Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2012., 08:49   #81
Ako želiš imati taj stav slobodno, ali smatram da gledatelji nisu glupe ovce koje se može prodati kvazi sf znanost kao prava znanost. Cijela poanta SF je da u teoriji uz pravu tehnologiju u napredak bi takve stvari bile moguće znači ima dijela utemeljenog na pravoj znanosti, a ovo nije ni na tome utemeljeno, al opet neki zele biti glupe ovce...i onda s epitamo zasto su ameri jedan od najglupljih naroda
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:54   #82
Mene zanima samo jedno - kako su oni spriječili totalni meltdown gomile nuklearnih reaktora diljem svijeta. Ako mi to netko može objasniti.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:11   #83
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Ako želiš imati taj stav slobodno, ali smatram da gledatelji nisu glupe ovce koje se može prodati kvazi sf znanost kao prava znanost. Cijela poanta SF je da u teoriji uz pravu tehnologiju u napredak bi takve stvari bile moguće znači ima dijela utemeljenog na pravoj znanosti, a ovo nije ni na tome utemeljeno, al opet neki zele biti glupe ovce...i onda s epitamo zasto su ameri jedan od najglupljih naroda
Reci mi jednu popularnu SF seriju koja je utemeljena na pravoj znanosti?
(Hint: nema niti jedne). Postoje samo serije koje se više technobabblom trude objasniti svoje rupe, i one koje se manje trude objasniti. Postoji znanost koju i laici razumju i znaju da nije moguće, te znanost koju samo obrazovaniji u tom području razumju i znaju da nije moguće.
Slažem se da postoji doza do koje gledatelj može suspend disbilief, i da ova serija pleše na granici toga, n daj priliku techno babblu, možda bude solidan

Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Mene zanima samo jedno - kako su oni spriječili totalni meltdown gomile nuklearnih reaktora diljem svijeta. Ako mi to netko može objasniti.
Poplavili su ih. Reaktori imaju taj oh shit mogućnost. Takav reaktor neće više nikada raditi, ali radijacija je ograničena. Nisam siguran u detalje, ali nema razloga da tako nešto neće raditi.
Ima ta fora i u novom Batmanu kaj ne?
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:47   #84
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Mene zanima samo jedno - kako su oni spriječili totalni meltdown gomile nuklearnih reaktora diljem svijeta. Ako mi to netko može objasniti.
Ovo je zapravo jako dobro pitanje..

Da, reaktori se mogu poplaviti, ali i to kontrolira elektronika sigurno
Sigurno ih nisu zalijevali kantama

A gle, vjerojatno postoje neki ručni sigurnosni mehanizmi..
Mislim, moraju biti spremni na nestanak struje.. I na pomoćnim i pomoćnopomoćnim generatorima..

Na kraju krajeva, sigurno nisu svi uspjeli..
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 15:41   #85
Cijeli moj bable oko kvazi znanosti je počeo zbog toga da je moguće objašnjenje nestatka struje/prestanka rada tehnologije shiftanje magnetskih polova zemlje šta sam dokazao da nije moguće, dajte bilo koje drugo objasnjenje i prihvatiti cu ga ako postoji mala šansa za istim

Najendostavnije objasnjenje umiruca tehnologije je Solar Flare koja je bila toliko jaka da je doslovno spržila sve teh stvarčice, uzrokovano dodatno slabljenjem ozonskog omotača koji štiti nas od jakih solarnih baklji time je zemlja ostala otvorena konstatnim udarima oslarnih baklji koje onemogucavaju da tehnologija proradi a dokaz tome je dan u seriji kad vidimo hrpu stvari potopljeno, znači led na polovima se otpio time ovo sta reko ozonski omotač ne štiti više Zemlju ko prije, ali je kolko otlko tu da ne pobije sve od uv zračenja
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 16:56   #86
Skupina satelita u orbiti koji nekakvim zračenjima/zrakama ometaju električne uređaje. Možda je svim uređajima podmetnut čip, ili neke SF zrake su u pitanju, nije bitno.
Solarne baklje nisu, jel uređaji nisu uništeni, jednostavno se nedaju upaliti, te ni novi uređaji ne rade.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:46   #87
Zanimljiva serija...pocinjem gledati
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 19:42   #88
odustajem od ovoga. glavni lik je ženska koja bi poginula u trećoj minuti nakon blakcouta, a ovdje se prenemaže 15 godina nakon blackouta gdje svojim bipolarnim poremećajem u jednom trenu izigrava moral i patetičnu suosjećajnost, a u drugom je žena od akcije. btw. njeni postupci služe samo da ostatak grupe uvedu u sranja. sorry, ali da sam joj stric, ubio bih je za više dobro.
glavni muški lik je bivši militia koji je obučavao ostale, a sad pokušava iskopati tunel prije nego mu ljudi koji se nalaze ispred vrata uđu u sklonište. i to pobjednosno objavi rečenicom we're gonna shawshank our way out of here. andy dufresne je proveo desetljeća kopajući tunel
tip sere kako je metak super vrijedan i onda tipa ipak upuca s istim tim metkom jer eto, valjda nema ničeg drugog čime bi ga mogao ubiti.
onaj bradonja i britanka su dozlaboga dosadni, a struja se pali kako bi vidjeli reklamu za iphone

