Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2011., 17:43   #81
otkad sam počela, tamo u kasnim dvadesetima, razmišljeti o bebi, želila sam si djevojčicu.
to mi je bilo nekako prirodno da ja imam curicu
i rodila sam curicu
drugi put sam si isto htjela curku, ali prvih 2-3 mjeseca trudnoće me nekako opralo da je možda dečko.. i nisam bila nesretna, nimalo, samo nekako zbunjena, jer ne znam zašto mislim da je drugačije sa muškom bebom
rodila curu i drugi put i presretni i mm i ja, nama se želje ispunile

mom starom nisu, njegovom didu nisu, ali meni to nije nikakav faktor u životu.

na komentare tipa "a stignete i sina imati" se više ne obazirem, finjaka kažem da si rode sami jednoga ako ga žele
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:00   #82
ja sam bila uvjerena da nosim curicu i kad sam saznala da je decko bila u potpunom soku. prva pomisao mi je bila ajme bit cu svekrva i sad mi je nepojmljivo da sam mastala o curici.
i da uvijek sam govorila da bi troje djece 2 kceri i 1 sina( 2 kceri jer ja imam sestru i to mi je neprocjenjivo bogatstvo, a sina jer sam uvijek htjela imati bracu). a sto god bude vazno mi je samo da je sve ok , zdravo i kraj
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:08   #83
-ja sam stvarno ostala zatečena nekim postovima ovdje,nekako ne doživljavam to toliko tragično-tj. da stvarno postoje ljudi koji će ti davati takve da ne kažem gnjusne komentare vezane uz spol djeteta...oko mene onda svi neki fini,njima sve super....
-kad sam prvi put ostala trudna,mm i ja smo si željeli curicu,ali to je bilo više zafrkancija,mm jer su cure više vezane za tate pa mu je to fora,a ja zato što kao ne znam sa malim pišonjom među nogama
-dobili smo curku i stvarno se ne sjećam ni jednog neumjesnog komentara
-sad sam ponovo trudna i poojma nemam šta nosim,i sad da kažem da priželjkujem curicu bi bili smiješni razlozi tipa pa evo imam ime za curicu,pa onda imam hrpu robice,pa znam kako sa curkama...sve do jednog nebitni razlozi eto toliko je i bitno šta sad nosim..jer mogla bi naći i 10 razloga zašto da muško i slažem se sa onim što je netko prije napisao nije isto priželjkivati nešto i žaliti što nisi dobio...
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:28   #84
ajme šta me ovo iritira
umjesto da budu sretni da imaju djecu,obzirom da u današnje vrijeme tisuće mladih bračnih parova ne može imat djecu i dali bi sve na svijetu da dobiju tu malu štručicu i mislim da bi ih bolila neka stvar šta će bit,muško ili žensko....
ljudi se zamaraju spolom i daju glupe i bolesne komentare

ali,tako je to manje više kod nas i mislim da će uvijek tako ostat,žalosno,ali istinito.
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:32   #85
" To je naša priroda i društvo, nek se rodi djete al neka bude muško, neka bude muškoooo""
Tako je to kod nas na brdovitom balkanu..

