Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 20:44   #21
Mogu pričati samo za građevinu u Rijeci...na 2. godini sam i relativno blizu rješavanja iste a ne bi baš rekao da sam se pretrgao od rada ove 2 godine...ako si u gimnaziji stekao dobru podlogu iz matematike i dobre radne navike nemaš problema...ali opet studiram po starom programu sad je došla ta bologna pa neznam kako je njima...
Prijemni je matiša i fizika.Matiša je malo zajebana a fizika je ful jednostavna,obično uvrštavanje u formule...barem je nama tako bilo


sretno
Gerber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 21:26   #22
Quote:
Gerber kaže:
Mogu pričati samo za građevinu u Rijeci...na 2. godini sam i relativno blizu rješavanja iste a ne bi baš rekao da sam se pretrgao od rada ove 2 godine...ako si u gimnaziji stekao dobru podlogu iz matematike i dobre radne navike nemaš problema...ali opet studiram po starom programu sad je došla ta bologna pa neznam kako je njima...
Prijemni je matiša i fizika.Matiša je malo zajebana a fizika je ful jednostavna,obično uvrštavanje u formule...barem je nama tako bilo


sretno
Jesus! Ja sam isto na gradjevini u Rijeci na drugoj godini..

Potpisujem sve receno. Sto se tice programa i rada tokom semestra, 1. godina je zahtjevnija od 2. Koliko cujem od starijih kolega, 3. godina je najteza zbog jako puno programa.

Inace, uz malo discipline i organiziranosti moze se lako proci ove dvije godine. Za dalje ne znam.

Sretno na prijamnom.
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 13:56   #23
Izgleda da sam ovdje jedina bolonjka u Zegeu .. napisat cu ti opsirniji post kasnije ,a ti postavi jos koje pitanje ako te zanima .... sad idem jesti
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 15:12   #24
u splitu mos upast kako oces.prvi,drugi rok,0 bodova,mozes cak i ne imat fiziku u srednjoj i upadnes bez placanja....puno ti se prijavi jer nema razredbenog pa je to opcija za imat status studenta,,a upise ti se taman koliko treba bez placanja...
......ali tebe st ne zanima pa.....baj baj
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 21:38   #25
Quote:
Notos kaže:
Evo sada sam završio gimnaziju i planiram upisati građevinu u Zagrebu ili Rijeci. Zanima me jel ima koji student građevine koji bi mi rekao jel faks težak, jel teško upisati? Jel bude mjesta na drugom prijamnom roku?
Čak i viša građevinska dolazi u obzir. Te da li se za višu polaže razredbeni ispit.
Unapred se zahvaljujem
Dakle , fax jest tezak, ali ne toliko da ga prosjecna osoba ne bi mogla zavrsiti ... nama brucosima je dosta lakse nego starijim, ali to opet ovisi kako gledas...mislim, fax se stvarno potrudio uskladiti se sa Bolonjom
, sto ce rec mozes prakticki pasti godinu u 11 mjesecu kad padnes popravni kolokvij... ali kako ti za prolaz treba 25 % , vjeruj mi, samo teski jebivjetri padnu... Fax je inace super i neces pozaliti ako ga upises
POla faxa cine wannabe arhitekti jerbo gradjevinski priznaje njihov prijemni .. ako predjes prag upadas sto posto
Ajde, pozdrav i sretno ..
pitaj ako te jos ista zanima
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 16:51   #26
Zanim me da li na drugom roku bude mjesta za upis (i u Zg i u Rijeci)? Planirao sam ici i u Osijek, ali cuo sam da je ondje shit...
Još me zanima, ima li kakva visa u Zg u koju upadas bez prijemnog. Znam da je bolonja taj odnos više i visoke malo poremetila, pa ne znam da li uopce ima vise sto se tice gradjevine.
Koliko inace bude ljudi na prijemnom? Koliko se uci prosjecno po danu, znam da je to relativno i razlikuje se od pojedinca do pojedinca, ali da steknem nekakav uvid.
Zahvaljujem svima koji su imali inspiracije odgovarati na moja pitanja!

Ako se sjetim još čega pitat ću vas!
Notos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:34   #27
Nije tolko do ucenja koliko do toga da si na faxu po cijele dane... ... neki zapisuju, neki ne... ne mogu ti sad reci koliko prosjecno ucim.. evo ovaj tjedan su mu 3 kolokvija, pocela sam prosli tjedan uciti... mislim i mimo ucenja moras stalno nesto raditi, pa ti ode puno vremena na fax ( moras biti na 100 % vjezbi i 75 % predavanja ) ..

Mislim da na drugom roku ima slobodnih mjesta
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:56   #28
Quote:
Eidia kaže:
Izgleda da sam ovdje jedina bolonjka u Zegeu ..
I ja sam bolonjac...nisi sama.


Faks nije težak, samo treba imat volje. Ti ćeš imat dobru podlogu u matematici i statistici, pa ti ne bi trebao biti nikakav problem...
Uglavnom padaju oni koji se za*ebavaju, tak sam i ja ...

P.S. Eidia, jesi naučila vjerojatnost?
U kojoj si grupi? Ja sam H...
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 20:00   #29
E da, i menza nam niš ne valja.
Samo da znaš...
Al je zato PBF blizu
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 11:59   #30
Quote:
građevinar kaže:
I ja sam bolonjac...nisi sama.


