Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Legalizacija homoseksualnih brakova
Da 532 63.41%
Ne 283 33.73%
Ne znam 29 3.46%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 839. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 19:39   #61
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nije. Zato oduzmimo djecu svim samohranim roditeljima, jer nije normalno da dijete nema i mamu i tatu.


Ah, što će selo reći sindrom. Puno toga objašnjava.


Paradiraš svaki dan. Svaki put kad se držiš za ruke s mužem/dečkom. Svaki put kad se poljubite na javnom mjestu i nitko vas ne gađa pepeljarama.

Da zato što je to normalno! I dalje nema odgovora da li je normalo da dijete ima 2 mame il 2 tate!

Zadnje uređivanje kij : 15.05.2012. at 19:51.
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:43   #62
Quote:
Luvdisc kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši zanima me da li se vi slažete za legalizaciju homoseksualnih brakova?Bio bi vam jako zahvalan,ako iskreno odgovorite jer mi treba za esej iz sociologije.Hvala
NE!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:53   #63
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ako netko ima pravo na brak a netko drugi nema, taj je obespravljen.
Da, tako su i žene obespravljene jer za razliku od muškaraca, nemaju pravo
reći za sebe da su muškarci.
I ja sam obespravljen jer se ne mogu izjasniti kao "žensko".
Kada će, dakle, postojati sloboda izjašnjavanja o spolu, bez obzira na spol,
onda ću biti za istospolne brakove.
Tada ću ja, koji se izjasnim kao žensko, moći lijepo stupiti u brak sa ženskom,
koja se izjašnjava kao žensko.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:55   #64
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ako netko ima pravo na brak a netko drugi nema, taj je obespravljen. Pa makar za papir na kojem piše da je u braku.

Istina, kad ne bi imao pravo na brak, bio bi obespravljen, ali svi građani imaju pravo na brak. Heterosekualci i homoseksualci.
Samo što se homoseksualcima ne dopada baš oženiti za osobu suprotnog spola, ali imaju to pravo, to je pravo svakog građanina.
S druge strani, niti jedan građanin zasad nema opcija oženiti za osobu istog spola. Tako da ne vidim u čemu je problem; svi imamo jednaka prava i svi smo jednako obespravljeni.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:55   #65
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Da, tako su i žene obespravljene jer za razliku od muškaraca, nemaju pravo
reći za sebe da su muškarci.
I ja sam obespravljen jer se ne mogu izjasniti kao "žensko".
Kada će, dakle, postojati sloboda izjašnjavanja o spolu, bez obzira na spol,
onda ću biti za istospolne brakove.
Tada ću ja, koji se izjasnim kao žensko, moći lijepo stupiti u brak sa ženskom,
koja se izjašnjava kao žensko.

Meni je jedino normalan brak između suprotnih spolova. Ni u kojem slučaju ne bi dala djecu istospolnima, to je jednako samoubojstvu
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:57   #66
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Meni je jedino normalan brak između suprotnih spolova. Ni u kojem slučaju ne bi dala djecu istospolnima, to je jednako samoubojstvu
Bi li elaborirala ili si prezauzeta lupanjem glave o zid?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:59   #67
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

prvi puta se javljam na ovaj forum i da se razumijemo a p s o l u t n o sam protiv istospolnih brakova, neka se nitko ne naljuti i posvajanja djece istih. Zar vi smatrate da je normalno da djete ima 2 mame ili 2 tate??? Halo???
Pa zapravo… da, smatram.
Ali dobro; ja imam oca, majku, očuha i maćehu. Što je prilično blizu tome da imam i dvije mame i dva tate.
Ne vidim ništa loše da netko ima samo pola od toga.
Neki imaju i samo četvrtinu, pa im ništa ne fali.

Quote:
Zamislite kada to isto dijete krene u školu i kada mu vršnjaci primjete da nema normalnu sredinu u kojoj živi, vama je to normalno???
Kad sam ja krenuo u osnovnu školu, učiteljica – tada drugarica – vrlo nam je pažljivo objasnila da je jedan dečko iz razreda dijete razvedenih roditelja i nema tatu i ne smijemo ga zbog toga gnjaviti.

Gle čuda, nismo.

Iako je vjerojatno u ranijim generacijama bilo problema oko takvih stvari.

Danas pak nitko i ne trepne.

Quote:
Šta vam trebaju parade po gradovima??? Zašto mi ne paradiramo???
Mi paradiramo. Svaki dan kad se ja prošetam sa svojom curom po gradu, ja paradiram. (I ti bi da imaš takvu curu. )
Ja radim nešto što oni ne mogu ako ne žele riskirati osudu ili čak nasilje.
A zašto ne bi mogli?

Quote:
Tko je tu lud??? Mene ne zanima što radite u svoja 4 zida ali gledati vas na cesti kako se ljubite ... Molim samo vaše mišljenje ne mislim nikoga vrijeđati
Ja ne želim gledati mnogo toga. Počev od programa HRT-a.
I znaš kako to rješavam?
Ne gledam ga.
Znam da je radikalno. Znam da bi puno bolje bilo da tražim zabranu HRT-a.
Ali nekako mi je ova moja metoda jednostavnija.
Šta’š, komotan sam.

