Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 01:15   #10521
Smile

Bok, znaci mene zanima u onom zakonu sta pise da moras proc godinu jel to znaci sve u roku ili npr mozes prenest jedan,dva predmeta i kad ih das se gleda da si zadovoljio uvjet?

Predao bi zahtjev za stipendiju Grada Zagreba, a citao sam da zupanijske traze povrat novca je li to istina?

Unaprijed zahvaljujem
glava111 is offline  
Old 29.09.2015., 22:30   #10522
Mogu li se ja prijavit na ikakvu stipendiju sa ostvarenih svih 60 ects-a,prosjekom 4.1 na PMF-u,činjenicom da živim u 45 kvadrata u četveročlanoj obitelji,činjenicom da mi majka ima tumor,činjenicom da su nam trenutna primanja po članu oko 2000kn(što je uistinu mnogo manje kad se odbije stambeni kredit)... Može li mi netko dat nekakav savjet ili link za neku stipendiju?! Jer vidim da se prijavljuju ljudi sa puno gorim ocjenama od mene,dapače ljudi koji nisu ni ostvarili svih 60 ects-a ili ljudi koji upisuju prvu godinu više puta ili se prebacuju s faksa na faks? Pa valjda imam pravo na barem 700-800 kn mjesečno? Molim vas ako netko od vas koji ste uhodani ima nekakav savjet,link itd.. Hvala unaprijed
ElPatron is offline  
Old 29.09.2015., 23:38   #10523
Quote:
ElPatron kaže: Pogledaj post
Mogu li se ja prijavit na ikakvu stipendiju sa ostvarenih svih 60 ects-a,prosjekom 4.1 na PMF-u,činjenicom da živim u 45 kvadrata u četveročlanoj obitelji,činjenicom da mi majka ima tumor,činjenicom da su nam trenutna primanja po članu oko 2000kn(što je uistinu mnogo manje kad se odbije stambeni kredit)... Može li mi netko dat nekakav savjet ili link za neku stipendiju?! Jer vidim da se prijavljuju ljudi sa puno gorim ocjenama od mene,dapače ljudi koji nisu ni ostvarili svih 60 ects-a ili ljudi koji upisuju prvu godinu više puta ili se prebacuju s faksa na faks? Pa valjda imam pravo na barem 700-800 kn mjesečno? Molim vas ako netko od vas koji ste uhodani ima nekakav savjet,link itd.. Hvala unaprijed
Jesi u Zagrebu? Ako da, čini mi se da bi ti samo po kriteriju ocjena i ects-a dobio bez problema, samo što se možeš prijaviti za dobivanje stipendije na trećoj godini tek. Nakon dobivanja stipendije moraš raditi na području Zagreba onoliko godina koliko si primao stipendiju. Na stranicama Grada Zagreba pod odjeljkom o odgoju i obrazovanju imaš sve detaljnije objašnjeno.
ladywithaclass is offline  
Old 30.09.2015., 00:28   #10524
Quote:
ladywithaclass kaže: Pogledaj post
Jesi u Zagrebu? Ako da, čini mi se da bi ti samo po kriteriju ocjena i ects-a dobio bez problema, samo što se možeš prijaviti za dobivanje stipendije na trećoj godini tek. Nakon dobivanja stipendije moraš raditi na području Zagreba onoliko godina koliko si primao stipendiju. Na stranicama Grada Zagreba pod odjeljkom o odgoju i obrazovanju imaš sve detaljnije objašnjeno.
Stipendiju Grada Zagreba koja se temelji na uspješnosti u studiju s prosjekom 4.1 ne bi dobio (osim možda ako dobije Rektorovu nagradu ili objavi znanstveni rad, što je na ranim godinama PMF-a vrlo nevjerojatno) Za one na temelju (nedostatka) primanja pretpostavljam da ima bolje šanse.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 30.09.2015., 00:37   #10525
Quote:
ladywithaclass kaže: Pogledaj post
Jesi u Zagrebu? Ako da, čini mi se da bi ti samo po kriteriju ocjena i ects-a dobio bez problema, samo što se možeš prijaviti za dobivanje stipendije na trećoj godini tek. Nakon dobivanja stipendije moraš raditi na području Zagreba onoliko godina koliko si primao stipendiju. Na stranicama Grada Zagreba pod odjeljkom o odgoju i obrazovanju imaš sve detaljnije objašnjeno.
Da to sam vidio za stipendije grada Zagreba..Al ja sam sad druga godina ,a trebaju mi novci koje mislim da sam zaslužio..