Faks nije težak, samo treba imat volje. Ti ćeš imat dobru podlogu u matematici i statistici, pa ti ne bi trebao biti nikakav problem...
Uglavnom padaju oni koji se za*ebavaju, tak sam i ja ...

P.S. Eidia, jesi naučila vjerojatnost?
U kojoj si grupi? Ja sam H...
E majstori, imam pitanje vezano uz matematiku i fiziku...... naime ja sad u srednjoj sam JAKO loš u ta dva predmeta, ne u smislu da ne kužim nego sam se zaebavao 4 godine... i sad da recimo cak i upisem fax(sto je jako tesko s obzirom da je prijemni matematika i fizika ), jel bi bilo sjebano ulovit tempo ? A i sta mislite jel mogu napisat prijemni ono bar na blef(znam da ima negativnih bodova ), ili sta ja znam, da se sad pocnem ucit haaaaha. nemojte se smijat.
chilli_pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:03   #31
upisi u splitu,pa se prebaci iduce god
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:13   #32
E da, zanima me koliko je otprilike dovoljno riješiti zadataka da bih se upisao bez plaćanja? Znam da nije dovoljno samo preći prag...

I nitko mi ne govori što je sa višom! Jel to sada uopće postoji i da li se mora ići na prijemni ?
Notos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:30   #33
Quote:
chilli_pepper kaže:
E majstori, imam pitanje vezano uz matematiku i fiziku...... naime ja sad u srednjoj sam JAKO loš u ta dva predmeta, ne u smislu da ne kužim nego sam se zaebavao 4 godine... i sad da recimo cak i upisem fax(sto je jako tesko s obzirom da je prijemni matematika i fizika ), jel bi bilo sjebano ulovit tempo ? A i sta mislite jel mogu napisat prijemni ono bar na blef(znam da ima negativnih bodova ), ili sta ja znam, da se sad pocnem ucit haaaaha. nemojte se smijat.
Zar nije u Rijeci građevinski bez prijemnoga, samo se gledaju ocjene? Ili ti govoriš za Zagreb?
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:09   #34
u rijeci upadash na temelju ocjena, bez prijamnog.
mislim..mosh pisat prijemni..
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 00:44   #35
Quote:
chilli_pepper kaže:
E majstori, imam pitanje vezano uz matematiku i fiziku...... naime ja sad u srednjoj sam JAKO loš u ta dva predmeta, ne u smislu da ne kužim nego sam se zaebavao 4 godine... i sad da recimo cak i upisem fax(sto je jako tesko s obzirom da je prijemni matematika i fizika ), jel bi bilo sjebano ulovit tempo ? A i sta mislite jel mogu napisat prijemni ono bar na blef(znam da ima negativnih bodova ), ili sta ja znam, da se sad pocnem ucit haaaaha. nemojte se smijat.
Za fiziku se ne sekiraj , iako ne znam sto ce biti iduce godine ... mi smo imali poseban tretman, duga prica ...
Matematiku stignes sve.. samo sto ne vuku studente za rukav na konzltacije ako im nesto nije jasno... u svakom slucaju stignes uloviti tempo ako shvatis fax ozbiljno...

LJudi, prijemni je lagan... stalno se vrte zadaci na istu shemu...nadji nekoga da ti ih objasni i da se sad pocnes pripremati, mozes upasti bez placanja
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 08:53   #36
Quote:
Eidia kaže:
Za fiziku se ne sekiraj , iako ne znam sto ce biti iduce godine ... mi smo imali poseban tretman, duga prica ...
Matematiku stignes sve.. samo sto ne vuku studente za rukav na konzltacije ako im nesto nije jasno... u svakom slucaju stignes uloviti tempo ako shvatis fax ozbiljno...

LJudi, prijemni je lagan... stalno se vrte zadaci na istu shemu...nadji nekoga da ti ih objasni i da se sad pocnes pripremati, mozes upasti bez placanja
mogu upasti bez plačanja samo ako zadovoljim bodovni prag jer mi je stari hrvatski dragovoljac. jel se mogu nabavit prijemni od prošlih godina na faxu ?
chilli_pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 08:57   #37
i da.. dvoumim se između građevine i ekonomije.. kaj mislite o tome ?!
a ekonomiju sam 100% siguran da mogu upast..
chilli_pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 19:29   #38
ja sam studirao po starom u zagrebu. faks nije nemoguc ali je dosta zahtjevan jer imas brdo kolokvija, programa i seminarskih radova koje trebas poloziti i napraviti da bi dobio potpis. vjezbe su ti obavezne i ako izostanes 3 puta gubis pravo na potpis, tak da vec na pocetku mozes pasti godinu. cuo sam da je po novom tj po bolonji lakse jer mozes dosta ispita rijesiti preko kolokvija i preko seminarskih radova. kolko znam visa vise ne postoji vec strucni studij na veleucilistu, a od ove godine i oni imaju razredbeni ispit.
znam da ima puno ekonomista a kako je kod njihovog zaposljavanja nemam pojma, ali znam da kad zavrsis gradjevinu odma nadjes posao i to relativno dobro placen prema drugim zanimanjima.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 23:57   #39
Primjere ispitnih rokova za GF Rijeka mozete naci OVDJE.
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 10:04   #40
Kakva je situacija s prebacivanjem na građevinu s nekog drugog faksa. Sad studiram na FERu, ali mi se čini da to nije za mene. Jel bi moral ići na prijamni ili se mogu samo prebaciti, ako se mogu prebaciti, bi li mi priznali matematiku s FERa?
Zlik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.