I prije trudnoće smo i ja i mm možda za malu mrvicu htjeli više curku.. i od prvog trena kad je test pokazao plusić bebu smo oslovljavali sa "ona" iako su meni moje curke radile one điđe baje od kineskih izračuna spola, spola po godinima i ostalih čuda i svuda je ispalo da je dečko..čak je i sveki rekla kad je vidila da stalno tražim kiselo da je muško..ja sam svima govorila da je cura, čak sam se i sa svojim ginićem kladila da znam što je..da je bio dečko, bože dragi, bilo bi isto kao sad s njom..
Kad razmišljamo o drugom djetetu, opet bi pišuljicu jednu malu..
A da ima ljudi kojima je bitan spol ima:
1. moj dide ima troje djece, moju mamu, tetu, pa ujaka. Mama i teta su se rodile doma, kad se teta rodila čeka je da vidi kojeg je spola, kad je sazna da je cura iša je u polje. Ujak se rodio u ZD u rodilištu, zvona u selu su kampanala, i peklo se tri janjca jer se rodilo muško hebi ga, takav je i dan danas.
2. kad smo prvi put došli s malom na otok i starija susjeda pita mm jel razočaran što je cura, on jadan nije moga doć sebi od primitivizma
3. sjetila sam se žene do mene koja je rađala u boxu pored, nakon 3 sina rekli su joj da nosi curicu, pričala mi u predrađaoni kako su kupili maloj roza robu, da bi skočila kroz prozor da rodi još jednog muškog, kad tamo doktor se malo zeznuo, opet je rodila pišulinca..3 dana nije mogla doć se sebi i mali je bio bezimen
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:35   #86
ja niš nisam priželjkivala. ni prvi ni drugi put. bilo mi je najsvejednije.
al dobro, ja ionako ne brijem na curica=volančići, šljokice, haljinice, dečko=auti, alat, sport podjelu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:58   #87
ja imam djevojcicu i decka i iskreno bilo bi mi lakse da je i drugo djevojcica( jer sam se nekako vec navikla na curicu) al nema razlike jednako ih volim je to mi je glupo radit razlike.........
pa ne zivimo u srednjem vjeku
jer mislim da su ljudi davno prije htjeli sina zbog ostavstine(danas je doslo da se roditeljska imovina dijeli jednako) al nebi mi bili balkanci
a svit kao svit mora nesto rec

znate tko najvise prigovara u restoranu,ducanu itd...........?
tko kuci nesmje zeni rec a... il obrunuto(zena nesmje muzu rec a)
sta covjek najprije primjeti kod drugog covjeka?
ono sto njega muci.....
il ako nemaju nista za rec pa bubnu neku glupost kao meni danas( sad lipo jos jedno jer steta je imat samo 2 djece)
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 19:42   #88
u bolnici:

svekrva mladoj nevjesti,pozdravlja se s njom ova ostaje roditi: ajde draga moja vidimo se,dabogda nam brzo rodila, da bude zdravo i nek bude muško!
nevjesta šuti pokisnuta lica,sigurno ih ne želi razočarat i reć da zna da je žensko.
ja se blago je reć sablaznila!

isto u bolnici:
mlada žena rodila i plače ko kišna godina,pita svekrva muža zašto plače i jauče,kaže muž mislila da će rodit žensko al je rodila muško..

u firmi:

svi visokoobrazovani,jedan zaposleni kaže da mu je žena otišla roditi ,svi pitaju šta će roditi, kaže on žensko,i nastade muk. i osta muk.i pokupi se momak,ko pokisao.

susjeda zezaju čitav život jer ima 5 cura ,kažu nije znao pogodit..

reć ćete tako tipično za hercegovinu,(osim ovog srednjeg primjera jel),nije čuditi al jbg vidim da toga ima svugdje
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 20:03   #89
Kao da krunu nasljeđuju pa mora biti muško, koje su to gluposti i primitivizam.
Meni je jedan lik rekao prvo pa žensko, nije loše ako će drugo biti muško,
a drugi pametnjaković kako moj i mužev tata nisu dede jel imaju unuku, nemam komentara.

Inače su mi takvi komentari smiješni, ja samo kažem da je stara izreka da samo pravi je.ači rade curice
__________________
ama mam
Dalida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:31   #90
Ajme koja je tragedija ovo nase drustvo.... ja nastojim to sve ignorirati,ali kad ovako nesto procitam odma se nakostrijesim.... prestrasno...

