Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 11:15   #81
Quote:
Medical girl kaže: Pogledaj post
Evo jedne s primaljstva stariji od 24 godine mogu upisati samo sa prijemnim i samo im se to boduje...kad sam se ja upisivala lani primali su 5 studenata putem razredbenog ispita, ove godine su smanjili na 3. Možeš upisati bilo koji smjer sa gimnazijom i nećeš imati neke poteškoće s učenjem, puno novih podataka za studente koji nisu imali doticaj s medicinskom terminologijom, ali sve se može kad se hoće
joj konačno da sam našla nekoga!
hvala ti puno što si se javila. ako mi imaš ikakve insajderske informacije za pružiti bila bih ti jako zahvalna! (tipa primjer prijemnog, mišljenje o faksu, jel velik broj prijavljenih bude...itd)
ja sam zvala par puta faks ali dosta su šturi sa informacijama ( kao i sve referade ), i zadnje što mi je žena rekla je da je prošle godine bio prijemni za te starije, ali za ovu godinu tko zna! da moram čekati natječaj iza 4. mjeseca da se raspiše pa da će se onda znati. malo me frka toga, jer ako odluče da neće raditi prijemni onda sam izvisila jer ne stignem više maturu polagati. ako imaš pouzdane informacije bila bih ti jako zahvalna!

inače, nikakav problem med. terminologija nije jer sam trenutno student medicine
prema tome mislim da bi i prijemni trebala položiti zatvorenih očiju, barem što se tiče anatomije i fiziologije. za zdravstvenu njegu sam nabavila onaj udžbenik pa čituckam.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:32   #82
Pozdrav lilith ! Molim te sve informacije koje si saznala . Imam 30 god. , završenu gimnaziju i žarku želju postati primalja. Zvala faks, rekli mi da je na razredbenom anatomija i zdravstvena njega, pa te molim ako mi možeš preporučiti literaturu. Bila bih ti stvarno zahvalna! Navodno primaju dvoje ljudi preko razredbenog.
DUGA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:46   #83
Quote:
DUGA22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav lilith ! Molim te sve informacije koje si saznala . Imam 30 god. , završenu gimnaziju i žarku želju postati primalja. Zvala faks, rekli mi da je na razredbenom anatomija i zdravstvena njega, pa te molim ako mi možeš preporučiti literaturu. Bila bih ti stvarno zahvalna! Navodno primaju dvoje ljudi preko razredbenog.
Haj, evo ako ti mogu pomoći literatura ti je Nada Prlić: Zdravstvena njega i Keros, Andreis, Gamulin: Anatomija i fiziologija. Ja studiram primaljstvo i od kolegica koje su upale preko razredbenog ispita znam da je od zdravstvene njege bilo najviše povijesti (lekcije na kraju knjige) skoro ništa iz sestrinske struke. 2011.g preko razredbenog su primali 5 osoba, 2012. 3 ali je ostalo slobodnog mjesta pa je bio još jedan rok gdje su primili jednu osobu, znači sve skupa 4 osobe, a moguće da će sada dvije osobe, ovisno o tome kolika je sveukupna kvota koju su odredili...
Medical girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:12   #84
Quote:
DUGA22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav lilith ! Molim te sve informacije koje si saznala . Imam 30 god. , završenu gimnaziju i žarku želju postati primalja. Zvala faks, rekli mi da je na razredbenom anatomija i zdravstvena njega, pa te molim ako mi možeš preporučiti literaturu. Bila bih ti stvarno zahvalna! Navodno primaju dvoje ljudi preko razredbenog.
hmm...meni nisu rekli koliko će se primati ljudi preko razredbenog, tj. rekli su da još ne znaju niti hoće li ga biti. odnosno da ništa službeno ne mogu reći dok ne izađe natječaj. Ako saznaš nešto više molim te da ovdje napišeš. (npr.ako živiš negdje bliže pa ih ideš gnjaviti osobno na faks )
literaturu ti je medical girl napisala, Zdravstvena njega od Prlić i Anatomija i Fiziologija od Andreis, Keros i Gamulin. jako male i jednostavne knjige pa mislim da nisu nikakav problem.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 16:01   #85
http://ozs.unist.hr/20-vijesti/157-2...tjecaj-razlika
Kurtis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 17:12   #86
moje mišljenje o faxu

