Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2005., 13:35   #1
Nesnosni pubertet

koliko godina prije ulaze u pubertet cure od dečkiju. znam da ulaze cure prije dečkiju, a dali netko zna neki broj

pozdrav.
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 22:08   #2
Re: pubertet?

Quote:
dejoo kaže:
koliko godina prije ulaze u pubertet cure od dečkiju. znam da ulaze cure prije dečkiju, a dali netko zna neki broj

pozdrav.
Ja bi rekla tamo negdje u 6-7raz. (bar sam ja tako primijetila dok sam bila u toj dobi na sebi i svojim vršnjacima). To bi bilo oko 12-13god. Nek me isprave ako griješim. Mislim da nema neke određene granice...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 22:13   #3
ja imam neki osjećaj da totalno sam još debelo u pubertetu.... a imam skoro 19 godina...
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 22:26   #4
Quote:
dejoo kaže:
ja imam neki osjećaj da totalno sam još debelo u pubertetu.... a imam skoro 19 godina...
Možda se samo tak ponašaš!
Dečki u srednjoj su bili neopisivo djetinjasti, ono, nepodnošljivi!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 22:51   #5
nadam se da ću se uozbiljiti,... mislim da mi treba jedna ozbiljna cura da me uozbilji,....

naravno ne starija od 16 godina..... ta je taman u nekoj fazi puberteta kao ja....

he, he
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 22:55   #6
ti bi mlađu od 16?



Quote:
dejoo kaže:
ja imam neki osjećaj da totalno sam još debelo u pubertetu.... a imam skoro 19 godina...
a po čemu?
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:12   #7
jednostavno imam takav osjećaj da sam takav, da sam jedva u pubertetu... malo mi je bed pričat zbog toga, al je tako
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:22   #8
Quote:
dejoo kaže:
jednostavno imam takav osjećaj da sam takav, da sam jedva u pubertetu... malo mi je bed pričat zbog toga, al je tako
Hej, ne lupi sve pubertet isto. Ja sam se poprilično normalno ponašala. Možda te već prošao pubertet pa misliš da si "jedva u pubertetu. Ne znam kako se ti ponašaš pa da imaš takve zaključke. Ajd malo pojasni. Kaj ti ima biti bed. Ovdje te ionako nitko ne poznaje.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:27   #9
pa ono:

samo alkohol i gluposti, neuredan, cure nula bodova, svaku uvrijedim, pol njih me mrzi, glavni za lokat, trošit pare, neozbiljan svugdfje (u školi, doma, na predavanju,...) svagdje.... svi mi se smiju, šalim se na svoj račun.... već su me počeli profesori u školi počeli zezat....

pa ono, nekad se upitam:" imam bradu, imam muški glas, a ponašam se koda mi je 14"....

e to je t....
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:30   #10
ma daj, takvi su i moji na faksu
nego, zar ti ne bi onda pasala neka starija?
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:35   #11
Quote:
dejoo kaže:
a imam skoro 19 godina...
to ti sigurno samo piše na papiru
a tko još vjeruje papirima
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:41   #12
Quote:
dejoo kaže:
pa ono:

samo alkohol i gluposti, neuredan, cure nula bodova, svaku uvrijedim, pol njih me mrzi, glavni za lokat, trošit pare, neozbiljan svugdfje (u školi, doma, na predavanju,...) svagdje.... svi mi se smiju, šalim se na svoj račun.... već su me počeli profesori u školi počeli zezat....

pa ono, nekad se upitam:" imam bradu, imam muški glas, a ponašam se koda mi je 14"....

e to je t....
Mene zabrinjava ovo "cure nula bodova".
Vjeruj mi, takvi su većina (bar ovi koje znam, čak i na faksu). Očito nemaš pametnijeg posla pa se samo "zabavljaš". Nije ti to nikakav pubertet.
Al ak misliš naći curu jednog dana, daj poradi bar na urednosti
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 12:50   #13
zgodno i pouchno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 22:51   #14
damn, ako je neurednost znak neozbiljnosti, onda ono.... znam samo par ozbiljnih ljudi. A neki od njih su jaaako neozbiljni

Ja taj pubertet nisam ni skuzio. Da nisam poceo tupiti zilete, pitao bih se jesam li uopce poceo s tim cudom. A i drugi mi kazu da se psihicki na meni pubertet uopce nije primjetio.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 23:03   #15
ma niej to neurednost u pravom smislu riječi neuredan (smrdljiv)... već je to ivše onak, neobrijan, duga kosa, uglavnom se odjeća vrti oko par komada majica i hlača.....
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 11:04   #16
Nesnosni pubertet

