Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 16:59   #1641
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
I sad će ispasti da ipak ti lažeš:
https://www.total-croatia-news.com/i...s-from-croatia

Rimac Automobili nije primarno proizvođač automobila i električnih vozila, nego tehnološka kompanija, koja se bavi razvojem tehnologija i rješenja za druge s oko 250 zaposlenih... pa zašto taj drugi recimo ne bi bio i ĐĐSV ili nekakav domaći konzorcij....


Znao sam da ćeš tog zubara stavit kao "kupca".
Kao prvo taj lik već dvije godine "kupuje" Concept_One, malo proguglaj pa ćeš vidjet članke iz 2014. pa onda opet iz 2016. kako "kupuje" auto.
Kao drugo taj lik je nekakav investitor u Rimac Automobili pa je ta "kupnja" ništa drugo nego markentiški trik. Činjenica je da stvarnih kupaca osim onog što sam naveo - nema.
https://sudreg.pravosudje.hr/regista..._MBS:080712981
Quote:
Osnivači/članovi društva
...
Paul E Runge, OIB: 32790833063 (Prikaži vezane subjekte)
Sjedinjene Američke Države, Sarasota, F134239, 1700 S. Tuttle Ave
- član društva
Kao treće "kupljeni" automobil je još uvijek u Svetoj Nedjelji i vuče ga se okolo po nekakvim drag race utrkama i autoshowovima. Kad će kupac preuzeti svoj automobil?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 17:23   #1642
https://www.google.de/amp/www.telegr...ika-stvar/amp/

https://www.google.de/amp/m.24sata.h...ki-auto-408508

Jadno je uopce o ovom raspravljat...vecina ovdje komentatora zivi u socijalizmu...ocito poduzetnistva okusili nisu...poduzetnistvo je konstatno padanje i ucenje na greskama...i to je to.
Treba pametno ulagat, i nesto ce se izrodit. Nama je jedini problem ono "pametno".
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 17:40   #1643
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Znao sam da ćeš tog zubara stavit kao "kupca".
Kao prvo taj lik već dvije godine "kupuje" Concept_One, malo proguglaj pa ćeš vidjet članke iz 2014. pa onda opet iz 2016. kako "kupuje" auto.
Kao drugo taj lik je nekakav investitor u Rimac Automobili pa je ta "kupnja" ništa drugo nego markentiški trik. Činjenica je da stvarnih kupaca osim onog što sam naveo - nema.
https://sudreg.pravosudje.hr/regista..._MBS:080712981


Kao treće "kupljeni" automobil je još uvijek u Svetoj Nedjelji i vuče ga se okolo po nekakvim drag race utrkama i autoshowovima. Kad će kupac preuzeti svoj automobil?
Sad ti dakle tvrdiš da je ovo ili snimano u Svetoj Nedjelji ili da su ga vračali iz SADa u RH: https://youtu.be/iCd32Eiuxak
... a vezano toga, onda i ovaj laže: https://youtu.be/WcCJJtYc4SE?t=3m16s

Međutim sve je to kome i što oni prodaju irelevantno za ovu temu, kad je očito da imaju znanje i tehnologiju.

Rađe se držimo tenkova u OSRH.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 18:34   #1644
Ljudi ovdje ne kuze da su isto kao i oni koje kritiziraju hshahah
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:43   #1645
Ovo nije tema o Rimac automobilima.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:36   #1646
Alternativa M-84 i derivatima, neka verzija Merkave po licenci u ĐĐSV:

Quote:
Hrvatska i Izrael produbit će svoje političke i vojne veze, postaju i vojne saveznice, jer će početkom idućeg tjedna u Tel Avivu potpisati Memorandum o razumijevanju, odnosno pravni okvir sporazuma o obrambenoj suradnji.
...

...
3. Definira se mogućnost treninga vojnih pilota, suradnja u prozvodnji oružja...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/kana...eznici-1156685

I onda još IFV na istoj osnovi, kao Namer, ali s MCT-30 gore.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:50   #1647
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Alternativa M-84 i derivatima, neka verzija Merkave po licenci u ĐĐSV:
Nisu htjeli Degmana jer košta. Hoćeš li reći da Merkave ne koštaju. Da se razumijemo, Mk IV bi bila odlična za nas ali bojim se da koštaju a sve što košta je neperspektivno u glavama naših planera.

A prvo što mi pada na pamet je da bi nam Izraelci mogli pretvoriti naše stare T-55ice u Achzarite. Naravno, ukoliko njih već nismo poslali sirijskim ograncima alkajede.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:35   #1648
cijena MTU za Merkavu je 800.000 USD, o cemu pricate
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:47   #1649
Meni se sve ovo s Izraelom čini zbrzanim. Što mi njima možemo ponuditi? Ili da nešto kupimo ili da oni kupe neku našu tvornicu ili da nešto zajedno proizvodimo.
Loxhr is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:03   #1650
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Meni se sve ovo s Izraelom čini zbrzanim. Što mi njima možemo ponuditi? Ili da nešto kupimo ili da oni kupe neku našu tvornicu ili da nešto zajedno proizvodimo.
mozemo ih nauciti kako s njihovog broja MBT doci na nas broj, znaci prenijeti im strateska znanja i iskustva putem papira i olovke.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:09   #1651
Quote:
donot kaže: Pogledaj post
mozemo ih nauciti kako s njihovog broja MBT doci na nas broj, znaci prenijeti im strateska znanja i iskustva putem papira i olovke.


