Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 17:53   #6601
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
hrvatski , povijest, filozofija, logika su bile do sad...
Od kad to?
Kad su to uveli?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:55   #6602
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Od kad to?
Kad su to uveli?
ja sam davne 2005.polagala prijamni pa ne znam....meni je to bilo.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:55   #6603
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
hrvatski , povijest, filozofija, logika su bile do sad...
Uopće se ne sjećam povijesti a ni hrvatskog, bogami ni filozofije, ponovio sam samo logiku
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:56   #6604
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Od kad to?
Kad su to uveli?
ja sam davne 2005.polagala prijamni pa ne znam....meni je to bilo.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:57   #6605
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
ja sam davne 2005.polagala prijamni pa ne znam....meni je to bilo.
taman sam htio pitat jel to bile prije mature
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:59   #6606
u svakom slučaju, ako je tko zainteresiran za moju zbirku - nek se javi od koristi je meni bila jaaaako , pogotovo što se tiče povijesti i filozofije
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:00   #6607
Ja sam polagala prijemni nakom uvođenja mature, nije toga bilo.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:02   #6608
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, ako je tko zainteresiran za moju zbirku - nek se javi od koristi je meni bila jaaaako , pogotovo što se tiče povijesti i filozofije
Sorry, ali meni se čini da je tvoja zbirka zapravo beskorisna.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:11   #6609
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Sorry, ali meni se čini da je tvoja zbirka zapravo beskorisna.
imaš pravo na svoje mišljenje. ja mislim da nije beskorisna.... sa 200+ pitanja iz hrvatskog i povijesti , može poslužiti ne samo za prijamni na pravu nego i za pripremu mature ih hrvatskog i povijesti...
ali kako tko voli
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:51   #6610
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Vidim da prijemnog ispita na pravnom faxu više nema, ali ja svejedno imam jednu zbirku pitanja i odgovora s nekadašnjih prijamnih...ako ništa dođu dobro i za državnu maturu.... pa bih ako kome treba, prodala za 40 kn to.
Slanje poštom i plaćanje po preuzimanju!

hrvatski, povijest, filozofija i logika.... filozofija i logika po 70 pitanja, povijest 281 pitanje i hrvatski 240 pitanja!
ispravak: hrvatski jezik - 160 pitanja iz jezika + 240 iz književnosti, tek sad vidjeh dakle, sve skupa okruglo 400 pitanja
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:21   #6611
Pozz, zanima me koliko je otprilike potrebno bodova da bi se na rang listi za upis na faks bilo među prvih 150? ( Očekujem da ću imati oko 810 bodova)
Jelaalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:58   #6612
Imam pitanje u vezi indeksa. Je li to dobivamo prilikom upisa ili ih dobivamo kasnije (upisujem javnu upravu)? Znam da zvuci glupo, al me zbunjuje malo, a upisi su vrlo blizu..
xhellystarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 02:10   #6613
Kupuju se u knjižari Pravnog fakulteta kad dođeš na upise.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 02:34   #6614
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Kupuju se u knjižari Pravnog fakulteta kad dođeš na upise.
Hvala ti puno. A kolko košta indeks?
xhellystarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 03:20   #6615
Mislim da oko 100 kuna.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:59   #6616
Help! - 1. godina