ne želim biti onaj koji odustaje nakon jedne epizode, ali tako mi svega, pogledao sam dvije epizode previše...
__________________
You tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.
Kavorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:53   #89
A onaj lik što je odao položaj, taj nije čuo za okrutnost milicije, pa je jadan mislio da će ga ovaj pustiti...

A onaj vojnik što se iživljavao na klincu; ono ubili smo ti oca, prije toga smo u 2-3 sela klali i silovali, ali eto ubio si mi frenda pa sam ja malo ljut...

Za Glavne likove ne vrijedi trošiti tipkovnicu, osim eventualno da mi pojebao Noru, ali to je sada nebitno...

Jedino što me pali jest onaj privjesak i još kad zasvijetli, ma nema što, gledam iduću epku da vidim koliko geyfon, pardon iphone može dugo da svira...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 23:15   #90
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Mene zanima samo jedno - kako su oni spriječili totalni meltdown gomile nuklearnih reaktora diljem svijeta. Ako mi to netko može objasniti.
Ovo je pitanje za sve serije na temu katastrofa ili recimo kakvih epidemija(zombi virus)
U nuklearnom reaktoru imaš šipke(cijevi) sa uranom(gorivo) i neutronske grafitne šipke koje kontroliraju fisiju
Da bi ugasio reaktor trebaš spustiti neutronske šipke u reaktor i zaustaviti fisiju jer te šipke apsorbiraju neutrone i tako ˝gase˝ reaktor ako šipke ostanu dulje od nekoliko sati u reaktoru dolazi do raspada goriva i reaktor se više nikad neče pokrenuti
Ali zračenje nisi time zaustavio i svi ti reaktori diljem planete če nas kad se raspadnu zračiti cca 3000g
Gen 3 reaktori imaju doslovno polugu nakon černobila koja to pokrene znači ne treba struja da se reaktor zaustavi jer to je bio glavni problem černobila ugasili struju a nisu spustili prije toga šipke da uspore reakciju kad su skužili da nemaju snage pokrenuti reaktor u panici su digli sve neutronske šipke i otopili reaktor
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:01   #91
Vidim da se muški dio gledateljstva skoncentrirao na nebuloze iz polja fizike, ali za mene je ova serija postala dead and buried u trenutku kad je Nora rekla:

(dramatic pause)

"And if I have another baby, he'll be born in the United States." (cheesy music + meaningful looks).
Samo što mi suza nije potekla...

__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:35   #92
Nije problem zaustaviti fiziju u reaktoru. U najgorem slucaju ako i elektronika prestane raditi gravitacija nece.
Kontrolne sipke kod PWR reaktora (Krsko..) idu prema dolje.
Kod BWR reaktora sipke su pod hidraulicnim pritiskom i to bi isto radilo.
Mada sumljam da se itko pri konstrukciji reaktora ozbiljno bavio zastitom od prestana postojanja elektricne energije.

Mnogo veci problem je sto se reaktori griju i nakon sto fizija prestane.
To je i razlog katastrofe u Fukushimi, nemogucnost hladjenja nakon prestanka fizije.
Nakon sto se voda za hladjenje potrosi, doslo bi do taljenja reaktora, ispustanja radioaktivnog materijala u zemlju i atmosferu.
Jednostavno bi doslo do katastorofe, ali u velikoj shemi stvari nista posebno.

Druga stvar koja mi je nelogicana je oruzje.
Bezdimni barut, kakav se danas koristi, poznat od druge polovine 19 stoljeca i od tada se proizvodi.
Nije potrebna neka velika tehnologija, a pogotovo elektricna energija za proizvodnju.
Cak ako i ne mogu proizvesti bezdimni barut ostaje uvijek crni barut kojeg i koriste.

