Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 11:28   #181
trebala bi od 5 cm, ali kolega Pskaro zna za tvoje podneblje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:51   #182
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
trebala bi od 5 cm, ali kolega Pskaro zna za tvoje podneblje
hvala puno...
imam jos jedno pitanje u vezi multipora tj plinobetona..sto u biti znaci paropropusnost....da li vlaga koja je u zraku prolazi kroz multipor ploce i kondezira se ispod njih, ako su paropropusni...(sorry, laik koji nastoji nauciti)
bepacici is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 06:00   #183
Quote:
bepacici kaže: Pogledaj post
hvala puno...
imam jos jedno pitanje u vezi multipora tj plinobetona..sto u biti znaci paropropusnost....da li vlaga koja je u zraku prolazi kroz multipor ploce i kondezira se ispod njih, ako su paropropusni...(sorry, laik koji nastoji nauciti)
Ja kao laik ću reći da
Ako pušta vodenu paru, a temperatura na unutarnjoj stijenci kamenog zida je ispod rosišta, onda mi skroz logično zvuči da će zarositi.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:24   #184
Odlučio sam staviti stirodur 3cm iznutra pa me zanima može li se ljepilo koje je za stiropor koristiti za ljepljenje i gletanje stirodura. Ljepilo je Weber 461P.
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:08   #185
Nemoj, barem nemoj koristiti paronepropusne materijale probiti će ti plijesan u početku po ćoškovima. spoju stropa i zidova, prozorskim špaletama, a plijesan je otrovna
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:57   #186
Quote:
tintin1 kaže: Pogledaj post
Odlučio sam staviti stirodur 3cm iznutra pa me zanima može li se ljepilo koje je za stiropor koristiti za ljepljenje i gletanje stirodura. Ljepilo je Weber 461P.
Cemu takva odluka? IMHO daleko najgori izbor
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:28   #187
Na par primjera iz prakse pokazalo se za sad ok. I šogor je stavio prije 4 godine i nikakvih problema sa gljivicama/plijesni nema. Jedino se ne sjeća koje je ljepilo koristio
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 06:47   #188
Stirodur ide samo na vanjske zidove, a ljepilo i mrežica po čitavoj prostoriji.
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:28   #189
Ako je ljepilo za xps onda to i pise na njemu, obicno su to ljepila vise klase koja su ujedno i za stiropor. Stirodur je dosta osjetljiv sta se tice ljepljenja,pa nemoj zeznuti s neadekvatnim ljepilom
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:24   #190
Ne vidim da piše da je baš za stirodur. Kontaktirao sam opet trgovinu gdje je kupljeno ljepilo i vele da je ok i za stiropor i stirodur za ljepljenje i gletanje.
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:18   #191
Jedan update, prije 2g stavljen stirodur na zid koji je imao plijesan. Nikakav smrad nije prisutan, nema plijesni.
Svega 2-3cm pri dnu zida koji dodiruje onaj sa stirodurom se pojavi malo plijesni, obriše se krpom i nema je više.
Iznimno jeftina sanacija zida (ako makar ne možete izvana staviti stiropor jer je zgrada npr) stirodur (tvrdi stioropor) košta možda 300kn za cijeli zid, potrebno još samo ljepilo koje se stavlja na stari zid i lajsne uza prozor npr.

Prije nego što stavite stirodur, samo Cersitom stop vlazi pošpricajte stari zid, obrišite da je čist, sačekajte da se osuši par dana i stavite.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:11   #192
Ja nisam strucan ni u kom pogledu, ali meni to zvuci kao šminka, a ne sanacija.
Ali me takva problematika zanima, pa bih volio cuti analizu nekoga strucnoga što se tu događa, jer šanse su dobre da ne kontam ipak koliko možda mislim

- ako je uzrok plijesni vlaga iznutra, a stirodur je hidroizolacija, onda valjda pomaže?
- ako vlaga dolazi i izvana ili kapilarno, onda se još više vlage kondenzira u njemu jer je sada zid još hladniji zbog termoizolacije iznutra?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:08   #193
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Jedan update, prije 2g stavljen stirodur na zid koji je imao plijesan. Nikakav smrad nije prisutan, nema plijesni.
Svega 2-3cm pri dnu zida koji dodiruje onaj sa stirodurom se pojavi malo plijesni,

Prije nego što stavite stirodur, samo Cersitom stop vlazi pošpricajte stari zid, obrišite da je čist, sačekajte da se osuši par dana i stavite.
malo plijesni?a što se događa između zida i XPS-a- bolest ali ne vidiš, znat ćeš
kad se pojavi bolest
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:54   #194
Poštovani, potrebno mi je vase misljenje u vezi jednog mog "projekta".Naime planiramo da jednu terasu (uvucena je u zgradu mozda se zove i lodja) pretvorimo u kuhinju.Komsiluk je radio neke slicne stvari tako da znamo da je moguce.Ono sto mene interesuje posto su dimenzije terase 4,1m puta 1,2m kako je izolovati da ne dodje do poznatih problema sa vlagom i budji. Ono sto sam ja nameravao da deo zida prema komsijskoj terasi (tu su sada samo metalnim limom odvojene terase) da od izolacije koristim stirodur 3cm pa ytong 12cm, to je u sirini od 1,2m. Sa duze strane tj u duzini od 4,1m planiram da izlepim multipor od 5cm i on će biti zalepljen na deo terase (ograde) koja je od mislim armiranog betona debljine 15cm.Takodje planiram multipor da lepim na plafon terase,a za pod planiram stirodur od 5 cm pa preko toga laminat od 8 mm. Nadam se da sam uspeo donekle dočarati situaciju. Voleo bih da čujem vasa cenjena misljenja, kao i predloge i savete. Carobno je pitanje kako uraditi dovoljnu izolaciju a da se ne oduzme previse prostora.Napominjem da je zgrada iz 72g i da sam na 3 spratu pa mi spoljna izolacija ne igra ulogu. Unapred hvala.
reksys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:40   #195
Plan je ubrzo krenut u rekonstrukciju stana, završno pitanje jest unutarnja izolacija zida koji će biti obložen dekorativnom ciglom. Dekorativna cigla nije obična cigla već je betonska i bojana u boju cigle.

Pitanje je štp koristit za izolaciju, nisam siguran da bi multipor i dekorativna cigla bilo dobro rješenje, sama cigla je cca 130kn/m2 + multipor.

Imate li kakvo pametno rješenje.
joker2407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 09:07   #196
Kako se pokazao multipor u praksi?
Ima li neko veća iskkustva?
reksys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:22   #197
i da li je tko radio s mortom za zidanje siporex blokova?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 12:03   #198
probija hladni most ako zidaš mortom probaj sa pjenom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 08:42   #199
pjena za multipor

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
probija hladni most ako zidaš mortom probaj sa pjenom
Koju pjenu predlažete???
reksys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:40   #200
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
probija hladni most ako zidaš mortom probaj sa pjenom
pa nemože hladni most probiti 5cm ili više multipora. A i ytong preporučuje mort, samo je pitanje može li ići jeftiniji mort:

https://www.bauhaus.hr/multipor-lagani-mort-20-kg.html
https://www.bauhaus.hr/ytong-tankosl...ort-25-kg.html
https://www.bauhaus.hr/lasselberger-...ren-25-kg.html
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.