Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2013., 11:06   #4981
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Drage platnene kompanjonke, prijavljujem korištenje platnenih od prvog dana po dolasku kući iz rodilišta . Danas imamo 6 dana iskustva i ja sam jako zadovoljna . Jednokratne smo stavili samo jednom, i to kad je bila patronažna (igrom slučaja, nije protiv platnenih, nešto smo oko pupka probavali). Za sad koristimo tetre, nikakav poseban fold, klasika, tetra na 4 pa na pola, a kao cover koristimo jednokatnu pelenu jer su nam coveri jako, jako preveliki (imamo 3 kile). Pregrozno mi je bilo na što je guza ličila kad smo je raspakirali iz te jedine pampersice, po cijeloj guzi je sve bilo razmazano, ma užas.

Iako sam čitala da u ovoj fazi, kad je kakica tekuća, nema puno smisla stavljati papiriće, mi smo probali i bez i sa, i s papirićima je puno bolje. Kruti dio kakice ostane na papiriću, to bacim u smeće, tekući prođe u tetru, ali umjesto da trljam tetru pod vodom da odu kruti dijelovi prije nego bacim u kantu, sad samo malo isperem i bacam u kantu. Puno jednostavnije.

Pranje, sušenje - uopće ne osjećam da mi to oduzima neko posebno vrijeme...

Uglavnom, puno je jednostavnije nego sam očekivala!!!
prvo cestitam na bebici! uzivajte,mazite se i pazite!

za pp bravo! super da se tako rano uhodavate. Ako bude kakvih kriza, nespavanje umor i sl. tu i tamo si pomogni jednokratnima.. no cini mi se da tebi one nece ni trebati

meni su papirici bili korisni od samih pocetaka kad je bila iskljucivo dojena!
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 14:03   #4982
Quote:
brbr79 kaže: Pogledaj post
prvo cestitam na bebici! uzivajte,mazite se i pazite!

za pp bravo! super da se tako rano uhodavate. Ako bude kakvih kriza, nespavanje umor i sl. tu i tamo si pomogni jednokratnima.. no cini mi se da tebi one nece ni trebati

meni su papirici bili korisni od samih pocetaka kad je bila iskljucivo dojena!
Hvala na čestitkama!

Baš to je i bio plan, jednokratne na početku i pomalo uhodavanje s platnenima te jednokratne u slučaju krize, ali mi se zalaufali i stvarno još ne vjerujem da smo se tako brzo uhodali i da mi nijednom nije došlo da se ulovim pampersice jer je, kao, jednostavnije. A kakamo i piškimo sve u 16 . Eto, da mame koje još trebaju roditi, a spremaju se na platnene, znaju da se može .

Isto i kod nas, mi se samo dojimo i koliko god je kakica tekuća, nađe se tu i onih sjemenkica koje papirić zadrži, tako da za papiriće. Trenutno imamo Disanine, a danas stigle i bambus Rodine .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 15:26   #4983
Za tekuću kakicu kod dojenih beba (samo dojili punih 6 mj) su najbolji mi bili oni popolini u rolni ... najviše bi skupili ... svi drugi su mi više sad za ovu kruću kakicu iako kako još uvik dojimo ima i sad svega ...
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 13:41   #4984
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Drage platnene kompanjonke, prijavljujem korištenje platnenih od prvog dana po dolasku kući iz rodilišta . Danas imamo 6 dana iskustva i ja sam jako zadovoljna . Jednokratne smo stavili samo jednom, i to kad je bila patronažna (igrom slučaja, nije protiv platnenih, nešto smo oko pupka probavali). Za sad koristimo tetre, nikakav poseban fold, klasika, tetra na 4 pa na pola, a kao cover koristimo jednokatnu pelenu jer su nam coveri jako, jako preveliki (imamo 3 kile). Pregrozno mi je bilo na što je guza ličila kad smo je raspakirali iz te jedine pampersice, po cijeloj guzi je sve bilo razmazano, ma užas.

Iako sam čitala da u ovoj fazi, kad je kakica tekuća, nema puno smisla stavljati papiriće, mi smo probali i bez i sa, i s papirićima je puno bolje. Kruti dio kakice ostane na papiriću, to bacim u smeće, tekući prođe u tetru, ali umjesto da trljam tetru pod vodom da odu kruti dijelovi prije nego bacim u kantu, sad samo malo isperem i bacam u kantu. Puno jednostavnije.

Pranje, sušenje - uopće ne osjećam da mi to oduzima neko posebno vrijeme...

Uglavnom, puno je jednostavnije nego sam očekivala!!!
Bravo . Razbijajmo i ovim putem tvrdokorne predrasude koje mahom dolaze od roditelja koji su platnenu pelenu stavili na guzu 0 (nula!) puta.