pošto često svratim na stranice roditelji i djeca,često se govori o maloj djeci ili bebama,znam da je ova tema već bila,ali više se ne spominje.kako se nosite sa pubertetom vaše djece,što vas smeta?,na što poludite? meni ide na živce što nemaju vremena za razgovor,ako pitaš kako je bilo u školi-dosadno,ako kažeš odi se van igrati-dosadno im je neznaju što da rade,a o odjeći da ne govorim,jedno je potpuno nezainteresirano,a drugo izvuće pola stvari van svaki puta kad ide u školu.kako se nosite sa tim pubertetlijama?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:45   #17
Sudim po tvom postu ( kažeš: odi se igrati!) da imaš dijete koje je tek ušlo u pubertet. Ja imam jednu koju pubertet drma već tri-četiri godine, i jedino šta ti mogu reći je: da to moram opet proživiti - ubila bi se. U te tri-četiri godine prošla sam s njom svašta: loše društvo, droga, alkohol, promiskuitet, prkos, inat, mržnju, neučenje itd.itd. To ti ni u kom slučaju ne želim. Sad ima 17 godina, na smrt je zaljubljena u propalicu sa četiri kaznene prijave zbog krađa, i ne vidi i ne čuje ništa osim njega. Kako se nosim? Pijem helexe i molim Boga da je prođe, jer se više ništa ne da učiniti. Šta si učinila do neke 12 godine, učinila si, poslije zapali svijeću i moli Boga da tvoje djete bude pametnije od mojeg i da mu je nešto korisno ostalo u glavi od onoga šta si mu pričala cijeli život. Vjeruj mi, probala sam sve šta je na svijetu moguće, i nakon svog tog vremena ,svog tog vremena, potrošenih živaca, novaca, truda , došla do zaključka da sam nemoćna.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:45   #18
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Sudim po tvom postu ( kažeš: odi se igrati!) da imaš dijete koje je tek ušlo u pubertet. Ja imam jednu koju pubertet drma već tri-četiri godine, i jedino šta ti mogu reći je: da to moram opet proživiti - ubila bi se. U te tri-četiri godine prošla sam s njom svašta: loše društvo, droga, alkohol, promiskuitet, prkos, inat, mržnju, neučenje itd.itd. To ti ni u kom slučaju ne želim. Sad ima 17 godina, na smrt je zaljubljena u propalicu sa četiri kaznene prijave zbog krađa, i ne vidi i ne čuje ništa osim njega. Kako se nosim? Pijem helexe i molim Boga da je prođe, jer se više ništa ne da učiniti. Šta si učinila do neke 12 godine, učinila si, poslije zapali svijeću i moli Boga da tvoje djete bude pametnije od mojeg i da mu je nešto korisno ostalo u glavi od onoga šta si mu pričala cijeli život. Vjeruj mi, probala sam sve šta je na svijetu moguće, i nakon svog tog vremena ,svog tog vremena, potrošenih živaca, novaca, truda , došla do zaključka da sam nemoćna.
uh, nije ti lako... no postoji šansa da se opameti kad ju pubertet pusti. u tvom opisu vidim i sebe u tim godinama, kao i svoje društvo, no većinu nas je jednostavno pustilo, prerasli smo pubertetske idiotarije. probali što nas je zanimalo, iživili se i sad živimo studentsko-penzionerskim životima
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:51   #19
Nadam se da imaš pravo i da će je jednom proći. U biti, ta nada me održava na životu. Samo, da traje dugo, traje... Nikad kraja. Dođe naglo, skoro preko noći. Navečer legne tvoje milo djete, a ujutro se probudi mali mrzovoljni monstrum. Počnu laži, a do jučer nikad slagalo nije i ti ne možeš sam sebi vjerovati da te tvoje pošteno dijete laže. Prije nego se snađeš, imaš ludnicu u kući ( naročito sa ženskom dijecom). Dečki odu na sport pa se ispušu i izbace višak energije iz sebe. Cure imaju raspone raspoloženja u tri sekunde od euforije do dubokog očaja. Sad se smije, pa te ljubi, za tri sekunde ima obješen nos kao da ju je grom opalio, pa te mrzi, lupa vratima, histerzira. Urednost postane misaona imenica, učenje naučna fantastika, obveze mrski teret nametnuti od roditelja - tiranina. Pa kad si još samohrani roditelj kao ja, onda je sav naboj usmjeren ka tebi, za sve si kriv što god napravio. Groza, užasavam se puberteta !
Na žalost, svi samo viču : djeci je teško u pubertetu! Nitko ne pita roditelje kako je njima i kako se oni nose sa tim ludilom? Nitko te ne pripremi za ono što trebaš očekivati i nitko ti ne kaže šta ti je raditi. Možeš samo moliti Boga da ti dijete ne bude kao moje ili da ode u suprotan smjer ka nekakvoj suicidalnosti ili nešto slično.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 18:31   #20
Xanas, drži se

Mog osmaša drma pubertet na veliko ali u njemu još uvijek čuči malo dijete (muški ipak kasnije sazrijevaju). Pričao mi je da je na maturalcu zaspao u disku od umora (nisam mogla vjerovati, uz svu buku, ljude, light show, doživljaj da si prvi put u disku ), još uvijek je dječje naivan (ponekad) ali najviše me ljute trenuci mrzovoljnosti i neke lagane depresije za koju u biti nema razloga (pitam se kak je djeci koja odrastaju u problematičnim obiteljima ). Još teže mi je dok cendra kak nema kaj za radit i kak mu je dosadno, a ak mu dam koji prijedlog, to je . U nedjelju mi je rekao da on smatra kak je najpametniji u kući, tj. pametniji od mene i tate (kaj reći, riknula sam od smjeha ).
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.