Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 14:13   #41
Ništa. Sretno na prijemnom!
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:17   #42
prijemni će još sačekat... prvo da završim srednju... još samo nešto!!! tvoj savjet...isplati li mi se upisati ovo i jel zbilja da sam na fakultetu od 8-18?


shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:43   #43
Je li ti se isplati upisati stvarno ne znam. Imaš li još koju soluciju?
Nisi na faksu od 8-18. Nekad se i to zalomi, ali nije tak strašno.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:22   #44
to i je problem...ovo je jedini faks koji me je baš ono zainteresira...i ne čini mi se teško upast...obožavam psihologiju i sociologiju i jako ih dobro znam...
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:36   #45
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
to i je problem...ovo je jedini faks koji me je baš ono zainteresira...i ne čini mi se teško upast...obožavam psihologiju i sociologiju i jako ih dobro znam...
pa ako ti se sviđa psihologija i sociologija, onda upiši filozofski.
psihologija ti je jednopredmetni studij tak da možeš studirati samo nju, a sociologija ti je dvopredmetni, pa je možeš kombinirati sa ostalim predmetima sa filozofskog.
kao npr. sa pedagogojom, antropologijom, etnologijom ili filozofijom.



ili upiši još neki jezik uz sociologiju. kao npr. španjolski ili portugalski
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:40   #46
hvala na savjetima...sve to stoji, ali ovo me nekako više vuče... na filozofskom je gužva, a ja se bojim da bi mogla pasti prijemni... mislim da imam malo bodova iz škole... ovo me baš privlači...
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:42   #47
možda bi danas sutra voljela biti psiholog, ali smatram da je ovo poprilično slično, a opet lakše... ma luda sam... u zadnje vrijeme mi je samo socijalni rad u glavi!!
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:50   #48
Da, na psihologiju na filozofskom je jako teško upasti. Ne znam kako je sa socijologijom.
Ako te zanima socijalni rad, probaj.Ja sam mislila da ti to nije prvi izbor i da se zato toliko dvoumiš.
Ovdje možeš pogledat predmete koje ćeš slušati:

http://www.pravo.hr/isite%5Fview%5F3...kcija=&jezik=1
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:58   #49
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima...sve to stoji, ali ovo me nekako više vuče... na filozofskom je gužva, a ja se bojim da bi mogla pasti prijemni... mislim da imam malo bodova iz škole... ovo me baš privlači...
probaj otići na prijemni, pa ćeš vidjeti kako ćeš proći.

u svakom slučaju, sretno!
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:02   #50
Dobro se spremi za prijemni i mislim da će biti sve ok.
Jel se gleda samo opći uspjeh ili pojedini predmeti? Jesi svaki razred prošla makar s 4?
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:22   #51
opći uspijeh... (4.1 , 3.8 , 4.1) => moj prosjek na kraju prva tri razreda
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:26   #52
Ma nije to loše. Glavu gore!
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:31   #53
ma da...još ja stignem maturu i četvrti srednje s 5 / 5.0
jel fax totalno izoliran? daleko od svijeta? kako prolaze kampanjci??
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:21   #54
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
kolika je vjerojatnost da bi se sa ovim faksom mogla zaposliti kao nekakav psiholog ili nešto takvo? nebi voljela biti tipični socijalni radnik tipa oni likovi iz serija...
a ti bi htjela biti ona psihologica iz sopranosa? sjediti u fotelji i slušati klijente e pa toga ti kod nas baš i nema! i psiholozi i socijalni radnici rade dosta na istim mjestima: sudovi, preventivni programi (obiteljska terapija), udruge razne.. ne na svim, ali na dosta! plaća im je tu negdje, ali mislim da je faks socijalnog rada puno zanimljiviji i ispunjeniji! na psihologiji na prve dvije godine ima dosta statistike, kod nas samo jedan predmet koji nije težak! ja volim taj faks bar dok studiram.. i nije istina da je lagan! moraš učiti i to je to!!! a posao.. zavisi. prije ćeš ga naći nego sa ekonomijom.. evo, jedna cura: ostalo joj 5 ispita do kraja i dobila je posao u struci, u gradu u kojem je htjela, bez ikakve veze! samo uvjet je da do 10-og mjeseca mora završiti faks.
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:24   #55
HVALA!!! treba mi malo ohrabrenja...hvala!!
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:31   #56
Imaš dvije stanice (ili tri) busom s Britanca do faksa, a možeš i pješke prečicom. Nije tak strašno.
Pa ja sam kampanjaci nije mi bio problem. Evo samo jedan primjer, bila sam prva godina socijalnog i druga prava, učila sam kazneno pravo za Pravni fakultet (dosta velik ispit) i uz to sam u tjedan dana spremila 3 ispita za prvu godinu socijalnog rada (to mi je bila relaksacija). Naravno, ne kažem da su svi predmeti tako lagani. Meni je bilo sve lagano u usporedbi s pravom, vjerojatno mi da nisam probala ove pravne ispite ne bi bilo tako.
Ali sada ti je na snazi Bolonja i ne znam kako prolaze kampanjci, mislim da se sadaipak zahtijeva konstantan rad jer već na prvom semestru možeš izgubit godinu, ali stvarno ne znam detalje.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:31   #57
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
prijemni će još sačekat... prvo da završim srednju... još samo nešto!!! tvoj savjet...isplati li mi se upisati ovo i jel zbilja da sam na fakultetu od 8-18?


na prvoj godini definitivno ne moraš biti puno na faksu. nema nešta vježbi ni prakse.. ali bolonja je u tijeku paa ne znam.. a na drugoj se već mora više, pogotovo u 4-om semestru. od 8 do 18? pa nije ovo filozofski! ima nas puno manje tako da je bolje organizirano.. jedno predavanje 3 sata i gotovo za taj tjedan s tim predavanjem, a ne rascjepkano svaki dan po 45 minuta pa ogromne pauze
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:37   #58
PRIJEMNI

prijemni! ukinuli su logiku i filozofiju od prošle godine tak da sad imaš hrvatski (to prijeđeš dok za maturu učiš), psihologija, sociologija i logičko zaključivanje (banalne stvari, ne uči se to uopće). prijemni je dosta lakši od samog faksa. no, potrudi se da upadneš bez plaćanja lea li, tebi je to naspram prava lako jer je tamo puno toga za štrebat i ovo ti je osvježenje jer se uče zanimljivije stvari, ali baš i nije meni.. nas ubiju ti pravni predmeti jer se nismo navikli toliku količinu informacija suhoparnih štrebati. sociologija i psihologija sa prve su jedini predmeti koje sam prošla na blef, za ostalo sam se sve morala pomučiti..
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:53   #59
Quote:
Hedonism_Girl kaže: Pogledaj post
moja mamica je zavrshila soc.rad prije 2-3 godine..nije ful teshko, al mi je rekla da nikom ne bi pozelila bavljenje tim poslom..
vidjela sam neko istraživanje na netu i pokazalo je da su socijalni radnici ljudi najzadovoljniji svojim poslom! ali provodilo se je negdje na zapadu, ne znam točno, ali znam da nije u Hrvatskoj pa kad završite, koferčić spremiti i putuuj!!
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 19:00   #60
Slažem se da je meni zahvaljujući pravu bilo puno lakše. Uglavnom ljudi iz moje grupe su se najviše mučili s pravnim ispitima.
I još jednu stvar moram napomenut. Ljudi na socijalnom su mi bili puno jednostavniji i pristupačniji od ovih na pravu, a i većina profesora i tete u referadi su super.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.