Zbog toga me frustrira i ne mogu vjerovat da nema neke stipendije kojoj bi kriteriji bili uspjeh ali i socijalni status..Jer stipendiju za izvrsnost ne mogu dobit (za to treba prosjek 4.6-7 ako ne i više, a to je teško postić u okolnostima kakve ja imam..To će uzet ljudi koji su to zaslužili,ali ti isti će te novce koristit za razonodu jer nikakvih financijskih briga nemaju).

A socijalnu vjerojatno isto ne mogu dobit jer se za ovaj moj dohodak po ukućanu dobiva najmanje bodova (baš me zanima koji to ljudi žive s 500 kuna po ukućaninu mjesečno i k tome studiraju,moš mislit :P)
Pa ako znaš postoji li nekakva treća opcija..U kojoj bih imao šansu bez da muljam s mjesečnim primanjima,sa statusima branitelja,sa raznim bolestima itd
ElPatron is offline  
Old 30.09.2015., 07:32   #10526
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Stipendiju Grada Zagreba koja se temelji na uspješnosti u studiju s prosjekom 4.1 ne bi dobio (osim možda ako dobije Rektorovu nagradu ili objavi znanstveni rad, što je na ranim godinama PMF-a vrlo nevjerojatno) Za one na temelju (nedostatka) primanja pretpostavljam da ima bolje šanse.
Piše da je potreban prosjek 4.0 u godini prije (tj. drugoj, da bi se prijavilo za treću). Sad što se tiče konkurencije, to ne bih znala, samo kažem za potreban uvjet.

Quote:
ElPatron kaže: Pogledaj post
Da to sam vidio za stipendije grada Zagreba..Al ja sam sad druga godina ,a trebaju mi novci koje mislim da sam zaslužio..
Probaj naći od neke zaklade onda ili nešto slično, a sljedeće godine se probati prijaviti na tu od Zagreba. Govorim za tu od Zagreba jer je dosta visoka (cca 2000kn). Imaš od Zagreba i za studente sa slabijim socijalnim statusom, ne znam jesi to gledao. Mislim da sam još prije nešto tražila na internetu i naišla na stranicu o stipendijama koje se nude na pojedinim područjima Hrvatske, tipa stipendija.hr ili nešto slično, ne mogu se sjetiti točno. Probaj i to pogledati. Ne pada mi ništa više napamet, nadam se da će ti bar nešto biti od pomoći
ladywithaclass is offline  
Old 30.09.2015., 11:36   #10527
Kad otprilike ide natječaj za državnu stipendiju?
__________________
When you cried I'd wipe away all of your tears...
When you'd scream I'd fight away all of your fears...
{Any} is offline  
Old 30.09.2015., 12:48   #10528
Quote:
{Any} kaže: Pogledaj post
Kad otprilike ide natječaj za državnu stipendiju?
11.-12. mjesec, ali isplate su tek u ožujku ili travnju.
__________________
I can art.
Blue Marine is offline  
Old 30.09.2015., 12:56   #10529
Quote:
ladywithaclass kaže: Pogledaj post
Piše da je potreban prosjek 4.0 u godini prije (tj. drugoj, da bi se prijavilo za treću). Sad što se tiče konkurencije, to ne bih znala, samo kažem za potreban uvjet.



