Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2011., 11:57   #2001
Quote:
launa18 kaže: Pogledaj post
BIH mi je jako blizu...
Morat ću preko, jer mi se više isplati!!!
Moram sada vidjeti kada ću tamo..Jel tamo isto moramo ovaj papirić od ginekologa nositi ili?
Ja sam znala kupiti u Sloveniji, uvijek su tražili recept pa pretpostavljam da treba i u BIH
Ako netko zna koliko dođu u BIH, neka javi... u Sloveniji su 9 eura.
wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:41   #2002
Quote:
wonderland kaže: Pogledaj post
Ja sam znala kupiti u Sloveniji, uvijek su tražili recept pa pretpostavljam da treba i u BIH
Ako netko zna koliko dođu u BIH, neka javi... u Sloveniji su 9 eura.
Ja sam ih kupila u Bosni, 22 marke su i netreba recept, kupila sam ih prije 10 dana
lili125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:49   #2003
Thumbs down

Quote:
wonderland kaže: Pogledaj post
A zadnji dan ciklusa ti je koji dan po redu?
Preporuča se da se s pilulama krene prvog dana ciklusa (tad bi bila i zaštićena odmah od prve popijene pilule), ali ako si krenula između 2. i 5. dana, to je također u redu, no u tom slučaju prvih 7 dana moraš koristiti dodatnu zaštitu. Nakon toga si sigurna.
Ako si suprotno uputama krenula piti nakon petog dana ciklusa (ovo NE piše u uputama jer se valjda podrazumijeva da nitko neće krenuti piti pilule usred ciklusa, već tako kažu liječnici na Cybermed-u), onda si zaštićena od trudnoće tek kad kreneš s drugom blisterom.

Što se tiče debljanja, stav liječnika je da pilule mogu utjecati na povećanje apetita. No debljanju je uzrok hrana a ne pilule i nećeš se udebljati ako pod utjecajem pilula ne počneš više jesti. Pitanje je dakle možeš li obuzdati apetit. Ja sam se udebljala 2-3kg i tablete krivim samo za povećani apetit i za celulit - ne za kilograme, na meni je da se kontroliram.
Hvala puno na odgovoru, ja sam ih pocela piti tocno 5 dan od ciklusa a moj ginekolog me nije upoznao ni sa jednim uvjetom, u svakom slucaju hvala
lili125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:22   #2004
Quote:
lili125 kaže: Pogledaj post
Ja sam ih kupila u Bosni, 22 marke su i netreba recept, kupila sam ih prije 10 dana
U svakom slučaju se isplati!!!
launa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 13:25   #2005
da li je neko prelazio s cilesta na yaz?
na cilestu sam malo preko god dana i kila nisam dobila ali celulit ogromnooo, ispod guze ne moram ni stisnit onako je grbavo
libido pooprilicno oslabio
voda mi se ludo nakuplja, u zadnji par mj (kad sam pocela pit nisam imala problema s tim) a sad mi noge navece ai kroz dan budu bas onako otekle, nekad se jedva nazire zglob, uzas

a za yaz (il yasmin, sa nznam) ima u sebi sto sprijecava zadrzavanje vode, a mozda mi popravi ovo ostalo

ugl,ja cu tablete svakako promjenit, ovaj il iduci mj...pa me sam zanima da li je neko presao na yaz a da mu se celulit smanjio, libido vratio, voda ne ostaje i tako
tnx

edit:citala sam temu unazad i jos cu al napisite mi ak nije bed, moze i na pm
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 18:02   #2006
hm, ajde da tu pitam, posto mi je ginekolog na godisnjem jos dva tjedna.


daklem, nakon godinu dana pauze, pocela sam piti Yaz (prije sam bila 3 i pol godine na Yasminu). i popila ja tako prvu turu, pocela odmah s drugom kutijom i dobila menstruaciju na trecoj rozoj piluli nove kutije. sad ono sto mene muci je- to nije bila klasicna menstruacija (imala sam dosta obilne) vec nesto vise kao tamni iscjedak. i trajalo je 6 dana, kako mi je uobicajeno trajala menga.

