Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2008., 18:53   #21
Škoro plagijator....hm.hm..normalno da je,.. kao i svaki glazbenik,nema nijednog koji nije nekada, nekome maznuo nesto iz pjesme.
Što se tice Nedirajte mi ravnicu,ovako ide povijest:Miroslav Škoro,trbuhom za kruhom odlazi u Ameriku i "moleriše" u međuvremenu dok po 10-12h na dan radi ,napiše Ravnicu, zato što je žalio za Slavonijom, za svojim rodnim krajem.

Događa se 1991.kada srbo-četničke spodobe napadnu i naprave to što su nažalost napravili...druga tema...i.....ta pjesma zbog okupiranog teritorija,postane himna prognanika, sve se poklopilo,tekst, tužna glazba,itd. bilo je bolno slušati tu pjesmu u ono vrijeme,da je cijelu pjesmu ukrao tj.doslovce preveo,svkako bi bila hit.Ovo danas što on pokušava da bude veliki domoljub....baš mu i ne leži...s jedne strane pjeva "kao" protiv vladajucih a s druge strane...ode na listu politicke stranke...zna se? Kako to vec ide, sve se to radi zbog novca, pa tek onda iz ljubavi.
Najjjjjjaci plagijator je bio pokojni Ivica Šerfezi,on je Grcke pjesme prepjevao i to u originalu,pa tako može i Škoro,ako mu se poklopi tekst s nekim važnijim događajem....eto nama hita
exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 18:57   #22
Quote:
exa kaže: Pogledaj post
Škoro plagijator....hm.hm..normalno da je,.. kao i svaki glazbenik,nema nijednog koji nije nekada, nekome maznuo nesto iz pjesme.
Što se tice Nedirajte mi ravnicu,ovako ide povijest:Miroslav Škoro,trbuhom za kruhom odlazi u Ameriku i "moleriše" u međuvremenu dok po 10-12h na dan radi ,napiše Ravnicu, zato što je žalio za Slavonijom, za svojim rodnim krajem.

Događa se 1991.kada srbo-četničke spodobe napadnu i naprave to što su nažalost napravili...druga tema...i.....ta pjesma zbog okupiranog teritorija,postane himna prognanika, sve se poklopilo,tekst, tužna glazba,itd. bilo je bolno slušati tu pjesmu u ono vrijeme,da je cijelu pjesmu ukrao tj.doslovce preveo,svkako bi bila hit.Ovo danas što on pokušava da bude veliki domoljub....baš mu i ne leži...s jedne strane pjeva "kao" protiv vladajucih a s druge strane...ode na listu politicke stranke...zna se? Kako to vec ide, sve se to radi zbog novca, pa tek onda iz ljubavi.
Najjjjjjaci plagijator je bio pokojni Ivica Šerfezi,on je Grcke pjesme prepjevao i to u originalu,pa tako može i Škoro,ako mu se poklopi tekst s nekim važnijim događajem....eto nama hita
Upravo se to dogodilo.
Dejan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 20:07   #23
Zaš ja naslov ovog topička čitam da je skloro gladijator?
Pa bio je prošli vikend...

NedirajtemiHarmicu! Jerjačusemlatiti!


__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 14:41   #24
ma Škoro je kreten....nađe tamo neke country pjesme...pa ih vamo prodaje!
Haha,Don't touch my Tennesse! Coz I 'll back.haha,premočno.
__________________
Apsolutno,definitivno,naravno,.......U redu.....Skroz
1joksyyy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:30   #25
I ja sam prije nekog vremena na radiju čuo dotičnu country pjesmu pa sam je sad i tražio po Internetu (uostalom tako sam i nabasao na ovaj post).

Ljudi, ne radi se preuzimanju jednog dijela koji je sličan pjesmi "Ne dirajte mi ravnicu" nego o kompletno melodijski istoj skladbi! Čak sam i osobno Slavonac i pjesma mi je jako draga, i također imala je svoju veliku ulogu u onom ratnom vremenu u kojem je objavljena kod nas, isto tako naravno da glazbenici preuzimaju pjesme jedan od drugoga, ali onda ne na ovaj način da nešto prozovu svojom pjesmom!

Moram priznati da sam vrlo neugodno bio iznenađen kad sam čuo country pjesmu melodije "ne dirajte mi ravnicu". Ono sruše ti se neki stavovi isti tren!
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 10:32   #26
Isto kao i ona Baretova gdje je nestao covjek koju sam cuo u Zivotu na sjeveru prije 15ak godina
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:11   #27
Ovdje inače možete provjeriti autore bilo koje domaće prijavljene pjesme. I vidi stvarno, Škoro je prijavljen kao autor pjesme. Naime, mislila sam da je možda jednostavno preradio nečiju pjesmu (s obzirom da kažete da postoji i u drugim verzijama) što je onda sasvim u redu i nije plagijat ako su navedeni pravi autori. Kao recimo što su Pipsi za svoju pjesmu Poštar lakog sna, koja je ustvari obrada, uredno naveli autore Shane Patricka i L. MacGowana. Ili Coldplay koji je posudio dio od Craftwerka uredno traživši njihovu dozvolu. Plagijat je kada nekome baš bezočno popališ pjesmu i tvrdiš da je tvoja, ali ako ne tvrdiš da je tvoja onda se radi o svojevrsnoj obradi, pravi autori su navedeni i to mi je sasvim legitimno.
Naravno, ima i slučajeva kada se poklapanja događaju fakat slučajno jer teorijom vjerojatnosti je to neizbježno. Pa se bendovima poput Radioheada ili Flaming Lipsa i dr. dogodi da se pojavi netko tko ih tuži za plagijat. Vrlo teško je tu za povjerovati da su bendovi s pregršt odličnih pjesama rekli - ok, a sad ću uzet onu pjesmu, ma neće nitko skužit. Ziher
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:37   #28
Quote:
lollipop kaže: Pogledaj post
Coldplay koji je posudio dio od Craftwerka uredno traživši njihovu dozvolu. Plagijat je kada nekome baš bezočno popališ pjesmu i tvrdiš da je tvoja, ali ako ne tvrdiš da je tvoja onda se radi o svojevrsnoj obradi, pravi autori su navedeni i to mi je sasvim legitimno.
Zar je u ovom slučaju bitno što je fer i ok? Da je svijet normalan ne bi znali ko je škoro sad

