Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 10:19   #1
Grudnjak za dojilje

Bok! Zanima me dali ste sve u rodilište nosile baš grudnjak za dojilje ili je neka od vas koristila obične grudnjake?
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:22   #2
Ja sam imala i grudnjak za dojilje i sportski koji se lako podigne i ne žulja kad dojim, a nijedan moj obični mi tad nije ni odgovarao, svi su bili mali
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:24   #3
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ja sam imala i grudnjak za dojilje i sportski koji se lako podigne i ne žulja kad dojim, a nijedan moj obični mi tad nije ni odgovarao, svi su bili mali
Ma dobro to, ni meni moji ne odgovaraju al me samo zanimalo dali smijem u rodilištu nositi nešto drugo osim grudnjaka za dojilje.... tipa neznam, običan pamučni grudnjak ili pamučni top....
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:28   #4
Quote:
Nina2910 kaže: Pogledaj post
Ma dobro to, ni meni moji ne odgovaraju al me samo zanimalo dali smijem u rodilištu nositi nešto drugo osim grudnjaka za dojilje.... tipa neznam, običan pamučni grudnjak ili pamučni top....
ti si ponesi ono što tebi odgovara, nitko ti neće radi toga prigovoriti, kod nas u rodilištu nitko nije niti gledao kakve grudnjake imamo, a masa cura je bila i bez grudnjaka
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:30   #5
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
ti si ponesi ono što tebi odgovara, nitko ti neće radi toga prigovoriti, kod nas u rodilištu nitko nije niti gledao kakve grudnjake imamo, a masa cura je bila i bez grudnjaka
Hm... bez grudnjaka? Ja nebi nikad mogla a i kažu da nije dobro... Ok, poslušat ću tvoj savjet, hvala ti!
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:30   #6
Ja sam se isto mislila trebam li taj izdatak, međutim našla sam pamučne bijele grudnjake za dojenje (kod kojih se ona gornja stranica otvara) za samo 70 kn.. i zato sam ih uzela.. dva para da se nađu...
Da nisu bili tako jeftini, vjerojatno bih od nekog starog "skrojila" da mogu skinut gornju stranicu i ušila botun
A uvijek možeš kupit u China shopu pa skrojit kako god želiš.. poslije s njim u smeće
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:32   #7
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto mislila trebam li taj izdatak, međutim našla sam pamučne bijele grudnjake za dojenje (kod kojih se ona gornja stranica otvara) za samo 70 kn.. i zato sam ih uzela.. dva para da se nađu...
Da nisu bili tako jeftini, vjerojatno bih od nekog starog "skrojila" da mogu skinut gornju stranicu i ušila botun
A uvijek možeš kupit u China shopu pa skrojit kako god želiš.. poslije s njim u smeće
Ja imam dva grudnjaka za dojilje ali mislim da će mi to biti malo jer razmišljam da će biti toplo i još ako ti usput mlijeko procuri preko blazinica.... uzet ću si onda još dva topića i to je to.... valjda će bit ok....
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:37   #8
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto mislila trebam li taj izdatak, međutim našla sam pamučne bijele grudnjake za dojenje (kod kojih se ona gornja stranica otvara) za samo 70 kn.. i zato sam ih uzela.. dva para da se nađu...
Da nisu bili tako jeftini, vjerojatno bih od nekog starog "skrojila" da mogu skinut gornju stranicu i ušila botun
A uvijek možeš kupit u China shopu pa skrojit kako god želiš.. poslije s njim u smeće
ja sam u interšparu na sniženju našla grudnjak za dojilje za 50 kn, bio je prije 90, pamučni, i prezadovoljna sam, još dojim, ali nosim ga i na posao jer mi je predobar, drži sve na mjestu
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:38   #9
Quote:
Nina2910 kaže: Pogledaj post
Ja imam dva grudnjaka za dojilje ali mislim da će mi to biti malo jer razmišljam da će biti toplo i još ako ti usput mlijeko procuri preko blazinica.... uzet ću si onda još dva topića i to je to.... valjda će bit ok....
ma kako god hoćeš, al ja planiram ionako biti kući prvih 20 tak dana, pa dok jednog operem, drugi mogu nositi... A za poslije ćemo vidjeti iako mogu uvijek tako napraviti...