Probaj naći od neke zaklade onda ili nešto slično, a sljedeće godine se probati prijaviti na tu od Zagreba. Govorim za tu od Zagreba jer je dosta visoka (cca 2000kn). Imaš od Zagreba i za studente sa slabijim socijalnim statusom, ne znam jesi to gledao. Mislim da sam još prije nešto tražila na internetu i naišla na stranicu o stipendijama koje se nude na pojedinim područjima Hrvatske, tipa stipendija.hr ili nešto slično, ne mogu se sjetiti točno. Probaj i to pogledati. Ne pada mi ništa više napamet, nadam se da će ti bar nešto biti od pomoći
Hvala ti
ElPatron is offline  
Old 30.09.2015., 21:47   #10530
Zna li netko treba li se i što dostaviti upravi grada Koprivnice u slučaju ako se upiše apsolventska godina ne nekom od fakulteta, a ako se do sada stipendija redovito primala?
malaforumasica is offline  
Old 03.10.2015., 13:58   #10531
Pozdrav, da ne duljim priču stvari stoje ovako. Koliko se strogo provjerava i na koji način ona stavka da dobitnik (gradske) stipendije ne smije primati niti jednu drugu stipendiju? Kakve su kazne i slično? Pročitao sam pravilnik, ali nikakvi detalji nisu bili navedeni.
__________________
"War does not determine who is right - only who is left."-Bertrand Russell
cyanigosa is offline  
Old 12.10.2015., 10:43   #10532
pozdrav, zna li neko kada počinju uplaćivati gradske stipendije studentima koji ih imaju samo produžit? rok nam je za predaju potvrda 31.10. (barem za split) pa ne virujem da moramo čekat natječaj i sve to?
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Old 12.10.2015., 15:19   #10533
Ej ljudi... ovi sta primaju drzavnu stipendiju, zanima me da li im je danas sjelo 1200 kn jer meni je.. a nije mi jasno kako kad su rekli da ju primamo do 9.mjeseca. Ili je ovo ono da ce ti novci sjedati na racune pa da cemo ih poslije morati vracati?
maleena11 is offline  
Old 14.10.2015., 17:18   #10534
Quote:
maleena11 kaže: Pogledaj post
Ej ljudi... ovi sta primaju drzavnu stipendiju, zanima me da li im je danas sjelo 1200 kn jer meni je.. a nije mi jasno kako kad su rekli da ju primamo do 9.mjeseca. Ili je ovo ono da ce ti novci sjedati na racune pa da cemo ih poslije morati vracati?
meni nije ništa sjelo.. možda neka greškica kod njih
__________________
:p
gloria693 is offline  
Old 14.10.2015., 18:46   #10535
Quote:
ElPatron kaže: Pogledaj post
Da to sam vidio za stipendije grada Zagreba..Al ja sam sad druga godina ,a trebaju mi novci koje mislim da sam zaslužio..

Zbog toga me frustrira i ne mogu vjerovat da nema neke stipendije kojoj bi kriteriji bili uspjeh ali i socijalni status..Jer stipendiju za izvrsnost ne mogu dobit (za to treba prosjek 4.6-7 ako ne i više, a to je teško postić u okolnostima kakve ja imam..To će uzet ljudi koji su to zaslužili,ali ti isti će te novce koristit za razonodu jer nikakvih financijskih briga nemaju).