Nego zanima me, ne namoci tetra gazicu na pupku?
Kakav cover imas da je tako velik?
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 13:55   #4985
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Drage platnene kompanjonke, prijavljujem korištenje platnenih od prvog dana po dolasku kući iz rodilišta . Danas imamo 6 dana iskustva i ja sam jako zadovoljna . Jednokratne smo stavili samo jednom, i to kad je bila patronažna (igrom slučaja, nije protiv platnenih, nešto smo oko pupka probavali). Za sad koristimo tetre, nikakav poseban fold, klasika, tetra na 4 pa na pola, a kao cover koristimo jednokatnu pelenu jer su nam coveri jako, jako preveliki (imamo 3 kile). Pregrozno mi je bilo na što je guza ličila kad smo je raspakirali iz te jedine pampersice, po cijeloj guzi je sve bilo razmazano, ma užas.

Iako sam čitala da u ovoj fazi, kad je kakica tekuća, nema puno smisla stavljati papiriće, mi smo probali i bez i sa, i s papirićima je puno bolje. Kruti dio kakice ostane na papiriću, to bacim u smeće, tekući prođe u tetru, ali umjesto da trljam tetru pod vodom da odu kruti dijelovi prije nego bacim u kantu, sad samo malo isperem i bacam u kantu. Puno jednostavnije.

Pranje, sušenje - uopće ne osjećam da mi to oduzima neko posebno vrijeme...

Uglavnom, puno je jednostavnije nego sam očekivala!!!


Sara, čestitke na bebici i hvala za ovaj post. I mi planiramo odmah iz rodilišta u pp i nadam se da će nam biti tako lako i dobro kao i vama.
Uz tetre, imam i prefolds za probu, nekako mislim da će to možda za pošetak biti jednostavnije, a imamo i prave platnene pelenice.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:59   #4986
Imamo i mi nešto modernih platnenih, ali čuvamo ih za kasnije. Koristili smo par manjih modela (CB od Babysaurus i ImseVimse) za probu, ali za sad joj je to preglomazno na dupetu. Rodine nisam ni pokušavala staviti .


Najbolje ćeš vidjeti kad bebica dođe .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 01:27   #4987
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
ne znam...ja koristim rodine AIO pelene po danju ali po noći mu stavim pampers baš zbog toga da nije mokar....bez obzira što pelena ima cover svejedno je unutra vlažno i to satima....
ma ne brini zbog toga, pipni mu guzu ujutro u vidjeces da je topla. i ja sam jedno vrijeme koristila jednokratne nocu, nasisavao je i morala sam mijenjati pelenu, pa mi je bilo brze sa jednokratnom. a i bila sam skepticna po pitanju pletnenih nocu. sada, kada smo vec duuuugooo u pp, cak i nocu, mogu reci da mirno spavam kada znam da je platnenoj, jer znam da nece procuriti i da se nece probuditi mokar.

Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Cure-prodajem platnene pelene jer nam vise ne trebaju(upravo se skinuli iz pelena ).
...
inace,moje iskustvo sa pp je odlicno,i svima ih preporucam.
I kao dodatni argument(iako nije pravilo)malisa ih skinuo sa 18 mjeseci )
svaka cast.
znam da je jako individualno, ali ´ajd molim te u najkracim crtama napisi kako je to islo, kada i kako ste poceli i po cemu mislis da su i platnene doprinijele brzem odvikavanju.
mi smo napunili 15mjeseci, ali iz ove perspektive mi to stvarno dodje kao strogi sf.


@sara4
cestitke na bebici i dobrosle u svijet malih platnenih guza. svaka cast na tako ranom pocetku.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:27   #4988
Pitanje u vezi pranja: perete li platnene s robicom ili odvojeno?

Ja ih perem odvojeno svaki drugi dan, robicu 1x tjedno kad se skupi, na istoj temperaturi s isto praška bez omekšivača. Ne usudim se prati skupa, iako isperem platnene ako ima kakice na njima. Ovako bi prala ono robice što se skupi svaka dva dana s platnenima, ali velim, nekako se ne usudim.
__________________
Ništa nije onakvo kakvim se čini...
pommist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:39   #4989
Za nekoliko dana se spremamo prvi put na.more s nasom 4 i po mjesecnom curkom. Zanima me kak vi na plazi s pp-ima!.Ja si razmisljam.da uzmem ali da ih koristim dok smo u kuci a za plazu jednokratne. Po noci bi definifivno pp jer mi nikad ne promoce za razliku od jednokratnih a i drZe mi je da je u prirodnom tako dugo (obicno oko 10 sati). I ne, guza nikad nije hladna :-) I kako s kupanjem i pelenama?! I jel ima netko da ne stavlja cover na plazi? Da se konacno vidit ta slatka guza :-)
__________________
...trembling electric.
Supersticky

Zadnje uređivanje klinkovichka : 22.07.2013. at 17:45.
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:58   #4990
Vidjela sam da postoje i neke pelene za kupanje. Nisam ih pručavala pa ne znam detalje.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:54   #4991
Quote:
klinkovichka kaže: Pogledaj post
Za nekoliko dana se spremamo prvi put na.more s nasom 4 i po mjesecnom curkom. Zanima me kak vi na plazi s pp-ima!.Ja si razmisljam.da uzmem ali da ih koristim dok smo u kuci a za plazu jednokratne. Po noci bi definifivno pp jer mi nikad ne promoce za razliku od jednokratnih a i drZe mi je da je u prirodnom tako dugo (obicno oko 10 sati). I ne, guza nikad nije hladna :-) I kako s kupanjem i pelenama?! I jel ima netko da ne stavlja cover na plazi? Da se konacno vidit ta slatka guza :-)
Lani sa 6tj i ove god sa godinu dana smo bili na plazi. Vani u pp bez covera (mijenjam kad se popiski) ili gol, u moru gol.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 00:53   #4992
Quote:
pommist kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi pranja: perete li platnene s robicom ili odvojeno?

