Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2013., 23:48   #21
Lijep pozdrav svima!

Ja sam se raspitivao o ovakovom nacinu studiranja kad su se pojavile i prve glasne o istima, ali nazalost nisam naisao na studij elektrotehnike.
Zna li ko da postoji koji online studij i po kojoj cijeni?


Nevidim razloga da se sva predavanja ne mogu staviti na neki medij a vjezbe boraviti na samom sveucilistu kao i ispit.
Vjerovatno ce i to doc samo je pitanje ocemo li to mi dozivjeti.
Vidim da mnogi na ovoj temi dovode u pitanje kolicinu znanja dobivena na takvim sveucilistima, a ja im mogu samo odgovoriti da sam vidio i puno glupljih sa diplomom klasicnog sveucilista tako da sumnji nema mjesta.
Xarcus Delmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 20:15   #22
Pozdrav!

Može li se taj certifikat dobiti poštom? Mislim da je baš pravi, a ne taj koji sam isprintam u pdf-u...
Zna li itko kada se objavljuju rezultati, odnosno koliko dana nakon što je studij završen.
VezniVezni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:09   #23
Ja sam čula od jedne kolegice za Courseru, činilo mi se zanimljivo pa sam se prijavila na dva kolegija, od kojih je jedan započeo danas...

Jedan je Public speaking, a drugi je Science of gastronomy (koje "znanstvene" stvari treba imati na umu kada se kuha), drugi mi se čini puno zabavniji jer ga vode neka dva luda Kineza
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 02:52   #24
Ja sam odslušala par na Courseri, al prošlo ljeto kad sam otišla na more nisam imala net pa sam zakasnila s dva-tri deadlinea tak da nemam nažalost certifikat. Sad slušam 1 kolegij, i na njega sam jadnanebila zakasnila malo silom prilika, dva počinju uskoro. Dosta je uzak izbor sad prek ljeta, šteta.
Pogledala sam ove linkove gore u postovima, al izgleda da jedino Coursera ima jasno izraženu politiku o certifikatima, ili su ovi ostali dobro zamaskirani? Na ovim ostalim stranicama nisam našla podatak da daju cetifikate ili nešto slično... o_O?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 09:27   #25
Jučer mi krenuo jedan course na Canvasu, baš me zanima kak on radi.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 22:37   #26
Je li netko već polagao na Courseri i dobio taj pravi certifikat? Koliko sve skupa financijski to dođe? Gledala sam jedno predavanje o SF književnosti i htjela bih u sljedećem semestru to i zapravo položiti.
Die Young is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 16:56   #27
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
----
Koristite li usluge besplatnih učilišta? Kakvi su dojmovi? Je li vam bitan certifikat? Što predviđate o budućnosti sveučilišta i učenja općenito?
Nisam još. Dok nisam vidjela temu nisam ni znala za takve stranice. Znala sam za programe EU, Grundtvig i sl. ali to su programi koji zahtjevaju fizički odlazak (nekam ).

Ovo mi se čini odlično, kod kuće si, izabereš što želiš i kreneš.

Uvod u psiholgiju mi se čini zgodan, razmislit ću o tome da to poslušam.

Zanimao bi me i tečaj kreativnog pisanja. To još nisam našla.

Ali sama ideja on-line učilišta je super.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:34   #28
Quote:
Die Young kaže: Pogledaj post
Je li netko već polagao na Courseri i dobio taj pravi certifikat? Koliko sve skupa financijski to dođe? Gledala sam jedno predavanje o SF književnosti i htjela bih u sljedećem semestru to i zapravo položiti.
Ja sam nedavno položila prvi course na Courseri i dobila certifikat. Imaš "obični "certifikat koji ništa ne košta ali na njemu piše da se nije moglo utvdriti da si baš ti imenom i prezimenom polagala i slušala dok za "signature track" se plaća ali onda se zna da si to baš ti polagala. Cijena "signature tracka" ovisi od coursa do coursa. Npr za Duke University "Sports and Science" signature track je koštao 35$
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 03:22   #29
Da li on isto bude u pdf-u ili salju postom?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 10:36   #30
Uz malo guglanja lako se dođe do odgovora:
http://blog.coursera.org/post/400805...signaturetrack
Certifikat je elektronski i moguće ga je dobiti na pojedinim predmetima.

