Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2014., 14:49   #81
Quote:
pulezan96 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje
Razmisljam da upisem radiologiju, pa me zanima sto tocno trebam napraviti. Pise da moram proc nekakav sisematski i nesto o ionizirajucem znacenju. Sto to tocno znaci i gdje to trebam obaviti?
Hvala unaprijed
Ja sam išla na Medicinu rada, znači jednu potvrdu sam dobila od svoje doktorice opće prakse, a potvrdu za rad u zoni ioniz.zrač. sam vadila u medicini rada (više se ne sjećam što sam sve morala raditi, znam da sam krv morala vaditi, dati urin.. uglavnom ti napišu sve što trebaš obaviti, odmah isti dan sve bude gotovo)
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 13:27   #82
Vidim prag je prošle godine bio 585 bodova (za nas koji bi možda upali ''naknap'' ).. Međutim, zanima me jedna druga stvar. Zna li netko da li je istina da ove godine i nadalje, srednja medicinska škola traje 5 godina? Prema tome konkurencija za upis bi trebala biti manja? Ili to nemora igrati nikakvu ulogu..
jazzeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:32   #83
@jazzeni, onda možda i ima šanse da upadnemo

e, a ja sam danas u tramvaju "načula" da su neki pričali o tome kako je sad medicinska škola 5 godina...al je jedna cura rekla da je to kao u procesu...al mislim da to nama svejedno neće biti od pomoći jer ako se to i uvelo, onda je to valjda za ove nove generacije, ne mislim da su i ovogodišnji maturanti dužni ići tu 5.godinu jer su oni ipak upisani po starom programu :/
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:36   #84
i jedno debilno pitanje...

jel se u medicini rada, za sve te pretrage, baš moralo imat zdravstveno osiguranje? Ili je to više kao privatna neka klinika kojoj je dovoljno samo platit? :/

kako mijenjam fakultet, ove godine sam izgubila pravo na besplatno osiguranje, tako da ga sad trenutno ni nemam.

pa ako je baš potrebno onda sad moram to obavljat i plaćat
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 20:51   #85
Quote:
mhian kaže: Pogledaj post
@jazzeni, onda možda i ima šanse da upadnemo

e, a ja sam danas u tramvaju "načula" da su neki pričali o tome kako je sad medicinska škola 5 godina...al je jedna cura rekla da je to kao u procesu...al mislim da to nama svejedno neće biti od pomoći jer ako se to i uvelo, onda je to valjda za ove nove generacije, ne mislim da su i ovogodišnji maturanti dužni ići tu 5.godinu jer su oni ipak upisani po starom programu :/

I ovogodišnji maturanti su dužni ići 5. godina u školu. Tj neće maturirati kad i njihova generacija.
marina52410a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 16:16   #86
O, pa to su onda, čini se, dobre vijesti
jazzeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:11   #87
Pozdrav, ove godine zavrsavam jezicnu gimnaziju i zeljela bih upisati radiolosku tehnologiju, po mogucnosti u zagrebu, pa bih molila nekoga tko vec studira ili je upisao ovih godina da mi kaze kako je studirati, jel bi bilo tesko za nekoga tko nije imao bas neki doticaj s fizikom,informatikom itd.Hvala
ladonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:46   #88
Pozdrav svima. Upisala sam, diplomirala i odstazirala studija koji vas zanima. Nije tesko upasti, nije tesko zavrsiti, nije tezak posao. Stovise, struka ko struka je jako zanimljiva, stalno napreduje i stalno se uci. Price o zracenju su price za malu djecu jer svatko na to moze utjecati. Jedino sto je lose je prilicno malo natjecaja za zaposlenje i to je otegotna okolnost. Ako netko ima pitanja, slobodno neka pita.
islesmaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:51   #89
Quote:
islesmaura kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Upisala sam, diplomirala i odstazirala studija koji vas zanima. Nije tesko upasti, nije tesko zavrsiti, nije tezak posao. Stovise, struka ko struka je jako zanimljiva, stalno napreduje i stalno se uci. Price o zracenju su price za malu djecu jer svatko na to moze utjecati. Jedino sto je lose je prilicno malo natjecaja za zaposlenje i to je otegotna okolnost. Ako netko ima pitanja, slobodno neka pita.
radis li trenutno ? , s koliko se bodova moze upasti ?
drzmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 09:59   #90
Quote:
drzmaj kaže: Pogledaj post
radis li trenutno ? , s koliko se bodova moze upasti ?
Trenutno ne radim jer cekam polaganje strucnog ispita. O bodovima ti ne mogu puno reci, to je bilo pred 4 godine i nisam se time zamarala. Bilo je prilicno lako upasti i zavrsiti. Ali, kao sto rekoh, situacija s poslom nije obecavajuca i jako je puno inzinjera na hzz-u. Posla jednostavno nema, a i ukinute su neke od beneficija tako da nas inzinjeri u principu rade do 65. godine i ne daju se u mirovinu.
islesmaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 16:58   #91
help! :D

