Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 13:25   #61
Teško je doći do posla kad svake godine minimalno njih 70 diplomira,a tržište se zasitilo.A studij radiologije ima i Zagreb,Rijeka,Split,previše je to.
A za Split ne znam,znam da za ZVU u Zg ne treba nikakav izborni
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:08   #62
Quote:
Ana So kaže: Pogledaj post
Teško je doći do posla kad svake godine minimalno njih 70 diplomira,a tržište se zasitilo.A studij radiologije ima i Zagreb,Rijeka,Split,previše je to.
A za Split ne znam,znam da za ZVU u Zg ne treba nikakav izborni
Kad bolje pogledam (skoro) sto god da upisem nema bas neku perspektivu u ovoj "preorganiziranoj" drzavi

Hvala na inf,evo sad vidim da na "postani student" da u ZG ne treba a u ST treba :/
kinggg007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 13:54   #63
Pozdrav ljudi
Ovakooo. Prolazim sa prosjekom 4,3 gimnaziju.. Planiram rad.teh na ZVU, medicinu u Osijeku ili rehabilitaciju u Zgb
Pitanjeeee. Gdje mogu radit sa 3 godine stručnog studija radiol.tehn., kolika je mogućnost zapošljavanja i kolika plaća? I bitnije, kolika je mogućnost da radim sa tim fakultetom vani, npr. Njemačka, Amerika, Australija. Jer u ovoj jadnoj državi ne planiram ostat, ali opet sam svjestan da me ni vani ne čekaju raširenih ruku da me zaposle... I vaš savjet, dal mi je bolji izbor rehabilitacija ili rad.teh?

Hvala )
dvt1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:05   #64
Quote:
dvt1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Ovakooo. Prolazim sa prosjekom 4,3 gimnaziju.. Planiram rad.teh na ZVU, medicinu u Osijeku ili rehabilitaciju u Zgb
Pitanjeeee. Gdje mogu radit sa 3 godine stručnog studija radiol.tehn., kolika je mogućnost zapošljavanja i kolika plaća? I bitnije, kolika je mogućnost da radim sa tim fakultetom vani, npr. Njemačka, Amerika, Australija. Jer u ovoj jadnoj državi ne planiram ostat, ali opet sam svjestan da me ni vani ne čekaju raširenih ruku da me zaposle... I vaš savjet, dal mi je bolji izbor rehabilitacija ili rad.teh?

Hvala )
Najbolje odi na medicinu.
Nakon 3 godine radiologije možeš raditi u bolnici,privatnim klinikama...Za zapošljavanje,teško jer je ova struka prezasićena,a ako pratiš vijesti mogla si vidjeti da već godinu dana nije raspisan natječaj za stažiranje za zdravstvene struke :/,pa su studenti prosvjedovali.
Za rehabilitaciju ne znam,ali da ja biram od ta tri fakulteta/veleučilišta koja si ti napisala izabrala bi svakako medicinu.
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:18   #65
Quote:
dvt1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Ovakooo. Prolazim sa prosjekom 4,3 gimnaziju.. Planiram rad.teh na ZVU, medicinu u Osijeku ili rehabilitaciju u Zgb
Pitanjeeee. Gdje mogu radit sa 3 godine stručnog studija radiol.tehn., kolika je mogućnost zapošljavanja i kolika plaća? I bitnije, kolika je mogućnost da radim sa tim fakultetom vani, npr. Njemačka, Amerika, Australija. Jer u ovoj jadnoj državi ne planiram ostat, ali opet sam svjestan da me ni vani ne čekaju raširenih ruku da me zaposle... I vaš savjet, dal mi je bolji izbor rehabilitacija ili rad.teh?

Hvala )
Ako već želiš otići van, nemoj ni dvojiti oko toga, upiši medicinu. Nebitno koji grad, dok ti završiš, nedvojbeno će to postati svejedno - ako već i sada nije. Sa medicinom su jako dobri izgledi za pronaći posao negdje u Njemačkoj, za Ameriku i Australiju ćeš se morati više pomučiti.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 15:31   #66
Dobar dan... Moze li mi netko reci kolika je placa tehnicara radiologije ? Koji je njegov opis posla...?... Hvala
DonQuiote is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 16:36   #67
Quote:
DonQuiote kaže: Pogledaj post
Dobar dan... Moze li mi netko reci kolika je placa tehnicara radiologije ? Koji je njegov opis posla...?... Hvala
Ovisi gdje radiš, bolnica, privatne klinike, zubni rendgen...
Opis posla, namještaj pacijenta kod rendgenskog snimanja kostiju, poznavanje radioloških tehnika, rad na CT-u, MR-u, davanje kontrastnog sredstva (premda to baš ne bi smjeli raditi, ali rade) rad u operacijskim salama kada je potrebno, angiografije...
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 23:14   #68
Pitanje: dali je bolje hrvatski položiti s 2/3 na višoj razini ili s 4/5 na nižoj razini?
Planirao sam upisati eng. jezik niža i mat. niža razina a za hrvatski se još uvijek dvoumim. Nije baš to toliko lagano, ja hrvatski nikad nisam volio učiti i ne poznajem pisce (niti naše, niti strane), a pogotovo taj esej, nikada nisam znao dobro pisati.

