Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 12:28   #4061
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Šta zbilja ne mažete guze nikakvom kremom?
Ja u početku nisam ali je par puta bila crvena i kakica bi se onako osušila na guzi ako pelenu duže ne mijenjam pa sam počela mazati sa onom dječjom masti. Od tad nema crvenila a i kakica se ne lovi za guzu.... Probat ću ne mazati...

I elly upomoć!
Kupila sam disana vunene gaće i nikako ih ne uspijevam lanolizirati!! Već sam triput probala i svaki put propuste . Počinjem misliti da nešto ne valja sa samim gaćama jer sam ranije posudila od frendice iste takve, lanolizirala ih od prve i držale su fantastično cijelu noć.
Sad sam ih izvrtila u mašini da se opere lanolin i ponovo ih lanoliziram ali ako ne uspijem ne znam šta da radim...imaš kakav savjet?
ne, nismo mazali guzu nikakvim kremama jer ta masnoća iz kreme se naravno zalijepi za pelenu, dugoročno može začepiti vlakna pelenama pa im se smanjuje moć upijanja. A nisam ni vidjela potrebe za tim. Ja sam uvijek s krpicama (sašila Dolisa ) i čistom vodom oprala guzu, posušila i stavila pelenu. Kad bi zbog iritativne kakice ostalo malo crevno, naprašila bih s kuzu prahom i to je to. U ekstremnim slučajevima (pisala sam: krepao mi grijač na veš mašini što nisam odmah skužila) i guza se crvenila, mazala sam s Bepanthen masti (meni apsolutno najbolja), ali opet ništa nije moglo pomoći dok nismo popravili mašinu i crvenilo odmah prošlo.
Uglavnom, samo pazite da ne stavljate previše praška u veš mašinu jer on zna biti iritativan jer ga je poprilično teško isprati do kraja iz pelene. Povremeno (možda 1. mjesečno bi bilo dobro ispirati i ispirati dok ne vidite da se u mašini više ništa ne pjeni).

a što se tiče lanoliziranja, ako si već uspješno lanolizirala, stvarno ne znam u čemu je problem. A nekako sumnjam da je u Disani problem (iako nikad ne znaš). Dakle: lanolina (čistog!) veličine lješnjaka rastopiti u cca 1dl kipuće vode i s dodatkom par kapi baby šampona, miješaj dok se sav lanolin ne rastopi i dobiješ mliječno bijelu tekućinu. To ulij u mlaku vodu (ali u tek toliko vode da možeš staviti cover, ne previše), potopi cover, malo ga natapaj, iscijedi, potopi iscijedi i onda ostavi da stoji (ja sam znala čak ostaviti od ujutro do navečer). Možda još koji put kad se sjetiš, ga malo iscijedi, potopi, preokreni i još malo ostavi potopljenog. Na kraju ga stavi na ručnik, zarolaj ga s ručnikom da iscijediš suvišnu vodu i stavi sušiti. Možda ako ga prvi put lanoliziraš, možeš mrvicu povećati količinu lanolina (najgore što se može dogoditi je da na dodir bude masan što s vremenom ode)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 12:39   #4062
Quote:
pepy26 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!
pitala bi vas za savjet,ako mogu...
I ja sam jako zainteresirana za PP,i vidim na e-bayu ih ima zbilja mnogo po povoljnim cijenama...
valja li ovo šta? :

