Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 02:08   #1
Kazneni postupak - Q&A

Vodi se kazneni postupak protiv mene i tek je u početku. Imam poziv od državnog odvjetništva za prvi razgovor i zanima me tko će biti prisutan i kako to izgleda?

Kolike su cijene odvjetnika da me brane na sudu?
NATO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 21:19   #2
imas poziv za prvo ispitivanje kao osumnjicenik?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 02:01   #3
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
imas poziv za prvo ispitivanje kao osumnjicenik?
Kao okrivljenik.
NATO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 10:52   #4
Quote:
NATO kaže: Pogledaj post
Vodi se kazneni postupak protiv mene i tek je u početku. Imam poziv od državnog odvjetništva za prvi razgovor i zanima me tko će biti prisutan i kako to izgleda?

Kolike su cijene odvjetnika da me brane na sudu?
Ti,sudac i neko iz DORH-a.Možda svjedok.
Tko će znat.Ovisi o slučaju.Što će morat radit, koliko puta će morat dolazit na sud,želiš da ti samo smanji kaznu ili da te krivog pokuša napravit nevinim....
Kako izgleda.Bit ćeš pitan za podatke i pročitano za šta te se tereti i da daš svoju obranu ako želiš,imaš li kakve svedoke...
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 14:18   #5
Quote:
NATO kaže: Pogledaj post
... Imam poziv od državnog odvjetništva za prvi razgovor i zanima me tko će biti prisutan i kako to izgleda?

Kolike su cijene odvjetnika da me brane na sudu?

prisutni:
ti kao okr., DO, daktilograf i osoba koja snima (ako si punoljetan)
ti kao okr., sudac istrage, DO, daktilograf (ako si maloljetan)

odvjetnicku tarifu sam potrazi na netu i onda u njoj potrazi prvo ispitivanje, pa onda imas dalje pristupe rocistima itd. opet ti to sve ovisi i o dogovoru sa odvjetnikom, ovisi i o kojem kaznenom djelu se radi, da li je obrana obavezna ili nije. (nisi dao sve podatke i ne mogu ti odgovarati napamet!)
mlt. ima po sluzbenoj duznosti.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 23:16   #6
Nisam sigurna da li moje pitanje spada pod ovu temu pa neka moderatori premjeste prema potrebi.

Vodi se kazneni postupak u kojem sam ja okrivljenik.
Dobila sam poziv na ročište na kojem sam se i pojavila ali nisam stigla dalje od porte Kaznenog suda. Zašto? Zato jer je sammnom bila moja četveromjesečna beba koju nemam kome ostaviti na čuvanje a uz sve skupa i dojim pa je nemoguće da je ostavim i da imam kome.
Sutkinja je rekla da ne dozvoljava djecu u sudnici i to mi je sve prenio pravosudni policajac na ulazu koji ju je zvao da kaže da sam s djetetom.
Obzirom da nisam upisana nigdje da sam se pojavila na sudu i nisu me primili, zanima me što će sada biti dalje?
Ročište je bilo ugovoreno radi moje žalbe na presudu i svi su mi savjetovali da odem pa makar i s bebom jer će se moj nedolazak protumačiti kao da mi nije stalo do nove presude i slično.

Molim pomoć jer sam izrazito ljuta i istodobno razočarana postupkom sutkinje.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 23:42   #7
Poslat će ti novi poziv.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 23:48   #8
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Poslat će ti novi poziv.
Sve stoji osim što opet neću imati kome ostaviti dijete i priča kreće u krug

Nekako mi se vjerojatnije čini da ću dobiti rješenje s starom presudom jer će se ovo od danas tretirati kao da se nisam ni pojavila.

Hvala na odgovoru
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:51   #9
Morat ćeš se nekako snaći i dogovoriti, jer će u slučaju ponavljanja iste situacije sud možda zaključiti i da izbjegavaš dolazak, pa riskiraš da ti pošalje policajce s naredbom za dovođenje. Problem je u tome što bi oni mogli u tom slučaju dići dežurnog socijalnog radnika, a pitanje je kako bi oni postupili. Tu te ne mislim zastrašivati, samo ti želim napomenuti da su opcije nepovoljne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 17:43   #10
Kazneno djelo je počinjeno prije cca 7 (iznuda i napad hladnim oružjem-nanošenje lakših tjelesnih ozljeda). Osoba se nije odazivala na sud i sakrivala se. Za njom izdana tjeralica. Dakle par godina je bio bjegunac.
Nedavno privedena i u pritvoru/zatvoru.
Da li se njoj već prije sudilo i donjela pravomoćna zatvorska kazna i može li se to ako osoba nije prisutna. Kako se toj osobi sada ide u posjetu? Treba li dopuštenje suca ili?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 18:30   #11
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Da li se njoj već prije sudilo i donjela pravomoćna zatvorska kazna i može li se to ako osoba nije prisutna.Ako mu je suđeno on već to zna. Kako se toj osobi sada ide u posjetu? Treba li dopuštenje suca ili?
Možda je a možda i nije, može se sudit u odsutnosti.Ako je suđeno on već to zna. Ima pravo na obnovu postupka.Sudac istrage odobrava.
http://sudovi.pravosudje.hr/zszg/index.php?linkID=58
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:22   #12
Hvala. A ako se ide na obnovu postupka, ima li pravo da mu se dodjeli odvjetnik da ga besplatno zastupa i kako se do toga dođe. Radi se o nezaposlenoj osobi bez prihoda.