A i pomalo me strah što primaju samo 50 učenika, a navala je velika.
AngelicDevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:52   #69
ako ti uzmes nizu razinu a taj predmet nosi 10 posto tj 100 bodova i rijesis tu nizur razinu sa 100 posto dobit ces 62 boda dok onaj koji rijesi visu razinu 100 posto dobit ce svih 100 bodova tako da samo sa razinom a mozes dobiti vise bodova, tj moras uzeti a razinu i rijesiti mat 50 hrv 55 eng 67 posto sa 4,4 prosjekom ocjena i upadas na radiologiju otprilike
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:22   #70
Čuj to, znači moga odmah otpisati radiologiju. Prvo prosjek mi sigurno neće biti 4,4. Drugo vidiš da pitam za hrvatski koju razinu da uzmem, tako da će strani jezik (eng) i mat. biti b razina, a pošto mi hrvatski ne ide najbolje, niti esej a pogotovo ova teorija koju sam zaboravio davnih dana dvoumim se koju razinu uzeti.
AngelicDevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 17:59   #71
Quote:
AngelicDevil kaže: Pogledaj post
Čuj to, znači moga odmah otpisati radiologiju. Prvo prosjek mi sigurno neće biti 4,4. Drugo vidiš da pitam za hrvatski koju razinu da uzmem, tako da će strani jezik (eng) i mat. biti b razina, a pošto mi hrvatski ne ide najbolje, niti esej a pogotovo ova teorija koju sam zaboravio davnih dana dvoumim se koju razinu uzeti.
a ne znam ja sam ti rekao koliko bodova mozes uzeti ako uzmes A razinu ako ces sve B uzeti onda i da rijesis sve 100 posto i sa prosjekom 4.2 bi upao sigurno mozda ne moras sve 100 ali bar 90
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 21:39   #72
Pozdrav!
Imam par pitanja. Zanima me može li se upast sa prosjekom 4.4 i hrv A razina, matematika A razina i engleski B razina?
Jeli danas ima dosta zračenja ili je kako tako manje?
Sa inženjerom radiologije se kasnije može gdje zaposlit? ima li posla ili je stanje uzasno? i kakve su plaće?
petrica1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 12:17   #73
Quote:
petrica1997 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam par pitanja. Zanima me može li se upast sa prosjekom 4.4 i hrv A razina, matematika A razina i engleski B razina?
Jeli danas ima dosta zračenja ili je kako tako manje?
Sa inženjerom radiologije se kasnije može gdje zaposlit? ima li posla ili je stanje uzasno? i kakve su plaće?

Poslao sam ti privatnu poruku. Ja sam ove godine upisao pa me možeš pitati što te zanima.
RoseMVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 19:19   #74
Quote:
RoseMVP kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti privatnu poruku. Ja sam ove godine upisao pa me možeš pitati što te zanima.
ej, sry na smetnji, možeš pls i meni pojasnit malo tom smjeru! ne brine me upad, nego težina fakulteta, s obzirom da nisam imala mat i fiziku u srednji.. i općenito kakvi su prof. hvala!
blulaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 22:38   #75
Quote:
blulaw kaže: Pogledaj post
ej, sry na smetnji, možeš pls i meni pojasnit malo tom smjeru! ne brine me upad, nego težina fakulteta, s obzirom da nisam imala mat i fiziku u srednji.. i općenito kakvi su prof. hvala!

posalji mi privatnu poruku
RoseMVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 21:14   #76
ej..jel mi moze neko reci da li jos uvijek studij za radiološku tehnologiju traje 3 godine ili su uveli 3+2?
tina995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:22   #77
Traje 3 godine (prvostupnik radiološke tehnologije)

Po želji možeš upisati još dvije, tj. diplomski studij, ali on je zasad samo u Splitu

http://www.medri.uniri.hr/studiji/ra...%20studiju.htm
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 20:01   #78
Imam pitanje, tojest trebao bih mišljenje! Prošlogodišnji sam maturant, i dali mi netko može reći, ako je situacija sljedeća: sve skupa 600 bodova. (ocjene, matura). Postoji li realna mogućnost da zapravo upadnem? Da znam prije nego što idem plaćati medicinsku dokumentaciju i te potvrde, da ne bude čisto bacanje novaca.
jazzeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 20:33   #79
Quote:
jazzeni kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, tojest trebao bih mišljenje! Prošlogodišnji sam maturant, i dali mi netko može reći, ako je situacija sljedeća: sve skupa 600 bodova. (ocjene, matura). Postoji li realna mogućnost da zapravo upadnem? Da znam prije nego što idem plaćati medicinsku dokumentaciju i te potvrde, da ne bude čisto bacanje novaca.

ista stvar i kod mene...
sve bi dala da nam je 600 bodova dovoljno
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:00   #80
Jedno pitanje
Razmisljam da upisem radiologiju, pa me zanima sto tocno trebam napraviti. Pise da moram proc nekakav sisematski i nesto o ionizirajucem znacenju. Sto to tocno znaci i gdje to trebam obaviti?
Hvala unaprijed
pulezan96 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.