Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 19:10   #1
Visoka škola za primijenjeno računarstvo

Ovako, ja za to uopće nisam znala sve dok maloprije upravo dok sam čitala postove o fakultetima računarstva, nisam ugledala link ovdje desno u marketingu... pretražila sam jedno 10 strana podforuma kutak za skolarce i studente i nigdje nisam mogla nac i odustala sam, bojim se da me necete ubit kak sam pametna, tema već postoji ali ako je tako molim vas dajte mi link a ako ne, zna li itko ista o tom fakultetu u zg-u? ima li medu vama studenata i slicno?
hvala.
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:53   #2
ima vech thread o tome ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t...visoka+%9Akola
Pero Djetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:24   #3
Visoka škola za računarstvo, Zagreb

Ima netko sa dotične škole? Neka iskustva, kritike, kakav je program, što je sa ovim navedenim certifikatima koji su uključeni - jesu li kolegiji prilagodjeni certifikatima?

Da ne bi bilo zabune, na ovu školu mislim.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:11   #4
Question Visoka škola za primjenjeno računarstvo

Zanima me što mislite o ovoj školi, jer još nigdje nisam našao na internetu da je netko uopce isao na taj faks , nije valjda da su oni fakultet bez studenata
Ako netko ima nekog iskustava neka napise, da ga mogu zasuti pitanjiama
I uopce sto mislite o ovome fakultetu
r005w3lt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:26   #5
koliko ti je godina
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:43   #6
Dobro da u Hrvatskoj postoji samo jedna Visoka škola, pa točno znamo na koju misliš
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:54   #7
Mislim na algebrinu skolu, ali neznam zasto mi je izbrisan link

www.racunarstvo.hr
r005w3lt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:12   #8
Ahaaaaaaa, dakle VŠPR...

Naravno da Računarstvo ima studenata, možeš pogledati i njihov forum, ali je nedavno otvorena škola pa nema baš previše informacija s njihove strane.

Po tome koliko sam se informirala, čini mi se dosta dobra, smjerovi su zanimljivi - jedino me začudilo što Fiziku nemaju kao kolegij. Ali dobro.

Problem je, barem meni, cifra. Puno je to para općenito za Visoku školu, ali kad uzmeš u obzir certifikate koje možeš polagati kao student Računarstva - možda i nije tako strašno.

S druge strane, za te certifikate nemaš predavanja konkretna za određeni certifikat, već su predavanja integrirana u same predmete koje slušaš na faksu. I mislim da ti u cijenu koju platiš za školovanje ulazi samo jedan izlazak na ispit (za polaganje certifikata).

Anyway, možeš im se obratiti na mail sa svim pitanjima koje imaš, odgovaraju u rekordnom roku (barem su meni).
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 22:41   #9
Da li netko zna da li se jos moze dat prijava?
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:41   #10
jedan moj kolega tamo studira... osobno, ne sviđa mi se njihov sistem ocjenjivanja... npr. na ispitu su 3 zadatka (tzv. ishoda) i ako svaki zadatak ne rješe 50%, nema prolaza na testu, dakle NEMA PROLAZA GODINE a ove ispite za certifikat treba riješiti 80% za prolaz... kad se sve to zbroji i sjetiš se da si platio 30 000 kn godinu, ne vrijedi niti pokušavati osim ako nekog STVARNO zanima to područje..
vekyca1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 01:05   #11
Jel teska skola, tj uz normalno ucenje da li se da proc i naucit? Da li se gubi zivot ko na feru?
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:12   #12
@vekyca Ovak: Nisu 3 zadatka = 3 ishoda nego je svaki predmet podijeljen u "ishode" iz dva razloga: prvi jer se tako radi u EU (okej možda nije najbolji razlog ), a drugi, zato da se ne bi desilo da skupiš 50% iz nekog predmeta (domaćim zadaćama, kolokvijima ili već kako skupljaš bodove) a da znaš npr. iz matematike zbrajati a ne znaš oduzimati (jer taj dio uopće više nisi htio učiti jer si skupio 50 % ). Znači ti ishodi su nekakve nastavne cjeline, i stvarno imaju smisla. Eh i da, broj ishoda varira od predmeta do predmeta obično ih ima od 4 do 9

Na kolokviju ( i završnom ispitu) je na svakom zadatku naznačeno kojem ishodu pripada, i može biti i jedan ali i više zadataka za jedan ishod. Osobno smatram te ishode povoljnijim za studenta, jer u slučaju da ne položi koji ishod, popravlja samo njega, a ne mora pisati sve ispočetka.

