Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2024., 17:21   #3481
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Moći ćeš i moru napravit novu.Dok počne sezona izmjenit će zakon o osobnoj iskaznici.
Što će opet mijenjati?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 18:38   #3482
Da se osobna može dat pravit u bilo kojoj PP bez obzira na prebivalište i boravište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 09:33   #3483
Pozdrav! Vidim da se od 12/2023. zahtjev za izradu OI može podnijeti i na adresi Av. Dubrovnik 15 (Zagrebački velesajam-dvorana Mljet). Jel netko zna točno di je ta dvorana? Koji ulaz? Hvala...
wizard0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 16:59   #3484
Planiramo izlet u sloveniju, 2 dana prije isteka osobne iskaznice za dijete.
Je li to neki problem?
Predati ćemo ranije zahtjev za novu, ali nedovoljno da bude prije gotova.
Što ako se nešto dogodi i trebamo ostati duže (ne daj bože, ali može se razboljeti)?
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 17:35   #3485
ističe mi osobna , osim slike šta sve moram imati da napravim novu? taksene markice, plaćanje kako ? dali mogu online?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 20:42   #3486
Uz slike, stara osobna i uplata, možeš uplatit unaprijed mobilnim/internet bankarstvom, isprintaj potvrdu i ponesi sa sobom.

Quote:
Novčani iznos za izdavanje osobne iskaznice, ovisno radi li se o redovnom, ubrzanom ili žurnom postupku uplaćuje se na uplatnom mjestu pošte, FINA-e, poslovne banke ili putem internet bankarstva na račun državnog proračuna RH, IBAN broj: HR1210010051863000160 uz naznaku za osobnu iskaznicu po modelu HR65 7005-442-OIB (navodi se OIB osobe za koju se izrađuje osobna iskaznica). 
Iznos za redovni postupak je 13.27€
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 21:59   #3487
Uz navedeno, najvažnije je da si rezerviraš termin na https://redomat.mup.hr/ preko mobitela.

Predobra stvar, dođeš i u zakazano vrijeme te prime bez da čekaš kao nekada satima (tj. ako ne uzmeš termin onda i dalje provedeš pola dana u redu).
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 09:12   #3488
Pozdrav.Konačn sam si aktivirao e osobnu preko čitača.Postavio sam pinm i sve u redu.Sad bih aktivirao si i mobile id da mogu koristiti i aplikaciju Certilija.Međutim kad idem na ovaj link https://mobile.eid.hr/,poklikam sve prozore iskoči mi prozor za pin i ukucam onaj id pin koji sam postavio na početku,ali mi ne daje dalje.Možda ukucavam pogrešan pin.dali zna tko koji pin ide u tja prozor?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 21:50   #3489
Imam problema s certiliom.
Imao sam je na starom mobitelu, sve uredno radilo i kad sam promjenio mobitel nisam si prenio na novi.
Sad se uopce ne mogu ulogirati na certilia stranicu, a znam da je sifra ispravna.
Stisnem oporavak lozinke i nista ne stize na mail.
Onda sam probao od nule sve preko laptopa i eid middleware programa, uopce mi ne ocitava osobnu dok od cure uredno ocita tako da su citac kartica i laptop ispravni.
Javio sam im se mailom na support, dani prosli a oni nista ne odgovaraju.
Sta da radim?
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 13:37   #3490
Osobna iskaznica mi je neispravna, nikakvi podaci s nje se ne mogu ocitati preko njenog cipa.
Ne znam sad da je prijavim kao izgubljenu ili kak to vec ide?
Jos uvijek se moze uci u bilo koju policijsku postaju i predati zahtjev za novu osobnu?
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 10:16   #3491
Samo da potvrdim s vama, malo sam pogubljen.
Htio bih aktivirati visoku razinu prijave na e-građanin, i nude se eOI i Certilia.
Koliko sam shvatio da bi aktivirao eOI treba mi kuverta s inicijalnim pinovima što sam dobio od MUP-a kad sam radio osobnu (slučajno naletio na svom radnom stolu, zato mi je palo na pamet), čitač kartica i sve ostalo odradim na laptopu.
Kad imam eOI onda mogu napraviti Certiliu, koja je samo za mobitel.

Znači ako želim biti u mogućnosti ući s visokom razinom na e-građanin preko laptopa moram imati čitač kartica, a za mobitel mi je potrebno samo jednom kad se registriram?

