Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2014., 22:58   #341
Quote:
draga_s kaže: Pogledaj post
E ne bi vjerovao ali ne dolaze ako nije hitan slucaj, a ovo po njihovom nije hitan slucaj. I ocekujem da ljudi kazu ako im se desilo slicno, tek cisto da znam i tudja iskustva sa tim. A ne da se nadje neko pametan i da mi tu glumi najpametniju osobu. Ako ne mozes pomoci, nemoj ni biti tako nadmen! Trazila sam savjet, ako ga ne mozes dati normalno, onda ni nemoj.
pa dobila si savjet - odi kod doktora. možda ga nisam nacrtala, al sam nekak očekivala da će biti očito što želim reći. to što tebi to ne odgovara... jebiga. ne mogu ja čitat tvoje misli i znati da "ne možeš otić kod doktora" .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 09:53   #342
Poštovane forumašice, nema potrebe da nastavljate diskusiju u ovom smjeru jer mislim da se radilo o nesporazumu.

Po pitanju odlaska na hitnu ili zvanja hitne u slučaju pojave krvi u stolici, na toaletnom papiru i sl., kolega je već dao odgovor:
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ne moraš ići hitno liječniku (osim u slučaju da krvarenje bude npr.kontinuirano i obilnije), no, svakako trebaš konzultaciju nadležnog ordinarijusa u skorije doba.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ako krvari (pre)obilno i kontinuirano, neovisno o izvoru, iziskuje promptno liječenje.
Dakle, nije u svim slučajevima pojave krvi u stolici nužno odmah otići na hitni prijem ili zvati hitnu pomoć nego samo onda kada se radi o obilnijem krvarenju i krvarenju koje ne prestaje.

U ostalim slučajevima treba se što prije obratiti svojem obiteljskom liječniku u njegovom redovnom radnom vremenu.

Ali da, treba se javiti liječniku jer sami ne možete znati koji je uzrok krvarenja niti je li u podlozi opasan ili bezopasan uzrok.

Sami malošto možete napraviti bez odlaska liječniku.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:23   #343
Ako mi netko može pomoć jer sam grozno prestrašena. Prije par dana sam na papiru primjetila sluzi i malo krvi, par dana je bilo sluzi po stolici a maloprije sam opet vidjela sluz i malo krvi na stolici. Taj prvi put sam mogla napipat hemeroid. Dok.misli da je od hemeroida, da pratim pa se javim. Stolica mi je bila normalna, svaki dan jedino od kad sam ovo primjetila idem češće ali od nervoze i da vidim kakvo je stanje pa se i naprežem. Može li ovo bit od hemeroida, užasno se bojim da nije rak debelog crijeva.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:49   #344
dakle, danas sam prvi put ugledala krv u tvrdoj stolici, ili stolicu obavijenu krvlju, razlike vjerojatno ima ? nisam se sjetila obratit pažnju od straha i užasnutosti!!
neka dva dana nisam bila na wc-u, jučer me tupo presjeklo u gornjem dijelu trbuha (gušterača?), jutros prije no što sam išla na wc, osjetila sam nešto (ne čitava širina leđa) u donjem dijelu leđa.. nije to neka silna bol.. kako sam hodala, tako sam osjećala.

inače u zadnje dvije godine ko da mi je netko ušao unutra i cijeli probavni sustav poremetio... istina da se uglavnom ne hranim najzdravije, da znam pretjerat, dosta slatkog, premalo kretanja... možda i stres.. ne znam šta reć. nadutost, težina u želucu često od koje sam već izluđena, treba mi da probavim hranu, čim se najedem, stane sve.
nekako sve nije ko što je bilo. ne mogu objasnit, ništa konkretno, ništa baš bolno, nego... eto.
u početku je bilo i umora, ko mrtvo puhalo. bilo je i žgaravice, zna je i sad bit, npr. nakon poriluka baš baš!

