Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 12:09   #5001
Naldor, moja je rodena s 4100. S flafi i natura su mi bile male. Par puta sam ih stavila al mucila i nju i sebe. Kupila M od Me.

Sara4, ja koristim popolini papirice. Pokazali mi se najboljima. A popisani se peru u masini i mogu ponovno koristiti. Kad su bebe samo dojene tesko je da uvijek sve ostane na papiricima jer je kakica tekuca. Kad krenes s dohranom, skuzit ces o cemu ti pricam i tek tad shvatiti smisao ovih papirica.. Ovako kolko uhvatis kakice super, ostalo nazalost ispiranje i trljanje.
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 13:33   #5002
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Cure, da li netko od vas koristi Rodine bambus papiriće za pelene? Ja s njima nikako na kraj...koliko god se trudim da ih lijepo postavim na početku, u peleni se zgužvaju i uvijek mi dio krutog završi na njima, a dio na peleni . I opet ispiranje i trljanje kakice. Imam i Disanine papiriće, od celuloze, oni su se pokazali puno bolji...ima li neki način da se poboljša funkcija bambus papirića?
Nemam odgovor na to ali imam pitanje. U cemu je problem sa kakicom na peleni?

Ja u kadu stavim lavor i u njemu tusem isperem govno i onda to bacim u wc. Oduvijek tako, od tekuce do sada formirane kakice. Kad perem pelene prvo se isperu u masini i onda ide pranje. Fleke izblijede na suncu. Jedan ulozak i pelena su mi zaflekani i to zato jer je jeo borovnice i kupine i sve je bilo ljubicasto .
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 13:35   #5003
boo-boo ja isto tako s kakicom ... Nisam imala problema s flekama do sada ...
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:05   #5004
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Nemam odgovor na to ali imam pitanje. U cemu je problem sa kakicom na peleni?
U tome što, ako mi na pelenu dođe samo tekući dio, a kruti ostane na papiriću, pelenu ne ispirem, nego je pošpricam čajevcem i staviti sušiti na balkon pa u (suhu) kantu do pranja. Odnosno, jedan posao manje.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:08   #5005
Quote:
brbr79 kaže: Pogledaj post
Kad su bebe samo dojene tesko je da uvijek sve ostane na papiricima jer je kakica tekuca.
Naravno. Govorim o krutom dijelu kakice koji mi s Disana zadrži, a propusti tekuće, dok mi se Rodin bambus papirić zgužva i ne odradi u potpunosti svoju ulogu jer krutog dijela uvijek bude po peleni. Kužiš, ako već stavljam papirić, očekujem da ne moram trljati i ispirati pelenu pod vodom.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:45   #5006
Imam već stariju bebu, skoro 19 mjeseci i neko vrijeme sam joj stavljala jednokratnu i sada više neće u platnene. Razumijem ju, ove platnene su šire pa teže hoda.
Je li imao tko takvog iskustva? Da probam s užim krojevima, tipa Naturine pelene? Malo mi je to bezveze sad kupovati kad smo blizu kraja pelenaštvu. Bi li pomoglo da joj stavim tetre? U origami foldu je onaj dio među nožicama uži pa bi možda prošlo.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 00:04   #5007
Thumbs up

Quote:
stigmata8 kaže: Pogledaj post

svaka cast.
znam da je jako individualno, ali ´ajd molim te u najkracim crtama napisi kako je to islo, kada i kako ste poceli i po cemu mislis da su i platnene doprinijele brzem odvikavanju.
mi smo napunili 15mjeseci, ali iz ove perspektive mi to stvarno dodje kao strogi sf.
Malisa je sa nekih 15-16 mjeseci jednostavno poceo govoriti kad bi se popisao i traziti da mu skinemo pelenu(sa kakanjem je poceo i nesto ranije..).tocno se vidjelo da mu smeta kad je mokar..mislim,definitivno ima veze s tim da je jednostavno takvo dijete,ali sam sigurna da su pp "pomogle" da mu smeta je taj osjecaj vlaznosti (kojeg nema u jednokratnim pelenama ).
Samo skidanje iz pp je bilo skolsko-par dana je zapisavao i pricao nakon(kakanje je odmah kliknulo,al on jako dugo kaka jednom dnevno nakon budenja,pa bih ga jednostavno stavila na wc). Onda je par dana bila i neka vrsta otpora(bunio se kad bi ga nosila prema wc-u);nisam nista forsala i onda je samo odjednom poceo najavljivati prije nego krene, i to je bilo to.
Sad smo vec vise od mjesec dana skroz bez pelene,desi se tu i tamo neka nezgoda(kad se zaigra),al skroz je svjestan i cak dosta dobro kontrolira(npr kad je u sjedalici,zna se i po 10-ak min strpiti )

Mislim da se ne treba previse opterecivati kad ce dijete skinuti pelenu,jednostavno ih treba promatrati i ak se pojavi neki od signala/znakova,probati bez prevelikog forsa i to je to..uglavnom, sretno
GALAXY mini is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:21   #5008
Moj malac ima 13mj i gleda i pipa pelenu kad piski (nedavno je to poceo raditi). Sumnjam da bi tako bilo u jednokratnim
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 10:49   #5009
I moja cura ima 13 mjeseci, ali ništa ne kuži ... no nadam se da će prije skinuti pelene nego sestra koja je bila u pampersu ...
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:48   #5010
mame,
ja krećem sad sa platnenim pelenama, pa bi vas molila par informacija kako "funkcionira dan sa njima".
koliko mi ih dnevno treba,
kako ih perete (koliko često, sa čime u mašini i temp?)
koji brend bi bio najbolji
AIO je najpraktičnija pelena? i to bi bila jedna veličini ili i njih ima u više...?
hvala!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:22   #5011
Cure, nama više odgovara kroj Babysaurus BB like. Tako da bih zamijenila svoje pelenice Babysaurus Muttlike za BB like.