znam da je malo gadno za citati, ali me zanima dal je jos netko imao takvu situaciju ili mi pilsi ne pasu

do sada nikada nisam imala tako ''slabo'' pa sam se iznenadila. inace nemam nikakvih drugih nuspojava (nisam sigurna ni jel ovo mogu nazvati nuspojavom ).

tnx unaprijed na odgovoru
__________________
Way out of sync from the beginning
cvetek_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:15   #2007
Quote:
cvetek_ kaže: Pogledaj post
hm, ajde da tu pitam, posto mi je ginekolog na godisnjem jos dva tjedna.


daklem, nakon godinu dana pauze, pocela sam piti Yaz (prije sam bila 3 i pol godine na Yasminu). i popila ja tako prvu turu, pocela odmah s drugom kutijom i dobila menstruaciju na trecoj rozoj piluli nove kutije. sad ono sto mene muci je- to nije bila klasicna menstruacija (imala sam dosta obilne) vec nesto vise kao tamni iscjedak. i trajalo je 6 dana, kako mi je uobicajeno trajala menga.

znam da je malo gadno za citati, ali me zanima dal je jos netko imao takvu situaciju ili mi pilsi ne pasu

do sada nikada nisam imala tako ''slabo'' pa sam se iznenadila. inace nemam nikakvih drugih nuspojava (nisam sigurna ni jel ovo mogu nazvati nuspojavom ).

tnx unaprijed na odgovoru


Sve je to normalno.. Posebno u prvim mjesecima kad se tijelo privikava, pretpostavljam da će ti kasnije menga dolaziti za vrijeme bijelih (placebo) tableta, ali uvijek će biti slabija. U početku dok se tijelo ne navikne, menga može doći praktički u bilo koje doba ciklusa i trajati čak i pokoji tjedan ali najčešće je riječ o slabom smeđem kao iscjetku.

I moram priznati da koliko god pratim ovu temu i drago mi je da postoji, toliko sam šokirana koliko cura nije pročitalo ni ona osnovna uputstva prije nego je krenulo piti pilule. Moram priznati da sam i sama od ginekologa dobila prilično šture tj skoro nikakve upute i upozorenja što mogu očekivati, ali zato postoji internet, a i ona knjižica koja ide uz pilule u kojoj većina stvari lijepo i jasno piše.
kosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 22:11   #2008
hvala ti puno na odogovoru

ma, procitala sam ja sve sto pise u knjizici koja se dobije s pilulama, ali sam se ipak malo scimala jer sam vec skoro 10 godina na pilulama (triquilar, cilest, yasmin, sada yaz), ali nikada nisam imala ovakva iskustva ni probojna krvarenja. jer da, upravo ovo sto si napisala, taj iscjedak traje vec cca 2 tjedna, s time da nije svakodnevno. a kao sto si i sama rekla- postoji internet, pa me interesiralo bas od cura koje piju Yaz jel im se dogodilo nesto slicno.
__________________
Way out of sync from the beginning
cvetek_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:42   #2009
Pozz curke, dugo vas citam pa eto da vam i ja kazem svoja iskustva sa yazom

