Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 18:25   #201
upala prsnih misica? ili?

Da li je imao tko upalu prsnih misica? Od ponedeljka me boli desna strana, bol se siri gore prema desnome ramenu...
Da li je moguce da od vjezbanja?
Da li je to to?
Bol je jaca kod udisaja
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:30   #202
Ne. Upala prsnih misica je drukcija. Ja to imala nakon fly s bucicama i osjeti se to samo na prsima. Bar kod mene to je tako
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 06:47   #203
Quote:
catandmouse kaže: Pogledaj post
Da li je imao tko upalu prsnih misica? Od ponedeljka me boli desna strana, bol se siri gore prema desnome ramenu...
Da li je moguce da od vjezbanja?
Da li je to to?
Bol je jaca kod udisaja
simptomi slični upali živca
točno sam tako ja imala - bol kod udisaja i širenje
uz Voltarene i mirovanje (vrijeme) je prošlo za 10-ak dana
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:04   #204
Imam ozljede koljena i ramena. Koljena je rtg pokazao da idu patelle u stranu, prevelik lateralni nagib, posebice izražen desno.

Ramena me slali panjevi na rtg i ultrazvuk i naravno ništa se ne vidi, po njima kao sve super, a meni ramena propadaju i kad stanem pred ogledalo vidi se desno više izbijena naprijed i u visinu kako da kažem.
Na idućem pregledu ću tražit da se snimi MRI jer ovako nema smisla išta radit.

Fizikalnu sam obavio 2 ciklusa po 2 tjedna (DDS struje, laser, ultrazvuk masaža, bazen, suhe vjezbe u dvorani) i nista mi nije pomoglo.

Za koljena mi preporučuju operaciju, ali ni to nisam baš siguran dali bi trebalo obaviti komplet MR snimku pa tek onda?

Zanima me jel netko imao sličnih problema i ako jest dali ste isli na operaciju i kako je prošlo sve na kraju?

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:57   #205
Doktorima je najlakse covika poslat na operaciju.


A inace, tesko je reci ovako sta te konkretno muci, ali u dosta slucajeva je ozljede moguce rjesiti kombinacijom istezanja, masiranja i vjezbanja sa utezima. Samo tribas znat sta istezat, a sta zatezat. Najbolje ti je potrazit nekog ko se bavi s tim i probat sa takvim pristupom. Ako ne bude bolje, uvik imas opciju operacije.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:13   #206
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Doktorima je najlakse covika poslat na operaciju.


A inace, tesko je reci ovako sta te konkretno muci, ali u dosta slucajeva je ozljede moguce rjesiti kombinacijom istezanja, masiranja i vjezbanja sa utezima. Samo tribas znat sta istezat, a sta zatezat. Najbolje ti je potrazit nekog ko se bavi s tim i probat sa takvim pristupom. Ako ne bude bolje, uvik imas opciju operacije.
A volio bih da živim u Zagrebu gdje ima puno stručnjaka koji se razumiju prvenstveno u sportsku medicinu a ne ovi u Osijeku bi me operirali i miruj do kraja zivota, njima u obzir dolazi samo plivanje i eventualno malo bicikl.

Ja vjerujem da to jest zrelo za operaciju, samo ne bih želio odmah i na osnovu obicnog rtg-a. Realno čašica koljena mi stvarno ide u stranu, imam osjecaj da mi noge nekad propadaju u mjestu a i ramena s laktovima su ajme sjebana. Sjecam se kao pocetnik kada sam krenio vjezbati mogao sam bez problema punih i pravilnih 15 zgibova, 20 propadanja i 30 sklekova u komadu, vrlo brzo sam počeo dodavati dodatno opterećenje sa onim pojasom.

Danas jedva trećinu toga i izmorim se ko da sam ne znam šta obavio. Jako užasan i loš osjećaj.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:57   #207
Ako ti je postura losa, onda naravno sve pati. Ljudsko tijelo je skupina kostiju koje misici i vezivna tkiva drze na okupu. Na misice i vezivna tkiva se moze utjecati, a time i rjesiti hrpu problema bez operacije.


Inace, prije par dana san ima prilike pricati sa jednim masazerom, uglavnom jednom njegovom pacijentu su doktori rekli da mu je jedna noga kraca, pa su mu dali postole sa uzvisenjem za kracu nogu. A problem je bija sta mu je kuk bija pod kutom zbog zatezanja sa jedne strane, sta se kroz masaze odredjenih tjelova vezivnog tkiva rjesilo (sa 4cm razlike je palo na 2mm).



