Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2012., 20:28   #1661
od buseva ti ide 2, a ide i 8 (ali jako rijetko). Uglavnom, voziš se dvojkom dok sa ljeve strane ne vidiš zgradu filozofskog, ne možeš je fulat i da želiš
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 20:35   #1662
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
od buseva ti ide 2, a ide i 8 (ali jako rijetko). Uglavnom, voziš se dvojkom dok sa ljeve strane ne vidiš zgradu filozofskog, ne možeš je fulat i da želiš
Ok, hvala
ivana611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 04:02   #1663
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
od buseva ti ide 2, a ide i 8 (ali jako rijetko). Uglavnom, voziš se dvojkom dok sa ljeve strane ne vidiš zgradu filozofskog, ne možeš je fulat i da želiš
Vozi još i 7. i 7a, ako ti se ne da spuštat do Novog lista stanica ti je odmah u vukovarskoj iznad doma. Staneš kod bolnice - KBC Sušak i prođeš pokraj bolnice i eto te kod faksa vozi dosta buseva, tako da se nemaš šta brinut
gitara92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 18:18   #1664
Upisala sam kroatistiku u Rijeci i zanima me koja djela moramo pročitati u prvoj godini..?
Mislila sam pročitati preko ljeta da mi ostane više vremena preko godine..
Pa ako se netko sjeća, molim vas da napišete..
Hvala
Bolekiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 21:25   #1665
Quote:
Bolekiko kaže: Pogledaj post
Upisala sam kroatistiku u Rijeci i zanima me koja djela moramo pročitati u prvoj godini..?
Mislila sam pročitati preko ljeta da mi ostane više vremena preko godine..
Pa ako se netko sjeća, molim vas da napišete..
Hvala
Na prvoj godini gotovo da i nema čitanja, neka me isprave kolege s JP ako sam u krivu
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 20:23   #1666
ima li tu netko tko kreće u prvu godinu, da će studirati kroatistiku i biti u domu?
nickii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:42   #1667
Quote:
Bolekiko kaže: Pogledaj post
Upisala sam kroatistiku u Rijeci i zanima me koja djela moramo pročitati u prvoj godini..?
Mislila sam pročitati preko ljeta da mi ostane više vremena preko godine..
Pa ako se netko sjeća, molim vas da napišete..
Hvala
Imaš za čitanje više u drugom semestru nego u prvom, ALI ti savjetujem da se ne bacaš na posao jer nema smisla. Na faksu ti je ključ iščitavanja potpuno drukčiji nego u srednjoj i zbilja nema smisla. Samo polako...

Imaš vremena u rasporedu da stigneš sve na vrijeme.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:32   #1668
ima li netko ovdje iskustva sa pedagogijom ili engleskim? i dali profesori opcenito imaju razumijevanja prema nama dvopredmetnima u slucaju da nam se preklapaju predavanja?
dreamer216 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 15:22   #1669
Pa općenito imaju razumijevanja, pogotovo jer je engleski samo dvopredmetan, ali ovisi o profesoru. I apsolutono nema kašnjenja na jezičnima, ali zato postoje drvije grupe pa ideš u onu koja ti odgovara..
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 23:04   #1670
Pa i nemaju baš previše. Naravno, ovisi od profesora do profesora, ali ne treba te uopće brinut... Ako imaš preklapanje imaš pravo izostat 50% predavanja. Profesor ti tu ništa ne može, osim manje te voljet i bacat sarkastične komentare tu i tamo kad se pojaviš.
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 13:01   #1671
dobivaš koje bodove ako si na predavanjima? Jer ja sad dolazim s pravnog gdje su se dolasci bodovali, npr s max 5 ocjenskih bodova.
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 14:15   #1672
Na kroatistici nije baš praksa.

Ne znam kako je na drugim odsjecima.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 17:40   #1673
Bok, mene zanima tko ide na hrvatski jednopredmetni i jel tko zna kad počinjemo?
kroatistica1507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 12:49   #1674
Preddiplomskom obično počinje u prvom tjednu desetog mjeseca. Mislim da će i ove godine biti takva praksa.
Bit će sve na ffri.hr.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:27   #1675
Quote:
kroatistica1507 kaže: Pogledaj post
Bok, mene zanima tko ide na hrvatski jednopredmetni i jel tko zna kad počinjemo?
Ja idem I mene zanima, valjda će objaviti detaljnije na stranici fakulteta.
nickii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:48   #1676
Na ffri su prihvatili ono da mi koji ostvarimo 55 ECTSa ne plaćamo ništa?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:38   #1677
Zanima me kakva je navala na ff, na engleski jezik, ima netko da je upisao ove godine prosle da mi kaze malo..
tesoro94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 21:29   #1678
Bok
Zanima me kakva je navala na njemački i povijest umjetnosti?
Ako netko studira jedno od navedenog, bilo bi kul kad bi objasnio kako je, jel teško, jesu strogi ?
__________________
“There’s a plane leaving for anywhere you want right now, and in an hour, and in a day, and in a year. You can get out whenever you want, it’s comforting I think.”
Fidelma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 22:44   #1679
Quote:
dreamer216 kaže: Pogledaj post
ima li netko ovdje iskustva sa pedagogijom ili engleskim? i dali profesori opcenito imaju razumijevanja prema nama dvopredmetnima u slucaju da nam se preklapaju predavanja?
evo ja studiram pedagogiju dvopredmetno i na pedagogiji su uredu profesori što se tiče preklapanja, ima i predmeta koje te može potpisat netko drugi i tako samo im kažeš na početku za tvoje preklapanje i nema problema
u 1 semestru Povijest odgoja i obrazovanja je malo teža (bar meni bila) a u 2 semestru je edukacijska psihologija ali sve se da rješit
narancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 20:40   #1680
Thumbs down Upis na doktorat !?!

ovako, prosjek mi je na Filozofskom fakultetu u Rijeci 4,15; studij - kroatistika... e sad, odlučih se napokon na upis doktorata u Zagrebu...jedan od uvjeta su dvije preporuke sveučilišnih profesora..., piece of cake, mislila sam...kad, ono - svi se nešto izvlače, tipa "šta baš mene; zašto mene, ima li drugih profesora; ja se vas ne sjećam; zadnja mi je studijska godina, pitajte nekog drugog; ja ću dati, ali samo uz supreporuku profesora tih i tih i nikako onih...." I tako dalje.... Mislim, diplomirala sam prije nekoliko godina, normalno da me se ne sjećaju kraj toliko novih bolonjaca!!! da skratim priču, preporuke sam dobila iz petog pokušaja, ali čemu problemi kad svi znamo da su preporuke zadovoljavanje forme i da, ako imam prosjek 4,15, nisam neki kvazi student koji je ispite polagao iz petog puta! da stvar bude bolja, PDS košta 60.000,00 kuna i još moraš žicati preporuke cijenjenih profesora!!! čast izuzecima, dvjema profesoricama, koje su mi, iako me se odmah nisu sjetile, drage volje napisale preporuke i pohvalile moju inicijatiu za daljnim usavršavanjem...
Pitanje: u čemu je kvaka????
hejla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.