Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2007., 16:06   #81
jasnica051 - ne nema sanse jer ti si upala unutar kvote ljudi koji ne placaju, a za te se rang lista ne radi

feanaro - gle jednostavno zbroji bodove njem. i eng. i ak imas vise od 170 onda mislim da stvarno en trebas brinut jel ces upast ..al da, zalosno je sve to ...al zapamtite vaznu stvar, TO JE FAKS U ZADRU
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 16:37   #82
Znači rang lista se uopće ne radi za one koji su upali unutar kvote? Jel bitno jesmo li upali s plaćanjem ili bez?

Evo, piše ovak:

Quote:
Upisi pristupnika u prvu godinu studija u prvom (srpanjskom) upisnom roku obavljat će se od dana konačnosti rang liste do 24. srpnja 2007. i to:

- pristupnici iznad crte na jednopredmetnim studijskim grupama upisuju se izravno s rang liste 16., 17., 18., 19. i 20. srpnja 2007. u vremenu od 9 do 16 sati,

- pristupnici iznad crte na dvopredmetnim studijskim grupama upisuju se izravno s rang liste, ako su na obje rang liste iznad crte, 16., 17., 18., 19. i 20. srpnja 2007. u vremenu od 9 do 16 sati,

- pristupnici ispod crte, koji su prešli razredbeni prag, upisivat će se na jednopredmetne studije 23. srpnja 2007. u 9 sati (na temelju prozivke), ako bude slobodnih mjesta,

- pristupnici na dvopredmetnim studijskim grupama koji su na jednoj rang listi iznad crte a na drugoj rang listi ispod crte ili su na dvije rang liste ispod crte upisuju se na slobodna mjesta (nakon upisa pristupnika iznad crte) 24. srpnja 2007. u 9 sati (na temelju prozivke), s pomoćne rang liste, koja se dobije zbrajanjem bodova s primarnih rang lista. Prednost upisa imaju pristupnici s višim zbrojem bodova.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 16:56   #83
ma to u Zadru ti je kita, a ne ekonomija...
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:11   #84
ne ne ....rang lista ne vrijedi za one koji su upali unutar one kvote koja je bez placanja ...ak me kuzis...znaci konkretno za spanjolski, prima ih se 40+10+ ..e sad onih prvih 40 direknto upisuje bez ikakve prozivke , a oni od 41-50 mjesta idu na prozivku i moze se desit da neto upadne i bez placanja jer ne upisu se uvijek svi koji su prosli prijemni i unutar kvote bez placanja upali
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:18   #85
Ok, kužim za ovo bez plaćanja. Ali, na francuskom ih primaju 60+10, a ja sam 67.
Onda znači da idem na prozivku ili ne? Ako ne idem, onda super...
Al očito idem.

Znači, može se dogoditi da upišem i bez plaćanja, ako netko od ovih 60 odustane iz bilo kojeg razloga.
A jel se može desit da iz nekog razloga ne upišem uopće bilo koji od ta 2 jezika? Nešto sam skužio, al ovo još nisam...
Al ipak je to Zadar...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:36   #86
gle..ovak ti je shema ...na fran je 66 ljudi boljih od tebe i gle to ovak: nekima je zadar jedna od opcija, npr. rezerva ak ne uspiju u zagrebu, drugi su prijavili vise predmeta za svaki slucaj i uzet ce nesto drugo a ostavit francuski... buduci da je studij dvopredmetni, neki nisu prosli prag na onom drugom pa im oboje otpada..i tako kad sve zbrojis ispadne da na kraju puno ljudi otpadne ...tak je bilo i prosle godine, znam da je na ljetnom roku proslo oko 80-ak ljudi i dokaz da se svi nisu upisali je bio taj da je na jesenskom bilo jos 30 mjesta, sta uz a sta bez placanja...ak kuzis sad....tu tesko da ce te izbacit iz kombinacije an prozivci, tim vise sta na spanj. imas dosta bodova ..a fran ti se najcesce upisuje u kombinaciji sa 80% talijanskim, 20% ruski, njemacki, engleski ..sta vec

da ti definitivno ides na prozivku...i stavljam virtualnih 5 milijuna kuna na to da ces upast bez placanja ...

i zadnje, da moze se desit da ne upises ni jedno, ako si samo to dvoje polagao na prijemnom...iz razloga da ako jedan predmet ne upises ne mozes ni drugi ...

jos nejasnoca ? ...kome god sta treba pojasnit PITAJTE
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:41   #87
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
da ti definitivno ides na prozivku...i stavljam virtualnih 5 milijuna kuna na to da ces upast bez placanja ...

i zadnje, da moze se desit da ne upises ni jedno, ako si samo to dvoje polagao na prijemnom...iz razloga da ako jedan predmet ne upises ne mozes ni drugi ...


jos nejasnoca ? ...kome god sta treba pojasnit PITAJTE
Ah...

Baš me sad ovo brine...ja sam se veselio cijelo vrijeme, a sad bi moglo ispast da ne upišem ništa...samo, glupo mi je da na prozivku idu i oni koji su upali s plaćanjem.