E sad, ako ti mislis da si zreo za operaciju, ok Onda trazi MR
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:36   #208
istina, mudro zboriš, puno sjedim pred kompjuterom jer sam informatičar i sigurno da ima odredjenog disbalansa i svega ali bogme ima i zrelih stvari za operaciju.

E sad, treba nać stvarno pravog stručnjaka i za jedno i drugo tko će znat vratit stvari u normalnu.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:48   #209
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ako ti je postura losa, onda naravno sve pati. Ljudsko tijelo je skupina kostiju koje misici i vezivna tkiva drze na okupu. Na misice i vezivna tkiva se moze utjecati, a time i rjesiti hrpu problema bez operacije.


Inace, prije par dana san ima prilike pricati sa jednim masazerom, uglavnom jednom njegovom pacijentu su doktori rekli da mu je jedna noga kraca, pa su mu dali postole sa uzvisenjem za kracu nogu. A problem je bija sta mu je kuk bija pod kutom zbog zatezanja sa jedne strane, sta se kroz masaze odredjenih tjelova vezivnog tkiva rjesilo (sa 4cm razlike je palo na 2mm).



E sad, ako ti mislis da si zreo za operaciju, ok Onda trazi MR
Znaci nacentrirali mu trap bolje nego na optiku da je isao.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:51   #210
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
A volio bih da živim u Zagrebu gdje ima puno stručnjaka koji se razumiju prvenstveno u sportsku medicinu a ne ovi u Osijeku bi me operirali i miruj do kraja zivota, njima u obzir dolazi samo plivanje i eventualno malo bicikl.
.
Boze, koji su to tudumi. Uzas, ali uzas. Jebo ih plivanje i bicikl, ponavljaju to kao pokvarena ploca, a nigdje veze.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 17:48   #211
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Boze, koji su to tudumi. Uzas, ali uzas. Jebo ih plivanje i bicikl, ponavljaju to kao pokvarena ploca, a nigdje veze.
Da stvarno užas, jebote pa koliko su samo Cro Cop i skijaši Kostelić imali operacija za života i pa se opet vraćali sportu.

Njima se jebeno neda odradit dobro pacijenta i pozabavit njime, a i u znanje počinjem sve više sumnjat.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:39   #212
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Boze, koji su to tudumi. Uzas, ali uzas. Jebo ih plivanje i bicikl, ponavljaju to kao pokvarena ploca, a nigdje veze.
Meni je, nakon postavljene dijagnoze hondromalacije i gonartroze koljena, preporucen bicikl, cucnjevi uz pridrzavanje i plivanje s perajama.
Na fizikalnoj sam radila neke light vjezbe (adukcija, abdukcija, pa kao onaj stajaci donkey kick, sl.)... - u rangu vjezbi za kucanice dok kuhaju rucak.

Makar moram reci da mi je fizikalna odlicno legla, jer sam vjezbala redovito svaki dan mjesec dana, za razliku od uobicajenog kampanjskog vjezbanja.

Al da se nisu mogli malo potrudit oko osmisljavanja vjezbi, mogli su.
Znam da je cucanj smrt za kolino, svaki put kad ih radim, pocnu me bolit kolina.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:22   #213
WTF.

Preporucili su ti sve sta ne valja.

Zaboravi na biciklu, cucnjeve i plivanje sa perajama. Plivanje moze, ali samo ledjno. Cucanj ne, ali leg press moze (sa prilagodjenim kilazama, tu je covik lipo objasnija: http://dougkelsey.com/knee-cartilage/). Bicikl se naknadno moze ubaciti kad je noga ok, ali nikako odma. Istezanje da, ali ne sve vjezbe. Masaze nikako u pocetku. Suplementi mogu, makar san ja skeptican oko njihovog djelovanja (glukozamini su mi jako upitni, al mosh probat skupa sa MSM-om i borom, pari mi da su bolji biljni pripravci npr. horsetail grass)


Al u svakom slucaju tribas vidit sta je uzrok, kako ti patela stoji i opcenito kolino stoji i radit na tome.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:36   #214
Fala ti na savjetima

Vidila sam nekidan tvoj post na Alternativi i procitala clanak s linka.

Eto, a ja mislila da su peraje super za ovo
I jos prosle godine poletila u teretanu i radila cucnjeve s tezinama

Iskreno, najbolje stanje mi je kad napravin pauzu od vjezbanja, ko sad npr.