Prva sam godina sestrinstva u Splitu. To mi je bio prvi izbor pri pisanju mature i presretna sam što sam upala.
Preko mature nas je primljeno 30 na sestrinstvo i još 12 starijih preko prijemnoga. Mislim da je super to što smo svi tako različiti i tolike su razlike u godinama (najstarija studentica ima 49 godina, imamo i trudnicu ), a sve u svemu se svi slažemo, jer volimo ono što učimo.
Fax ima svojih teških dana (kad si na njemu od 8 ujutro do 8 navečer), i neki predmeti su teži od ostalih (anatomija, prvi predmet na prvoj godini), ali ako voliš sestrinstvo, onda ti ništa neće biti teško (osim možda tjelesnog koji je subotom u 14 sati).
Anatomija je do sada bila najorganiziranija, ostali predmeti imaju nekoliko nedostataka u dogovorima između profesora (tko kada i gdje predaje) i literature (iritantno je učiti iz skripte koje su praktički samo isprintane prezentacije sa predavanja, pa ne znaš što zapravo trebaš učit) ali ništa strašno. Za anatomiju će vas svi profesori strašiti kako u nekoj generaciji nitko nije prošao prva tri roka, nego su tek 4. prošli i to je jedna cura i 4. rok pala. Nas je na prvom roku palo nekih 6-7, a ja sam osobno dobila 3 (a došla sam iz gimnazije).
Nije tako strašno ako se ne bojite odmah prvi tjedan otići u mrtvačnicu hahaah. Prvi tjedan su kosti, drugi je cadaver, pa bubrezi, srca, mozak, jezik, pluća i sve što ide s njima... sve u svemu zabavno
Mature se ne trebate bojat, jer ni ona nije preteška, a ja sam sa nekih 635 bodova bila 8. na listi.
Ako vas još nešto zanima, pitajte
zoey redbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:25   #87
Pozdrav svima.. Evo imam jedno pitanje za vas.. Ove godine sam pisala drzavnu maturu za upis na fak, bilo koji smjer zdravstva uopce nije bitno, sad me zanima vase mišljenje, dali ponovo izac na maturu pisat visu razinu jer sa nizom nisam uspila upast,ili ipak pisat prijemni jer sam starija od 24g..??
hedoniza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 01:23   #88
pozdrav svima