Meni je ovo prva beba,i apsolutno mi je bilo svejedno kojeg ce spola bit. tako i muzu, i dogovorili se da necemo pitat spol... Prvo me ginekologica nagovarala da m ikaze sta je jer nije mogla virovat da to ne zelim ,i onda je nakon nekog vremena odustala, a jos jadniji kometari su mi bili KAKO TI MOZE BIT SVEJEDNO PA NISI PITALA????? Hellouuuuuuuuuuuuuu!!!! pa to je moje dite i sta tebe uostalom briga sta je!! ali na ovaj komentar sam stvarno bila pop...kao ne bi da cu ga se odrec ako bude "krivog" spola!! i da, bilo mi bitno da bude samo zivo i zdravo, i na kraju se rodi musko,ali bolesno....E jbg...ali srecom, brzo je proslo, hvala dragom Bogu!! I vise nikome nije bilo bitno sta je....
Od tada vise nikoga ne dozivljavam....
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:41   #91
a čem se vi iščuđujete
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:01   #92
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a čem se vi iščuđujete
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:14   #93
Najviše mi je žao te djece (curica češće) koje su na ovaj svijet dočekane bez želje i ljubavi najrađe bi ih sve uzela k sebi.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:20   #94
Ja sam htjela curicu i nisam se bojala to pokazat a razlog je bio vrlo jednostavan: Pomisao na navlacenje pišonje mi je bila tlaka...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:21   #95
meni babuskara,ponosna majka muškog gospona doktora-samohrana majčica.........kad me prvi put pitala kaj nosim.ja velim cura, kaže ona pa bit će više sreće drugi put,pa valjda drugi put bude sin........

a ja nisam mogla izdržati.........velim joj mi smo htjeli curu........bolje tatina curica nego mamin sin

isprike svima koji imaju dečkice, ali njoj sam to morala reći........

meni je osobno svejedno kaj je
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:27   #96
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Ja sam htjela curicu i nisam se bojala to pokazat a razlog je bio vrlo jednostavan: Pomisao na navlacenje pišonje mi je bila tlaka...
isti razlog i kod mene

a i nekako sam se uvijek zamišljala da ću imati kćer hiperaktivnu harambašicu (što i imam ), a ako ikad budem imala sinove, bit će fini, pažljivi, nježni, dobro odgojeni momci (vrlo moguće i gay )
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:31   #97
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
isti razlog i kod mene

a i nekako sam se uvijek zamišljala da ću imati kćer hiperaktivnu harambašicu (što i imam ), a ako ikad budem imala sinove, bit će fini, pažljivi, nježni, dobro odgojeni momci (vrlo moguće i gay )
me too..
A i nekako bi mi ga bilo tesko usmijeriti u neko fino zanimanje nego sam si mislila-koooliko bi ja tuta morala prat...
Ovako ni ne pomisljam na drugo..
I sjecam se jednog razgovora gdje mi je receno da je bolje imati zensko jer ce se brinuti o meni, na sta sam ja rekla brinut ce se moja necakinja za mene, stavit ce me bar u dom i to kakav dom..a ona 3 godine iz igre dodaje: Pa jeftini strina..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:38   #98
sad sam se sjetila frendice koja je isto vodila bitku sa neplodnoscu i prosla MPO vode,i konacno ostala prirodno trudna i evo sad ceka bebu za mjesec i pol mora rodit,i kad je saznala da ceka curicu negdje oko 20tj trudnoce bila je ful razocarana,tako su htjeli decka a ono curica.mislim si kako mozes biti takvaumjesto da si bogu zahvalna sta te nagradio a ti jos biras i prigovaras
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:55   #99
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
.. svako malo 'uskrsne' ona tema Prepucij/fimoza navlačenje kožice.. i ja baba ko baba čitam.. i nekako mislim..
jebote još da se jebem sa tom kurčevom kožicom
i ja ju čitam i mislim isto.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 22:55   #100
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
.. svako malo 'uskrsne' ona tema Prepucij/fimoza navlačenje kožice.. i ja baba ko baba čitam.. i nekako mislim..
jebote još da se jebem sa tom kurčevom kožicom
Ja sam htjela to ovako napisat al sam nasla da je netko napisao pisonja pa ga kopirala
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.