Sta bi tribala napravit od pretraga? Ne znam uopce kome da se obratin za pametan savjet.
Fizijatar, ortoped?
Pokusavam doc do jedng Rusa koji se bavi sportskom medicinom, ali nikako dobit termin

Sta se suplemenata tice, pila sam Osteo Bi Flex vise od pola godine, nista se bolje nisam osjecala.
Proguglat cu horsetail grass.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:47   #215
Opcenito prsno plivat je lose kod hondromalacije, a peraje tu stvaraju jos veci pritisak na hrskavicu. Dakle, ne
Samo ledjno bez peraja.

Na pretrage mozes ic, al ne virujen da ce ti rec nista pametno ako vec imas dijagnozu.

Ako znas nekog ko je stvarno dobar u tome, onda mozes otic, ovako ovi bolnicki ortopedi nisu bas od pomoci. Bar meni nisu bili


Dakle, prvi korak je odmor. Noga sta vise u mirovanju, ako dosta sidis, onda ako mosh stavi nogu na uzvisenje. Ako moras hodat dosta, onda uzmi steznik za kolino. Nakon nekog vrimena triba krenit sa aktivnosti, jer previse mirovanja ne valja. Al lagano, kako je opisano u onom linku.
Suplemente mosh isprobavat, skodit nece, samo ne znan koliko pomazu.
Negdi san cita da je akupunktura dobra, al nisan jos proba.

To ti je dug proces, ali jbg, drugog izbora bas i nema.


Ako nadjes sta dobroga, svakako mi javi.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:44   #216
Ubi me s plivanjem sad
To je sve sta u zivotu iman

U svakom slucaju ti fala, ako uspijen doc do ovog tipa i saznan nesto korisno, podilit cu informaciju

Sta se tice bolnicikih ortopeda, tu kod mene je jedan sta slovi za dobrog, pa mi rece (za jedan drugi problem): imas slabe zglobove, pomiri se s tim, nema vjezbanja, kakvi sklekovi, kad te boli - zavij.
Onda sam otisla u privatnu polikliniku i covik mi reka tocno sta mi je i uputio na fizikalnu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:50   #217
Au... Ja sam u roku par mjeseci koljeno sjebala do operacije. Sad vec mjesecima govorim da cu si priustit magnetsku rezonancu da mi ocita stanje koljena, pa nikak da odem. Sad, ako sam bila vec na jednoj op, jel to znaci da mi dozivotno ne ginu daljnje ili bi vjezbama svejedno mogla vratit koljeno u dobro stanje?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:05   #218
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ubi me s plivanjem sad
To je sve sta u zivotu iman
Pa plivaj. Samo ledjno.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Sta se tice bolnicikih ortopeda, tu kod mene je jedan sta slovi za dobrog, pa mi rece (za jedan drugi problem): imas slabe zglobove, pomiri se s tim, nema vjezbanja, kakvi sklekovi, kad te boli - zavij.
Onda sam otisla u privatnu polikliniku i covik mi reka tocno sta mi je i uputio na fizikalnu.
Da, privatnici su obicno puno bolji. Kad coviku platis, onda to odradi. Ovi po bolnicama samo gledaju kako ce te se rjesit.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:08   #219
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
jel to znaci da mi dozivotno ne ginu daljnje ili bi vjezbama svejedno mogla vratit koljeno u dobro stanje?
Ne znan, to ti je najbolje pitat doktora.


Dosta ljudi preporucuje jacati misice oko koljena, nekima je to puno pomoglo. Al opet ovisi, ako nemosh vjezbat zbog ozljede, nemosh jacat misice.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:23   #220
A ne, mogu vjezbat. Ne bas sve, eksplozivne vjezbe ni pod razno, ali recimo cucnjeve mic po mic mogu bez problema. Kad sam prije koju godinu krenula s vjezbanjem, pocela sam sa svega desetak cucnjeva bez ikakvih utega i s vremenom se to pomaklo, kasnije krenula i s malim opterecenjima i tako. Gore je bilo s iskoracima. Njih uopce nisam mogla, napravila bi 4-5 i vec bi me koljeno bolilo... Ali kad sam povecala broj cucnjeva, probah iskorake i islo je. S vremenom sve vise, pa i s opterecenjima. Iako se nisam iskljucivo na njih fokusirala, radila sam svakakve vjezbe za noge (ne samo njih, ali su u ovoj temi jedine bitne).
U principu sam svakom vjezbanju pristupala s pitanjem dal koljeno to podnasa. Tak cu i dalje, al fakat bi voljela ne ici vise na op. Imam traume od bolnica, lijecnika, mirisa bolnica...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.