znam da se o ovome već pisalo, ali tek sam sa nedavno počela baviti mišlju o nastavku školovanja. Zanima me viši studij fizioterapije ili sestrinstva. Ima poprilično godina od kada sam završila srednju, pa me zanima što se polaže na prijemnom, potrebna literatura, koliko košta godina. Jedno pitanje za studente vršnjake: da li je moguće (realno) uz troje male djece i posao završiti ovaj studij odnosno da li je prezahtijevan?
adelina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:57   #89
Quote:
zoey redbird kaže: Pogledaj post
Prva sam godina sestrinstva u Splitu. To mi je bio prvi izbor pri pisanju mature i presretna sam što sam upala.
Preko mature nas je primljeno 30 na sestrinstvo i još 12 starijih preko prijemnoga. Mislim da je super to što smo svi tako različiti i tolike su razlike u godinama (najstarija studentica ima 49 godina, imamo i trudnicu ), a sve u svemu se svi slažemo, jer volimo ono što učimo.
Fax ima svojih teških dana (kad si na njemu od 8 ujutro do 8 navečer), i neki predmeti su teži od ostalih (anatomija, prvi predmet na prvoj godini), ali ako voliš sestrinstvo, onda ti ništa neće biti teško (osim možda tjelesnog koji je subotom u 14 sati).
Anatomija je do sada bila najorganiziranija, ostali predmeti imaju nekoliko nedostataka u dogovorima između profesora (tko kada i gdje predaje) i literature (iritantno je učiti iz skripte koje su praktički samo isprintane prezentacije sa predavanja, pa ne znaš što zapravo trebaš učit) ali ništa strašno. Za anatomiju će vas svi profesori strašiti kako u nekoj generaciji nitko nije prošao prva tri roka, nego su tek 4. prošli i to je jedna cura i 4. rok pala. Nas je na prvom roku palo nekih 6-7, a ja sam osobno dobila 3 (a došla sam iz gimnazije).
Nije tako strašno ako se ne bojite odmah prvi tjedan otići u mrtvačnicu hahaah. Prvi tjedan su kosti, drugi je cadaver, pa bubrezi, srca, mozak, jezik, pluća i sve što ide s njima... sve u svemu zabavno
Mature se ne trebate bojat, jer ni ona nije preteška, a ja sam sa nekih 635 bodova bila 8. na listi.
Ako vas još nešto zanima, pitajte
Super sto si se javila, vec dugo trazim nekog tko je upisao u splitu zdravstvene studije, ovako ja sam stavila sve zdravstvene studije u splitu osim ML dijagnostike na prijavi za DM..prva mi je fizioterapija al znam da necu uspit jer samo 13 prima ...bila bi zadovoljna s bilo kojim zdravstvenim jer me samo to zanima...inace idem u ekonomsku skolu, prosjek mi je oko 4.1.. Zanima me ima li jos ovakvih kao ja koji su uspili upisat bilo koji od zdravstvenih, koje ocjene trebaju bit sa DM...hvala
nmifsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 00:59   #90
Pozdrav, opet molim nekoga tko je na fizioterapiji da mi reče što se polaže na prijemnom i koja je potrebna literatura. Gospoda na faksu kao da su se zavjetovala na šutnju... Unaprijed zahvaljujem
adelina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:20   #91
Quote:
adelina35 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, opet molim nekoga tko je na fizioterapiji da mi reče što se polaže na prijemnom i koja je potrebna literatura. Gospoda na faksu kao da su se zavjetovala na šutnju... Unaprijed zahvaljujem
Adelina za prijamni iz fizikalne terapije ti je potrebna anatomija i fiziologija autori : Keros, Andreis i Gamulin i fizika. Osobno ja sam sss Fizioterapeut i mislim projenit zanimanje jer s tom strukom nema se radit nigdje ako nemas dobru vezu za posao. Drzim fige..
hedoniza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 17:13   #92
Quote:
hedoniza kaže: Pogledaj post
Adelina za prijamni iz fizikalne terapije ti je potrebna anatomija i fiziologija autori : Keros, Andreis i Gamulin i fizika. Osobno ja sam sss Fizioterapeut i mislim projenit zanimanje jer s tom strukom nema se radit nigdje ako nemas dobru vezu za posao. Drzim fige..
Hvala na odgovoru. Da budem iskrena nisam se još u potpunosti odlučila, dvumim se da li fizioterapija ili sestrinstvo.
adelina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 18:20   #93
Quote:
adelina35 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Da budem iskrena nisam se još u potpunosti odlučila, dvumim se da li fizioterapija ili sestrinstvo.
Ja bih ti svakako preporucila prije sestrinstvo.. ali sve je na tebi sta ti zelis..
hedoniza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 00:26   #94
Quote:
hedoniza kaže: Pogledaj post
Ja bih ti svakako preporucila prije sestrinstvo.. ali sve je na tebi sta ti zelis..
Znaš li da li je na prijemnom za sestrinstvo isto fizika? S tim predmetom sam oduvijek bila na vi. Stručni predmeti OK ali fizika mi je koma. U svakom slučaju hvala na savjetu, svako iskustvo iz prve ruke mi je dobrodošlo.
adelina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 10:14   #95
Quote:
adelina35 kaže: Pogledaj post
Znaš li da li je na prijemnom za sestrinstvo isto fizika? S tim predmetom sam oduvijek bila na vi. Stručni predmeti OK ali fizika mi je koma. U svakom slučaju hvala na savjetu, svako iskustvo iz prve ruke mi je dobrodošlo.
Nema ti fizike za sestre. Za sestre ti je ista Anatomija i knjiga iz Zdravstvene njege od Prličke. To bi trebalo još njih nazvat jer sam cula da je i bilologija, ali nisam sigurna. Eto mozda se vidimo i na prijamnom, ko ce znat..
hedoniza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:39   #96
Napokon sam razgovarala sa referadom. Nakon mog premišljanja odlučila sam se za fizioterapiju. Neugodno sam se iznenadila kad sam čula da je prijemni kemija, biologija i fizika. Sljedeće akademske godine primaju samo dvoje starijih od 24. Davno sam završila srednju pa ako mi netko može preporučiti gdje i koju literaturu nabaviti. Ono sve na jednom mjestu; teorija, pitanja i odgovori. Puno je toga na tržištu i pomalo sam izgubljena, a ovo mi je vjerovatno posljednji vlak što se faksa tiče jer su mi se posložile okolnosti...
adelina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 16:27   #97
Adelina prvi put cujem za te predmete da traze za fizioterapeute.. Lani su trazili Anatomiju i fiziku.. :/
hedoniza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:45   #98
planiram upisat MLD pa me zanima da li na upisu traze prijemni i da li se placa, jer sam vidjela da su prije pricali da se placa 10.000 godina
Miss Lambert is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 12:05   #99
http://ozs.unist.hr/home/vazne-obavi...beni-obavijest
Evo vam ekipa koga zanima prijemni.. Sve imate..
hedoniza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 09:46   #100
Pozdrav ekipa!

Moze li mi netko sa sestrinstva dati neke informacije?

Ovako zanima me koje razine ste polagali na maturi ,te koji izborni predmet?

Koliko je zadnji prosle godine imao na upisu bodova?

Koliko bodova nose ocjene iz srednje škole?

I da li ima prijemni?

Hvalaaaaaaaa!
Ema0321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.