Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 15:05   #681
pozdrav svim sadašnjim i budućim studentima RITEHA-a, imam par pitanja u vezi upada na faks na jesenskom roku. Sjebao sam maturu na ljetnom roku, konkretno matišu, koliko mjesta ostaje na jesenskom roku na strojarstvu na RITEHu? i koliko bodova je imao zadnji na konačnoj rang listi? Bio bih veoma zahvalan na bilo kakvoj povratnoj informaciji.
CR0Robi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 15:01   #682
Quote:
mar5 kaže: Pogledaj post
Moze meni netko objasniti ova naselja u Rijeci. Ja i moj prijatelj, koji zelimo biti cimeri (ja idem na tehnicki, on na pomorski fakultet) trazimo stan negdje na pola puta ako se nađe.. ali neznamo koja su naselja tamo ili stagod. Svaka pomoc dobro dođe!

I pitanje, dali stanovi u rijeci imaju mogucnost povezivanja ethernet kabelom ili to je nemoguce za naci?
znaaači tehnički je na banderovu, pomorski na brajdi (valjda ), tamo blizu su još potok, belveder, mlaka (nemoj tamo), kozala... naravno pazi da ti je bus stanica blizu stana koji god da odabereš

moguce je naci, moj stan ima prikljucke za ethernet
__________________
i like beautiful melodies telling me terrible things
soundblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 10:27   #683
Pozz ljudi,evo samo da se javim da sam na kraju ipak nekidan upisala riteh ...tako da...vidimo se uskoro
Muser97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:31   #684
Hej! Svi oni koji studiraju neki od diplomskih studija na Ritehu, kakva su vasa iskustva? Koliko je zapravo zahtjevan diplomski studij strojartva/brodogradnje?
Koliko je zahtjevna za poloziti razlika predmeta za brodogradnju/strojarstvo?
Molim sve informacije u inbox!
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 14:19   #685
Zna li netko koliko je bodova imao zadnji koji je upao na računarstvo ove godine? Čisto da u usporedbi s prošlom godinom znam što očekivati iduće.
Tom010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 21:57   #686
Upisa i ja strojarstvo u RIjeci, pa me zanima koji je predmet/predmeti u prvon semestru najtezi??
boka1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:35   #687
Quote:
Tom010 kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko je bodova imao zadnji koji je upao na računarstvo ove godine? Čisto da u usporedbi s prošlom godinom znam što očekivati iduće.
Negdje oko 640 ako se dobro sjećam
Muser97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:14   #688
Quote:
hard.fallxxx kaže: Pogledaj post
Ovako u Rijeci nema koloviranja. Za izaci na popravni zavrsni ti treba 40 bodova a za zavrsni ispit 50. Bodove nije tesko za skupiti, opcenito diplomski na ritehu je malo laksi nego preddiplomski. Ako skupis 40 bodova vecina profesora trazi da imas popravni rijesen 100% da bi na kraju imao E ili 2. Sa zavrsnim mozes imati najmanju ocjenu D.

Vise manje svi koji upisuju diplomski upadaju na studi, a ako prolazis sa 4 nemas brige, cak i ako s 3 prolazis nemas brige, upast ces.

Rezultate nije moguce znati prije, mozes ih samo saznati na dan objave rang liste. Kada izade sluzbena lista onda i ti mozes dobiti informaciju. Znam da je to malo zeznuto ali to je tako.

Diplomski studij je sasvim ok, nije sada neki wow studij, ali dobijes diplomu i imas realtivno dosta vremena i za drustveni zivot i za neke aktivnosti ako se mislis baviti s necim. Neces bas nista novo nauciti, ali opet ne znam kako je u Splitu, ali vecina nas je navikla na preddiplomski tu u ri pa nam onda diplomski nije bas bio neka promjena jer profesori su isti. Nije tesko za proci i nije neki strasan studij da ces se ubiti od ucenja, ali ima par predmeta koja ce ti zadavati glavoboolju.

Ako se mene pita, nemoj programsko inzinjerstvo upisivati ako zelis sacuvati svoje zivce i zdrav razum. Racunalni sustavi su puno bolji izbor jer profesori koji predaju te predmete koji su razlika su puno pristupacniji i lako je s njima komunicirati. Na kraju krajeva sto god zavrsis nitko te nece pitati koji modul si odabrao. Ako te jos sto zanima slobodno pitaj.
Bok,

Imam pitanje u vezi upisa ovih izbornih kolegija. Po tvojem mišljenju, koje izborne predmete da upišem da mi ipak bude umjereno, a ne da upišem sve najteže predmete u 1.semestru?
Izborni su isti kao i 2014.godine, pa se nadam da ih se otprilike sjećaš.

Dali na početku godine upisujem sve izborne predmete i za 1. i za 2.semestar ili se to radi po semestru?

