Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2005., 14:01   #81
Tko nema love za redoviti odlazak frizeru ne bi ni trebao raditi pramenove, jer se oni moraju često obnavljati.
Najlakše je kupiti u dm-u kantu farbe i napraviti hand made, dok pramenove treba raditi samo vješta frizerka (to je i odgovor na neko tamo pitanje o kućnoj izradi pramenova).
Sad ćete pitati zašto.
zato što i sama tehnika uzimanja kose za pramenove nije baš jednostavna - ako želiš dobre pramenove, a ne debele krpe po kosi.
Ja se sva iskilavim dok mi to radi, duugo traje...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 17.02.2005., 21:37   #82
Ovo što maristella piše je točno i bog. Imala sam priliku vidjet "remek djelo" jedne cure na mojoj frendici. Cura nije frizerka, ali ova je valjda mislila da će uštedit ako joj da da joj ona radi pramenove. Ajme majko, to je užas. Onako razdjeljak i jedan od drugog razmaknut 3cm a pramenovi debljine oko 5mm. To izgleda kao da joj je netko poslagao one tanke špagete po glavi.
A šta je najgore, i frizerke ne znaju sve napravit dobre pramenove. Ja ne znam, ko da ih neki put ulovi trentun pa ne kuže šta rade

A što se tiče pramenova koje je radila ona cura s početka topica koju spominjem; koristila je Schwartzkop. Mama kaže da je ispalo super. Mojoj mami je sve "super". Ja nisam vidjela tu ženu.
club delicious is offline  
Old 18.02.2005., 10:09   #83
ja sam odustala od pramenova,skup sport.ili se ja uvjek namjerim na precjenjene frzere.. i tako sad po svjetu gresna hodam sa prirodnom tamnom kosom do pola a ostatak zblajhani pramenovi. furam se na sex i grad
neznam kakve vi pramenove dajete,al meni reko frizer da ti se od zblajhanih kosa pretvori u zvaku. i sta je mene najvise zivciralo stalno ravnanje,peglanje..grr
sad cekam da izraste,redovito shishkam pa cu da dam povrsinski malo svjetlije od moje boje,sa obicnom bojom
dalija is offline  
Old 18.02.2005., 10:12   #84
Ti si opisala pramenove tipa 'zebra' - debeli su i predstavljaju najpravilniju simetriju na glavi, a zahvaćaju samo gornji sloj kose.
Ako vaše frizerke nisu glupe kao što ih bije glas, objasnite im da kad uzmu tanki pramen kose, sa češljićem na metalni špic u cik-cak liniji izdvoje od tog pramena još ponešto vlasi, te da farbaju samo (samo!) onaj izrast, ne i druge dvije trećine pramena.
Kosu ne perite barem par dana nakon tretmana.

Zadnji put kada sam bila kod frizera, tip mi je čeprkao satima po glavi, bila sam na kraju ipak prezadovoljna, da bi mi mama i moj muž rekli "pa uopće se ne primjeti da si nešto radila kod frizera".
To je jako dobar pokazatelj.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 18.02.2005., 12:55   #85
Quote:
Samantha kaže:
...nisam jos nijednu vidjela kojoj nisu pozutjeli nakon nekog vremena
u nekim frizerskim salonima ima za kupiti l'orealov sampon za odrzavanje boje i sprecavanje crvenog pigmenta koji kvari ucinak skupih frizera. sampon je tamno ljubicaste boje, drzis ga cca 5 min na kosi a onda isperes.
i (svijetli) pramenovi kao i bojana kosa ostaju ok. sivkasti. bez da pozute.
provjereno.
_senia is offline  
Old 18.02.2005., 13:02   #86
Quote:
maristella69 kaže:
mama i moj muž rekli "pa uopće se ne primjeti da si nešto radila kod frizera".
To je jako dobar pokazatelj.
ili jako los, zavisi kolko si iskesirala love
aola is offline  
Old 18.02.2005., 15:21   #87
Quote:
aola kaže:
ili jako los, zavisi kolko si iskesirala love
Istina, ali ako redovito odlaziš frizeru nema razloga da se primjeti neka radikalna promjena.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 18.02.2005., 19:26   #88
I ja se sjećam svojih najljepših pramenova u životu. Baš kao što Maristella opisuje; bila sam kod frizera tri sata i pljunula brdo love da bi mi na kraju mama rekla "srce me boli da si ti dala tolke novce a ništa se ne vidi". Ja sam bila prezadovoljna, boje su se onako preljevale, nije bilo oštrih prijelaza a nije bilo ni šarenila. Ma milina
club delicious is offline  
Old 18.02.2005., 21:57   #89
Quote:
Pink Lemon kaže:
Zaviri u kutiju, vjerojatno ima uputstva.


