Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 23:19   #461
Quote:
drvokljuc kaže: Pogledaj post
Ispit ima 10 pitanja, 20 bodova. Trebaš 50%, dakle 10 bodova za prolaz i usmeni. Možeš i sa 6,7,8 i 9 bodova izaći na usmeni a šanse su proporcionalne rezultatu pismenog.
ovaj zadnji rok 19.6. bio je koma, prolaznost jako slaba. Na pismenom je osim kolokvijaša izašao na usmeni čini mi se dvoje ili troje studenata sa približnim prolazom sa 9 bodova. Jedna ženska je mislim imala 13 i to za povjerenstvo.

Odgovara se usmeni pred svima u dvorani. Profesorica postavlja pitanja većinom iz pismenog da nadopuniš što nisi znao ali pita i dodatna pitanja. Uglavnom bila je korektna i daje dosta vremena da razmisliš, pomogne da se prisjetiš. U svakom slučaju sasvim OK.
Pozdrav,hvala na odgovoru.No zanima me jos da li je usmeni obvezan? Ako uspijem skupit 10 bodova za prolaz hocu morat ista odgovarat na usmenom il samo potvrdit ocjenu? I pitanja u ispitu budu ista ko i na kolokvijima,tj. uglavnom sa kraja poglavlja?
ex1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:39   #462
Wink ..............

Morat ćeš. 10 bodova je prolaz na pismenom i možda ti postavi samo jedno pitanje. sa 12 ili 13 odgovaraš za 3 ali moraš nznati barem nešto za 2. Ma profesorica je OK, dat će ti šansu da odgovoriš.
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:42   #463
kakav je ispit Mikroekonomika ? Ima li tko kakve informacije?
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:10   #464
Quote:
drvokljuc kaže: Pogledaj post
Morat ćeš. 10 bodova je prolaz na pismenom i možda ti postavi samo jedno pitanje. sa 12 ili 13 odgovaraš za 3 ali moraš nznati barem nešto za 2. Ma profesorica je OK, dat će ti šansu da odgovoriš.
Hvala.A kada otprilike bude usmeni? Koliko dana nakon ispita?


Quote:
drvokljuc kaže: Pogledaj post
kakav je ispit Mikroekonomika ? Ima li tko kakve informacije?
Iz mikro se pise na kompjuteru.Treba 8 bodova za prolaz.Pitanja nisu pretezito teska no treba se naucit.
ex1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:34   #465
Quote:
ex1997 kaže: Pogledaj post
Hvala.A kada otprilike bude usmeni? Koliko dana nakon ispita?




Iz mikro se pise na kompjuteru.Treba 8 bodova za prolaz.Pitanja nisu pretezito teska no treba se naucit.
Gospodarstvo Hrvatske , usmeni ti je odmah poslije pismenog, isti dan jedno sat vremena poslije.

Mikroekonomika, koliko ima pitanja ispit ako je potrebno 8 za prolaz? I kad je usmeni i kakav je iz Mikro ? Kakav je pismeni na kompjutoru iz Mikro otprilike? Jel su pitanja z avježbu dovoljna za prolaz? I jer je pismeni iz tih pitanja?
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:06   #466
Quote:
drvokljuc kaže: Pogledaj post
Gospodarstvo Hrvatske , usmeni ti je odmah poslije pismenog, isti dan jedno sat vremena poslije.

Mikroekonomika, koliko ima pitanja ispit ako je potrebno 8 za prolaz? I kad je usmeni i kakav je iz Mikro ? Kakav je pismeni na kompjutoru iz Mikro otprilike? Jel su pitanja z avježbu dovoljna za prolaz? I jer je pismeni iz tih pitanja?
Mislim da ima 15 ili 16 pitanja.Usmeni ti je jedino ako hoces vecu ocjenu,dakle nije obavezan.No ne mozes npr. ak dobijes 1 na ispitu izaci na usmeni da odgovaras za 2.Usmeni dakle samo ako oces visu ocjenu.(npr. s 2 na 3)
Pitanja budu ista ko na kolokvijima i vjezbama da.
ex1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 18:28   #467
Nisam imao kolokvije ni vježbe. izvanredno studiram i ne idem na predavanja. zato i pitam. samo ispite derem. to će bit problem a 8 skupit treba.

Još me zanima Marketing kakav je ispit ako je netko išao? kako izgleda pismeni i jel se odgovara i usmeno....
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 18:29   #468
Nisam imao kolokvije ni vježbe. izvanredno studiram i ne idem na predavanja. zato i pitam. samo ispite derem. to će bit problem a 8 skupit treba.