@gawran: ne bih rekao da se niti na FER-u gubi život, a ne gubi se niti na VŠPR, ali ako misliš prolaziti bez učenja - bolje odi na VERN (smjer poslovne informatike), jer ovdje nema popusta niti gledanja kroz prste. Kriteriji nisu (barem po mom osobnom mišljenju) abnormalni, ali su jasno postavljeni i bez učenja nema dvojke!
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:26   #13
VŠPR (Multimedijsko računarstvo)

Znam da je studij tek otvoren, ali ima li tko možda kakvu informaciju o njemu?
4. sam razred opće gimnazije..
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 10:28   #14
pozdrav vidim da su postovi malo zastarjeli, jel ima netko tko ide na Sistemski inženjerstvo da mi kaže neke dojmove i kako je zadovoljan organizacijom, predavanjem, da li vrijedi te pare, možda i netko tko je završio zna kakva je šansa za zaposlenje, ipak je to mnogo novaca pa se ne želim zaletjet bezveze
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 20:27   #15
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
pozdrav vidim da su postovi malo zastarjeli, jel ima netko tko ide na Sistemski inženjerstvo da mi kaže neke dojmove i kako je zadovoljan organizacijom, predavanjem, da li vrijedi te pare, možda i netko tko je završio zna kakva je šansa za zaposlenje, ipak je to mnogo novaca pa se ne želim zaletjet bezveze
Također volio bih i ja znati kakvo je stanje, dojmovi, dobre i loše strane ovog studija. Detaljnije. Ima li itko da je voljan pisati?
__________________
Impossible is nothing, just find the way...
Croativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:47   #16
Quote:
Croativan kaže: Pogledaj post
Također volio bih i ja znati kakvo je stanje, dojmovi, dobre i loše strane ovog studija. Detaljnije. Ima li itko da je voljan pisati?
Dobre strane: organiziranost (od referade, profesora-npr konzultacije-nema onog "profesor nije dosao u dogovoreni termin"), studij odlicno prilagodjen onima koji studiraju uz rad (stignu na sva predavanja i labose, predavanja su popodne/navecer, a labosi za izvanredne subotom, za ostale radim danima), profesori stvarno susretljivi. Od dobrih stvari moram istaknuti ne preveliko inzistiranje na kolegijima "opce kulture", matematikama, digitalnoj, gradji racunala i slicnim.

Dobro-lose strane: program sistemaskog smjera, previse (po mojoj ocjeni) orijentiran na Microsoft proizvode, imas nekoliko kolegija koji su bazirani samo i iskljucivo na Microsoft, kao da nista drugo na ovom svijetu niti ne postoji. Zanimljivo da se u nazivu kolegija ne pojavljuje ime Microsoft, pa lako covjeka zavara. Npr. "Administracija operacijskih sustava" - cak i u mnozini a cijelo vrijeme radis Server 2008 . I to su sve obavezni predmeti, a upitne koristi (IMHO!), jer potrositi nekoliko kolegija na kojima radis samo Microsoft je malo blesavo, jer, ruku na srce, administrirati Microsoft proizvode i nije tako tesko sam nauciti.

Programeri su po tom pitanju bolje prosli jer osim detaljne obrade Microsoft .NET-a detaljno odrade i Javu.

E da, i predavacki kadar je dosta "nategnut", dosta ih nema titulu doktora, nego su dipl i mag, eventualno pokoji mr sc. Mislim da bi dosta ozbiljnije izgledalo da zaposle vise doktora

Lose stvari: cijena, cijena, cijena, cijena. Jedna godina ti je 31000 kuna za na rate / 28900 odjednom. Imas stipendije, ali to moras biti stvarno tezi freak da do njih dodjes, dobije ih manje od 5% najboljih.