Ukratko,godinu dana bila na evri(flaster mi se poceo odljepljivat,imala lišajeve po rukama itd),nula bodova.Nakon toga presla na Qlairu,hahahaha.Prvi mjesec sve 5,sve super nema menge. Test,panika,gin sve mi znamo kako to ide lol. Drugi mjesec na Q,sve super sve 5,nema menge...Test,panika itd. Dobila zivcani slom lol,otisla ginu i dao mi Yaz. Preporodila se! M dolazi,cice narasle (na opce odusevljenje MDa),udebljala se jesam i dobila celulita.Ali pristici nestali,nema pmsa,nema bolova nema nista. Samo sto povremeno imam proljeve i povracanja,ali hebiga! Bitno da je sex.a!
Tanja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:27   #2010
Nema menge.. Pijem Yaz već godinu i pol i kao što sam rekla, mislila sam da je razdoblje prilagodbe iza mene, ali evo na zadnjoj bijeloj tabletici sam a menge nema, ni točkice ni crtice ni nikakve naznake da će se pojaviti. Tu i tamo neki bijeli iscjedak. A inače sam ju dobivala u minutu. I da, popila sam sve tablete na vrijeme. Ima netko iskustva s tim? Da paničarim (ok, to već radim!), da radim test?
kosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 07:59   #2011
Quote:
kosee kaže: Pogledaj post
Nema menge.. Pijem Yaz već godinu i pol i kao što sam rekla, mislila sam da je razdoblje prilagodbe iza mene, ali evo na zadnjoj bijeloj tabletici sam a menge nema, ni točkice ni crtice ni nikakve naznake da će se pojaviti. Tu i tamo neki bijeli iscjedak. A inače sam ju dobivala u minutu. I da, popila sam sve tablete na vrijeme. Ima netko iskustva s tim? Da paničarim (ok, to već radim!), da radim test?
Dobila jučer navečer.. Izgleda da koliko god uzimaš pilule, uvijek te mogu iznenaditi nečim novim.
kosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 18:40   #2012
Quote:
wonderland kaže: Pogledaj post

Što se tiče debljanja, stav liječnika je da pilule mogu utjecati na povećanje apetita. No debljanju je uzrok hrana a ne pilule i nećeš se udebljati ako pod utjecajem pilula ne počneš više jesti. Pitanje je dakle možeš li obuzdati apetit. Ja sam se udebljala 2-3kg i tablete krivim samo za povećani apetit i za celulit - ne za kilograme, na meni je da se kontroliram.
Upravo tako!
__________________
unknown&unfound
SisterBlister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 12:00   #2013
Pozdrav cure, evo fata me panika.. Pijem yaz mjesec dana (ovo su mi prve kontracepciske tablete) i menzes mi kasni vec 7 dana da li se to ikome prije desilo, imam li razloga za brgu? Nemam nikakvog osjećaja kao prije pred menzes da trebam da dobijem, poćela sam piti novo pakovanje vec sam na trećoj rozoj tableti.... Veliki pozdrav
lili125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:06   #2014
Bog djevojke, dugo ćitam vaš razgovor a evo po prvi put vam se javljam. Nadam se da će te mi pomoći, ja sam nedavno poćela piti yaz pilule, poćela sam na zadnji dan mjesećnice, nisam imala nikakve nus pojave organizam mi je super prihvatio. Pila sam ih redovno ali me je uvjek bilo strah posto znam da se moraju poćeti piti na prvi dan ciklusa, sad mi se dešava da mi ciklus poćinje 20-tog a ja već danas po malo krvarim a još uvjek sam na rozim tabletama tek sutra mi poćinju bijele tablete, sad neznam trebam li i njih piti ili da odma krenem na novo pakovanje? Ako pijem bijele opet mi roza tableta dolazi na kraju ciklusa ili možda poslije ciklusa pa neznam dali opet moram dva tijedna da koristim posebnu zaštitu ili sam odma zaštićena bez obzira što mi roza tableta nije došla na dane ciklusa..... Nadam se da je netko svatio šta me muci . U svakom slućaju hvala
marta k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:37   #2015
eii curee.. povracala sam 2 , 2 i pol sata nakon popijene tablete.. zanima me da li je netko imao takvo iskustvo? da li mi je zastita smanjena?
mare7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:09   #2016
Quote:
mare7 kaže: Pogledaj post
eii curee.. povracala sam 2 , 2 i pol sata nakon popijene tablete.. zanima me da li je netko imao takvo iskustvo? da li mi je zastita smanjena?
piše ti u uputama ako povraćaš u roku 3-4 sata da popiješ novu tabletu (iz rezervnog blistera) jer ti se tableta vjerojatno nije uspila apsorbirat u potpunosti.