Još me zanima Marketing kakav je ispit ako je netko išao? kako izgleda pismeni i jel se odgovara i usmeno....
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:27   #469
jel ima tko kakavu skriptu iz Marketinga sa 1. godine na efosu? Hvala unaprijed!
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:54   #470
Prva sam godina (izvanredan) i cuo sam da se moze prebacit 15 ects bodova.No,meni su ostala recimo 2 kolegija koje nisam polozio i nose zajedno 10 bodova (dakle trenutno onda imam 50 bodova).I sad ako ih zelim prenijet tih 10 bodova koliko onda placam godinu? Da li uz tih 5500 za izvanreedan studij placam i te bodove i ako da koliko? Nadam se da ste skuzili haha
Decko16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:38   #471
Quote:
Decko16 kaže: Pogledaj post
Prva sam godina (izvanredan) i cuo sam da se moze prebacit 15 ects bodova.No,meni su ostala recimo 2 kolegija koje nisam polozio i nose zajedno 10 bodova (dakle trenutno onda imam 50 bodova).I sad ako ih zelim prenijet tih 10 bodova koliko onda placam godinu? Da li uz tih 5500 za izvanreedan studij placam i te bodove i ako da koliko? Nadam se da ste skuzili haha
Ne placas bodove samo godinu.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
-
fiona99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:07   #472
Quote:
fiona99 kaže: Pogledaj post
Ne placas bodove samo godinu.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Hvala na odg.
To znaci da onda svake godine mogu prenijeti po 15 bodova i normalno placam godinu? I to isto vrijedi za redovne ili ne? Sorry sto zamaram,to mi je malo novo sve
Decko16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:57   #473
Quote:
Decko16 kaže: Pogledaj post
Hvala na odg.
To znaci da onda svake godine mogu prenijeti po 15 bodova i normalno placam godinu? I to isto vrijedi za redovne ili ne? Sorry sto zamaram,to mi je malo novo sve
I redovni i izvanredni studenti moraju imati 45 ect boda kako bi mogli upisati iduću godinu, znači svi smiju prenijeti 15 ect boda.

Redovni studenti ne plaćaju samo 5ect, ako imaju za prenijet više od 5 ect bodova plaćaju cijenu koja je određena ( 152kn ako se ne varam po bodu)

Izvanredni studenti plaćaju samo 5500kn koliko im iznosi školarina, prenijeli 5 ili 15 ect..
nanulalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:03   #474
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Praktikum jedino...

e a jel znaš koliko ECTS bodova se mora imat da se pristupi jesenskom roku? O izvanrednom studiju je riječ.
WTF??

Ovo mi je prva riječ. Ako nisi iskoristio sva 4 izlaska na ispit imaš pravo izaći na jesenski rok. Nema ograničenja što se tiče ect boda.

Studiram na Efos-u i na još jednom fakultetu i nisam nikada čula za ovo.
nanulalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 10:05   #475
Quote:
nanulalu kaže: Pogledaj post
I redovni i izvanredni studenti moraju imati 45 ect boda kako bi mogli upisati iduću godinu, znači svi smiju prenijeti 15 ect boda.

Redovni studenti ne plaćaju samo 5ect, ako imaju za prenijet više od 5 ect bodova plaćaju cijenu koja je određena ( 152kn ako se ne varam po bodu)

Izvanredni studenti plaćaju samo 5500kn koliko im iznosi školarina, prenijeli 5 ili 15 ect..
Okej,hvala puno

Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Praktikum jedino...
e a jel znaš koliko ECTS bodova se mora imat da se pristupi jesenskom roku? O izvanrednom studiju je riječ.
Nema ti to veze s ects bodovima.Imas pravo izaci 4 puta na ispit u ak. god.
Pise ti na studomatu koliko si puta izasao.
Decko16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:37   #476
Jel mi može netko malo pojasniti apsolventsku, jer nisam baš upućen? Naime sad sam peta godina (druga diplomskog) i želio bi uzeti godinu apsolventske jer imam dosta ispita koje još nisam dao i teško ću godinu u suprotnom privesti kraju. Imam li pravo uzeti apsolventsku ako sam na preddiplomskom studiju bio ponavljač?
Praznoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:34   #477
Jel mi može netko objasnit kako parcijala funkcionira? Ako ne skupim 45 ECTSova do kraja jesenskog roka, jel to nužno pad? Jel postoji još neka opcija da se upiše druga godina? Help, please!

Recimo jel moguće da upišem drugu godinu (bez tih 45 do kraja jeseni) i slušam predmete s druge, ali ih ne mogu polagati dok ne položim ove s prve?
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:53   #478
Quote:
Praznoglavac kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko malo pojasniti apsolventsku, jer nisam baš upućen? Naime sad sam peta godina (druga diplomskog) i želio bi uzeti godinu apsolventske jer imam dosta ispita koje još nisam dao i teško ću godinu u suprotnom privesti kraju. Imam li pravo uzeti apsolventsku ako sam na preddiplomskom studiju bio ponavljač?

Diplomski nema veze s preddiplomskim studijem, slobodno možeš upisati apsolventsku sada
Ne volem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:47   #479
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko objasnit kako parcijala funkcionira? Ako ne skupim 45 ECTSova do kraja jesenskog roka, jel to nužno pad? Jel postoji još neka opcija da se upiše druga godina? Help, please!

Recimo jel moguće da upišem drugu godinu (bez tih 45 do kraja jeseni) i slušam predmete s druge, ali ih ne mogu polagati dok ne položim ove s prve?
Nema parcijale.Moras skupit 45 bodova inace pad.Nema ni dekanskog roka.

I imam pitanje pa ako netko zna nek odgovori.Da li je netko bio na usmenom iz statistike (mora ga se zatrazit) ? Ako je,kako bude,cuo sam samo da teorija bude?
Decko16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:06   #480
Pozdrav,imam pitanje.Ako nisam polozio 3 kolegija i imam 43 boda,mogu jedino upisat ponavljacku? znaci polazem samo ovo sto nisam polozio iduce godine? Ne mogu upisati kolegije s 2. godine?
Decko16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.