Eto to su neke cinjenice pa ti dalje sad vidi jel se isplati. Meni se isplatilo jer mi je poslodavac platio cijeli studij, dobio sam titulu za 0 kn, a da li bi sam platio, mislim da ne bi.
enigmus_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:13   #17
Exclamation

Quote:
enigmus_hr kaže: Pogledaj post
Dobre strane: organiziranost (od referade, profesora-npr konzultacije-nema onog "profesor nije dosao u dogovoreni termin"), studij odlicno prilagodjen onima koji studiraju uz rad (stignu na sva predavanja i labose, predavanja su popodne/navecer, a labosi za izvanredne subotom, za ostale radim danima), profesori stvarno susretljivi. Od dobrih stvari moram istaknuti ne preveliko inzistiranje na kolegijima "opce kulture", matematikama, digitalnoj, gradji racunala i slicnim.

Dobro-lose strane: program sistemaskog smjera, previse (po mojoj ocjeni) orijentiran na Microsoft proizvode, imas nekoliko kolegija koji su bazirani samo i iskljucivo na Microsoft, kao da nista drugo na ovom svijetu niti ne postoji. Zanimljivo da se u nazivu kolegija ne pojavljuje ime Microsoft, pa lako covjeka zavara. Npr. "Administracija operacijskih sustava" - cak i u mnozini a cijelo vrijeme radis Server 2008 . I to su sve obavezni predmeti, a upitne koristi (IMHO!), jer potrositi nekoliko kolegija na kojima radis samo Microsoft je malo blesavo, jer, ruku na srce, administrirati Microsoft proizvode i nije tako tesko sam nauciti.

Programeri su po tom pitanju bolje prosli jer osim detaljne obrade Microsoft .NET-a detaljno odrade i Javu.

E da, i predavacki kadar je dosta "nategnut", dosta ih nema titulu doktora, nego su dipl i mag, eventualno pokoji mr sc. Mislim da bi dosta ozbiljnije izgledalo da zaposle vise doktora

Lose stvari: cijena, cijena, cijena, cijena. Jedna godina ti je 31000 kuna za na rate / 28900 odjednom. Imas stipendije, ali to moras biti stvarno tezi freak da do njih dodjes, dobije ih manje od 5% najboljih.

Eto to su neke cinjenice pa ti dalje sad vidi jel se isplati. Meni se isplatilo jer mi je poslodavac platio cijeli studij, dobio sam titulu za 0 kn, a da li bi sam platio, mislim da ne bi.
Prva godina je super.
U drugoj ti godini pocnu mijenjati pravilnik o studiranju, uzimaju ti neiskoristene rokove, ruse te i uzimaju ti pare.
Da ne pricam o aroganciji nekih profesora preko maila.

Referadu je gotovo nemoguce dobiti na mail, ne zbog previse posla, zbog ignoriranja. Jer su djeca koja se zele igrati visoke skole!

Nemojte nikad upisati ovaj "faks"!!! Ovo vam govorim iz svog iskustva i jer ne zelim da se uvalite u drek jer faks ne vrijedi toliko. Ne vrijedi ni 2 000 kuna.

Samo pare zele. A imaju par profesora koji ne dolaze redovito, neozbiljni su, ustvari taj "profesor" je profesor od nedavno jer je 10 godina zavrsavo fakultat.
Shema zadaci i rijesenja su vam na netu ne vrijedi 30 tisuca kuna, ali to je samo moje misljenje.
Od petka cekamo rezultate iz jednog kolegija nas trojica. 3 ispita od petka, jos nije ispravljeno a iduci tjedan je novi semestar!
Toliko o tom

Zadnje uređivanje gawran : 17.09.2013. at 17:22.
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 22:21   #18
Hmmmm, zanimljivo...

Bio sam na razgovoru sad u ponedjeljak. Dojam je općenito vrlo dobar. Vraški dobar (kada zanemarimo cijenu ).

Postavio sam mu 10tak pitanja u vezi faksa itd i na sve sam dobio odgovor.