Da.... vjerojatno...

Sto ste vi tako protiv pramenova uradi-sam?
Ja vise volim takve stvarcice raditi sama nego otici firzerki koja mi nece napraviti ono sto hocu i usput mi zaflekati cijelu majicu (dogodilo se ne jednom, kod razlicitih frizera). Katastrofa!

Prije par godina sam sama napravila pramenove i ispalo je ok. A prije toga sam nekoliko puta bila kod frizera i nikako nisam bila zadovoljna (ili ih je bilo previse, ili premalo).
LaTiTeA is offline  
Old 18.02.2005., 22:01   #90
a bi li nam otkrila KAKO si ih napravila i cime?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 20.02.2005., 21:01   #91
ja se slazem s Latiteom,
mislim, odem povremeno i frizeru ali precesto imam zelju "igrati" se s kosom u odnosu na kolicinu novca u novcaniku, imam doma jednu veliku policu krcatu kozmetike za kosu, kolekcioniram vec godinama
Svasta se tu nadje, kapa za pramenove, viklera za trajnu, obicnih, spiralnih, specijalnih folija za pramenove, blansheva, raznih postotaka hidrogena, uvijek barem 5-6 razlicitih nijansi farbe za kosu, regeneratora, ampula, sljokica, kolekcija umetaka, premaza, ma svega cuda, kosa je definitivno moja strast!
Cesto se i shebem ali to me ne brine, dokle god u ducanu ima farbi ima i rjesenja, a svaki put kad zejebem naucim nesto novo, samo se molim da mi kosa ne otpadne, bogu hvala cini se da za sada sve dobro podnosi iako je tanka i nikakva
Pramenove na kapu preporucam ukoliko je kosa kraca, inace ces pocupat pol kose, najbolji rezultati su ipak na foliju, ali tesko je to objasnit ovako pisuci, trebalo bi pokazati pred ogledalom....pokusaj upijati kod frizerke dok ti radi, tako sam ja ucila!
E, da, postoji jedno sredstvo na bazi rize i lanolina koje uspjesno skida farbu s kose koju nikako nismo zeljeli postici a da ju ne unistava (ili barem daleko manje nego blajhanje), mijesa se sa vodom, neznam za druge gradove ali u Rijeci je ima za kupit u Marcelui ne kosta puno, mislim desetak kuna, pa ako kome zatreba.......
Reddoorgirl is offline  
Old 20.02.2005., 22:38   #92
Quote:
Natch kaže:
a bi li nam otkrila KAKO si ih napravila i cime?
Pramen po pramen... na foliju. Natrackas i zamotas.
S onim bijelim, jel se blanš zove? Nemam pojma, uglavnom, ono bijelo.

Otisao mi je cijeli dan na to jer sam radila jedan po jedan (a svaki treba stajati po 15-20-ak minuta, pa operi, pa isperi). Jedan po jedan sam radila da se ne zeznem pa ih bude previse. Onak je ispalo taman kako sam htjela.

Ah... i majica mi je ostala cista...
LaTiTeA is offline  
Old 21.02.2005., 09:29   #93
Nemam ništa protiv kućnog pravljenja pramenova, jer može biti dobra i jeftina prilika za malo eksperimentiranja, a ako stvari krenu po zlu uvijek će vas spasiti frizerka željna izazova.
Kad sam bila na porodiljnima doma mi je dolazila jedna mala, jeftina je bila naravno pa sam si dala oduška i malo eksperimentrala s bojom pramenova. Sviđalo mi se, no takvi (crvenkasti) pramenovi se lako ispiru i zahtijevaju često obnavljanje, što mi nije bilo problem s obzirom na cijenu.
Sada opet imam pramenove blond tonova i odlazim 'pravom' frizeru, a i treba mi malo vremena samo za sebe, onaj osjećaj da bih najradije pod njegovim prstima....
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 21.02.2005., 13:01   #94
savjet od frizerki amaterski i profesionalki

imam svijetlo-smedju pepeljastu kosu koja je prebojana u svijelo-smedje zlatni ton. i dosta mi je toga...
ja bih se sad vracala na svoju prirodnu kosu. probala sam svasta ali bih se uvijek na kraju obojila u ovu svijetlo-smedju koja najvise nalikuje mojoj prirodnoj (ali je zlatasta).

