Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 21:15   #8801
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Nisam dugo tu di jesam, ali svima bi preporučio da odu van na bar koji mjesec radit. Praksa, pravi posao štogod (u mom slučaju je to oboje), ali nije samo iskustvo odlično nego je i sve to zajedno poseban doživljaj.

Nedaleko od Zagreba ekonomisti (zajedno s matematičarima koji žele radit u financijama/računovodstvu) su u brutalnom deficitu. Ne dajte se smesti pričama da se vani zapošljavaju samo IT-ovci, doktori i ostale gluposti koje se daju čuti. Kod mene se u firmi isčuđavaju da s obzirom da znam njemački ne radim svoj posao u Njemačkoj jer je tamo isto jako traženo (a većina posla/programa na engleskom). Hrvatska zajedno s možda još kojom vukojebinom ala Grčkom su jedine zemlje di posla nema pa nas sve zajedno uvjeravaju da je to normalno. Nije. Ne dajte se smesti. Posla ima. Nigdje nećete biti dobro plaćeni u početku (ima iznimki), ali već nakon godinu dana kreću plaće s kojima se okej živi. I to vrijedi generalno za sve zemlje, osim naravno Hrvatske gdje ljudi misle da je normalna stvar ići na stručno iskorištavanje raditi zabadava od strane poslodavca.

I svima koji trpe mobing na poslu iskreno savjetujem da pošalju svoje šefove u pičku materinu. To isto nije normalno. Ne dajte se smesti. Generalno kod nas i je loše jer ljudi šute i trpe, a uz to je mentalitet u banani.
Inžinjer ekonomije,
i mene je dopala prof. Čizmić. Možeš li mi molim te reći po čemu si učio i kako si spremao usmeni? Iz prošlih postova vidim da je bolje riješit to kroz kolokvije ili odmah na prvom roku.
anlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:37   #8802
Pozdrav, imam par pitanja. Studirao sam vanredno na Ekonomskom fakultetu Rijeka, zbog životne situacije nikad nisam taj faks završio i ispisao sam se. Nisam upisao treću godinu dok prvu i drugu imam uglavnom riješenu bar 70% ispita ovako od oka što se sjećam. E sad zvao sam u referadu i kažu da mi normalno mogu poslati prijepis ocjena iz sustava. Mene zanima da li se na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu mogu prenesti ocjene iz nekih predmeta jer planiram upisati u Zagrebu vanredno jer to jedino zbog posla i mogu...?
Mrki1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:28   #8803
Vidim da su objavljeni rokovi za travanj. Koji je uvjet za pristup tim rokovima? Npr. dao sam sve iz I. semestra, osim Matematike. Mogu li izaći na taj rok ili?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:18   #8804
Quote:
barakapetbe kaže: Pogledaj post
Vidim da su objavljeni rokovi za travanj. Koji je uvjet za pristup tim rokovima? Npr. dao sam sve iz I. semestra, osim Matematike. Mogu li izaći na taj rok ili?
ovdje piše tko može izaći
http://web.efzg.hr/dok//studentska%2...rok.4.2017.jpg
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:28   #8805
Bok svima!

Na 4. godini se planiram prebaciti na izvanredne, pa me zanima jel se i koliko plaća godina i jesu obvezni dolasci kao kod redovnih?

Unaprijed hvala
Gorgona789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:53   #8806
Pozdrav,

Upisao sam razlikovnu godinu na EFZG.
Participacija je 7200 i vanredan sam. Ako ne položim sve da li plaćam opet 7200 ili po ECTSU?
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:45   #8807
Quote:
marko špranjić kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Upisao sam razlikovnu godinu na EFZG.
Participacija je 7200 i vanredan sam. Ako ne položim sve da li plaćam opet 7200 ili po ECTSU?
Izvanredni studenti plaćaju punu školarinu- 7200kn-bez obzira na prosjek, polozene ects bodove.
Gimme more is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:02   #8808
Izvanredni sam na Poslovnoj, uvjet za upis više godine je 50 ECTS-a?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:17   #8809
Pozdrav,
kakva je matematika na EFZG-u? Navodno nije zahtjevna koliko bi trebala biti; postoji li na faksu neka dodatna matematika?
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:26   #8810
Hejhej! Imam par pitanja u vezi razlikovne godine, pa ako je netko upisivao nek se javi u pm Tnx
superhuman4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 11:43   #8811
Zna netko koliko bodova je bilo potrebno za upis na poslovnu ekonomiju izvanredno?
cro22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:12   #8812
Quote:
barakapetbe kaže: Pogledaj post
Izvanredni sam na Poslovnoj, uvjet za upis više godine je 50 ECTS-a?
Zna tko?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 02:43   #8813
Pozdrav, redovan sam student i kako sam mislio da ću riješiti cijelu godinu ispita u ljetnom roku shvatio sam da sam bio vrlo glup.Ipak probati cu pola na ljetnom pola na jesenskom ali me zanima što ako to ne uspijem. Kako ide proces ponavljanja godine na efzg-u? Znam samo da se plaća puna participacija, ali me zanima je li u budućnosti to ostavlja "traga" na studij? Hoće li mi se rokovi "resetirati" ili ću ako sada iskoristim četiri roka imati još četiri umjesto osam? Hoću li biti jednak drugim redovnim studentima odnosno hocu li moci izlaziti na kolokvije? A i ako uspijem završiti tu ponovljenu prvu godinu hoću li onda prilikom upisivanja druge prestati plaćati participaciju ili sam do kraja studija osuđen na plaćanje iste?
Hvala na pomoći.
tennisboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:53   #8814
Pozdrav,koliko treba skupiti ECTS bodova da normalno upisemo drugu godinu??????
el8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:31   #8815
Pozdrav, da li se redovni stručni studij na ekonomiji plaća ili ne? Hvala
krex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:52   #8816
Pozdrav,

Da li neko zna dal je moguce u jesenskom roku proci 4 velika ispita iz prve godine (mikro,mat,statistka i osnove)???

i dal nekog znate da je uspio proc puno ispita na jesenskom roku???
el8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:34   #8817
Quote:
el8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li neko zna dal je moguce u jesenskom roku proci 4 velika ispita iz prve godine (mikro,mat,statistka i osnove)???

i dal nekog znate da je uspio proc puno ispita na jesenskom roku???
Brate/sestro, suosjećam se s tobom! I isto me zanima!
petraa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:22   #8818
Kakve veze ima to je li netko drugi uspio proći Naravno da je moguće, ako ih imaš već sad u dobroj fazi spremljenosti. i naravno, ako ti se ne budu preklapali termini ispita. Sretno!
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:38   #8819
Quote:
el8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li neko zna dal je moguce u jesenskom roku proci 4 velika ispita iz prve godine (mikro,mat,statistka i osnove)???

i dal nekog znate da je uspio proc puno ispita na jesenskom roku???
u sličnoj sam situaciji , ostalo mi mat i mikro i vjv statistika ( 2 puta prolazio pismeni)... mislim da je moguće , zašto ne... jedino ti je problem što ti se poklapaju termini iz osnova i mikro

statistika 28.8. , 7.9.
matematika 31.8. , 12.9.
mikro/oe 1.9. , 13.9.
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 18:26   #8820
Mene zanima jel netko zna koliko je imao bodova prošlogodišnji student koji je bio zadnji na listi pri upisu ne efzg?
ante0206 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.