Nažalost nije da mi je samo cijena prepreka, nego to što sam zaglavio sa FOI-jem i da će me posljedice pratiti i kad ga se riješim. Čak i da se uspijem prebaciti i da mi priznaju sve moguće ispite - i dalje bih morao ići na prvu godinu (bilo da odaberem programiranje ili multimediju)... jedino bih mogao imati vrlo laku prvu godinu, 3 predmeta u prvom semestru i 3 u drugom... dok ako bih htio i ostale godine lakše, kaže da postoji mogućnost da se "povuku" neki predmeti iz druge u prvu, pa bi na prvoj bilo 4+4 kao i na drugoj 4+4 (što mi se čini kao fora opcija, da se ne patim kroz sve godine nego da si mogu podešavati težinu odabirom koje kolegije želim slušati)... i tak... ugl... Čak bi priznali i položene tečajeve koje sam polagao u algebri što je ful pozitivno. (Ne ispada da plaćaš tečajeve 5-10 tisuća kn i onda opet moraš plaćati i slušati isto na faksu - to se traži, inteligentni sustav i fleksibilnost).

Ako i ima loših strana na ovom Računalstvu, mogućih bahatih profesora - i dalje nadmašuje FOI (vjerojatno i FER) svijetlosnim godinama u onom znanju što ga nude i uljudnosti... Od raznih ljudi čujem da kad zaposle FERovca da za mjesec dva dobije otkaz jer se skoro ubio strujom na poslu a ovo "znanje" na FOIu nema veze sa životom... Ubija čovjeka u zdrav mozak. Otupljuje. Zaglupljuje... 0% prakse, 100% teorije koja nema veze sa stvarnim svijetom...

Tko zna, možda mi se sreća napokon osmijehne, osvojim nekaj na lotu pa se spasim od FOIja, ovak više fakat ne ide...
__________________
Impossible is nothing, just find the way...
Croativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:50   #19
Quote:
Croativan kaže: Pogledaj post
Hmmmm, zanimljivo...

Bio sam na razgovoru sad u ponedjeljak. Dojam je općenito vrlo dobar. Vraški dobar (kada zanemarimo cijenu ).

Postavio sam mu 10tak pitanja u vezi faksa itd i na sve sam dobio odgovor.

Nažalost nije da mi je samo cijena prepreka, nego to što sam zaglavio sa FOI-jem i da će me posljedice pratiti i kad ga se riješim. Čak i da se uspijem prebaciti i da mi priznaju sve moguće ispite - i dalje bih morao ići na prvu godinu (bilo da odaberem programiranje ili multimediju)... jedino bih mogao imati vrlo laku prvu godinu, 3 predmeta u prvom semestru i 3 u drugom... dok ako bih htio i ostale godine lakše, kaže da postoji mogućnost da se "povuku" neki predmeti iz druge u prvu, pa bi na prvoj bilo 4+4 kao i na drugoj 4+4 (što mi se čini kao fora opcija, da se ne patim kroz sve godine nego da si mogu podešavati težinu odabirom koje kolegije želim slušati)... i tak... ugl... Čak bi priznali i položene tečajeve koje sam polagao u algebri što je ful pozitivno. (Ne ispada da plaćaš tečajeve 5-10 tisuća kn i onda opet moraš plaćati i slušati isto na faksu - to se traži, inteligentni sustav i fleksibilnost).

Ako i ima loših strana na ovom Računalstvu, mogućih bahatih profesora - i dalje nadmašuje FOI (vjerojatno i FER) svijetlosnim godinama u onom znanju što ga nude i uljudnosti... Od raznih ljudi čujem da kad zaposle FERovca da za mjesec dva dobije otkaz jer se skoro ubio strujom na poslu a ovo "znanje" na FOIu nema veze sa životom... Ubija čovjeka u zdrav mozak. Otupljuje. Zaglupljuje... 0% prakse, 100% teorije koja nema veze sa stvarnim svijetom...

Tko zna, možda mi se sreća napokon osmijehne, osvojim nekaj na lotu pa se spasim od FOIja, ovak više fakat ne ide...
Studentski kredit..
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:20   #20
Glorificirani tečaj. Rađe FER ili FOI... Ime je ime.
udzbenik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.