Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 12:48   #1
Cool Blues

aj evo thread za sve ljubitelje bluesa...
iii daj da ga se sada drzhi zhivim!!!
aj odmah svi vi blues znalci..
par preporuka za sve koji se zhele zaraziti smrtonosnim virusom zvanim blues..
parr preporuka za pochetnike neki dobar film o bluesu..
iii naravno glazba... pishite o svojem omiljenom instrumentu..
usne, gitare, klavijature... whatever...
glazbenicima...
J.L. Hooker, Muddy Waters, B.B. King, E. Clapton... fleetwood mac(naravno sa peter greenom...

LET'S MaKE blues aaaliivee!!!
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:47   #2
film bluz bradrs i krosrouds
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 23:22   #3
!!!

stevie ray vaughan je caR
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 23:36   #4
Little Walter and His Night Cats, Jimmy Reed, Jimmy Cotton Blues Quartet, Sonny Boy Williamson, Junior Wells Chicago Blues Band, The Paul Butterfield Blues Band, Lazy Lester, Jerry McCain, Howlin' Wolf, Billy Boy Arnold, Big John Wrencher, Joe Carter, Snooky Pryor, Slim Harpo, Robert Jr. Lockwood, T - Bone Walker...
...to name just a few...
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 23:38   #5
Da, definitivno film Blues Brothers (onaj prvi iz 1980), no film i soundtrack su toliko odlični jer tu ima daleko puno više toga od bluesa koji sam po sebi u prevelikim količinama može biti predosadan i preubitačan u svojoj jednoličnosti što ne znači da si katkad i ja zbilja ne volim poslušati odlične blues stvari jer je to prvenstveno glazba koja stvara jedan magičan i melankolićan ugođaj sa prvorazrednim svirkama, no u većim količinama- nikako... možda kad ostarim
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 23:42   #6
Moram priznati da u načelu preferiram bjelački blues, Petera Greena, Rorya Gallaghera, Ten Years After, Canned Heat, rane Allmane i Jethro Tull, Smak... Ali praktički isključivo do sredine sedamdesetih, nakon toga produkcija postaje presterilna i presavršena, gotovo bez iznimaka.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:02   #7
Quote:
dmj kaže:
Moram priznati da u načelu preferiram bjelački blues, Petera Greena, Rorya Gallaghera, Ten Years After, Canned Heat, rane Allmane i Jethro Tull, Smak... Ali praktički isključivo do sredine sedamdesetih, nakon toga produkcija postaje presterilna i presavršena, gotovo bez iznimaka.
Moram priznati da preferiram crnački blues,a bjelački blues ne postoji...nazovite to kako god hočete,ali to blues nije.

Odakle početi?Od kralja delta bluesa Charliea Pattona i njegovih suvremenika Son Housea i Bukke Whitea te njihovog učenika Roberta Johnsona...zatim tu je najprodavaniji blues izvođač toga vremena Blind Lemon Jefferson,koji je bio prodavaniji čak i od jedne Bessie Smith.
Tu su i kraljevi country bluesa - Big Bill Broonzey,Skip James & Leadbelly,zatim moj najdraži glazbenik (da da,draži i od Dylana ) Blind Willie Johnson...

Blind Willie Johnson wasn't a blues singer in the generally accepted sense. He was really a singing preacher with a killer slide guitar style and a guttural voice that indicated clearly that he wasn't about to mess around with the small stuff. While many blues singers woke up in the morning wondering where their women went, Johnson woke up wondering about the soul of a man. His was a desolate, cold world where the one true goal was deliverance, and his genius as a musician was in his ability to convey the darkness that reaches toward the light.

If you've never heard Blind Willie Johnson, you are in for one of the great, bone-chilling treats in music. Johnson played slide guitar, and sang in a rasping, false bass that could freeze the blood. But no bluesman was he; this was gospel music of the highest order, full of emotion and heartfelt commitment. Of all the guitar-playing evangelists, Blind Willie Johnson may have been the very best. Though not related by bloodlines to Robert Johnson, comparisons in emotional commitment from both men cannot be helped.
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:02   #8
Quote:
Yo momma... kaže:
Sonny Boy Williamson
po mogućnosti lažni pravog nisam slušao
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:06   #9
Quote:
Mr. Wrong kaže:
po mogućnosti lažni pravog nisam slušao
Tis slušo Sonny Cute.
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:06   #10
Quote:
Wicked Messenger kaže:
Moram priznati da preferiram crnački blues,a bjelački blues ne postoji...nazovite to kako god hočete,ali to blues nije.
Tu često spominjanu tezu o nepostojanju bjelačkog bluesa smatram ubjedljivo najvećom idiotarijom među svim mitovima popularne glazbe.