Ja ih perem odvojeno svaki drugi dan, robicu 1x tjedno kad se skupi, na istoj temperaturi s isto praška bez omekšivača. Ne usudim se prati skupa, iako isperem platnene ako ima kakice na njima. Ovako bi prala ono robice što se skupi svaka dva dana s platnenima, ali velim, nekako se ne usudim.
Ne perem odvojeno, već i sa svojom robom, ručnicima i sl. (samo nek je bijelo). Ne vidim razlog da ih perem zasebno.
Zašto se ne usudiš prati ih skupa? Hajde, usudi se!
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 14:23   #4993
Quote:
franklin kaže: Pogledaj post
Ne perem odvojeno, već i sa svojom robom, ručnicima i sl. (samo nek je bijelo). Ne vidim razlog da ih perem zasebno.
Zašto se ne usudiš prati ih skupa? Hajde, usudi se!
Ma ne perem s njenom jer nisam znala smeta li što su mokre od urina i zaostataka kakice, a bilo bi mi praktičnije. S našom isto ne jer u našu stavljam tonu praška i omekšivača, pa ono
Hvala ti na odgovoru
__________________
Ništa nije onakvo kakvim se čini...
pommist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:55   #4994
Quote:
pommist kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi pranja: perete li platnene s robicom ili odvojeno?

Ja ih perem odvojeno svaki drugi dan, robicu 1x tjedno kad se skupi, na istoj temperaturi s isto praška bez omekšivača. Ne usudim se prati skupa, iako isperem platnene ako ima kakice na njima. Ovako bi prala ono robice što se skupi svaka dva dana s platnenima, ali velim, nekako se ne usudim.
ja nekada znam ubaciti koji bodi sa pelenama. ostalu njegovu odjecu obicno perem na 40. kada se sjetim da smo na pocetku bili u jednokratnim i nakon svake kakice bi pelena procurila, pa je to otislo i na bodi i na hlacice ... a iste te bodice i hlacice sam prala sa ostalom robicom. kakica/urin na peleni ili robici je u sustini isto, ne? da li bi recimo bodi na koji je procurila kakica prala odvojeno ili sa ostalom robicom?
opusti se, probaj jednom, nece biti nista. kako uostalom mame koje koriste jednokratne i umjesto pelena sa ostacima kakice/urina imaju robicu sa kakicom/urinom. mislis da je peru odvojeno?



Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da postoje i neke pelene za kupanje. Nisam ih pručavala pa ne znam detalje.
ja znam samo za one jednokratne pelene za kupanje. a to ti je, iskreno receno, sranje. em toliko zadrze vode u sebi, i svaki put kada izadje iz vode, pomjerim pelenu i mlaz vode pljusne po nogicama. bas su mi bezveze. one ti samo sluze da eto zadrze eventualnu kakicu, da ne pliva po vodi, nego da eto ostane uz guzu.
posle loseg iskustva sa tim pelenama za kupanje sam mu kupila najobicnije kupace gace. piskicu ne zadrzavaju ni jedne i druge, ali mi ovako bar nema do koljena otegnutu pelenu punu vode.
a iskreno do sada nisam vidjela ni jednu bebu koja je kakila u vodi, a svaki dan smo na bazenu sa hrpom bebica.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:59   #4995
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da postoje i neke pelene za kupanje. Nisam ih pručavala pa ne znam detalje.
ima. imse vimse kod pelenka, apple cheeks u eko butiku....
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 10:28   #4996
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
ima. imse vimse kod pelenka, apple cheeks u eko butiku....
Jesi li ih možda probala? Imaš iskustva, preporuke?
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 12:13   #4997
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Jesi li ih možda probala? Imaš iskustva, preporuke?
nisam, mi smo na plaži u normalnim pelenama jer ih još ne dere po kamenju. u vodi je gol
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 10:43   #4998
molim pomoc , tko je koristio flafi cover .... s velicine , da li je moguce da ja vec mali bebacu od mjesec dana i 5 kg ?ili sam ja samo smotana ...jer sam do sad koristila ove na cicak ...a ovaj ima drukere
naldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 11:48   #4999
Moguće je ... S je do 6 kg ... mi smo sa 5 kg koristili M!
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 12:03   #5000
Cure, da li netko od vas koristi Rodine bambus papiriće za pelene? Ja s njima nikako na kraj...koliko god se trudim da ih lijepo postavim na početku, u peleni se zgužvaju i uvijek mi dio krutog završi na njima, a dio na peleni . I opet ispiranje i trljanje kakice. Imam i Disanine papiriće, od celuloze, oni su se pokazali puno bolji...ima li neki način da se poboljša funkcija bambus papirića?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.