Ali zasto koristiti puske iz americkog gradjanskog rata?
Cak i tada su postoja puske na cijeli metak.
Ponovno punjenje metaka nije nikakvi problem, cak i ako se umjesto bezdimnog koristi crni barut.
Istina, performanse nece biti kao suvremeni barut, mozda nece ni raditi u samopunecem oruzju, ali repetirke (i revolveri) ce sigurno radit bez problema.
I gdje su Gatling mitraljezi? Ako su radili 1862, ne vidim razloga zasto ih nema!
Pogotovo sto su poznati principi rada o proizvodnje i Gatlinga i bezdimnog baruta.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:06   #93
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Vidim da se muški dio gledateljstva skoncentrirao na nebuloze iz polja fizike, ali za mene je ova serija postala dead and buried u trenutku kad je Nora rekla:

(dramatic pause)

"And if I have another baby, he'll be born in the United States." (cheesy music + meaningful looks).
Samo što mi suza nije potekla...

meni je bilo cudno sto im je toliko trebalo da ubace neko amerika uber ales sranje.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:04   #94
Slazem s ostalim komentarima da gluma i pojedini glumci doslovce unistavaju ovu seriju i tjeraju gledatelja. Pratim dosta serija i rijetko kad odustajem od gledanja, pogotovo kad je tema zanimljiva, kao u ovom sluacju. Al stvarno mislim da necu dugo izdrzat s ovim. Da li mi netko moze rec postoji li iritantniji/dosadniji/gluplji/retardiraniji...... lik od one male?? Stalno neki kur** pametuje i uvlaci ih u sranja. Mislim da ni jednom nije poslusala neki savjet i stala i pricekala, nego uvijek sama ide i sve sjebe. Nisu ni drugi likovi nesto dobri, al ova je stvarno uzas zivi...
davidovski_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:18   #95
Da, i tu sam ja gotov sa ovom serijom.

__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:36   #96
Quote:
davidovski_4 kaže: Pogledaj post
Slazem s ostalim komentarima da gluma i pojedini glumci doslovce unistavaju ovu seriju i tjeraju gledatelja. Pratim dosta serija i rijetko kad odustajem od gledanja, pogotovo kad je tema zanimljiva, kao u ovom sluacju. Al stvarno mislim da necu dugo izdrzat s ovim. Da li mi netko moze rec postoji li iritantniji/dosadniji/gluplji/retardiraniji...... lik od one male?? Stalno neki kur** pametuje i uvlaci ih u sranja. Mislim da ni jednom nije poslusala neki savjet i stala i pricekala, nego uvijek sama ide i sve sjebe. Nisu ni drugi likovi nesto dobri, al ova je stvarno uzas zivi...
Meni je njen stric još gori.Koje prenemaganje ,pa on nikoga ne gleda u oči samo se priglumljuje.Nisan baš sigurna oću li i dalje pratiti.Možda još jednu epizodu ali ako se ne popravi (u što ne virujem) odustajem.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:40   #97
Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
Meni je njen stric još gori.Koje prenemaganje ,pa on nikoga ne gleda u oči samo se priglumljuje.Nisan baš sigurna oću li i dalje pratiti.Možda još jednu epizodu ali ako se ne popravi (u što ne virujem) odustajem.
Ma i on je isto uzasan, al ona je definitivno najgori lik ikad.
On me iritria s tim kaj je kao jako pametan, osnova militiu i sve, a onda ona malo zakmeci i on joj sve ispuni iako zna da ce najebat
davidovski_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 01:10   #98
Meni je zanimljivije vas ovdje čitati nego gledati seriju

Baš ste mi zanimljivi s teorijama i tako to

Pogledala drugu epku..ali kao da i nisam jer sam radila nešto deseto na laptopu..ali glavno da sam je čula u pozadini..za treću još razmišljam možda da prvo pogledam 2 kako spada
__________________
Masquerading as a man with a reason my charade is the event of the season and if I claim to be a wise man, well It surely means that I don't know/Don't be afraid. I'm going to give you the choice I never had.
leogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 04:41   #99
ovaj forum pokušava objasniti fiziku iza blackouta, a kreatori serije traže kemiju između likova i gdje da ubodu još koji ljubavni zaplet
zasad su na samo tri - googleovac i britanka, stric i patriotska pobunjenica i mala glupačica i mladi milita s lukom i strijelom

još kad bi se gay brat zaljubio u onog što ga maltretira i to je to.
__________________
You tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.
Kavorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:23   #100
Quote:
Kavorka kaže: Pogledaj post
još kad bi se gay brat zaljubio u onog što ga maltretira i to je to.
o isukrste!
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.