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:17   #13
Pitanje ( situacija s rođakom) .Dakle ekipica se zapila u lokalnom kafiću sa svojim društvancem,evidentno su bili pijani i supijani,vrijeme tik do fajrunta. Naišla je policijska patrola,u početku ih je bilo dvoje,s tim da je jedan policijac prijatelj iz kvarta a drugi nepoznat ,za sada. Ovaj poznati se s ljudima dođe pozdravit i reče-kako je blizu fajrunt,te da pokušaju sstišati muziku ,i netko mu od ekipe k tome pozove pičence.No ovaj drugi,evidentno novi,ušao zadnji u kafić i počeo "izigravati šerifa lokalnog" ,a pretpost. pošto nije znao kuda bi sa sobom,nit mu je itko piče zvao odjednom zatraži osobne na uvid.
Svi mu,daju,osim jednoga,koji je bio očigledno pijan i rekao kako nema osobnu več vojnu iskaznicu ili invalidsku te je krenuo prema izlaznim vratima,nato mu se policajac stao na vrata,a ovaj ponavlja da nema osobnu i da želi doma,došlo je do verbalnoga koškanja,s time da je policajac dobio prvi šaku u gglavu,od dotičnog bez osobne. Ekipa ih je rastavila,jer su se pograbili,ovome stavili lisice i zatim kreče šou u vidu osvete,dok ga ekipa nije ponovno rastavila,jer ovaj pijan leži s lisicama a policajac ga šutira. Dolazi pojačanje.
Voze ga autom na krim.obradu,ali i u autu,ga povređeni egom-policajac počinje šaketati u glavu. Na str. sad sa dečkom koji je izvršio napad na službenu osobu,a da li se i oštečeni policajac ponio konkretno? Iako,je čitava krim obrada napravita,mikrotragovi uzeti,i svi liječniku odvedeni za zapisnik o povredama. I dr. pitanje je koliku prognozu dotični može očekivati na sudu ,pa makar i otprilike. Ima i otegotne okolnosti,jer je nakon rata vele "prolampao" i sve u pijanstvu nevolje počinio.Mislim da ima jedno desetak krivičnih. A olakotne su mu dragovoljac dom.rata,ranjavan dva puta,odlikovan s nekoliko medalja,spomenicom ,do rata bio skrušen i bez ikake mrlje u dosjeu i ponašanju i čak studirao i završio fakultet,ali nakon rata je druga osoba.
Hvala.
(ako če dobiti zatvor,može li s eprognozirati od-do i kakovog tipa? jeli Remetinec (a istražni sudac ga je pustio,da se brani sa slobode) ? ili neki poluotvorena? može li kaznu,zbog prentrpanosti penalnih institucija zamijeniti opče-društvenim dobrom,ako postoji ta varijanta?
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:28   #14
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… da li se i oštečeni policajac ponio konkretno?…
Naravno da nije, tu uopće nema nikakve rasprave.


Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… koliku prognozu dotični može očekivati na sudu…
Za koje kazneno djelo su ga tužili?

Zadnje uređivanje drot13 : 13.09.2012. at 10:35.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:35   #15
Za napad na službenu osobu, ali se govorilo i (ne znam, sad točno kako se to djelo zove..) o ometanju policijskih službenika u radu.
Koliko bi bilo jedno ,barem cca?
Koliko bi isto tako nosilo drugo?
Momak nam je živaca čitavoj famili ispila,a sa dr. strane je strahovito kvalitetna osoba i kaje se što je to učinio.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:43   #16
OK, mislio sam da je možda bilo nekih konkretnijih ozljeda, prijetnji ili sl. U ovom slučaju, tužili su ga za "sprječavanje službene osobe u obavljanju službene dužnosti" (čl. 317. KZ-a) - ili će prijava biti odbačena ili će dobiti uvjetnu kaznu zatvora. Preporučam odvjetnika, barem za savjet, ali nema šanse da dobije bezuvjetni zatvor (naravno, ako je ovo stvarno izolirani incident).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:01   #17
Hvala ti drote,inače nebi se mogao upustiti u prognozu,kolikog trajanja zatvora ?..,jer obojica na glavi imaju okarakterizirane lakše tjelense povrede.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:13   #18
Stvarno nemam pojma, ali ne puno i obavezno na uvjet (naravno, ako bude osuđujuća presuda, što ne mora biti), tako da sigurno neće ići ležati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:20   #19
Ne razumijem,ali oprosti,zašto si tako siguran da neče iči ležati,te na temelju čega gradiš svoj spomenuti optimizam?
A ležao je i za manju stvar,zato jer se tri put nije odazvao sudiji,nit opravdao nedolazak,pa je pao pomoću tjeralice ,i to baš u 8 mjesecu kada svi suci imaju kolektivni godišnji odmor (jasno-osim dežurnih).Bio je 28 dana, prošao dva odijela i Svetošimunsku psihijatriju.
A djelo je bilo jer su mu našli neku tablu lijeka koji je na zabranjenoj supstanci (ako,se ne varam Praksiten ili sl.).
Pozdrav!
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:27   #20
Shvatio sam da su one kaznene bile neke sitnice. Ove tablete mu nisu neka otegotna okolnost, ali mu može biti otegotno to što se nije javljao, pa je bio pritvoren. To nije bilo odsluženje kazne, nego tehnički pritvor koji je lako mogao izbjeći, a koji i sad može lako izbjeći - na način da se uredno javlja na sud. Za ovo novo djelo, pogotovo ako će se braniti priznanjem, kajanjem i olakotnim okolnostima, ležati neće sigurno. Siguran sam na temelju dosadašnjeg iskustva u takvim situacijama.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.