Ako je koja zainteresirana za razmjenu/zamjenu, nek mi se javi u inbox.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:34   #5012
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
mame,
ja krećem sad sa platnenim pelenama, pa bi vas molila par informacija kako "funkcionira dan sa njima".
koliko mi ih dnevno treba,
kako ih perete (koliko često, sa čime u mašini i temp?)
koji brend bi bio najbolji
AIO je najpraktičnija pelena? i to bi bila jedna veličini ili i njih ima u više...?
hvala!
Predlažem ti da pročitaš ovu temu, ne cijelu , ali barem nekoliko stranica (desetak?!) unatrag, na puno pitanja je već odgovoreno, i to opširno.

Mi smo u pp od rođenja, dakle, mjesec dana i hranim isključivo na cicu. To ti znači popriličan broj presvlačenja (nisam brojala, ali odokativno bilo bi ih 8 do 10 dnevno, možda koji put i više). Dojena djeca puno kakaju pa zato i puno presvlačenja.

Perem svaka 2 dana, u mašini na 60, s dječjom robicom, s dva ispiranja.

Za brend - to ćeš morati sama vidjeti, svakome je neka druga ok. Najbolja je praksa da si naručiš komad, dva od onih za koje se tebi čine najbolje pa onda, nakon što probaš na bebi, nadopuniš kolekciju onih koje ti se najviše sviđaju.

AIO je najpraktičnija, ali koliko sam se ja informirala, ima i bitnih minusa, a to je da češće procuri od kombinacije pelena/zaštitne i duže se suše.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:54   #5013
Ja sam nedavno nakon godinu dana kombinacije fitted + cover prešla na AIO ... super su mi nednostavne jer je beba postala nnemoguća za presvlačenje, moram je loviti po krevetu. Uzela sam malo skuplje AIO ali isplatilo se jer mi je sad olakšan posao a beba i dalje u pp ... ove sam skoro sve prodala (teška srca) ostalo još nešto sitno i tako skupila skkoro pola love za AIO ... e sad ovisno kakva ti je financijska situacija tako ćeš i pelene odabrati.
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:11   #5014
Hvala cure!
Jos samo nesto, gdje kupujete pelene?
Ja sam u zagrebu

Hvala!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:37   #5015
J&B, treba ti 20-25 komada pelena plus 2-3 zaštitne u jednoj veličini (imaš i one size zaštitne, njima se veličina podešava). Dnevno ti treba štajaznam 5-6 pelena, ovisno o kakanju i više...Vrstu pelene ti nitko ne može preporučiti, zaista moraš naručiti nekoliko različitih i vidjeti što tebi i tvojoj bebi najbolje paše. Moji favoriti su ME, babysaurus i flafi za noć.

Pereš ih svaka 2-3 dana (ovisno o broju pelena i frekvenciji mijenjanja), na 60 stupnjeva, možeš i ne moraš sa drugom robom (ja ih perem same jer mi bude puna mašina).

AIO nemam pa tu nemam savjet .

edit: sve pelene sam kupila preko webshopova i šivalica na fejsu.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 02:00   #5016
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Hvala cure!
Jos samo nesto, gdje kupujete pelene?
Ja sam u zagrebu

Hvala!
Preporucujem Pelenko Sara,Dolisu,Flafi...dugo sam u pp svetu i imam sve moguce marke i dezene....Sada mi je trece dete u pelenama i pored zaista mnogo pelena uvek se nadje jos neka koja bih mi trebala
Lola Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:31   #5017
ima li tko iskustva s CB like pelenama od Naide?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:49   #5018
Imam ja jedne CB.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:06   #5019
I kakve su u odnosu na recimo Muttlike i BBlike? meni su muttlike preširoke. BB su mi ok, dovoljno su uske među nožicama, otvori za nožice su isto dosta veliki, ali su dosta duboke pa bi mi trebalo nešto poput BB like ali malo pliće.

Vidjela sam da Naida ima neke SB like, čine mi se zgodne. Tražim iskustva i za njih.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:53   #5020
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
I kakve su u odnosu na recimo Muttlike i BBlike? meni su muttlike preširoke. BB su mi ok, dovoljno su uske među nožicama, otvori za nožice su isto dosta veliki, ali su dosta duboke pa bi mi trebalo nešto poput BB like ali malo pliće.

Vidjela sam da Naida ima neke SB like, čine mi se zgodne. Tražim iskustva i za njih.
Cb like su dosta manjeg kroja ali mene jako zivciraju kad se kopcaju pa onda one usi vire preko cele pelenice ....nisam nesto zadovoljna,sebi sam ostavila jednu ostale sam prodala.
Lola Pop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.