Inače imam čitač kartica, FER je davao brucošima za naše e-indekse prije 15ak godina, nikad u životu nisam koristio to čudo, sad sam ga spojio i čini se da radi.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 11:49   #3492
Da, kad ju ides aktivirati moras preko kompa; zajedno komp+mob.
Za mob je dovoljno da to obavis, poslije u e-gradane ulazis s lozinkom i kor.imenom.
Pripremi papir i olovku jer imas sto pinova i pukova i lozinki.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 12:17   #3493
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Da, kad ju ides aktivirati moras preko kompa; zajedno komp+mob.
Za mob je dovoljno da to obavis, poslije u e-gradane ulazis s lozinkom i kor.imenom.
Pripremi papir i olovku jer imas sto pinova i pukova i lozinki.
Sad sam se jedno 2 sata s time zajebavao, bio je problem s Firefoxom i kako povući certifikate s čitača (nešto vezano s PKCS), sad sam trenutno došao do toga da mogu ući u egrađanin kad mi je kartica spojena na čitač.

Sad pokušavam napraviti mobilni identitet i sve je OK dok ne trebam potpisati, pojavi se popup Windows prozor na kojem kaže da nema validnih certifikata, vjerojatno opet nešto što moram debugati.

Samo da budem siguran, na kraju ću preko Certilie bez čitača moći ući u e-građanin na laptopu i mobitelu, bez da moram nešto platiti za to?

EDIT: čini se da moram uvesti certifikate iz aplikacije, ali ne prolazi, sad moram to skužit. Jbt kao da sam na poslu.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 14:43   #3494
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Sad sam se jedno 2 sata s time zajebavao, bio je problem s Firefoxom i kako povući certifikate s čitača (nešto vezano s PKCS), sad sam trenutno došao do toga da mogu ući u egrađanin kad mi je kartica spojena na čitač.

Sad pokušavam napraviti mobilni identitet i sve je OK dok ne trebam potpisati, pojavi se popup Windows prozor na kojem kaže da nema validnih certifikata, vjerojatno opet nešto što moram debugati.

Samo da budem siguran, na kraju ću preko Certilie bez čitača moći ući u e-građanin na laptopu i mobitelu, bez da moram nešto platiti za to?

EDIT: čini se da moram uvesti certifikate iz aplikacije, ali ne prolazi, sad moram to skužit. Jbt kao da sam na poslu.
Dodatni info, mislim da nešto nije u redu s mojim Windowsima ili slično, mislim da je lokalni problem na mom računalu. Certifikati su trebali biti automatski uvezeni u Windows Certificate store ali nisu, niti ih mogu ručno uvesti kroz Middleware. Dosta sam vremena izgubio u Firefoxu, ali to nekakva procedura nakon kojeg Firefox radi s certifikatima s osobne.

Tako da se sad moram obratiti supportu za ovaj problem.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 19:11   #3495
Produljenje osobne prije isteka važenja

Ima li neki rok koliko se ranije može izraditi nova osobna prije isteka važeće. Konkretno planiram na put u inozemstvo u periodu kada mi istječe osobna, mogu li predati zahtjev za novu dva mjeseca prije isteka sadašnje?
Hvala
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 20:03   #3496
Mozes
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 20:56   #3497
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Ima li neki rok koliko se ranije može izraditi nova osobna prije isteka važeće. Konkretno planiram na put u inozemstvo u periodu kada mi istječe osobna, mogu li predati zahtjev za novu dva mjeseca prije isteka sadašnje?
Hvala
Možeš, ja sam predala par mjeseci prije, moj savjet, ako si u ZG, instaliraj redomat od MUP-a, biraš termin i čekaš da prozovu tvoj broj, ja sam skupa s čekanjem na red i na šalteru potrošila max 15 min.
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 22:30   #3498
Meni istice osobna iduci tjedan, danas izradio slike..iduci tjedan radim prvu tako da nikako ne stignem, osim u utorak jer utorkom rade duže ovdje kod mene.
Ali koliko sam uspio izguglati, rok je da se kroz 15 dana od isteka mora predati zahtjev za izdavanjem nove osobne.

E sad za ovaj redomat, koja je fora s time? To kod mene uopce ne postoji :/
Znaci cekat cu opet po sat vremena i duze.
A ovo za placanje se moze i preko mobilnog bankarstva, ili u policijskog stanici na šalteru, barem tu kod mene koliko vidim su i to omogucili
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.