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:38   #10
ja za sad imam jedan grudnjak za dojenje, i jedan koji nije baš za dojenje, ali je isto tako lagan.
ali, cijelu trudnoću nosim i svoje obične grudnjake (one podstavljene i sa žicom)- pa ak mi budu pasali i kasnije- nosit ću i njih...
ustvari, nisam htjela previše s tim komplicirat.. ak vidim da mi treba- otići ću ih kupit još..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:39   #11
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
ja sam u interšparu na sniženju našla grudnjak za dojilje za 50 kn, bio je prije 90, pamučni, i prezadovoljna sam, još dojim, ali nosim ga i na posao jer mi je predobar, drži sve na mjestu
vidila sam to s Interšparom al kad sam ja došla, nije bilo više ni g od grudnjaka a tako i u Lidla
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:43   #12
definitivno nabavite grudnjake za dojilje zbog praktičnosti...
još kad ste doma mogu proći i obični pamučni grudnjaci jer se možete skinuti do gola i nije vam bitna brzina, ali kad se nađete negdje vani, a beba ogladni - bit će vam bitno i da se što brže možete "rasoakirati" i da se što manje vidi
inače, dobar jastučić ne može promočiti, ali trebate ih često mijenjati da ne bi dobile soor
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 11:14   #13
Ja sam si prekjuče kupila prvi, čisto da probam.
Pamučan, jako ugodan, bez previše šavova, 99 kn.
Gledala sam Liscine, isto su jako fini, ali su 200 kn.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 11:29   #14
slažem se sa zvrksom! za doma može poslužiti bilo koji samo da je vama ugodan za nosit. za bolnicu meni su se najpraktičniji pokazali sportski topići, drži sve pod kontrolom a ne žulja kao grudnjak, te za hodanje po bijelom svijetu svakako grudnjak za dojilje! ne otkriva puno a "boca za njupanje" uvijek spremna!
saratina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:07   #15
Hvala vam cure! Stvarno ste divne! Mislim da ću onda počekati da rodim pa možda mi budu i moji grudnjaci odgovarali....
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:35   #16
Meni se grudnjak za d.pokazao nepotrebnim. Kupila sam Liscin (oko 160kn, lani kupljen u nami na Trgu) i u trudnoci mi se cinio super stvar, zbilja nemam prigovora na kvalitetu, medjutim kad smo poceli s dojenjem moja mala curka je bila toliko nestrpljiva da je otkopcavanje postalo veliki problem. Sad kad je vec velika, zna se i sama posluziti - jednostavno povuce majicu na bretele i grudnjak prema dolje i nakon par takvih povlacenja naramenice su se skroz rastegnule, jer je potegnula prema dolje, a kopca je naravno ostala zakopcana...Tako da ja preferiram one benetenove od mikrofibre (a i pompea ima takve) koji su vise namijenjeni rastezanju- a i puuuuno su jeftiniji (ovisno o modelu, mogu se naci za 40-80kn)
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:47   #17
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Meni se grudnjak za d.pokazao nepotrebnim. Kupila sam Liscin (oko 160kn, lani kupljen u nami na Trgu) i u trudnoci mi se cinio super stvar, zbilja nemam prigovora na kvalitetu, medjutim kad smo poceli s dojenjem moja mala curka je bila toliko nestrpljiva da je otkopcavanje postalo veliki problem. Sad kad je vec velika, zna se i sama posluziti - jednostavno povuce majicu na bretele i grudnjak prema dolje i nakon par takvih povlacenja naramenice su se skroz rastegnule, jer je potegnula prema dolje, a kopca je naravno ostala zakopcana...Tako da ja preferiram one benetenove od mikrofibre (a i pompea ima takve) koji su vise namijenjeni rastezanju- a i puuuuno su jeftiniji (ovisno o modelu, mogu se naci za 40-80kn)
A to su baš grudnjaci ili topići?
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:49   #18
Pa imaju oblik grudnjaka, onak s kosaricama, ali nemaju nikakvu podstavu, zice ni sl. a opet su cvrsti, moju cetvorku sasvim pristojno pospreme i pridrze
Postoje i topici, ali mislim da oni bas i nisu tako ratezljivi
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 13:08   #19
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Pa imaju oblik grudnjaka, onak s kosaricama, ali nemaju nikakvu podstavu, zice ni sl. a opet su cvrsti, moju cetvorku sasvim pristojno pospreme i pridrze
Postoje i topici, ali mislim da oni bas i nisu tako ratezljivi
Ok, potražit ću te onda....
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 13:35   #20
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Meni se grudnjak za d.pokazao nepotrebnim. Kupila sam Liscin (oko 160kn, lani kupljen u nami na Trgu) i u trudnoci mi se cinio super stvar, zbilja nemam prigovora na kvalitetu, medjutim kad smo poceli s dojenjem moja mala curka je bila toliko nestrpljiva da je otkopcavanje postalo veliki problem.
pa kakav je to grudnjak za dojenje kojeg je problem otkopčati na brzinu?
mojem se na 1 klik skine prednji trokutić
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.