sad ne znam ako to može bit neka poveznica s tom krvi. brrrrr.
ne želim kolonoskopijuuuu ali strah me, zbilja!

ne znam ako ima veze, zadnja 3 tjedna sam konzumirala koru krkavine (čaj) da ubrzam probavu (možda 5 puta sveukupno), koja je, eto, malo neurednija zadnje dvije god, a i ja se jednostavno volim redovito praznit.
moguće da je do nje?

još bih napomenula da je krv, dakle, svježa, i da je bilo poprilično!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.02.2014. at 14:13. Reason: spajanje postova
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:30   #345
Inače imam problema s hemeroidima, a zadnja dva-tri dana na papiru i u školjci primjećujem malo krvi koja mi djeluje svježe, te nešto sluzave, kao dok ispušete iz nosa malo previše. Je li moguće da mi je to od antibiotika (pijem ih od ponedjeljka? Inače imam IBS, ali sluz u stolici imam samo kod najgorih napada, koji su se smanjili otkad uzimam terapiju.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 19:23   #346
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Inače imam problema s hemeroidima, a zadnja dva-tri dana na papiru i u školjci primjećujem malo krvi koja mi djeluje svježe, te nešto sluzave, kao dok ispušete iz nosa malo previše. Je li moguće da mi je to od antibiotika (pijem ih od ponedjeljka? Inače imam IBS, ali sluz u stolici imam samo kod najgorih napada, koji su se smanjili otkad uzimam terapiju.
i meni je tko nesto slicno bilo.koji su t simptomi bili ibs osim sluzi?mozda ti je od antibiotika,oni iritiraju crijeva a tvoja su jos osjetljiva.ja sebi primjetim tu sluz,ali primjetim nekad i kod djeteta pa neznam vise od cega.ja sam po cijele dane zabrinuta zbog ovog.mozda ti je i od hemeroida.jesi u meduvremenu sazna od cega bi moglo bit?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 21:33   #347
Jesam, popucali mi hemići.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 23:07   #348
znaci onako sportski sam tip treniro sam jiu jitsu do prije 3 mjeseca imam 20 godina i onako ponekad nakon tvrdje stolice imam krvarenje ali ovo danas me onako bash zabrinulo gotovo pa citav vc papir je bio crveni jos onako u wc solji je bilo malo krvi... u famli mi jedino majka i djed imaju dijabetis znaci ovo me bash brine
simptom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 16:08   #349
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Jesam, popucali mi hemići.
Ej, jeli mi možeš rec koji su ti bili simptomi iBS?
Ja imam neke simptome koji podsjećaju, ali nemam bol odnosno jedino prije odlaska na wc al nije to ništa strašno. Imam tu sluz i to me plaši da nije šta ozbiljno.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 16:49   #350
POMOĆ

E ovako...

Prije par dana sam primijetila malo krvi na toalet papiru poslije tvrde stolice
Inače se ne bavim spotom i ne hranim se uvijek zdravo. Plašim se da imam hemoroide. Imam 15 godina i ne znam šta da radim.
Danas sam isto išla u WC i opet je bila tvrda stolica i krv na toalet papiru.Kada mi stolica nije tvrda nema krvi. Šta to meže biti? Molim vas odgovorite jer se baš bojim
ja522 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:37   #351
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Ej, jeli mi možeš rec koji su ti bili simptomi iBS?
Ja imam neke simptome koji podsjećaju, ali nemam bol odnosno jedino prije odlaska na wc al nije to ništa strašno. Imam tu sluz i to me plaši da nije šta ozbiljno.
Ima posebna tema o IBSu, radije odi tamo da ne začetavamo.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 18:12   #352
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ima posebna tema o IBSu, radije odi tamo da ne začetavamo.
ok.odgovoris mi onda tamo?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 14:45   #353
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
ok.odgovoris mi onda tamo?
Ej , kad si spominjala da ti od hemeroida ima sluzi i krvi, jeli ti sluz baš bila crvena, kao sluzava krv?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 14:50   #354
Ne, sluz kod IBSa je bijela. Ako je krvava, to je već ogroman problem.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 18:01   #355
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ne, sluz kod IBSa je bijela. Ako je krvava, to je već ogroman problem.
ajme meni, misliš da može bit rak debelog crijeva?Ja sam te razumila da ti je bila sluz sa primjesama krvi. Ja nemam nikakvih problema al imam tu sluz koja je bar puta bila malo krvava.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 19:04   #356
Gle, ja sam završila Filozofski, ne medicinu. Možda imaš IBS + hemiće, možda je sto drugih stvari - otiđi doktoru.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 19:59   #357
Pozdrav, evo i ja sam jako zabrinuta pa imam pitanje. U petak idem kod doktorice. pa evo tražim samo par riječi utjehe...

