Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 00:10   #141
Tražim pomoć oko učenja engleskog jezika

Tražim bilo kakvu pomoć, po pitanju engleskog jezika. Nikad ga nisam učila ali ga učim sada na faxu i pošto ga neznam jer sam učila do sada njemački jezik u velikom sam zaostatku prema ostalim studentima. Trebala bi skripte osnova,popis glagola sa značenjima..kako se dekliniraju po licima..svašta..

Molim vas ako imate bilo kakve prezentacije, glagole i njihova značenja, bilo što, zamjenice, naročito bi mi trebali glagoli,znači pravila gramatike na što bolji naćin i lakši objašnjeno. takodjer prezent,perfect i futur ako ima netko neku dobru prezentaciju ili nešto o tome.

Takodjer molim da mi se jave oni koji bi mi mogli pomoći oko zadaća i sličnih problema po pitanju engleskog jezika,možemo se dogovoriti i za neku simboličnu cijenu da vam platim za usluge.

Unaprijed hvala<3
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:45   #142
zašto si nisi na faksu uzela njemački?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:41   #143
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zašto si nisi na faksu uzela njemački?
Htjela bi naučit eng, radi svog zanimanja tj smjera.
profa s njem je koma kolko sam čula,užasno puno traži a mislim da neznam dovoljno dobro da bi se mogla borit s tim jer mi je njem uvijek bio težak i nemam nekog velikog predznanja pošto nisu od mene puno tražili prof do sad.
Htjela bi se jako bavit s eng,i naučit ga kak spada da bi mogla bit u toku i pratiti na nastavi sa razumjevanjem a ne ko sad,koda sam na drugom planetu.
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 13:16   #144
Queen imaš pp
AnarhoVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:47   #145
Engleski Pomoć

Pozz...

Molim vas ko zna Engleski neka mi se javi u privatnu poruku,Hitno!
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 08:35   #146
zanima me kako bi se na engleski prevelo "dvoumiti se"
ne mogu nać u rječnicima na netu :/
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 11:53   #147
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
zanima me kako bi se na engleski prevelo "dvoumiti se"
ne mogu nać u rječnicima na netu :/
Internet izbacuje: http://onlinerjecnik.com/rjecnik/engleski/dvoumiti%20se
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:12   #148
sutra uzimam test u "eureka"centru kako bi dobila potvrdu o poznavanju engleskog..ima li netko iskustva,kakvi su to testovi??jesu li teski?sto se trazi??puno hvala
youngfashionista0038 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:33   #149
POMOCCCCCCCC!!!!!!!!!!!!

Vec drugu godinu za redom padam engleski.
Nemam gotovo nikakvo predznanje.
Imate li savjet kako da ga naucim da ne padam.
Glagolska vremena mi ne idu ma nista mi ne ide.
Pomoc molim vas
stefandelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 23:20   #150
Quote:
stefandelic kaže: Pogledaj post
Vec drugu godinu za redom padam engleski.
Nemam gotovo nikakvo predznanje.
Imate li savjet kako da ga naucim da ne padam.
Glagolska vremena mi ne idu ma nista mi ne ide.
Pomoc molim vas
Koji si razred ?

Nema ti šta ić moraš naučit s razumijevanjem i sve će ti biti lakše.
Ako imaš para kreni na vanškolski engl. koji će ti sigurno pomoć.
pollq is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 17:13   #151
Quote:
pollq kaže: Pogledaj post
Koji si razred ?

Nema ti šta ić moraš naučit s razumijevanjem i sve će ti biti lakše.
Ako imaš para kreni na vanškolski engl. koji će ti sigurno pomoć.
2 srednje
Mozda iznajmim instrukcije
Nikad nisam znao eng skoro neznam nista
stefandelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 18:34   #152
Quote:
stefandelic kaže: Pogledaj post
2 srednje
Mozda iznajmim instrukcije
Nikad nisam znao eng skoro neznam nista
Strukovna škola ili gimnazija?
Mislim da bi ti bilo pametno uzet instrukcije da ti ti netko objasnni.
pollq is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 12:47   #153
Quote:
pollq kaže: Pogledaj post
Strukovna škola ili gimnazija?
Mislim da bi ti bilo pametno uzet instrukcije da ti ti netko objasnni.
Strukovna skola
Ok pokusat cu
stefandelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:27   #154
Problem sa Engleski

Pozdrav
Idem u 3.razred gimnazije. Imam poveci problem sa Engleskim. Naime, u osnovnoj nam nije Engleski bio nešto jak i stvorile su se rupe u mom znanju :/ Koliko god se trudila jednostavno ga nemogu naučiti. Nemogu reći da baš ništa neznam,ali imam podosta problema sa njim. Imamo tekstove ( kao neke lektire) po 15 stranice i ja nemogu vadit rijec po rijec da bih nešto naučila. Sve što učim učim napamet samo da se riješim usmenom no voljela bih da znam bolje Engleski a neznam odakle krenut. U stalnom sam zaostatku i bojim se mature. Pa ako mogu dobit koji savjet kako učiti strani jezik i kako da riješim svoj problem. Unaprijed hvala
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:00   #155
Možeš probati gledati crtiće ili filmove na engleskom bez titlova. Tako sam ja naučio engleski dok sam bio mlađi.
Amnis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:12   #156
Quote:
Amnis kaže: Pogledaj post
Možeš probati gledati crtiće ili filmove na engleskom bez titlova. Tako sam ja naučio engleski dok sam bio mlađi.
Dobra ideja
Mislim ja zbog težine svoje škole nemogu se samo eng.posvetiti, a nigdjee necu dogurati sa štrebanjem napamet
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 21:43   #157
Tečaj engleskog-fakultet