http://www.ebay.com/itm/New-10-PCS-A...item416aeeccc8


http://www.ebay.com/itm/New-10-PCS-O...item3f15233f26

hvala!!!
da, ovo su All In One i ja ih ne bi nikada preporučila kao osnovni tip PP. Prvo, materijal do guze je taj microfleece što je meni osobno On ovako na prvu djeluje savršeno zato što kad se beba popiški je na dodir skoro potpuno suh i bebač u tim pelenama naizgled nije nikad mokar. Ali meni taj microfleece totalno ruši razloge zašto sam se odlučila za PP a to je da mi klinci budu u prirodnim materijalima, da ima guze dišu i da nema pregrijavanja (pogotovo bitno za dečkiće). Tako da su one za mene NO, NO. Uz to, jako brzo i lako propuste jer je cover ušiven na njih pa ne pruža dovoljno zaštite oko nogica.
Ono zbog čega je možda ok imati par takvih pelena na zalihi je što za izlaske van i kad želiš tanku guzu zbog oblekice, su one dušu dale. Od svih AIO (pocket) koje smo probali su meni najbolje Fuzzi Bunz (ali stara generacija). Ove kineske (na koje si stavila link) nisam ni probala ni vidjela tako da ti stvarno ne znam ništa
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 13:46   #4063
Ja bih samo jos dodala što se tiče lanoliziranja, cover obavezno okrenuti naopačke, a kod sušenja izvrnuti na pravu stranu, bar je moje iskustvo takvo.
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 13:49   #4064
da, sunasche ima pravo: okrenuti cover naopako prilikom lanoliziranja
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 21:26   #4065
nakon cijeeeelodnevnog čitanja teme proučavanja, pisanja zabilješki i sličnog, odlučila sam sljedeće :
za početak jednokratne,dok se ne riješi pupak i dok se ne uštimamo
onda tetre sa coverima (roda ili ME)
u kombinaciji sa mutt like OS za dan i BB like za noć od gospođe Naide

u međuvremenu ću nabavljati po par različitih modela, isprobavati i tako

baš sam happy što sam na kraju napokon odlučila
sad samo treba naručiti i čekati malu guzu da dođe

pitanje, koliko komada svega da prikupim?
da li je dovoljno 40ak tetra (ili 50) i od ovih OS 5 za dan i 2 za noć? za početak?
i 2 covera?

to je znači za početak nekakav
hvala cure! super ste!
__________________
LoveToLoveYou <3 Magdalena
pepy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 21:30   #4066
Thumbs up

Quote:
pepy26 kaže: Pogledaj post
nakon cijeeeelodnevnog čitanja teme proučavanja, pisanja zabilješki i sličnog, odlučila sam sljedeće :
za početak jednokratne,dok se ne riješi pupak i dok se ne uštimamo
onda tetre sa coverima (roda ili ME)
u kombinaciji sa mutt like OS za dan i BB like za noć od gospođe Naide

u međuvremenu ću nabavljati po par različitih modela, isprobavati i tako

baš sam happy što sam na kraju napokon odlučila
sad samo treba naručiti i čekati malu guzu da dođe

pitanje, koliko komada svega da prikupim?
da li je dovoljno 40ak tetra (ili 50) i od ovih OS 5 za dan i 2 za noć? za početak?
i 2 covera?

to je znači za početak nekakav
hvala cure! super ste!
Svaka čast, super si!!!!!!!!!!! Za tetre ne znam koliko ih treba a za OS mislim da je to dosta koliko si napisala ... Sretno i ne odustaj ...
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:18   #4067
Quote:
maky_13 kaže: Pogledaj post
Svaka čast, super si!!!!!!!!!!! Za tetre ne znam koliko ih treba a za OS mislim da je to dosta koliko si napisala ... Sretno i ne odustaj ...
hvala na potpori!
neću odustati...borit ću se svim snagama
__________________
LoveToLoveYou <3 Magdalena
pepy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 10:07   #4068
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
slobodno se javi!!!
ja tako uživam u šivanju tih pelenica, svakoj završenoj se radujem, kao da sam ju sebi osobno napravila
morala bi stvarno pokrenuti biznis, jer već vidim da će mi faliti, a imamo 16,5 mjeseci i stvarno nam ne treba više novih pelena!
Imaš li neki tutorial za izradu platnenih pelena?