Moj savjet ti je da pustiš certikate i fokusiraš se na učenje. Po mom iskustvu važnije je poslodavcima da nešto znaš i to možeš demonstrirati, nego hrpa papira koje je često lako dobiti. A i sve ovo svejedno možeš navesti u životopisu i dobri poslodavci će to vrednovati.
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 14:31   #31
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Što predviđate o budućnosti sveučilišta i učenja općenito?
Quote:
Orcisus kaže: Pogledaj post
Bilo kako bilo, i mene zanimaju mišljenja o on-line studiranju. Pogotovo me interesira kakva će biti budućnost takvog načina studiranja.
Evo jedan zanimljiv članak iz američke perspektive, tradicionalnim sveučilištima se crno piše: http://www.lewrockwell.com/2013/08/j...d-in-20-years/
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:58   #32
Quote:
FILELEFT kaže: Pogledaj post
Uz malo guglanja lako se dođe do odgovora:
http://blog.coursera.org/post/400805...signaturetrack
Certifikat je elektronski i moguće ga je dobiti na pojedinim predmetima.

Moj savjet ti je da pustiš certikate i fokusiraš se na učenje. Po mom iskustvu važnije je poslodavcima da nešto znaš i to možeš demonstrirati, nego hrpa papira koje je često lako dobiti. A i sve ovo svejedno možeš navesti u životopisu i dobri poslodavci će to vrednovati.
Hvala sto si progooglao umjesto mene
Sto se tice certifikata, znanje je bitno, naravno, ali ne skodi s vrenema na vrijeme pokazati I neki "papir". Ako si nov na trzistu rada, on ce te izdvojiti od ostalih 3456 kandidata koji su takodjer aplicirali za isti posao I isti ste kao jaje jajetu, a isto tako I kad si kod jednog poslodavca vec godinama, poznaje te, zna sto mozes, koje "papire" vec posjedujes, a ako zelis napredovati, u slucaju nase ekonomije - ne biti na listi za otkaz itd., onda mu takodjer mozes s nekim novim "papirom" dati do znanja da ulazes u sebe, obrazujes se I dalje I napredujes. Naravno, mozes mu I samo reci da si odslusao te I te online tecajeve, ali ce te, vjerujem, vise dozivjeti ako mu imas sto I za pokazati "na papiru". Barem ja to tako vidim iz moje perspektive

On subject, luknite I alison.com Takodjer dobar izvor
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 15:39   #33
Ne znam koja si struka, no kod mene (računarstvo) većinu toga što sam polagao dobio sam u obliku PDF certifikata. Ako je potrebno njega isprintaš itd. A u životopisu napišeš da si u sklopu Coursere položila to i to te dobila pripadne certifikate. Sumnjam da će poslodavci nešto više vrednovati ove plaćene certifikate. Kod mene na razgovorima vide životopis i pitaju što ih zanima u vezi stvari što sam ispolagao. Dosad me nisu nikada tražili na uvid neki certifikat kao niti ocjene s fakulteta.
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 18:01   #34
To mi je čak i ok kad ne traže na uvid ceritfikate, diplome i sl. (već recimo daju neki zadatak za odraditi i tu se sve vidi). Ali kao što si sam rekao, to je prvenstveno za specifične struke gdje možeš svoje znanje primjeniti na određenom zadatku.

Anyway, certifikat više manje, ja sam baš hepi od kad sam otkrila sve te online free tj. MOOC programe
Ne toliko zbog posla, jer se trenutno bavim samo temama koje mene osobno zanimaju, a mogućnosti su beskonačne..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 20:10   #35
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
... ja sam baš hepi od kad sam otkrila sve te online free tj. MOOC programe
Ne toliko zbog posla, jer se trenutno bavim samo temama koje mene osobno zanimaju, a mogućnosti su beskonačne..
Također!
I to sam preko ove teme otkria (-:
znam-plivat-007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:13   #36
Ajde super
Ima jos jedna nova stranica, u nastajanju, koju sam danas otkrila, krece od sljedeceg mjeseca, a sad se vec moze unaprijed prijaviti za obavijesti (iz UK). Stavim link naknadno, nije mi "pri ruci".
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 13:21   #37
Evo je:
http://futurelearn.com/
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 13:25   #38
Negooo, zna li tko malo konkretnije objasniti kako endorsement funkcionira? Kužim point u globalu, ali bih ipak neko konkretnije objašnjenje.
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 16:27   #39
http://www.spreha.net/online-servisi...amopoboljsanje

tu sam nasao jos i fitocracy (nije uciliste kao takvo vec vise motivacijski alat) i duolingo (jezici)
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 20:07   #40
dobro je to
henry kissinger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.