Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 01:09   #81
čak ni ja nisam znala za neke stvari koje su tu navedene. dobar link

Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Muž i ja rolali prošli tjedan, imamo kvalitetne role (silikonski kotači) i muž je nekako izgubio ravnotežu, pao na bok i slomio kuk!!! Odmah je operiran, ima dvadesetak šavova i metalni vijak. Bolovanje 3 mjeseca, trčati neće moći više nikada. Tako da mislim da u mojoj obitelji nitko više nikad neće rolati. Znam, dešava se, ali nakon ovog su se i meni role ogadile, a toplo se nadam da ih moj četverogodišnjak neće htjeti.
Uff

Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
postoje i gumeni kotačići, kao kompromis drndavim plastičnim i prebrzim silikonskim..
imala ih ja na jednim rolama i ok su mi bili. valjda se još proizvode

a što se tiče padova - klinci mekše padaju jer su manje ukočeni, a i lakši su i elastičniji, pa neće odmah baš kuk slomiti..
klasičan set štitnika (dlan, lakat, koljeno) + kaciga su sasvim ok
da, elastičniji su i ozljede su lakše (bi trebale biti) i mislim da je djeci 100x lakše naučiti rolati, nego nekome sa 20, 30, 40.. godina

Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
frogy

hodamo do druge terase preko livade, ona padne i slomi ruku u zglobu - a svaki svaki put imamo sve štitnike i eto, to malo ih je skinula samo preko livade i vruće je bilo i eto
e, ovo je fakat peh

Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
To su po meni neke osnove koje bi svaki chovjek ako nishta drugo bar trebao probati.....u danashnje vrijeme mi je totalno chudno da chovjek od 30godina nikad nije probao rolati, voziti bicikl.....etc.

Ja nikad nisam bila teze ozlijedjena, a sa rolama sam radila takve gluposti bez ikakve kacige, bez shtitnika i bez kochnice (jer mi je samo smetala ) da mi Jackassovci nisu ravni.....nikad u zivotu nisma nishta ni slomila......ok, puno zavisi i od chovjeka do chovjeka....ali zanm puno ljudi koji su od djece napravili "ukocheno nekoordinirano" dijete, jer su mu sve branili.....
da, i po meni ovo spada u neke 'osnove'. danas mi je čudno kad čujem da netko ne zna npr. plivati, voziti auto, bicikl, pa tak ni role voziti

Pia, takva sam i ja bila. Isto sam izvodila svakakve vratolomije s rolama od spuštanja po stepenicama, svakakvih skokova, do vožnje do škole (imala sam oko 9 km do srednje škole) i štitnici su mi samo smetali. Svoje dijete isto mislim naučiti i to čim prije. Znam da bude ozljeda, ali se nadam da budu samo male ogrebotine u pitanju...
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 08:45   #82
mi smo probali prije mjesec dana...
uglavnom skužili smo da osim chicco plastičnih imamo i posuđene silikonske.

probali prvo sa silikonskim, a ona kao lignja na ledu
živi smijeh...nije išlo nikako( a inače je spretna i sportski tip)
problem je bio i taj što sam ja trudna i na mirovanju pa nisam mogla obući svoje role i pokazati joj, a ovako na suho je teško...samo smo ju pridržavali...

onda smo odustali i obukli plastičnjače. definitivno lakše za malce početnike, nemaju brzinu, ali rondaju.... ja sam ju kroz zatvorene prozore i vrata čula s trećeg kata kad se približavala zgradi

sve u svemu...i dalje smo na biciklu
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 00:19   #83
role

Moj sedmogodisnjak bi role. Dajte savjet, gdje, kakve, na sto da obratim paznju, omjer cjene i kvalitete... Svaka sugestija i savjet je dobrodosao. Hvala
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 09:14   #84
neka budu silikonskii kotačići. to je najvažnije. najudobnije role su ove poznatijih marki- salamon, roches, k2..
probala sam i druge koje su izgledale ok, ali su imale pretvrdo gazište.. mm je dosta osjetljiv na to, pa nije mogao voziti neke lošije kvalitete. ali, ako ti malac nema osjetljiva stopala, neke role za 300tinjak kn će biti sasvim ok.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:00   #85
Hvala, bila sam u Intersportu (Arena), imaju jedan model od 340 i rekla bih mali izbor djecijih rola. Moram se baciti u potragu
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:30   #86
Miha ima Roces i odlične su, uzeli ih u TLu prije godinu dana na nekom sniženju za 249 kn
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:26   #87
e a sad...
moj 3 i po godisnjak bi role
nekako mislim da je to malo rano
sta vi mislite
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:35   #88
Moja mala od 8 godina je živa katastofa za role. Imala je jedne skuplje kada je imala cca 5 godina i sada bih joj uzela ali se dvoumim jer nema talenat aposlutno nikakav.
Čak sam i sebi kupila - da zajedno probamo.
Aha - malo šipak
Mama je malo zahrđala a i rolala se nekada na onim sa četiri kotača - najradije bih si kupila one stare disco role. Se sječate?
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:53   #89
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
neka budu silikonskii kotačići. to je najvažnije. najudobnije role su ove poznatijih marki- salamon, roches, k2..
probala sam i druge koje su izgledale ok, ali su imale pretvrdo gazište.. mm je dosta osjetljiv na to, pa nije mogao voziti neke lošije kvalitete. ali, ako ti malac nema osjetljiva stopala, neke role za 300tinjak kn će biti sasvim ok.
kako misliš tvrdo gazište?
Imam jedne u kojima me užasno bole tabani i to odmah počne boljeti. Je li to tvrdo gazište? Kako ću znati kad njemu kupujem jesu li udobne ili ne

