebna zboj prebacivanja recimo "nacrta" kako izraditi hrpu tih uređaja ili dokaza ako je netko odgovoran za blackout.

Na kraju krajeva, serija je SF, ne treba sve imati savršenog smisla.
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:05   #79
@Dinaminjoo

Zamjena magnetskih zemljinih polova nikako nebi utjecala na tehnologiju i elektricitet nego samo bi se unutarnji kompas zivotinja posanrdco i magnetske igle bi krivo pokazivale

Prije nego bubneš nekaj pročitaj neki znanstveni članak o tome, a posto si lijen evo ti link

http://www.nasa.gov/topics/earth/fea...eReversal.html

Ps. Tvoja teorija može funkcionirati u sljedećem smislu, ali nikako kao samostalno shiftanje da bi to napravilo

This suggestion mistakenly assumes that a pole reversal would momentarily leave Earth without the magnetic field that protects us from solar flares and coronal mass ejections from the sun

Ali to je u teoriji jako teško, pošto se sami magnetski polovi shiftaju svakih par milijuna godina

Zadnje uređivanje Krscho : 27.09.2012. at 20:11.
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 22:12   #80
Zaboravio sam da gledamo dikumentarac na Discoveryu kako se ljudska rasa resetirala davne 2012 godine..
Ne čekaj, ovo je, ne mogu to dovoljno naglasiti, SF serija.

Znači kada ja govorim o teoriji što će biti u seriji to je jednako znanstveno neutomeljeno kao i teorija o recimo Alcatrazu,
Buzz o polovima je dovoljan da to bude primamljivo objašnjenje.

Na kraju krajeva, rekli su da je važnije vratiti struju nego otkrikako je nestala.
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.