Evo da malo javim svoja iskustva. Četvrti blister pri kraju, nikakve negativne nuspojave, jedino su mi cicke narasle za jedan broj . Nikakva povraćanja, proljevi, glavobolje, debljanja, apsolutno ništa
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 09:03   #2017
Ovo je Bože sačuvaj, nikad mi se nešto ovakvo nije dogodilo a pogotovo dva puta...
Uglavnom, propustila sam jednu tabletu više od 12 sati (oko 14) u razdoblju 15. do 24. dana. Bliže 24. nego 15. Prema uputama sam uzela zaboravljenu tabletu, dovršila uzimanje svijetloružićastih tableta, bacila 4 bijele tablete i umjesto bijelih počela uzimati tablete iz sljedećeg blistera. Ali, propustila sam i drugu tabletu iz sljedećeg blistera sa 11 sati zakašnjenja
Upute kažu, s obzirom na spolni odnos u tjednu prije propuštene tablete, "Savjetujte se s liječnikom".
Sad, s obzirom da ne postoje upute za kombinirano propuštanje tableta, šta da napravim? Mjesečnicu ionako neću dobit do kraja ovog blistera jer sam preskočila bijele tablete.
Da li je netko imao ovakvo iskustvo? Da li bi i dalje bilo poželjno savjetovanje s liječnikom? Da li svejedno, bez obzira na sve, postoji rizik od trudnoće?
Hvala!
neredica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 08:34   #2018
Quote:
neredica kaže: Pogledaj post
Ovo je Bože sačuvaj, nikad mi se nešto ovakvo nije dogodilo a pogotovo dva puta...
Uglavnom, propustila sam jednu tabletu više od 12 sati (oko 14) u razdoblju 15. do 24. dana. Bliže 24. nego 15. Prema uputama sam uzela zaboravljenu tabletu, dovršila uzimanje svijetloružićastih tableta, bacila 4 bijele tablete i umjesto bijelih počela uzimati tablete iz sljedećeg blistera. Ali, propustila sam i drugu tabletu iz sljedećeg blistera sa 11 sati zakašnjenja
Upute kažu, s obzirom na spolni odnos u tjednu prije propuštene tablete, "Savjetujte se s liječnikom".
Sad, s obzirom da ne postoje upute za kombinirano propuštanje tableta, šta da napravim? Mjesečnicu ionako neću dobit do kraja ovog blistera jer sam preskočila bijele tablete.
Da li je netko imao ovakvo iskustvo? Da li bi i dalje bilo poželjno savjetovanje s liječnikom? Da li svejedno, bez obzira na sve, postoji rizik od trudnoće?
Hvala!
Ja bih rekla da je manje-više sve ok. Dakle kad si propustila prvu tabletu počela ti je padati razina hormona, ali s obzirom na to da si već bila na sredini tj pred kraj blistera, vjerojatno nije stigla pasti dovoljno da se dogodi ovulacija. Nastavljanjem pijenja tableta bez bijelih si pomogla da se održi razina hormona. S ovom drugom tabletom si kasnila 'samo' 11h što je u granicama dozvoljenog kašnjenja (smiješ kasniti 12h). Dakle pij i dalje i vjerujem da ćeš dobiti menstruaciju na kraju blistera.
U principu, da se i javiš doktorici mislim da ona još ne može odrediti jesi li trudna, a bilo bi glupo da prekidaš pijenje tableta s obzirom na to da su šanse za trudnoću nikakve. A prekid pijenja je uvijek šok za organizam. Dakle opusti se i pij dalje i pazi da ti se ovakve situacije ne ponove!
kosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 23:26   #2019
Hvala ti, kosee!
neredica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:43   #2020
Da li alkohol i cigarete smanjuju zastitu? pozz
Moffi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.