Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 23:18   #3261
Quote:
nilly kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dobila sam recept za Yaz, i doktor je reko da mi je dao dovoljno za 6 mj...jel to sad znaci da cu taj njegov recept platit cca 600 kn ?
recept vrijedi 6 mjeseci, ti možeš kupovat kutiju po kutiju kad ti paše
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:19   #3262
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
recept vrijedi 6 mjeseci, ti možeš kupovat kutiju po kutiju kad ti paše
Tnx...bila sam sinoc u apoteci pa su mi pojasnilli
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:21   #3263
Hi!

Pocela sam piti yaz....danas 5-i dan.
Ono sto promjecujem u ovih 5 dana: nekoliko velikih akni na licu (inace i nemam problema s tim), jutarnje glavobolje, menstruacija koja i nije menstruacija nego neki crveno-smedji iscjedak (inace sam imala prilicno obilne menstruacije), a i imam osjecaj da sam "podivljala".
Jel moguce da mi se to sve dogadja u tako kratkom vremenu pijenja?
Dodje mi da se odma u startu skinem s njih
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:34   #3264
Moguce. Preporuka i moja i ginekologa je da pricekas dva-tri mjeseca jer simptomi cesto nestanu kad se organizam navikne. Ali svakako kontaktiraj svog ginekologa i vidi sto kaze.

Meni je spotting (smeckasto "krvarenje") prestao nakon 2 mjeseca cca i otad godinama nemam niti jedan simptom.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:09   #3265
pozdrav,možete mi reci koje pretrage trebam napraviti, koristim 6mj yaz...
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:46   #3266
Dali je netko imao od Yaza nuspojave bol u preponama i Candidu?Otkad sam počela ga piti imam iscjedak sirasti i smrdi i bol u preponama i pojačano mokrenje po noći.Bila sam na urino pretragama i krvnim pretragama ništa nisu našli.
Imam osjećaj ko da sam na njima osjetljivija na infekcije mokraćnog sustava.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:35   #3267
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dali je netko imao od Yaza nuspojave bol u preponama i Candidu?

Znači nakon nekoliko mjeseci korištenja ne mogu se otarasiti Candide, sad sam 2 tjedna prestala i zamisli, taj shit se polako smanjuje!! Pijem Yaz zbog endometrioze nažalost, al ne mogu više izdržati promjene raspoloženja i tu candidu..depra i sve ostalo... a da ne pričam o tome da nakon sigurno 10 godina korištenja tableta (s pauzama) ja saznam od KOLEGICE NA POSLU da treba nadomjestiti B vitamin.
__________________
Ni Da - Ni Ne

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.11.2017. at 17:32. Reason: Q
Bae Bee Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:57   #3268
Quote:
Bae Bee Rabbit kaže: Pogledaj post
Znači nakon nekoliko mjeseci korištenja ne mogu se otarasiti Candide, sad sam 2 tjedna prestala i zamisli, taj shit se polako smanjuje!! Pijem Yaz zbog endometrioze nažalost, al ne mogu više izdržati promjene raspoloženja i tu candidu..depra i sve ostalo... a da ne pričam o tome da nakon sigurno 10 godina korištenja tableta (s pauzama) ja saznam od KOLEGICE NA POSLU da treba nadomjestiti B vitamin.
Ah dobro ,nisam jedina.I ja sam dobila Candidu na njima.I sad se polako smanjuje i bol u preponama skoro da je nestala.
Promjene raspoloženja nisu bile jake ali depresija i nesanica...
Ja doslovno 3 mjeseca nisam prespavala jednu noc u komadu..
Sad sam rekla da me vrati na Lindynette ,pa dok skupim novce pravac kod privatnika da tražim drugo mišljenje.
To za b vitamin nisam znala ali ja ga koristim i ovvako i onako.
I nepostojeća menstruacija, tj neki smeđi isjedak koji me izluđivao,bolovi su bili nepodnošljivi a ono na kraju samo iscjedak...
Prva dva mjeseca je uopće nisam imala.
__________________
lola