Hvala puno.

Pozdrav
Bummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 17:57   #689
Ima možda netko s FER-a da se prabacio na RITEH preddiplomski da podijeli iskustvo?
Logitech1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:31   #690
Pozdrav ekipa,
Upisao sam izvanredni studij diplomski strojarstva pa me zanima jel itko zna kako izvanredni studij funkcionira sto se tiče dolaženja na nastavu, polaganja ispita i tog svega.
odinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:21   #691
bok ljudi, zanima me pošto sam student na TVZ-u, elektrotehnika naravno, kakvu razliku bih ja morao polagati pa da upišem diplomski na tehničkom fakultetu rijeka ?
tamo na stranicama fakulteta što sam vidio to je par predmeta jedan semestar, e sad mene zanima dali je to odmah izravan upis na diplomski nakon te razlike ili to ovisi ko je najbolji po ocjename itd. i ako odem na tu razliku dali ću se onda smatrati kao redovni student tog fakulteta (bitno mi je za obiteljsku mirovinu pa ne smijem izgubiti status studenta niti 1 godinu) ?
markohorvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:32   #692
https://www.youtube.com/channel/UCkw...8agokoXHE_kuEg

ako nekoga zanima, youtube kanal osnova elektrotehnike s TVZa. ispitni rokovi i auditorne vježbe. možda pomogne kod učenja
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 17:20   #693
Jel itko zna koliko puta se moze ponavljati kolegiji? Je se moze upisati po 3. put?
Deusus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:27   #694
Čujete i počujete! haha

Budući da sam trenutno na II.godini ovog faksa ( elektrotehnika, sveučilišni ) mislim da bi bio red da vam kažem koju riječ o faksu.
Prvo valja naglasiti dvije stvari:

- pitanje "koliko je faks težak" je glupo pitanje jer je to subjektivno, npr. meni bi vjerojatno bilo teže na ekonomskom faksu jer me boli kurac za one njihove pizdarije tipa ekonometriju i menadžment iako kažu da je ekonomski lakši od tehničkog

-pitanje "koliko je predmet na faksu težak" bi trebalo promjeniti u "kolika je prolaznost" tako da se dobije šira slika

Krenimo redom. Kao što je kolega spomenuo, faks nije fleksibilan, zna se kad je koji ispit i toga se čvrsto pridržavaju.
Što se tiće izgleda mjesto je dosta uredno, imate prostoriju sa tv-om i stolnim nogometom za odmor, kantinu, prostoriju sa kompjuterima i školsku knjižnicu.

Sad ono bitno, idemo malo prokomentirati predmete :

1. semestar ( 2015/16):
matematika ( 7 ECTS ) - predmet je dobro uređen, prezentacije gradiva su dostupne na mudriju uz to ima i zbirka detaljno rješenih i objašnjenih zadataka,nastavnici su uvijek spremni pomoći oko detaljnijeg objašnjenja gradiva, pišu se 3 ispita ( funkcije i limesi, integrali i derivacije, matrice i pravci..kad zadnjeg ispita budu najbolji rezutati).... prolaznost 65%

osnove elektrotehnike ( 7 ECTS ) - nešto slabije dostupne informacije gradiva na mudrom ( nema zbirke ) manje detaljno objašnjeno gradivo no i dalje na nivou kakvom treba biti, na nastavi će vas prof.Kirinčić uvesti u rad fakulteta, reći vam nešto o mogućnostima nakon faksa, ima i popis firmi koje primaju učenike na praksu, svako toliko pozove nekoga od bivših studenata ili vlasnika firmi da vam održe prezentacije, potiče vas da budete u toku sa novitetima struke..pišu se 2 kolokvija + ispit iz laboratorijskih vježbi...prolaznost oko 55 %, mada je ove godine promjenjen način bodovanja ( npr. na ispitima više nema negativnih bodova i još par sitnica ) tako da se to vjerojatno diglo

uvod u računarstvo ( 6 ECTS ) - ništa posebno od predmeta, u početku učite kako su nastali prvi kompjuteri, tko ih je izmislio i te nebitne pizdarije, kasnije učite nešto o virusima, vrstama programa itd. na auditornim vježbama radite u powerpointu, MS officeu, i nešto sitno u matlabu..na mudrom imate prezentaciju koju prof.vrti na predavanjima..atmosfera na predavanju je opuštena, većina studenata nabuba gradivo tjedan dana prije ispita....prolaznost 98%

fizika ( 5 ECTS ) - tu se dobije 15 bodova samo zato što ste se udostojili dići svoju guzicu s kauča i dogegali se do faksa, nastava je još kolko tolko ok, prof. se trudi objasniti gradivo no nitko ga, osim prva 3-4 reda, ne jebe ni 5%, auditorne su zbrda zdola do vam je dođi/prepiši i doma...prolaznost >85%