Nazovi kako hoćeš glazbu, recimo Rorya Gallaghera, ali da ga jebeš, ona ostaje blues.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:12   #11
Evo i par DVD preporuka:

MASTERS OF THE COUNTRY BLUES (8 DVD)

http://www.yazoorecords.com/master.htm




...a ako ikako možete,nabavite si i:
Memphis Slim & Sonny Boy Williamson - Live In Europe
Professor Longhair's Blues Band - Nice Jazz Festival, France 1978
Sonny Terry - Whoopin' The Blues 1958-1974
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:14   #12
Quote:
dmj kaže:
Tu često spominjanu tezu o nepostojanju bjelačkog bluesa smatram ubjedljivo najvećom idiotarijom među svim mitovima popularne glazbe.

Nazovi kako hoćeš glazbu, recimo Rorya Gallaghera, ali da ga jebeš, ona ostaje blues.
To tvrde svi orginalni crnački blueseri i ja se slažem s njima u potpunosti
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:18   #13
"The blues sound different in different places.. but on a lonely, rainy night-whether you're in New Orleans or New York, Dresden, Germany, or Ghent, Belgium.. they feel the same."
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:24   #14
Quote:
strangelove kaže:
"The blues sound different in different places.. but on a lonely, rainy night-whether you're in New Orleans or New York, Dresden, Germany, or Ghent, Belgium.. they feel the same."
To je sigurno rekao neki bijelac...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:30   #15
Quote:
dmj kaže:
Nazovi kako hoćeš glazbu, recimo Rorya Gallaghera, ali da ga jebeš, ona ostaje blues.
Ja bi to nazvao kamilicom
Nekakva imitacija bluesa na tehničkoj razini ali bez onog dubljeg uporišta i bez one spontane genijalnosti koja krasi one najveće.
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:33   #16
izbacilo me.. kao

da rekao je.. genijalni Chris Whitley
nažalost danas pokojni
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:33   #17
Planet Earth is blue and there's nothing I can do ...

To veli David Bowie.
d.zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 01:33   #18
Quote:
Wicked Messenger kaže:
To tvrde svi orginalni crnački blueseri i ja se slažem s njima u potpunosti
Ne bih baš rekao da tvrde svi... Mislim da je, recimo, Peter Green bio vrlo cijenjen upravo u crnačkim blues krugovima.

Quote:
Wicked Messenger kaže:
Ja bi to nazvao kamilicom
Nekakva imitacija bluesa na tehničkoj razini ali bez onog dubljeg uporišta i bez one spontane genijalnosti koja krasi one najveće.
Cijanid se inkarnirao u tebe??? Zapravo ne, mislim da čak ni od njega nisam čuo toliko pogrešnu definiciju nekog glazbenika.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 01:36   #19
Cool chek chek chek

ako nema bjelachkog bluesa
shto je onda stevie ray vaughn?

lik je tako svirao gitaru da je pola tih gitarista nadmashio...
poslushaj samo kao primjer tin pin alley
ili kao bolji primjer little wing!!!
hendrix vishe nije isti nakon sto nju poslushash!!!!
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 01:41   #20
Quote:
dmj kaže:
Ne bih baš rekao da tvrde svi... Mislim da je, recimo, Peter Green bio vrlo cijenjen upravo u crnačkim blues krugovima
Pa vjerojatno je cijenjen...nisam rekao da je loš glazbenik,ali mene ta tehnička strana nikad nije dirala.Ne znam,možda sam lud ali ja ne vidim ama baš nikakvu sličnost bluesa do recimo početka 60tih i ovoga kasnije
...a posebno u odnosu crnih i bijelih glazbenika.


Quote:
dmj kaže:
Cijanid se inkarnirao u tebe??? Zapravo ne, mislim da čak ni od njega nisam čuo toliko pogrešnu definiciju nekog glazbenika.
Ajde ne pretjeruj

Mene ne dira u živac i to je to...zvuči mi sterilno
Evo,sram me...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.