Ovako.. Sad sam maturant, i još je znači ostalo par dana da prijavim na postani-student neki fakultet.. Već imam na umu jedan fakultet, no prije me zanima vaše mišljenje, odnosno što vi više preporučate..

Ja naime živim u Puli, i najviše bih volio tu upisati jedan studij, ali jedna osoba koja je u tim vodama mi je preporučila da idem tipa u Rijeku ili Zagreb jer tamo je više to priznato, da ću lakše naći posao ako tamo odem studirati, itd.

Ono što sam ja imao na pameti je na sveučilištu Jurja Dobrile upisati Povijest i Latinski jezik i rimska književnost , Povijest i Hrvatski jezik i književnost ili samo povijest ( jednopredmetni ). Uz to, planirao sam upisati tečaj engleskog - znači, mislim na one razine što se polažu - A1, A2, B1, B2, C1...

Ono što me zanima je sljedeće:
1.) Ako upišem taj tečaj i idem polagati te razine, što zapravo dobivam njima kad ih položim pa kad imam certifikat? Je li moguće se npr. zaposliti kao profesor engleskog ili tako nešto u tom smislu?

Je li po vama dobra opcija da upišem taj fakultet ovdje u Puli, i u isto vrijeme odlazim na tečaj engleskog? Hvala puno!
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:18   #158
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Ovako.. Sad sam maturant, i još je znači ostalo par dana da prijavim na postani-student neki fakultet.. Već imam na umu jedan fakultet, no prije me zanima vaše mišljenje, odnosno što vi više preporučate..

Ja naime živim u Puli, i najviše bih volio tu upisati jedan studij, ali jedna osoba koja je u tim vodama mi je preporučila da idem tipa u Rijeku ili Zagreb jer tamo je više to priznato, da ću lakše naći posao ako tamo odem studirati, itd.

Ono što sam ja imao na pameti je na sveučilištu Jurja Dobrile upisati Povijest i Latinski jezik i rimska književnost , Povijest i Hrvatski jezik i književnost ili samo povijest ( jednopredmetni ). Uz to, planirao sam upisati tečaj engleskog - znači, mislim na one razine što se polažu - A1, A2, B1, B2, C1...

Ono što me zanima je sljedeće:
1.) Ako upišem taj tečaj i idem polagati te razine, što zapravo dobivam njima kad ih položim pa kad imam certifikat? Je li moguće se npr. zaposliti kao profesor engleskog ili tako nešto u tom smislu?

Je li po vama dobra opcija da upišem taj fakultet ovdje u Puli, i u isto vrijeme odlazim na tečaj engleskog? Hvala puno!
Nisam puno upućena, ali mislim da bi išlo ovako: ako u sklopu svog studija stekneš pedagoške kompetencije (dakle, ako ti studij ima i nastavnički dio - predmete pedagogija, psihologija, didaktika...), a izvan položiš dovoljno visok stupanj engleskog (C1 barem, bolje C2 što je baš najviši stupanj i jako je teško), imat ćeš teoretske šanse zaposliti se kao nastavnik engleskog ako se na to mjesto ne javi osoba koja ima prikladnije kvalifikacije (koja je baš završila za nastavnika engleskog), no računaj da to nisu osobito velike šanse (naravno da će radije uzeti nekog tko je nastavnik engleskog, a nije baš da ih ima tako malo, doduše čujem da ima škola u kojima uzimaju svašta). Što god da studiraš i radiš, znanje engleskog redovito će ti biti korisno, pa ga svakako uči ako imaš mogućnost. Ono što prvenstveno dobivaš certifikatima je mogućnost daljnjeg školovanja i rada posvuda po svijetu na engleskom jeziku te u Hrvatskoj u međunarodnim tvrtkama.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 21:34   #159
Gdje bih mogao raditi npr. da završim interdisciplinarni studij kultura i turizam?
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:05   #160
Pitanje, četvrti sam stupanj u školi stranih jezika, planiram ići do 8 ili 9 (do kraja), pa ne zanima gdje mogu onda polagati C1? U svojoj školi ili negdje dalje? Zadovoljila bih se da za početak položim B2.


Da ohrabrim ekipu kojoj ne ide eng... ni meni nije išao, nisam imala pojma, onda sam upisala privatno i punooo mi je pomoglo, male grupe, nas 8, četiri sata tjedno + dopunska nastava 1h (ako želiš/imaš potrebu)... mislim da je to super investicija!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.