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.11.2017. at 17:33. Reason: Q
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:11   #3269
Lola 27, a jesmo mi žene osuđene na muku! Rekla sam da bi radije muško rodila, nego curicu dok vidim koliko i kakve sve gluposti moramo trpjeti što se zdravlja (a i općenito) tiče. Ugl. ja u ova 2 tjedna vidim ogromnu razliku, nego kad sam bila na Yazu, ali one su, nažalost, bile jedine koje su mi odgovarale, s drugim kontracepcijskim pilulama sam imala spotting i neredovita krvarenja. A s Yazom sam imala nekakvo pucanje žila po tijelu, lupanje srca itd., ali su mi što se tiče ženskih dijelova bile najbolje do prije 8 mjeseci kad me napala Candida i kako to više nisam mogla trpjeti morala sam prestati iako ne smijem zbog endometrioze. Reci mi da li misliš da su ti urinarne infekcije bile isto od tog Yaza? A što se tiče B vitamina-da ni ja nisam znala uopće i dok čitaš po netu, ne možeš baš naći konkretno napisano da ga se treba nadomiještati, al eto sva sreća, pa ga ti piješ i ovako i onako- ja nisam i bila sam apsolutno nepodnošljiva
__________________
Ni Da - Ni Ne
Bae Bee Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:53   #3270
Ja mislim da da.Da je bilo od Yaza ,jer evo,prestali bolovi i mokrenje po noći.
Kad sam ja to rekla svom ginekologu on je rekao da to ne može biti od pilula,nego sam se prehladila.
O napuhnutosti i vjetrovim neću ni pričati,konstantno sam puštala vjetrove,crijeva su me bolila.
Zanimljivo je da kad sam bila na starim, visokodoziranim pilulama ,nikad problema ,ma nikakvih,a na ovim novima ,katastrofa.Pijem jer moram zbog kontracepcije i obilnih krvarenja.
I jaka suhoća pri seksu ,još je kreten od doktora sugerirao da me muž ne može uzbuditi pa da je to od toga.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:01   #3271
I jaka suhoća pri seksu ,još je kreten od doktora sugerirao da me muž ne može uzbuditi pa da je to od toga.[/QUOTE]

čuj ovo!!!! To stvarno mora biti odličan doktor kad takve izjave izjavljuje! Moj dragi i ja imamo u svakoj sobici po jedan lubrikant..al od kako nisam na Yazu, sad nam samo maramice trebaju hvala Bogu! Znaš možda ti ipak više odgovaraju neke druge, a ne Yaz. Trebala bi isprobavati s drugim pilulama!
__________________
Ni Da - Ni Ne
Bae Bee Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:27   #3272
Da,sad sam uzela Lyndinete,on su mi ok,suhoća je još tu ali barem nema mokrenja i nesanice i napadaja panike.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:07   #3273
Pozdrav,
prije 5 dana sam počela uzimati yaz (pila sam ga i prije 2 godine i tad nisam imala ovih problema). Naime od drugog dana imam jake mučnine i stalno mi se povraća. Je li je još netko imao ove nuspojave i nakon koliko su vam prošle? Nisam sigurna da li da odmah prestanem piti ili sačekam do barem pola blistera?
Hvala unaprijed
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:01   #3274
Evo update za one koje će možda mučiti isti problem. Mučnine su mi prošle, jedino mi je koža lica u kaosu od kad ih uzimam ali vjerujem da će i to brzo proći, tijelo se privikava
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:22   #3275
Prestanak uzimanja Yaz

Pozdrav,
Dali ima netko tko je prestao uzimati tablete Yaz?
Naime, ja sam ih pocela piti prvenstveno radi problema s aknama.
Interesira me kakva su iskustva drugih, dali su se akne vratile, te ima li drugih promjena?
Bila bih zahvalna na svakom odgovoru
lipa mil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:44   #3276
yaz-prestanak uzimanja i debljanje

Pozdrav, yaz sam koristila skoro 5 godina, no gin mi rekao da sam prestara za tablete i ja odlučila prestati uzimati. Na njima mi je bilo ok. Prva stvar nakon uzimanja koju sam osjetila je bilo nakupljanje vode u tijelu, buđenje s naotečenim licem, čak više ni na wc ne moram po noći, no sad 5 mjeseci kako ih ne pijem sam se udebljala! Primjetila sam ja to, ali sam mislila to je voda, no nije. Dobila sam 5-6 kg, a isto jedem, vježbam... Da li netko ima neko iskustvo? Da li su mi se hormoni poremetili? Koje nalaze da napravim?
antonija15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 20:22   #3277
Zene pomagajte
Pri kraju sam druge kutije Belare, primjetila sam da sam dobila hemoroide i prestravljena sam.
Je li moguce da je to od njih? Negdje sam citala o poveznici hem. I kontracepc.
Hvala!
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 14:04   #3278
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Zene pomagajte
Pri kraju sam druge kutije Belare, primjetila sam da sam dobila hemoroide i prestravljena sam.
Je li moguce da je to od njih? Negdje sam citala o poveznici hem. I kontracepc.
Hvala!
Pozdrav, moguće je. Sestrična je imala isti problem po prvi put u životu, čini mi se baš na Belari
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 11:56   #3279
Frendica pije Yaz ali joj ne rade dobro,sad je napola kutije ima jake napadaje plača i razdražljivosti pa ju zanima dali može prestati piti sad na pola ili mora čekat da poije kutiju?Zbilja joj nije dobro.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 07:40   #3280
zene, majke, kraljice... molim pomoc.

Ovo mi je prvi mjesec uzimanja yaza kao kontracepcije uopce.
Danas mi bude treci dan bijele tabletice.
Menge jos nema.

Kad ju mogu ocekivati?


znam da smo svi individue, no kada ste vi dobivale mengu?
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.