Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 15:20   #1
Ispiti za fakultete koji nemaju veze s DM

Molim vas ako netko zna, je li moguce kao stari maturant izici na neki prijemni, jer negdje sam cula da na nekim faxovima mozes izici na prijemni bez DM ako si prije maturirao ali da moras ici na kvalifikacijski razgovor, ja sad vec zavrsavam prvu godinu no da li je moguce ici na prijemni ikako??, konkretno zanima me ffri mozda je glupo pitanje ali eto

Ovdje možete pisati o svim provjerama, prijemnim ispitima, razgovorima i ostalome što fakulteti traže od vas. Ne mislim na pisanje "Eeeee test je bio ful težak" ili "Razgovor je bio pljuga" nego konkretno, gdje i kada su koje provjere, što će sadržavati i za koje fakultete su provjere.
Možda vam sad tema više nema smisla, ali postoje još i jesenski rok, zimski, pa opet ljetni, jesenski, zimski.....

Zadnje uređivanje Countess : 19.06.2010. at 18:49.
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:27   #2
Svi kandidati koji ove godine upisuju visoko uciliste moraju se registrirati u Nacionalni informacijski sustav za prijavu na visoka ucilista (postani student). Eventualno, za kandidate koji su stariji od 24 godine, postoje posebni uvjeti upisa, no to je potrebno provjeriti na visokom ucilistu. Ukoliko takvi uvjeti ne postoje, oni idu kao i svi drugi.

Konkretno ffri uopce nema dodatne provjere znanja, sposobnosti i vjestina, no ukoliko nisi registrirana na postani student, na zalost neces moci konkurirati pri upisu na ovo ljetnom roku.
mudoper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:45   #3
Postoje fakulteti koji još uvik imaju prijemne, najbolje ti je pogledati na stranici fakulteta koji te zanima..većinom su to izvanredni studiji i sl...
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:47   #4
Quote:
Echoplex kaže: Pogledaj post
Postoje fakulteti koji još uvik imaju prijemne, najbolje ti je pogledati na stranici fakulteta koji te zanima..većinom su to izvanredni studiji i sl...
Prijemni kao takvi ne postoje. To se naziva dodatnim provjerama znanja, sposobnosti i vjestina. Nije nuzno rijec o izvanrednim studijskim programima. FFRI nema te provjere.
mudoper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:55   #5
Quote:
mudoper kaže: Pogledaj post
Prijemni kao takvi ne postoje. To se naziva dodatnim provjerama znanja, sposobnosti i vjestina. Nije nuzno rijec o izvanrednim studijskim programima. FFRI nema te provjere.
postoje fakulteti koji još uvik imaju prijemne , neznam kakav je slučaj u rijeci, ali znam konkretno za zadar... i pritom ne mislim na "dodatne provjere"
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:56   #6
Quote:
mudoper kaže: Pogledaj post
Prijemni kao takvi ne postoje. To se naziva dodatnim provjerama znanja, sposobnosti i vjestina. Nije nuzno rijec o izvanrednim studijskim programima. FFRI nema te provjere.
FFRI ima te provjere, ali samo za studij njemačkog i psihologije. Na psihologiji nekakav test inteligencije, a na njemačkom usmeni ispit iz njemačkog
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 16:09   #7
Quote:
Echoplex kaže: Pogledaj post
postoje fakulteti koji još uvik imaju prijemne , neznam kakav je slučaj u rijeci, ali znam konkretno za zadar... i pritom ne mislim na "dodatne provjere"
o ovome nisam imao informacije. mozes li neke detalje iznijeti? i neki link gdje stoji ta informacija? hvala

EDIT:

pronasao sam. http://www.unizd.hr/Default.aspx?tabid=2953
tih stud. programa nema u NISpVU. hvala na info
mudoper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 16:09   #8
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
FFRI ima te provjere, ali samo za studij njemačkog i psihologije. Na psihologiji nekakav test inteligencije, a na njemačkom usmeni ispit iz njemačkog
moja isprika, nisam pregledavao sve studijske programe. otvorio sam ih nekoliko nasumicno odabranih i ni na jednom nije pisalo nista o dodatnim provjerama, pa sam zakljucio da je tako za sve.
mudoper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 16:15   #9
Quote:
mudoper kaže: Pogledaj post
moja isprika, nisam pregledavao sve studijske programe. otvorio sam ih nekoliko nasumicno odabranih i ni na jednom nije pisalo nista o dodatnim provjerama, pa sam zakljucio da je tako za sve.
sve 5
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 16:43   #10
Ima nekoliko fkaulteta koji su to imali ali svi su to vec imali prije u Svibnju vecinom... E sada dali jos koji ima sumnjam...No možeš na dosta njih poslati papire neovisno od toga dali si maturirao tipa virovitice (informaticki managmnet) koji ce uzimati temeljem ocjena za ono sto ostane viska... Konkretno oni uzimaju izvanredno 150 i do sada se uvijek naslo mjesta...
tihomirjaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 18:46   #11
Znam da konkretno za Visoku školu za primjenjeno računarstvo, za izvanredni studij postoji mogućnost pisanja prijemnog + odlazak na motivacijski razgovor, ali jedan rok tog prijemnog je već prošao, a motivacijski razgovor traje do 25.06.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 18:49   #12
Quote:
mudoper kaže: Pogledaj post
o ovome nisam imao informacije. mozes li neke detalje iznijeti? i neki link gdje stoji ta informacija? hvala

EDIT:

pronasao sam. http://www.unizd.hr/Default.aspx?tabid=2953
tih stud. programa nema u NISpVU. hvala na info
Koliko sam ja razumjela, nemam vremena sve to citat sad, prijemni se odnose samo na te izvanredne studije?? Nema redovnih u Zadru ili sto se mene tice bilogdje za koje treba samo prijemni

Zadnje uređivanje Vanda : 19.06.2010. at 18:59.
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 18:49   #13
Za koji pricas tj u kojem gradu? Ovaj za kojeg ja je u Virovitici... Ondje mi se frend sprema ali nije isao na drž maturu ... raspisan je natječaj na stranicama faks... sada cu naci link pa ga poslajem
tihomirjaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:00   #14
izvanredna ekonomija u Osijeku se može upisati bez DM!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:01   #15
FOI isto ima prijemni ispit za izvanredne....
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:06   #16
Evo nesto iz Virovitice. Uglavnom tamo je stos da ce uzimati prema ocjenama na izvanredni studij one koji nisu pisali DM ali sam na mjesta koja ostanu slobodna. Do sada je kazu uvijek bilo mjesta za drugi krug.

Visoka škola za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici



Ljudevita Patačića 3, 33000 Virovitica


http://www.vsmti.hr

Menadžment; smjer: Informatički menadžment
Upisna kvota za državljane RH: 150
Upisna kvota za strane državljane: 0
Iznos maksimalne participacije: 4.500,00
tihomirjaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:57   #17
Quote:
mudoper kaže: Pogledaj post
o ovome nisam imao informacije. mozes li neke detalje iznijeti? i neki link gdje stoji ta informacija? hvala

EDIT:

pronasao sam. http://www.unizd.hr/Default.aspx?tabid=2953
tih stud. programa nema u NISpVU. hvala na info
da,da to su uglavnom ti neki novootvoreni studiji ili izvanredni.. al u svakom slučaju dobro je i to imati na umu
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 10:54   #18
Imate u Virovitici sanse tj jako puno mjesta na Visoka škola za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici , Menadžment; smjer: Informatički menadžment (izvanredni, stručni), Virovitica. Naime ja sam na 81 mjestu na izvanrednom a neki ocekivani pomak me tjera na 9-to mjesto.... Ondje ce uzimati one i koji nemaju pomolzenu maturu njih ce rangirati na preostala mjesta koja ostanu slobodna prema ocjenama iz srednje. Inace na izvanrednom primaju ukupno 150 ljudi.
tihomirjaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 13:20   #19
Bas gledam ima na FOI-ju kod izvanrednih studenata da mogu polagati razredbeni ispit + ocjene iz srednje tj da ne mora biti državna maturu. Takoder strucni studij od FOI-ja sa nastavnim centrima u Sisku, Zaboku, Krizevcima i varazdinu ne polazu uopce niti razredbeni ispit vec samo temeljem ocjena iz srednje se upada.

Vise od tome na www.foi.hr
tihomirjaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:45   #20
Jel se moze tako upisat s trogodisnjom ili se mora imat četvorogodišnju školom??
bananaboss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.