sad imam ideju. nasla sam boju koja skoro 100% odgovara mojoj prirodnoj (pri korjenu, kako je duga, tako je po duljini sve svjetlija), ali ako prebojim cijelu kosu odjednom u to, ne izgleda dobro, bude pretamno i presivo i nekako prekompaktno da bi djelovalo prirodno (probala). ja bih sad htjela napraviti pramenove s tom bojom i kako se sve vise pramenova radi (vremenom) tako ce moja kosa potepeno sve vise liciti na sebe...

sad pitanje:
ako zelim kroz cijelu kosu puno tankih pramenova, dosta gusto rasporedjenih, jel to znaci da moram na "kapu" (joj)?
jel se moze taj efekt dobiti i na neki bezbolan nacin?
luca is offline  
Old 21.02.2005., 13:09   #95
Re: savjet od frizerki amaterski i profesionalki

Quote:
luca kaže:
sad pitanje:
ako zelim kroz cijelu kosu puno tankih pramenova, dosta gusto rasporedjenih, jel to znaci da moram na "kapu" (joj)?
jel se moze taj efekt dobiti i na neki bezbolan nacin?
Mislim da definitivno ovo može bezbolno s folijom. Samo nađi neku srpljivu frizerku koja ne fušari i koja je pedantna (da joj blanš ne pobjegne tamo gdje ne treba)
club delicious is offline  
Old 21.02.2005., 13:40   #96
Quote:
magic kaže:

najljepshi su i najuredniji oni sedmerobojni pramenovi po mogucnosti u crveno-blond tonovima s tri prsta izrasta mishje sive boje...to je bash mladenachki i moderno

Vidi citata od naše mišice!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 21.02.2005., 14:34   #97
Re: Re: savjet od frizerki amaterski i profesionalki

Quote:
club delicious kaže:
Mislim da definitivno ovo može bezbolno s folijom. Samo nađi neku srpljivu frizerku koja ne fušari i koja je pedantna (da joj blanš ne pobjegne tamo gdje ne treba)
utjeha
sad treba naci takvu frizerku: mission impossible?
luca is offline  
Old 22.02.2005., 18:23   #98
Re: Re: Re: savjet od frizerki amaterski i profesionalki

Quote:
luca kaže:

sad treba naci takvu frizerku: mission impossible?
Pa da, vjerojatno ima i takvih. Npr. frizer od Jennifer Aniston, koji uzme za pramenove 3500$....Šalim se, of kors
club delicious is offline  
Old 23.02.2005., 10:40   #99
prije bih rekla da je mission impossible preci u pepeljastu nijansu iz zlatnih tonova, to i ja pokusavam vec mjesecima pa tako jednom ispadnem zelenkasta, drugi put misje siva i tako dalje.....
To su dvije skroz opozitne nijanse, lakse je crnki postat platinasta nego zlatokosoj pepeljasta

Luca ocito imas puno crvenkastog pigmenta kao i ja, mislim da ti pramenovi nisu rjesenje, radije izaberi neku pepeljastu nijansu koja je za ton tamnija od tvoje prirodne boje, namazi cijelu kosu a ne pramenove (kombinacija zlatnih i pepeljastih pramenova izgleda grozno) i onda se strpi da ti se kroz desetak pranja malo boja ispere, izblijedi, a krajnji rezultat bi trebao biti boja poput tvoje prirodne
Reddoorgirl is offline  
Old 23.02.2005., 11:03   #100
Vidjela sam u salonu žensku koja je imala onu hladnu nijansu blond i frizerka mi je kratko i jasno rekla da za to treba imati tu sivu, mišju prirodnu boju.
Kako je meni pigment crvenkast, nema smisla uzaludno se mučiti.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.