Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 00:06   #21
ja sam probao uć u sloveniju al uvijek se zautavim u italiji ili austriji,tako da...
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:00   #22
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kao funkcionira bolonja gore? Imaju isti sistem ko i mi, 3+2 ili? Što ako zavrsim preddiplomski tu, a hoću u Ljubljanu na diplomski?
Hej, negdje je več Bolonja, a negdje ne.
Ja sam iz Slo.
A mislim da če skoro svi programi sada sljedeče školske godine imat več Bolonju.
Svi Hrvati mogu da se upišu do 8. marca treba slat prijavnico za vpis, možete je dobit u svim papirnicama u Sloveniji, a onda septembra ostaju još samo slobodna mijesta, na koja možete još da se upišete.
Imamo posebna mijesta za strance, to piše sve u razpisu za vpis http://www.vpis.uni-lj.si/vpis/razpis_kazalo.htm, a piše unutra koliko je mjesta za strance na svakom studiju.
Mislim da je gužva za strance samo na medicini i stomatologiji, a ostalo nebi smio bit problem i nitko vam neče gledati ocjene.A sobe su tako, u Ljubljani oko 150 evra za krevet i više-zavisi u kom dijelu grada, može i više, a u Mariboru je to jeftinije, a mislim da kao stranci možete dobiti i studentski dom, nije ni to tako slabo, a koštaju oko 60 evra. Cijene hrane su vam iste kao u Hrvatskoj, a možete i jest na studentske bonove.
Baj baj
delfinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 08:03   #23
Question

ljudi, je tko probao, i uspio upisat filozofski u ljubljani? pokusala sam saznat nesto s njihovih stranica ali mi jezik jednostavno ne ide! zanimaju me upisi u rujnu... ako nisam zakasnila?
hvala unaprijed...
ella3008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:13   #24
zna li netko kako izgleda izvanredni (izredni) studij u slovenij? preciznije - fakultet za fiziko ljubljana? jesu li vježbe i predavanja obavezni? znate li nekoga tko tako studira?

ja sam u zagrebu odslušala prve dvije i položila sve sa prve, i neke ispite sa druge, pa me zanima šta mislite bi li mi zbog toga dopustili da ne moram dolaziti na predavanja, jer sam ih defakto odslušala?
fuzzbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 02:16   #25
Quote:
ella3008 kaže: Pogledaj post
ljudi, je tko probao, i uspio upisat filozofski u ljubljani? pokusala sam saznat nesto s njihovih stranica ali mi jezik jednostavno ne ide! zanimaju me upisi u rujnu... ako nisam zakasnila?
hvala unaprijed...
nemas sta kuzit.. prijave su ti od 20 do 30.8. tamo di je ostalo mjesta
Smajliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 13:47   #26
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
prijemni si već fulao/la jer se prijave daju već u 3. mjesecu
a općenito, par frendov mi studira gore, svi su relativno zadovoljni, slovenski se polaže tek nakon prve godine na faxu, stanovi su nešto skuplji nego u hr....
imam pitanje..upisala sam u ljubljani psihologiju i zanima me kako se mogu prebaciti nakon prve godine faksa tamo, u zagreb na drugu godinu???please helpppp

d_19olores is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:06   #27
Quote:
delfinka kaže: Pogledaj post
... a mislim da kao stranci možete dobiti i studentski dom, nije ni to tako slabo, a koštaju oko 60 evra.
Da, ali je velika razlika biti stranac iz Europske unije i stranac koji nije u Europskoj uniji, sto se tice studentskih prava.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:26   #28
Quote:
Smajliii kaže: Pogledaj post
nemas sta kuzit.. prijave su ti od 20 do 30.8. tamo di je ostalo mjesta
Prijave za inozemne studente su od 01. do 04. listopada! morala sam do ljubljane da bih nesto saznala....
ella3008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:29   #29
Quote:
d_19olores kaže: Pogledaj post
imam pitanje..upisala sam u ljubljani psihologiju i zanima me kako se mogu prebaciti nakon prve godine faksa tamo, u zagreb na drugu godinu???please helpppp

a moze pitanje - zasto zelis u zg? ja se eto trudim bas u ljubljanu.
ella3008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:35   #30
Koliko se plaća faks u Sloveniji, ja sam čuo da je 2500 EUR po godini za strance, jel još tako ili su poskupili zbog krize?
mRaDjE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:04   #31
Kao Hrvatski državljanin si oslobođeni plaćanja školarine za studij u Sloveniji temeljem međunarodnog sporazuma između njih i nas! Evo ja sam prva godina na Pravnom fakultetu u Ljubljani i mogu reći da mi je super, potpuna suprotnost od studiranja u Hrvatskoj i bolja organiziranost.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 18:09   #32
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
Kao Hrvatski državljanin si oslobođeni plaćanja školarine za studij u Sloveniji temeljem međunarodnog sporazuma između njih i nas! Evo ja sam prva godina na Pravnom fakultetu u Ljubljani i mogu reći da mi je super, potpuna suprotnost od studiranja u Hrvatskoj i bolja organiziranost.

daj mi na pm napiši nešto više o pravnom fakultetu u ljubljani.. ja inače studiram to u zagrebu, nisam baš zadovoljna, organizacija je nikakva i tak..
a i imam rodbinu blizu ljubljane
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:22   #33
zna li netko nešto više o pravnom fakultetu u ljubljani?
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:11   #34
Brat mi je maturant i želio bi studirat montažu filma pa bi nam bilo kakva informacija dobro došla uz ovo što smo pročitali.Stranica akademije i usput studentskih domova u Ljubljani bi bilo od koristi sa time da nam je jezik potpuno nepoznat -help
gogica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:43   #35
GOGICA6 pogledajte na www.svetovalnica.com. stranica je super, imaju podaci o puno toga.. a što se slovenskog tiče nije težak jezik, tak da će ga sigurno lako savladati

evo našla sam i stranicu od akademije koja ga zanima
btw, zove se Akademija za gledališče, radio, film in televizijo - www.agrft.uni-lj.si

I please ako netko zna bilo što o PRAVNOM FAKULTETU U LJUBLJANI neka javi...

Zadnje uređivanje Dadushka : 27.11.2008. at 22:21.
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:04   #36
Mene zanima je li itko studira neki tehnički fax u Ljubljani, ili matematiku? Koliko treba da se nauči jezik, kakvi su profesori prema novopridolšlicama? Postoji li ograničeni broj studenata koje uzimaju? Hvala!
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 01:28   #37
mislim da sam ovo za ograničeni broj studenta vidjela na www.vpis.uni-lj.si
jezik polažeš nakon 1 godine faksa
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 09:01   #38
DADA123 hvala na informacijama
gogica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:09   #39
PRAVO U LJUBLJANI, jel zna tko? pozz
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 09:35   #40
jel zna neko nekog tko studira u mariboru?mene zanimaju fakultet za kemiju i kem tehnologiju,i ovo njihovo kao zdravstveno veleuciliste...i opcenito stud zivot u mariboru....thnx
blutengel1605 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.