inženjerska grafika i dokumentiranje ( 5 ECTS ) - ovaj predmet je sranje, sranje u smislu da je profesorica nezainteresirana, pola gradiva je beskorisno ( iako bi predmet, stručno gledano, trebao imati naglasak na programskom dijelu, dakle projektiranja, ovdje je stavljen naglasak na teoriju što je apsurd ), materijal na mudrom je oskudan ali da se nešto iskopati... iz nekog razloga relativno velik broj ljudi padne ovaj predmet pogotovo ova 2016/17 generacija ( degeneracija ), valjda ne znaju držati ravnalo u ruci ili koji kurac....prolaznost 85 %

kasnije ću napisati za drugi semestar...ako ikog boli kurac što pišem
karloy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:01   #695
Quote:
gauta kaže: Pogledaj post
Strojarstvo je najlakše upisati. Ja nisam fiziku ni polagao pa sam upao na sve smjerove sa lošijim prosjekom od tvog.
Kako ti stojiš na faksu i koliko je težak?
david44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:57   #696
pozdrav ljudi zanima me jeli netko ima iskustva tko se prebacio sa drugog faksa pa počeo studirati na tehničkom fakultetu u rijeci, trenutno završavam 3. godinu na tvz-u pa sam tamo uz onu razlikovnu godinu htio nastaviti studirati pa ako netko ima iskustava ili informacija....

isto tako ima li netko tko studira paralelno na ritehu i drugom faksu jer sam mislio upisati paralelno studij fizike u rijeci pa me zanima koliko su profesori sa oba faksa kolegijalni i tolerantni (s time da, suprotno mome mišljenju, fakulteti su dosta udaljeni jedan od drugoga a ne na istoj lokaciji pa se treba putovati)

p.s. jeli studentski dom blizu faksa ili dalje ?
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 10:11   #697
pozdrav svima, da li ima netko da studira izvanredno strojarstvo da mi malo opise kako funkcionira faks, da li su obavezna predavanja, jer radi, da li profesori imaju razumijevanja radi toga, te da li netko mozda putuje iz zagreba za rijeku na faks ili su se preselili u rijeku? kako si organizira prijevoz? molim bilo koga da odgovorii ako ide vanredno ili nesto zna o tom smjeru
Kopites is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:53   #698
Vidim da je tema, osim gore studenta elektrotehnike, poprilično zamrla. Naime, premišljam se između tvza i tehnickog u rijeci, pa me zanimala necija preporuka, kakvi su predmeti na fakultetu, kako je organiziran, bilo šta (usput pročitala sam negdje da postoje poslodavci koji ce prije uzeti nekog iz zagreba nego rijeke )
LauraP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:50   #699
Treće poglavlje tj. semestar:

Mjerenja u elektrotehnici (7 ECTS)- tu ćete učiti o načinima mjerenja struje, napona, otpora i snage, vrstama mjernih pogreški, učit ćete o vrstama pojačala, uzemljenju itd... prezentacije koje daje profesor nisu potpune ( fale formule koje na predavanjima pokaže, tekst je nedovoljno jasan, pisan u natuknicama ), tako da bi bilo dobro ići na predavanja ( prisutstvo se ne boduje ), e da imat ćete i laboratorijske vježbe, malo su tlaka ali preživit ćete...pišu se 3 kolokvija...prolaznost je 70-80%

Engleski- uglavnom se čitaju tekstovi iz udžbenika, neke nove riječi i fraze se zapisuju...2 kolokvija + prezentacija..ne treba se učiti jer više manje svi znaju eng.na dovoljnoj razini za prolaz ( present perfect, past continuous )...eventualno jedna ili dvije osobe padnu ovaj predmet

Nastavit će se...odoh radit
karloy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:52   #700
Treće poglavlje tj. semestar:

Mjerenja u elektrotehnici (7 ECTS)- tu ćete učiti o načinima mjerenja struje, napona, otpora i snage, vrstama mjernih pogreški, učit ćete o vrstama pojačala, uzemljenju itd... prezentacije koje daje profesor nisu potpune ( fale formule koje na predavanjima pokaže, tekst je nedovoljno jasan, pisan u natuknicama ), tako da bi bilo dobro ići na predavanja ( prisutstvo se ne boduje ), e da imat ćete i laboratorijske vježbe, malo su tlaka ali preživit ćete...pišu se 3 kolokvija...prolaznost je 70-80%

Engleski- uglavnom se čitaju tekstovi iz udžbenika, neke nove riječi i fraze se zapisuju...2 kolokvija + prezentacija..ne treba se učiti jer više manje svi znaju eng.na dovoljnoj razini za prolaz ( present perfect, past continuous )...eventualno jedna ili dvije osobe padnu ovaj predmet

Nastavit će se...odoh radit
karloy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.