Meni je do prije nekih dva mjeseca jednom kada sam obavila veliku nuždu bilo krvi na papiru kad sam se obrisala, odmah sam pomislila da je nešto najgore na svijetu i imala sam neki neugodan osjecaj dolje....htjela sam ici drugi dan kod doktorice, no medjutim za dva dana to je prestalo i nisam vise imala problema s time.....i evo nakon dva mjeseca, danas obavljam veliku nuždu i opet krv na wc papiru, svježa crvena krv....i sada sam opet išla obaviti nuždu i baš sam išla vidjeti na papiru mi više nije bilo krvi ali u školjci, sa izmeta samo s jedne strane mi je bila krv onako kao da je prosao kroz nesto pa pokupio tu stranu crvenu (inaće izmet mi je bio normalne boje) ali samo eto sa njegove jedne strane ko mala trakica bilo je obojeno crvenom krvlju..i valjda kada je izaslo van, jos je kapnula jedna kapljica krvi u wc školjku.....da li je netko imao sličnih iskustava i što bi to moglo biti? ;( zahvaljujem na odgovoru!
Stella893 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 23:44   #358
Evo Ovako Imam Problem , Primjetio sam prije 2 tijedna kad idem na wc svaki put ima krvi na Toaelt Papiru , prije 2 dana sam dobio proljev (smeđi) i kad se ispraznim onda tek ide krv Da odem kod doktorice za to ... mislio sam da ce proci ali nije sve sam vise uplasen ... imam 17 godina i glupo mi reci roditelji ma jel bi me odma vodili svagdje .. Moze pomoc
Darknyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 01:14   #359
Quote:
Darknyo kaže: Pogledaj post
Evo Ovako Imam Problem , Primjetio sam prije 2 tijedna kad idem na wc svaki put ima krvi na Toaelt Papiru , prije 2 dana sam dobio proljev (smeđi) i kad se ispraznim onda tek ide krv Da odem kod doktorice za to ... mislio sam da ce proci ali nije sve sam vise uplasen ... imam 17 godina i glupo mi reci roditelji ma jel bi me odma vodili svagdje .. Moze pomoc
imam slican problem, traje vec godinu dana. vidim krv na toalet papiru i ponekad u wc solji. a kad se idem tusirati ako voda dodje u kontakt sa tim delom pece, kao kada dodje u kontakt sa otvorenom ranom. kapiram da su to mozda popucali hemoroidi. citao sam da bi to moglo samo od sebe da se resi, tako sto se unosi vise tecnosti da stolica bude redja, tusira se toplijom vodom itd, sta vi mislite? isprobao bih sve pre nego da se cimam po lekarima
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 11:23   #360
krv u stolici ?

Vec dana kod izvrsenja velike nuzde kod kod obrisa mi bude krv,krv je skroz svijetle boje i kad obavljam nuzdu pece me anus ,imala sam tvrdu stolicu i od tad je pocelo,sad mi je normalna stolica i jos me pece i ta krv,inace se super osjecam normalno funkcioniram i super jedem dali mi ko moze reci nesto o tome? Tnx
koka_8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.