Al jebiga, vidjet ću šta bude.

E, samo još jedno pitanje...

jel se onda upisujem prije 24. ili baš 24? Jer prema onom quote-u piše da oni koji su upali iznad crte na jednom, a ispod crte na drugom, idu 24.
To sam valjda i ja...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:44   #88
Quote:
Morrandir kaže: Pogledaj post
dajte, molim vas nek se neko javi ko studira tamo geografiju... ako ima ko..
zna li ko kakvo je zanimanje za geografiju tamo?
i zna li iko ikakve info o studenstko domu?

PLEASE
malo kasnim s odgovorom ..al tek sad vidim ....uglavnom frendica mi studira geografiju i nije lako, al opet sto jest....ugalvnom, profesori su skroz korektni, mnogo se trazi ..o tome koliko se daje ne bih ovom prilikom al eto...uglavnom jedan od pristojnih fakseva na kome se bolonja provodi...ima iz najtezih predmeta kolokvije pa je lakse.....uglavnom, koliko naucite toliko dobijete ..a znanstevni smjer je na istom principu samo sto ima vise predmeta, nose vise bodova, vise je seminara i to je to ...nikakva mudrost

a studentski dom ...to si pogledaj na stranici faksa...ugalvnom, dom je pristojan al ga je tesko dobiti jer se jako malo prima ljudi..sramota da zadar ima jedan studentski dom a fakseva koliko oces..al eto ..tak vam to u zadru funkcionira
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:47   #89
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Ah...

Baš me sad ovo brine...ja sam se veselio cijelo vrijeme, a sad bi moglo ispast da ne upišem ništa...samo, glupo mi je da na prozivku idu i oni koji su upali s plaćanjem.

Al jebiga, vidjet ću šta bude.

E, samo još jedno pitanje...

jel se onda upisujem prije 24. ili baš 24? Jer prema onom quote-u piše da oni koji su upali iznad crte na jednom, a ispod crte na drugom, idu 24.
To sam valjda i ja...
a gle ja sam ono napisala da vam objasnim kako to funkcionira al nisam mislila na tebe ....kad ti kazem da ces upast onda to tak jest don't worry oko toga...to je drugo da ides npr. na prozivku iz engleskog jer tam ce bit uzas..ko da se dijeli suho zlato al francuski nece

ti se upisujes 24.7 jer je tad za sve dvopredmetne studije..dođi rano ujutro i dobro moras biti skoncentriran jer to izgleda ko da si na dražbi i predmeti se brzo mijenjaju...cimerica mi je bila prosle godine pa je pricala...
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:54   #90
Ma, sad ne znam jel da se brinem il da se ne brinem. Na engleski nisam išao, al nisam niti na bilo kaj drugo.
Ali evo, vjerovat ću ti za ovo za francuski.
Mislim, donedavno sam bio prilično uvjeren da neću upisati ništa, nikakav fakultet nigdje...
Sad kad sam ovo upisao, sad sam presretan, osobito zato jer masa ljudi iz moje škole nije nikaj upisala, a bilo je odličnih učenika koji nisu išli niti na maturu i koji su išli na pripreme, pa nisu upisali.
A sad opet...
Al velim ti, aj vil trast ju...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:02   #91
podsjecas me na mene prosle godine ...kad su mi svi nest govorili a ja nisam znala sta da vjerujem pa sam bila skroz pesimisticna..a ovak ljepo ti velim ...ti bus studiral francuski i spanjolski i to je to ...nemoj se brinut ...skupa bumo slusali katalonski i vidjet ces da ce sve na kraju biti TIPTOP super
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:04   #92
U tom slučaju...imaš pivu...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:12   #93
a moze bolje litru bambusa, ja sam zagorsko dijete ..ne volim pivu
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:13   #94
Bambus...
A gemišt?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:16   #95
ne volim ni gemist ......upala sam davnih dana u drustvo gdje caruje bambus, pokusali me neki naviknut na gemist al uzalud ...navikla na bambus i ne prihvacam nista osim toga..
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:17   #96
OK, snaći ćemo se...
Nego, kako to da je omjer muško/žensko tako...neumjeren...?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:31   #97
pa zenske su pametnije ...i one rulaju tom katedrom hehehe ,....dakle , dragi moj, bit ces samo manjina lol .... decke na franc ili spanj je jako tesko naci, malo je onih dovoljno pametnih da studiraju to ..najvise ih je na geo i pov ...pomorstvo i menadžment i tako to sta god vise
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:33   #98
Al na prijemnom je bilo možda 5-6 dečkiju na 195 cura...
Kak to?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:35   #99
a ljepo ...curama vise leze jezici ...aj priznaj kak si ti naucil spanjolski ? i bilo je 145 cura ....a cuj jezicne katedre su zastupljenije boljom polovicom
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:59   #100
Naučio sam živeći u Španjolskoj 3 godine, a ne gledajući sapunice 24-7...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.