Isto tako gdje bih mogla naći univerzalnu pelenu koja ide do 18 kg?
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:10   #4069
kako misliš univerzalnu do 18kg? Tražiš platnenu koja bi mogla na kikača od 18kg? Najveća PP koju sam ja imala prilike vidjeti je BB like od Naide. Ima jaaaaako velika krilca i mislim da može bez frke na veće klince (ako ti to nešto znači, mogu probati na kćeri - ona je oko 18kg)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 12:16   #4070
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
kako misliš univerzalnu do 18kg? Tražiš platnenu koja bi mogla na kikača od 18kg? Najveća PP koju sam ja imala prilike vidjeti je BB like od Naide. Ima jaaaaako velika krilca i mislim da može bez frke na veće klince (ako ti to nešto znači, mogu probati na kćeri - ona je oko 18kg)
da,univerzalnu do 18 kg. Od Naide? Jel to šivalica iz Sarajeva tj. Babysaurus,od nje sam već uzimala nešto.molila bih te da probaš i javiš,TNX
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 12:16   #4071
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
Imaš li neki tutorial za izradu platnenih pelena?
evegac
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 12:35   #4072
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
da,univerzalnu do 18 kg. Od Naide? Jel to šivalica iz Sarajeva tj. Babysaurus,od nje sam već uzimala nešto.molila bih te da probaš i javiš,TNX
javim ti večeras jer mi je kćer u vrtiću a ja večeras još imam ispit ( - ovo je za ispit)
Da, šivalica iz Sarajeva
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:30   #4073
Do koliko kg ide S veličina u OS pelenama, a do koliko M ... ili to nema pravila već gledaš po bebaču?
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:56   #4074
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
Hvala.
I sad još par pitanja,na 1 pelenu koliko mi treba linera? Koje linere,mikrofibra(2 il i4 sloja),bambus,pamuk? I da li na ove platnene pelene idu plastične zaštitne gačice?
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 14:39   #4075
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
Hvala.
I sad još par pitanja,na 1 pelenu koliko mi treba linera? Koje linere,mikrofibra(2 il i4 sloja),bambus,pamuk? I da li na ove platnene pelene idu plastične zaštitne gačice?
Ja sam pravila linere od 4 sloja flanela, a unutra frotir. Takav jedan mi je za dan dosta. Navečer stavim dva.
Zaštitne trebaju, ja koristim vunene.
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 14:47   #4076
Cure-help! kupila sam par novih pelenica i baš ih skidam sa štrika (suhe jelte) i skužih da sam ih skroz zaboravila namočit (samo sam ih ubacila u mašinu sa zmazanim i oprala)...i kaj sad - jel ima smisla da ih sad namočim? do sad sam sve nove pelene namakala prije prvog pranja, al u biti uopće nemam pojma jel ima to nekog posebnog učinka na moć upijanja
@elly - sretno na ispitu (slobodno na ovo odgovoriš kad položiš ispit)
GALAXY mini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 14:51   #4077
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Cure-help! kupila sam par novih pelenica i baš ih skidam sa štrika (suhe jelte) i skužih da sam ih skroz zaboravila namočit (samo sam ih ubacila u mašinu sa zmazanim i oprala)...i kaj sad - jel ima smisla da ih sad namočim? do sad sam sve nove pelene namakala prije prvog pranja, al u biti uopće nemam pojma jel ima to nekog posebnog učinka na moć upijanja
@elly - sretno na ispitu (slobodno na ovo odgovoriš kad položiš ispit)
hvala na sretno
ma nema veze što ih nisi namočila. Ja nisam primjetila nikakvu razliku između onih natopljenih i nenatopljenih. Negdje sam čitala da ovim nenatopljenima treba samo par ciklusa pranja više dok postignu maksimalnu moć upijanja. Koristi ih najnormalnije, peri i ne brini
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 14:52   #4078
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Cure-help! kupila sam par novih pelenica i baš ih skidam sa štrika (suhe jelte) i skužih da sam ih skroz zaboravila namočit (samo sam ih ubacila u mašinu sa zmazanim i oprala)...i kaj sad - jel ima smisla da ih sad namočim? do sad sam sve nove pelene namakala prije prvog pranja, al u biti uopće nemam pojma jel ima to nekog posebnog učinka na moć upijanja
@elly - sretno na ispitu (slobodno na ovo odgovoriš kad položiš ispit)
Ja svoje nisam namakala, nekako mi objašnjenje nije bilo baš logično i upijale su isto kao i danas, nakon x pranja
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 15:18   #4079
super - hvala cure..ja sam to namakala nekako po inerciji (upute za pp)al tek sad sam razmislila jel ima to neke prevelike razlike...
elly - makni se sa neta i primi se knjige (što bi rekla moja mama)
GALAXY mini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 15:23   #4080
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
elly - makni se sa neta i primi se knjige (što bi rekla moja mama)
da, mama
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.