Pozdrav, prva sam godina Pravnog fakulteta u Zagrebu, redovan student i zanima me ako bi mi netko mogao dati koristan/konstruktivan/objektivan savjet u vezi sljedećeg. Ostala su mi 3 predmeta za jesenski rok: rim, nacija i soc. Budući da sam realan i znam da ih neću uspjeti sve riješiti, najbitnije mi je da riješim 2/3 tako da dam uvjet i normalno upišem 2. godinu. Razlog tome, tj. krivicu svaljujem isključivo na sebe jer sam se 2. semestar jako ulijenio te hvatao prosjek koji je zasad otprilike 4.6, ali je stvar u tome da sam se "fokusirao" na pek i e2 što je zapravo podosta glupo. Naciju sam odlučio odgoditi za 11. mjesec te pokušati riješiti rim i soc na 1. roku u 9.mj. (ako je baš nemoguće, i 2. rok je oke) pa bi mi dobrodošao bilo koji savjet kako to što "bezbolnije" i uspješnije riješiti, tj. je li uopće moguće i kako, je li se itko našao u sličnoj situaciji. Stvar je u tome da sam rim naučio pola knjige, tj. sve do obveznog prava, znači ostali su mi obvezno, procesno i nasljedno (Horvat) s time da bih i ono ranije trebao ponoviti, a soc sam naučio tek nekih 100-150 str. Nadam se da imate bilo kakav savjet, preporuku, bilo što da bi mi moglo pomoći, na što staviti naglasak, kako se organizirati, koncept pismenih/usmenih, profesori (Rim bih trebao odgovarati kod Petraka budući da sam mu bio seminarist)...Ostala su još točno 2 mjeseca do 1 roka u 9. mj., točnije soc. 4.9. i rim 7.9. Također, ako netko ima savjet kako naciju uklopiti u 2. godinu, a da mi ostali predmeti ne ispaštaju također bih vam bio zahvalan.
Unaprijed zahvaljujem!
lovewave is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:54   #6617
Pravaši, pogotovo oni stariji, koji bi po vama bio najbolji organizacijski plan za riješavanje prve godine?
Ukoliko se dobije seminar iz OPPD, je li bolje s tim paralelno učiti OTPD ili sociologiju te je li moguće u ljetnom semestru paralelno učiti naciju i političko ekonomiju za rok u srpnju nakon rimskog u lipnju?
Hvala vam
Jelaalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:43   #6618
Smile Pomoć

Pozdrav,

Imam dva pitanja:

1. Moram se u roku par dana odlučiti zelim li studirati Pravo u Zagrebu kao izvanredni ili redovni student. Je li jednostavnije izvanrednim ili redovnim studentima? Pitanje je blesavo, ali ne znam kako da drugačije formuliram, završi li (u roku ili barem približno) prije redovni ili izvanredni student?
2. Meni je Pravo drugi fakultet i u svakom slučaju ga moram platiti. Na prvom fakultetu imala sam svojevremeno stipendiju i bila odlikaš, ne zanosim ni prosjekom 4,0 na Pravu, ali ako bi imala prosjek 4,5 ili veći jel bi bila oslobođena plaćanja ili bih plaćala nešto manje?

Hvala svima!
ewaanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:27   #6619
Quote:
ewaanna kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam dva pitanja:

1. Moram se u roku par dana odlučiti zelim li studirati Pravo u Zagrebu kao izvanredni ili redovni student. Je li jednostavnije izvanrednim ili redovnim studentima? Pitanje je blesavo, ali ne znam kako da drugačije formuliram, završi li (u roku ili barem približno) prije redovni ili izvanredni student?
2. Meni je Pravo drugi fakultet i u svakom slučaju ga moram platiti. Na prvom fakultetu imala sam svojevremeno stipendiju i bila odlikaš, ne zanosim ni prosjekom 4,0 na Pravu, ali ako bi imala prosjek 4,5 ili veći jel bi bila oslobođena plaćanja ili bih plaćala nešto manje?

Hvala svima!
nema tu pravila
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:02   #6620
Redovni i izvanredni

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
nema tu pravila
Osim onih općenitih razlika između redovnih i izvanrednih kao primjerice redovni mogu raditi preko student servisa, imati pravo na dječji doplatak i sl., imaju li izvanredni isto mogućnost izlaska na kolokvij? Rad u pravnoj klinici? Imaju li iste ispite i program? Izgleda da izvanredni na prvoj godini imaju Rim već u prvom semestru, a redovni u drugom.
ewaanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.