A i općenito smo jaki po pitanju upropaštavanja vlastite države i vojske te izdaji nacionalnih interesa. Baš ono što njima treba.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:35   #1652
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post


A i općenito smo jaki po pitanju upropaštavanja vlastite države i vojske te izdaji nacionalnih interesa. Baš ono što njima treba.
Pa samo nas spoje s drzavama koje njima predstavljaju ugrozu, mi im prenesemo nasa iskustva, posaljemo nase konzultante da im naprave preustroj i odrede sto je perspektivno i IDF moze mirno na plazu.

Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Alternativa M-84 i derivatima, neka verzija Merkave po licenci u ĐĐSV:
Hmmm. Bili bi kompatibilni s NATO sve u 16. Merkava je super, samo za Merkavu IV s Trophy-em cisto sumnjam da bi nam prenjeli tehnologiju, pogotovo uzevsi kako smo "super" bili pouzdani s Boforsovim raketama.

Ne znam sta ce nam Namer i Azcharit i slicno kad jedino sto imamo relativno novo su Patrie. Da, Patria nije IFV nego APC, ali to je poprilicno blizu. Hocemo imati 3 tipa novih transportera a nula tipova novih tenkova? Prije nam trebaju Spike-ovi za Patrie. Dobro bi nam dosao i neki AA sistem, a definitivno trazimo i avione, samo pitanje je kakve.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:29   #1653
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
...


Hmmm. Bili bi kompatibilni s NATO sve u 16. Merkava je super, samo za Merkavu IV s Trophy-em cisto sumnjam da bi nam prenjeli tehnologiju, pogotovo uzevsi kako smo "super" bili pouzdani s Boforsovim raketama.

Ne znam sta ce nam Namer i Azcharit i slicno kad jedino sto imamo relativno novo su Patrie. Da, Patria nije IFV nego APC, ali to je poprilicno blizu. Hocemo imati 3 tipa novih transportera a nula tipova novih tenkova? Prije nam trebaju Spike-ovi za Patrie. Dobro bi nam dosao i neki AA sistem, a definitivno trazimo i avione, samo pitanje je kakve.
Gdje je problem s kompatibilnošću Merkave III i IV i NATOa?

I ne mora bit IV, može bit i Merkava III + Trophy ili Iron Fist...
Teoretski i samo tijelo Merkave bez kupole je baza na kojoj se može raditi odličan MBT, a zbog motora naprijed i IFV na istoj platformi... Tako bi u konačnici imali tenk i IFV na istoj platformi što olakšava logistiku i održavanje + kao APC Patria AMV.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:14   #1654
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa samo nas spoje s drzavama koje njima predstavljaju ugrozu, mi im prenesemo nasa iskustva, posaljemo nase konzultante da im naprave preustroj i odrede sto je perspektivno i IDF moze mirno na plazu.

Malo je tako budalastih naroda da im ta priča upali ko u nas...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 22:34   #1655
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Gdje je problem s kompatibilnošću Merkave III i IV i NATOa?
Tko ga koristi u NATO? No, OK, nije problem, jos jedan tenk.

Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
I ne mora bit IV, može bit i Merkava III + Trophy ili Iron Fist...
Teoretski i samo tijelo Merkave bez kupole je baza na kojoj se može raditi odličan MBT, a zbog motora naprijed i IFV na istoj platformi... Tako bi u konačnici imali tenk i IFV na istoj platformi što olakšava logistiku i održavanje + kao APC Patria AMV.
Sta fali Merkavinoj kupoli? Sta bi uopce stavili umjesto nje? M84 kupolu? Onu ogromnu bezposadnu kutiju s 30mm topom koju stavljaju na Patriu? Cisto sumnjam da je DDSV sposoban proizvesti nesto jednako dobro kao sto je MkIV kupola.

Koliko ja znam Merkavu ne koristi apsolutno nitko drugi osim IDF-a.
Sto se tice logistike, kupili smo nekoliko Pzh2000, nismo kupili Sholef-e. Mislim da IFV nije apsolutno nikakav u planu za HV.

Mislim, Merkava je super tenk, mozda bi nam odgovarao bolje koncept teskog oklopa uz mrvu manju pokretljivost nego obratno, pogotovo na teskom terenu, plus Merkava MkIV s Trophy-em ili Iron Fist-om (nije li Iron First za sada samo na Namer-u?) je vjerojatno najtvrdji tenk koji danas postoji na planeti, ali jedno su zelje a drugo mogucnosti.

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Malo je tako budalastih naroda da im ta priča upali ko u nas...
Pa koliko vidim arapi su pobili poprilican broj drugih arapa i nastavljaju poprilicno aktivno tim putem. Prema njima mi smo genijalci, samo smo bacili neku kramu.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:04   #1656
Tenkovi u HV-u (T-72, M-84, M-84D i M-95) kaze naslov, vi ste na Merkavi IV i onda se pitamo zasto nam je kako nam je, snaga usredotocenosti na max.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:11   #1657
3-72-3-2.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:30   #1658
U HV smo 3 + 72 službeno brojali prije 10 godina, sada pišemo 48.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 06:09   #1659
Zašto HV skriva primjerke Degmana? Za skeptike, postoji jedna slika sa te dvije "Degman" kupole, a jedna "Vihor" kupola je također kod nas. Da li je ta "Vihor" postala operativno-opitni M84 ili je uskladištena?

Poslano sa mog HM 1SW koristeći Tapatalk
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:08   #1660
2 Vihora
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.