Čak ne idem po temama o televiziji i ispitujem ljude kako mogu gledati to smeće, nije li to perverzno i glupo te da je meni svejedno što Čudnovata Hlo inače radi doma, ali da stvarno ne moram gledati kako ona sjeda u krilo Šukeru.
A ne moram. I nije me briga.
Nego jednostavno ne gledam.

Jednako kao što ne znam koji kurac ljudi dočekuju nogometne, skijaške, rukometne i kakve sve već ne reprezentacije. Nisu mi jasni takvi tulumi, ne zabavlja me to, ali ne idem po temama o takvim dočecima sa stavom “baš ste glupi, to nije normalno, bla truć kenj ser”. Ne idem po tim temama uopće. Ne navijam, ne pratim sport, a jedino što mi smeta kod navijačkih povorki jest što znaju biti nasilne i porazbijati vlakove i tramvaje i izloge i aute suparničkih navijača.

Zato mi niste jasni vi koji dolazite s ovakvim pitanjima.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:00   #68
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Istina, kad ne bi imao pravo na brak, bio bi obespravljen, ali svi građani imaju pravo na brak. Heterosekualci i homoseksualci.
Samo što se homoseksualcima ne dopada baš oženiti za osobu suprotnog spola, ali imaju to pravo, to je pravo svakog građanina.
S druge strani, niti jedan građanin zasad nema opcija oženiti za osobu istog spola. Tako da ne vidim u čemu je problem; svi imamo jednaka prava i svi smo jednako obespravljeni.
Joj, opet taj dosadni sofizam.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:09   #69
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Da zato što je to normalno! I dalje nema odgovora da li je normalo da dijete ima 2 mame il 2 tate!
Zaboga,ženo,idući tom logikom niti heteroseksualnim parovima ne treba omoguciti usvajanje djece... jer nije prirodno da odgajaju to dijete,jer mu nisu biološki roditelji.
Muholovkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:17   #70
Quote:
Luvdisc kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši zanima me da li se vi slažete za legalizaciju homoseksualnih brakova?Bio bi vam jako zahvalan,ako iskreno odgovorite jer mi treba za esej iz sociologije.Hvala
Treba ti to za esej iz sociologije i to onda trebaš pokupiti s nekog foruma? Lol.

OT: Da za legalizaciju. Naravno. Svi ljudi su isti pa tako i homoseksualni, a sva ta bljezgaranja protiv homoseskualnih brakova su potpuna sranja koja nemaju smisla. Blablabla. Pizdarije. People are just ignorant fucks. <3
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:19   #71
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

prvi puta se javljam na ovaj forum i da se razumijemo a p s o l u t n o sam protiv istospolnih brakova, neka se nitko ne naljuti i posvajanja djece istih. Zar vi smatrate da je normalno da djete ima 2 mame ili 2 tate??? Halo???
Ne znam. Nisam baš pratio u zadnje vrijeme što psihologija kaže o tome, tj. je li nužno, u smislu zdravog psihološkog razvoja, da dijete ima baš majku i ocu, a ne dvije majke, recimo. Davno sam dosta čitao Freuda i psihoanalitičare, pa mi je negdje u glavi misao da je vrlo bitna prisutnost očinske i majčinske figure u djetetovu odrastanju, ali uglavnom se Freuda danas odbacuje, pa se ne bih hvatao za to. Nisam dovoljno upućen pa ostavljam ovo pitanje otvorenim.

Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Zamislite kada to isto dijete krene u školu i kada mu vršnjaci primjete da nema normalnu sredinu u kojoj živi, vama je to normalno???
Tvoje ponašanje određuje što će tvom djetetu biti normalna sredina, pa ako naučiš svoje djete da bude tolerantno prema homoseksualcima, neće mu smetati što su mu kolegini roditelji homoseksualci. Ne bi mu ni inače smetalo, jer mu nema što smetati, sve dok im ti i tebi slični ne bi utuvili u glavu da su tom malom roditelji bolesnici i da treba bježati od njih. Tad bi tek tvoje djete primjetilo da mu kolega nema 'normalnu sredinu'.
Dakle, jedino što je nenormalno da roditelji djeci usađuju netrpeljivost prema drugoj djeci radi banalnih razloga.

Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Mene ne zanima što radite u svoja 4 zida ali gledati vas na cesti kako se ljubite ... Molim samo vaše mišljenje ne mislim nikoga vrijeđati
Dosta mojih prijatelja ne shvaća koliko je ovo bezvezan stav, pa smatram da ni ti ne shvaćaš. Dakle, kao ne zanima te što rade u 4 zida, hošeć reći tolerantna si dok ti ne nameću svoju seksualnosti, pa ih ne želiš vidjeti da se ljubi na cesti. Ok, ako to to princip kojeg se držiš, onda ajmo ovako; zašto bi netko tebe gledao kako se ljubiš na cesti sa svojim mužem ili momkom? Radite to u svoja 4 zida. Budi dosljedna pa i ti ne nameći svoju seksualnost nikome.
Shvačaš li da je stav da je poželjno i normalno da se ljudi različitog spola mogu poljubiti na ulici a ljudi istog spola ne smiju već se moraju ljubiti doma, izrazito diskriminacijski?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:19   #72
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
što npr. Antu i ženu mu Katu briga što će se njihov susjed Ivan danas sutra ubračiti sa svojim partnerom Markom. na koji način to ugrožava njihov bitak i integritet?
na koji način je ugrožen njihov brak i obiteljski život činjenicom da su homo parovi u ciivlnom braku ili u eto registriranoj životnoj zajednici.

bit ću zahvalna ako mi netko od protivnika homo braka to uspije objasniti.
Brak, budući da definira zajednicu različitih spolova, očigledno podrazumijeva
i nekakvu spolnu akciju koja može imati dalekosežne posljedice u obliku novog
života.
E sad, budući da brak podrazumijeva spolnu akciju, onda je očigledno da će
i istospolne osobe stupiti u spolnu akciju kako to lijepo podrazumijeva brak,
ako stupe u brak.
Međutim spolna akcija osoba istog spola ne može prouzročiti ozbiljne posljedice,
pa je onda niti ne treba tretirati jednako kao spolnu akciju različitih spolova.
Spolna akcija osoba istog spola je zajebancija i kao takva ne zaslužuje
ozbiljan tretman.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:21   #73
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ne znam. Nisam baš pratio u zadnje vrijeme što psihologija kaže o tome, tj. je li nužno, u smislu zdravog psihološkog razvoja, da dijete ima baš majku i ocu, a ne dvije majke, recimo. Davno sam dosta čitao Freuda i psihoanalitičare, pa mi je negdje u glavi misao da je vrlo bitna prisutnost očinske i majčinske figure u djetetovu odrastanju, ali uglavnom se Freuda danas odbacuje, pa se ne bih hvatao za to. Nisam dovoljno upućen pa ostavljam ovo pitanje otvorenim.
Istraživanja provedenima na djeci koju su odgajali homoseksualni parovi pokazuju da se ni po čemu ne razlikuju od ostale djece.

Make of it what you will.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:22   #74
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Joj, opet taj dosadni sofizam.
Da, sviđa mi se.

Edit: Kao što sam rekao, Lastane, nisam dovoljno upućen, nisam popratio ta istraživanja, ali vjerujem da si u pravu. Znam osobe koje su odrasle s jednim roditeljem, pa su sasvim u redu, a ne vidim zašto bi netko tko je odrastao s npr. dva oca bio zakinutiji od nekog tko je odrastao s jednim ocem.

Zadnje uređivanje Clint Eastwood : 15.05.2012. at 20:31.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:30   #75
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Da, sviđa mi se.
Fora je prvi put, ali dalje je samo dosadan.

Naročito kad ga ljudi koriste kao krajnje lukav argument kojim pokušavaju okončati raspravu. Pa onda moraš u dugačko i detaljno objašnjavanje očitoga.

Drago mi je da to ovdje i sada ipak ne moram.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:39   #76
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Istraživanja provedenima na djeci koju su odgajali homoseksualni parovi pokazuju da se ni po čemu ne razlikuju od ostale djece.

Ovo jednostavno ne može biti istina.
Sama činjenica da su djete "odgojila" dvojica homoseksualaca čini to dijete
različitim od "ostale djece".
Možda i ima nekih osobina po kojima se ne razlikuju, kao što ima osobina po
kojima se ne razlikuju zlostavljana djeca od "ostale djece".

Pa navedi po kojim se to bitnim osobinama ne razlikuju.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.05.2012., 20:44   #77
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Ovo jednostavno ne može biti istina.
Sama činjenica da su djete "odgojila" dvojica homoseksualaca čini to dijete
različitim od "ostale djece".
Možda i ima nekih osobina po kojima se ne razlikuju, kao što ima osobina po
kojima se ne razlikuju zlostavljana djeca od "ostale djece".

Pa navedi po kojim se to osobinama ne razlikuju.
Psihičkom zdravlju.

Daj počni čitati u kontekstu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:56   #78
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Psihičkom zdravlju.

Daj počni čitati u kontekstu.
Ako psihičko zdravlje mjeriš istom mjerom kojom homoseksualnu osobu proglašavaš
psihički zdravom osobom.
Imati spolni nagon prema nečemu što spolno nije kompatibilno meni baš ne
izgleda kao psihički zdravo.
__________________
Lako je s toaletpapirom............

Zadnje uređivanje LIQ : 15.05.2012. at 21:02.
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:26   #79
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:37   #80
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Suzdržite se komentara o homoseksualnosti kao bolesti!
Velia kad kazem bolest nije mi namjera uvrijediti nikoga.Ja smatram da to nije normalno ni prirodno.Nisam dosla vrijedati nego izraziti svoje misljenje.Kako da drugacije kazem?
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.