Dobar dan..
Molim sve koji znaju nesto da mi pomognu..
idem u komercijalnu skolu i zadnja sam godina, htio bih dalje na radiologiju pa bih tražio nešto savjeta .. sve ce mi dobro doci.. prijavio sam hrv:A eng: B i mat: B , nadam se da cu proci i s 4 prelazim sve razrede, iskreno muci me to sto nemam biologiju i fiziku a to je odje bitno pa dal imam nekakve sanse ???..
Hvala unaprijed!!
No1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 20:58   #92
Biologije nema, a fizika je po meni jednostavna, tako da te to ne mora brinuti.
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:30   #93
hvala ana.. al npr.. koje su mi mogucnosti da upadnem ako idem u komercijalnu.. ak me kuzis , jer nemam fiziku keniju biologiju i to mi je odma gubitak.. al isao bi A B B na maturu pa
No1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:49   #94
Quote:
No1997 kaže: Pogledaj post
hvala ana.. al npr.. koje su mi mogucnosti da upadnem ako idem u komercijalnu.. ak me kuzis , jer nemam fiziku keniju biologiju i to mi je odma gubitak.. al isao bi A B B na maturu pa
Šanse su svima jednake, jer ti sve ovisi o DM, ja sam isto polagala ABB razine, dovoljno je to. Kod mene na godini je bilo od gimnazijalaca, medicinara do ekonomista i kozmetičarki, tako da napišeš dobro maturu i upadaš bez problema. Nemoj se zamarati što nisi imao fiziku, kemiju i biologiju.
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:54   #95
Quote:
Ana So kaže: Pogledaj post
Šanse su svima jednake, jer ti sve ovisi o DM, ja sam isto polagala ABB razine, dovoljno je to. Kod mene na godini je bilo od gimnazijalaca, medicinara do ekonomista i kozmetičarki, tako da napišeš dobro maturu i upadaš bez problema. Nemoj se zamarati što nisi imao fiziku, kemiju i biologiju.

hvala ti punoo ..
No1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:56   #96
dal mi moze neko rec malo o vanrednom i redovrnom.. kolko ima ucenja i to.. .. interesira me
No1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:40   #97
Pozdrav,
Zanima me koju "titulu" imam ako zavrsim radiologiju na zv-u.
Moze li se studirati dalje, tj. unaprijedivati,kolika je prosjecna placa u RH....
__________________
Dubrovnik
Pero1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:17   #98
Quote:
Pero1950 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me koju "titulu" imam ako zavrsim radiologiju na zv-u.
Moze li se studirati dalje, tj. unaprijedivati,kolika je prosjecna placa u RH....
Po zavrsetku studija si strucni prvostupnik radioloske tehnologije. Studij, tj. Magisterij mozes nastaviti. Zasada u Sloveniji. Postoji magisterij i u Spliti, ali cini mi se da traze minimalno 5 godina radnog staza sto je i logicno. Godina je inace oko 20000 kn i nisam sigurna koliko se to isplati. Placa oko 8500 kn.
islesmaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:49   #99
Quote:
islesmaura kaže: Pogledaj post
Po zavrsetku studija si strucni prvostupnik radioloske tehnologije. Studij, tj. Magisterij mozes nastaviti. Zasada u Sloveniji. Postoji magisterij i u Spliti, ali cini mi se da traze minimalno 5 godina radnog staza sto je i logicno. Godina je inace oko 20000 kn i nisam sigurna koliko se to isplati. Placa oko 8500 kn.
Hvala
Pero1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:49   #100
Da li se tko uopce zaposlio sa ovim zanimanjem lol ? Nemam rijeci koliko je bijedno to,nigdje posao naci,a npr.kadar med.sestra svaki drugi oglas,a evo danas npr.gledam nakon tjedan dana jedan oglas i to za dentalni rentgen...

A npr.u jednoj bolnici,necu imenovati,posao na aparatu obavlja med.sestra i med.fizicar,trebaju dva inzinjera uvijek biti,stalno salju Ministarstvu da odobri natjecaj i nista od toga.

Kolike su uopce place npr.na radioterapiji di nema nocnih,vikenda i blagdana ? Jel barem 7000 kn ( realno jadno kad med.sestra sa srednjom ima cca 6000-6500 kn )...

Vidim sad napisano 8500kn,otkud 8500 kn,toliko su nam rekli sa blagdanima i svime ?

Kakve su place u Njemackoj ?

Jednostavno sam ogorcen,a jos nisam ni faks zavrsio,nisam ocekivao bas toliku jadu sto se tice zaposlenja,najradije bi odustao sad pred kraj kad mogu sa time obrisati *uzicu,zaposliti se nigdje bez veza i vezica ili nekih novcanih stimulacija,a da ne pricam koliko jos ceka na posao...
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.