A socijalnu vjerojatno isto ne mogu dobit jer se za ovaj moj dohodak po ukućanu dobiva najmanje bodova (baš me zanima koji to ljudi žive s 500 kuna po ukućaninu mjesečno i k tome studiraju,moš mislit :P)
Pa ako znaš postoji li nekakva treća opcija..U kojoj bih imao šansu bez da muljam s mjesečnim primanjima,sa statusima branitelja,sa raznim bolestima itd
Eto studiram a imamo i manje od 500kn po ukućanu. Jel to problem?
Komediruzecki is offline  
Old 14.10.2015., 19:19   #10536
@el patron
Quote:
za to treba prosjek 4.6-7 ako ne i više, a to je teško postić u okolnostima kakve ja imam..To će uzet ljudi koji su to zaslužili,ali ti isti će te novce koristit za razonodu jer nikakvih financijskih briga nemaju
super ti je razmišljanje.
mi doma imamo primanja manja od tebe (srozala su se zbog zdravstvenih razloga), ali mi je jednostavnije ganjati prosjek i uzeti stipendiju za izvrsnost nego se kockati s time hoće li ih se za socijalnu prijaviti previše njih koji su u lošijoj situaciji.
po kojoj logici si uopće došao na to da visoki prosjek je jednak financijskoj stabilnosti?
pa upravo mi je manjak love motivacija za dobar prosjek.
trula rajčica is offline  
Old 14.10.2015., 19:35   #10537
Quote:
trula rajčica kaže: Pogledaj post
@el patron


super ti je razmišljanje.
mi doma imamo primanja manja od tebe (srozala su se zbog zdravstvenih razloga), ali mi je jednostavnije ganjati prosjek i uzeti stipendiju za izvrsnost nego se kockati s time hoće li ih se za socijalnu prijaviti previše njih koji su u lošijoj situaciji.
po kojoj logici si uopće došao na to da visoki prosjek je jednak financijskoj stabilnosti?
pa upravo mi je manjak love motivacija za dobar prosjek.
Da super mu je razmišljanje. Što manje imaš to manje i trebaš, a prosjek možeš uvijek imati, pogotovo u situaciji kada nemaš.

Quote:
ElPatron kaže: Pogledaj post
Mogu li se ja prijavit na ikakvu stipendiju sa ostvarenih svih 60 ects-a,prosjekom 4.1 na PMF-u,činjenicom da živim u 45 kvadrata u četveročlanoj obitelji,činjenicom da mi majka ima tumor,činjenicom da su nam trenutna primanja po članu oko 2000kn(što je uistinu mnogo manje kad se odbije stambeni kredit)... Može li mi netko dat nekakav savjet ili link za neku stipendiju?! Jer vidim da se prijavljuju ljudi sa puno gorim ocjenama od mene,dapače ljudi koji nisu ni ostvarili svih 60 ects-a ili ljudi koji upisuju prvu godinu više puta ili se prebacuju s faksa na faks? Pa valjda imam pravo na barem 700-800 kn mjesečno? Molim vas ako netko od vas koji ste uhodani ima nekakav savjet,link itd.. Hvala unaprijed
1.
Mi smo živjeli u 30 kvadrata i to nas, čekaj da pobrojim 9. 9 osoba a primanja manja od ovih tvojih. To što imaš stambeni kredit ne znaći da imaš pravo na dobivanje stipendije.

2. To što se svakakvi prijavljuju ne znaći da će i dobiti stipendiju.

3. Prijavi se pa ćeš saznati imaš li pravo na neku od stipendija, međutim onaj post u kojem kažeš da "nebi htio muljati na razne načine" podosta govori o tome, da bi ukoliko na pošteno ne uspije išao i na muljanja. Što sve skupa govori dosta o tebi.
Komediruzecki is offline  
Old 14.10.2015., 19:54   #10538
Jel mi može netko otprilike reći koliko je bodova trebalo prošlih godina za sveučilišnu/mzosovu stipendiju? Kategorija je E
Iva996 is offline  
Old 15.10.2015., 12:57   #10539
oko 1050 bodova ako se dobro sjecam
Psycho Mantis is offline  
Old 16.10.2015., 20:45   #10540
Pozz, nisam gledao ima li igdje tema u vezi ovoga pa da pitam ovdje, zna li itko šta je sa zdravstvenim i dopunskim osiguranjem je li mi se automatski produzuje svake godine ili moram nositi potvrdu na zavod?
Dekker is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.