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moja mala od 8 godina je živa katastofa za role. Imala je jedne skuplje kada je imala cca 5 godina i sada bih joj uzela ali se dvoumim jer nema talenat aposlutno nikakav.
Čak sam i sebi kupila - da zajedno probamo.
Aha - malo šipak
Mama je malo zahrđala a i rolala se nekada na onim sa četiri kotača - najradije bih si kupila one stare disco role. Se sječate?
misliš na rošule ili točnije na roll shoes? Meni su one zakon.. Ima li to di kupiti?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:53   #90
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kako misliš tvrdo gazište?
Imam jedne u kojima me užasno bole tabani i to odmah počne boljeti. Je li to tvrdo gazište? Kako ću znati kad njemu kupujem jesu li udobne ili ne
da, to je tvrdo gazište.. a ti isprobaj rukom, pa koliko možeš procijeniti..
generalno, bolje marke imaju udobniju cipelu.. recimo, k2 su odlične role, jako udobne,, isto tako i salomonke..
moj osobni favorit su k2 role, najbolje od svih koje sam ikada imala (a imala sam raznih marki i raznih "no-name").. te su jedne od skupljih, iako ne znam koliko su dječje, tj. da li dječje išta jeftinije..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:55   #91
bit će uskoro u lidlu neke dječje role
role

kako vam se čine, vrijede li tih para? ima li netko pa da iz prve ruke zna?


mala ima 4,5 god i silno želi role. i još nešto, jel veliki problem što bi joj te manje (29-33) bile prevelike, jer nosi 26-27?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:04   #92
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
bit će uskoro u lidlu neke dječje role
role

kako vam se čine, vrijede li tih para? ima li netko pa da iz prve ruke zna?


mala ima 4,5 god i silno želi role. i još nešto, jel veliki problem što bi joj te manje (29-33) bile prevelike, jer nosi 26-27?
Vidjela sam jučer u Hervisu Fila role, koštaju 249 kn i ima broj 25-28.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:33   #93
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
bit će uskoro u lidlu neke dječje role
role

kako vam se čine, vrijede li tih para? ima li netko pa da iz prve ruke zna?


mala ima 4,5 god i silno želi role. i još nešto, jel veliki problem što bi joj te manje (29-33) bile prevelike, jer nosi 26-27?
Takve role iz Lidla ima moj sin i skroz su ok.
Da, problem je veličina jer definitivno su prema ovom što si napisala prevelike za nogu tvoje curice a bitno je da su role "taman".
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:52   #94
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Takve role iz Lidla ima moj sin i skroz su ok.
Da, problem je veličina jer definitivno su prema ovom što si napisala prevelike za nogu tvoje curice a bitno je da su role "taman".
ne znam šta smatraš pod "taman", ali role trebaju biti za jedan br veće od noge..
iako je ovo ipak preveliko što spominje forrest
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:17   #95
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ne znam šta smatraš pod "taman", ali role trebaju biti za jedan br veće od noge..
iako je ovo ipak preveliko što spominje forrest
role trebaju biti taman,nikako br veće. jer ako su br veće od noge noga nije stabilna..
Ali kad ih se proba,rola ne smije biti točno na mjeru,malo da bude veća,znači probati je na deblju čarapu,jer noge u rolama oteknu.
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:21   #96
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
e a sad...
moj 3 i po godisnjak bi role
nekako mislim da je to malo rano
sta vi mislite
e,moja curka je sada 3 i pol...i želja su joj bile role za treći rođendan...Kupili mi njoj najmanje role što postoje(od 25 br),ali nije baš još spremna..
preslaba je da vlada takvom težinom na nogicama...Na jesen nije mogla ni stajati na njima,a sada je već duže nisam probala jer ne želim forsirati.Budem kroz ljeto opet jednom probala da vidim kako je sada.
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 11:05   #97
Starijem smo kupili prije 4. rođendana role, srećom pa su u vrtiću imali školu rolanja koja traje 8 dana, košta 200 kn.
Mislila sam da nikad neće naučiti, velike i teške role, on mršav i lagan , muž i ja ne rolamo pa neznam kako da mu olakšam učenje, ali nakon 5 škole rolanja dana je mogao sam ići i nije padao.

Znam da su prvo išli jedna rola pa vježbali tako, drugi dan na drugu nogu (na jednoj nozi rola, na drugoj tenisica), treći dan klečanje na podu pa dizanje guze u zrak i onda odizanje ruku od poda i ispravljanje.

Mislim da oni imaju školu rolanja često www.malisportasi.hr
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 15:44   #98
podižem temu...
kupujem role za kćer i trebam par brzinskih savjeta šta da gledam , na šta trebam paziti
Ona ima skoro 5 godina, to su joj prve. Jesu sve te za klince početne ili?
Di je u ZG trenutno najveci izbor?
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 21:55   #99
Jel zna netko skolu rolanja u zapadnom dijelu grada koja prima skup zahrdjale mame i pocetnicku djecu?
po mogucnosti d aimaju male role za iznajmiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:21   #100
jarun, imas za odrasle, za klince i za obitelj
http://www.skiboo.hr/usluge/skola-rolanja.html
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.