ono što je bitno da neko ko stvarno ne podnosi škoru može nać tu stvar i prijavit copyright holderima plagijat i napravit actual štetu, a sama pomisao na to me ispunjava toplinom, srećom i zadovoljstvom

pipsi i psihomodo se također ne bi trebali spominjat u ovom kontekstu jer oni nemaju originalnih stvari, oni su kaver bendovi. ko i thompson, koji em svira kavere lošeg metala i abbinih uspješnica iz 80ih em je ...pa, thompson

Al ako ćemo već neke naše kakti normalnije hitove koji su baš odvratni plagijati recimo dino dvornik i njegov manijak, pa onda štulić i usne (dobro to svi znaju da nije original al klinci koji to actually slušaju vjerojatno ne znaju)...sve sportske himne koje smo ikad imali itd.
__________________
Well, you should’ve called. I wouldn’t have answered, but you coulda left a message, which I would’ve quickly erased.

Zadnje uređivanje mahniti : 18.01.2009. at 11:42.
mahniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:52   #29
Dobar si Mahniti!
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:58   #30
čega je plagijat manijak?

tko su zaboga shane patrick i l. macgowan nemoj mi reći da nisi čula za shanea macgowana, pjevača poguesa, kojem su ovo očito srednja imena?
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:09   #31
ne znam za manijaka, al "imam rep" je uzeto. neam pojma jel plagirano.
__________________
[22:29][foka] zakopala sam je iza zgrade
rdeči valabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 22:45   #32
Post

Quote:
BassMan kaže: Pogledaj post
Koja je uopće stručna definicija plagijata? Koliko taktova mora biti identično da stvar bude plagijat?
Quote:
Dejan3 kaže: Pogledaj post
Čini mi se 4 takta.
Ne. Pjesma može imat identična 4 takta, to je dopušteno, ali ne u glavnoj frazi (refrenu). Za plagijat je dovoljno preuzeti glavnu frazu ili misao, a o utvrđivanju istog brine se sudski vještak. Ja sam kompozitor, iako već neko vrijeme bez inspiracije , ali kad "ide" onda pjesmu napišem u praktički 10 minuta, jer se lako zaboravi ukoliko se ne notira, snimi i tomu slično. Pozz.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:52   #33
Quote:
Mr. Wrong kaže: Pogledaj post
čega je plagijat manijak?
e da se sad mogu sjetit kako se to zove bilo bi fora. al cijela ona muzička podloga je ne plagirana nego uzeta odnekud. Možda čak i nije plagijat, tj. možda je to na kaveru i potpisano, al ta je stvar ipak kao jedna od poznatijih domaćica...nekako mi je bilo čudno čut tu glazbu u nekoj stranoj dens stvari
__________________
Well, you should’ve called. I wouldn’t have answered, but you coulda left a message, which I would’ve quickly erased.
mahniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 09:02   #34
na ploči piše da ju je dino skladao i dok ne čujem dokaz za suprotno ja u to vjerujem
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:18   #35
Sad sam zbunjen totalno, zar nije Zasto Pravis Slona Od Mene skidavela? Onaj bubanj/bas sam cuo negdje nesto...jbg ne mogu se sjetit a ni gugl mi ne pomaze...
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:23   #36
billy cobham - stratus

ne znam jel potpisan ali bi trebao jer... nije baš another one bites the dust ali poprilično poznata baslinija
massive attack je isto usemplirao tu liniju u nešto
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:34   #37
prestanite
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 12:51   #38
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
billy cobham - stratus

ne znam jel potpisan ali bi trebao jer... nije baš another one bites the dust ali poprilično poznata baslinija
massive attack je isto usemplirao tu liniju u nešto
e bravo.
ali i manijak je maznut. cijela podloga. zajedno sa onim "c'mon" razbijam glavu cijeli dan pokušavajući se sjetit di al neide. neki neneh cherry, snap, grrrrr mozže prodjeluj
__________________
Well, you should’ve called. I wouldn’t have answered, but you coulda left a message, which I would’ve quickly erased.
mahniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:25   #39
Quote:
mahniti kaže: Pogledaj post
... pa onda štulić i usne (dobro to svi znaju da nije original al klinci koji to actually slušaju vjerojatno ne znaju)...sve sportske himne koje smo ikad imali itd.
naravno da je prepjev. i Štulić je to rekao. mislim da je to od Dylana u originalu, ne? uostalom imao je on hrpetinu prepjeva i sl., ali je sve što je "maznuo" i naveo kao takvo.

za himne se slažem...
općenito naše navijačke pjesme (ako pratiš) - bezočne krađe i kopije...
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:28   #40
Quote:
lollipop kaže: Pogledaj post
[URL="http://zamp.hr/aid/aid_hr.htm"]Poštar lakog sna, koja je ustvari obrada, uredno naveli autore Shane Patricka i L. MacGowana.
kako već netko reče, riječ je SHANEU MACGOWANU, bivšem lideru i pjevaču Poguesa, jednom od najzanimljivijih muzičara koje je Irska ikad dala (znači, izvrstan u vrlo jakoj konkurenciji). spomenuta stvar se u originalu zove Rainy night in Soho
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.